Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ROFL αρνητικό absorption, καθαρό 100% cheese rtsr/tears build για 1 shot με το wog του Morne's :-(

shhhh!!! μην μας ακουσει και κανεις :P βαλε και morion blade+deep protection+sacred oath = over 1k AR - ez pz game. Ειδικα σε gank-dried finger ειναι λουκουμι.

Τελικα δεν βρισκω λογο να πας ολο το meta στα 120. Μονο κατι τετοια hybrid και spells/pyro λενε εκει λογω των attributes. Ολα τα υπολοιπα ειναι just perfect στα 100 level.

Οπως το ιδιο ισχυει για τα hp-fp,,, no point αφου το καθε pot δεν θα σου κανει 100% heal.

 

To attunement το κατεβασα απο 30 στα 24 για αυτο το λογο, 200 fp με καθε use,,,δεν εχει νοημα να πας παραπανω εκτος αν αλλαξεις το allot σε παραπανω mana pots. τεσπα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως ένας από τους λόγους που ανέβασα πολύ το vitality για equip load είναι παραπάνω από πρακτικός. Επειδή το παιχνίδι έχει ένα σκασμό διαφορετικά armor sets ήθελα να έχω και την επιλογή του στυλ μου χωρίς περιορισμούς. Εσείς γενικά ποιο θεωρείτε το ομορφότερο armor set; Από όλα τα armor sets πάντως θεωρώ το Elite knight set, το Fallen knight, Artorias set και του Morne ως τα ομορφότερα ως τώρα για το γούστο μου. 

 

Από την άλλη έχω καταφέρει να φτιάξω ορισμένα mix sets τα οποία βγήκαν πολύ πετυχημένα εμφανισιακά. Αντε να δούμε πόσα ακόμα θα μαζέψω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά βρίσκω ενδιαφέρον τα σετ απο fallen και ringed knight .

 

latest?cb=20170405171714

 

Φορτώνεις και τα διπλά ultra σπαθιά και καθαρίζεις ότι κινείται   :P

 

Όταν ο γίγαντας σβήνει το τσιγάρο του πάνω σου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί αλλά έχω μια ιδιαίτερη συμπάθεια στις "χοντρές" armor του παιχνιδιού παρά το γεγονός ότι δεν τις βλέπω ως τις αγαπημένες μου ως τώρα. Γουστάρω το Exile set παράδειγμα πολύ. Τα θεωρώ ως τα de-facto σετ που θα πρέπει να χρησιμοποιεί κάποιος με βαρύ όπλο...και fat roll φυσικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μπήκα painted world of Ariandel (level 98) και το μόνο που θα πω είναι γαμώ τους σκύλους μου μέσα. Κατά περίεργο τρόπο το Vordts hammer είναι αρκετά καλό όπλο εναντίον των λύκων και των δέντρων κυρίως γιατί προκάρει το frostbite. Καλά για τους άλλους τους πουθενάδες με το hammer δεν το συζητώ. Τα βρωμόζωα όμως είναι σίγουρα πρόβλημα και απίστευτα εκνευριστικά κυρίως γιατί δεν υπάρχει τρόπος να τα αποφύγεις και πρέπει να τα πολεμήσεις όλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα είναι οτι σου έρχονται όλα μαζεμένα και απο παντού, αλλά αυτά δεν είναι τίποτα, κάτσε να δεις τι σου επιφυλάσσει το 2ο dlc, ειδικά με

τους αγγέλους

  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα ουτως ή αλλως το πρωτο dlc ειναι το πιο αδιαφορο dlc που εχει κυκλοφορησει σε αυτη την σειρα περα απο το γνωστο boss που θυμιζει bloodborne.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μπήκα painted world of Ariandel (level 98) και το μόνο που θα πω είναι γαμώ τους σκύλους μου μέσα. Κατά περίεργο τρόπο το Vordts hammer είναι αρκετά καλό όπλο εναντίον των λύκων και των δέντρων κυρίως γιατί προκάρει το frostbite. Καλά για τους άλλους τους πουθενάδες με το hammer δεν το συζητώ. Τα βρωμόζωα όμως είναι σίγουρα πρόβλημα και απίστευτα εκνευριστικά κυρίως γιατί δεν υπάρχει τρόπος να τα αποφύγεις και πρέπει να τα πολεμήσεις όλα. 

 

εντωμεταξυ το recommended level ειναι γυρω στα 80,οποτε παλι καλα να λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντωμεταξυ το recommended level ειναι γυρω στα 80,οποτε παλι καλα να λες

Είναι ακόμα πιο χαμηλά, γύρω στα 60-70. source .

Γενικώς δεν είναι late-game, αλλά είναι εκνευριστική περιοχή όσο δεν πάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής εμένα πάντως η περιοχή μου αρέσει πολύ. Είναι πολύ σωστά "στημένη", πάρα πολύ όμορφη και είναι ιδιαίτερη όσον αφορά τους εχθρούς (ναι ακόμα και με τα εκνευριστικά κωλόσκυλα). Δεν τα είδα ακόμα όλα όσα έχει να προσφέρει σαν περιοχή αλλά το Boss (που με ξέσκισε κανονικά κάποιες φορές τώρα) είναι απλά η επικούρα προσωποποιημένη. Στο vanilla παιχνίδι τα αδέρφια Lothric είναι το highlight σε προσωπικό επίπεδο ως τώρα σαν το αγαπημένο μου boss και αυτό το boss είναι σίγουρα ισάξιο. Χασκογελούσα σαν τον χαζό καθώς με έσκιζε τα πέταλα. Τέτοιο δέος λέμε. Το μόνο εκνευριστικό που βρίσκω είναι οι αμοιβές καθώς για το level και επίπεδο εξοπλισμού που χρειάζεσαι εκεί μέσα είναι πολύ λίγα και low level αυτά που σου δίνει. 

 

Καλά το παιχνίδι από άποψη artwork και παρουσίασης δεν παίζεται. Η σκηνοθεσία και παρουσίαση είναι απλά master level και μόνο αν τα "ρουφήξεις" όλα αυτά μπορείς να εκτιμήσεις σωστά αυτό που έχει να δώσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το level μου παιδιά γράψτε λάθος, 78 level τελικά μπήκα εκεί μέσα (88 πλέον) και το 98 που είδα ήταν το humanity level. Μόλις έφαγα τον λύκο και τον αφέντη του, da faq δεν μπορείς να φύγεις από εκεί χωρίς homeward bone; Επίσης παγιδεύτηκα σε έναν ψηλό πύργο με ένα phantom (που τον έφαγα) και είπα να κάνω μια βουτιά alla Dark Souls 1 από την ίδια μικρή γέφυρα...και πέθανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...