Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γω ξαναξεκίνησα με pyro και σπέρνει. Ειδικά ο aldrich που μου είχε δημιουργήσει πρόβλημα παλιά, έφυγε για πλάκα τώρα.

 

Επίσης στο τελευταίο patch βελτίωσαν dex builds (και χαλάσαν κάποια infusions..), οπότε όπλα όπως CCS με Α στο dex (sharp inf.) και buffed με carthus rouge σπέρνουν στα bosses!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε ένα 39 το χρειάζεσαι στο VIG (πάντα για sl120+ λέω) αν θες να ασχοληθείς στο pvp και δε φτιάχνεις κάποιο glass cannon build. :-D

Τελικα πηγαν το meta στα 120ε? ποσο βλακες ρε φιλε,,,οκ να το καταλαβω για τα mage/pyro/hybrid builds και για καποιες εξαιρεσεις,,, τα υπολοιπα τι? αφου 4-5 weapons ειναι που εχουν πανω απο 40 requirement.

 

ανετα κανεις buildares στα 100, εφοσον εχεις λιγα main στατς να ασχοληθεις και χαμηλο cap. τεσπα.....το white phantom λες να το patcharoun γρηγορα? με ψηλοεψησε να παρω την goty για αυτο μονο... χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα πηγαν το meta στα 120ε? ποσο βλακες ρε φιλε,,,οκ να το καταλαβω για τα mage/pyro/hybrid builds και για καποιες εξαιρεσεις,,, τα υπολοιπα τι? αφου 4-5 weapons ειναι που εχουν πανω απο 40 requirement.

 

ανετα κανεις buildares στα 100, εφοσον εχεις λιγα main στατς να ασχοληθεις και χαμηλο cap. τεσπα.....το white phantom λες να το patcharoun γρηγορα? με ψηλοεψησε να παρω την goty για αυτο μονο... χαχαχα

 

καλά το meta έχει πάει προ πολλού περίπατο από τα 120 και οδεύει μη σου πω προς 140-150 για να γλιτώνεις τα invasions στα fight clubs στο post pontiff area. Για tumble-buffing/boss invasions αν σκεφτείς οτί κάναν 2 μήνες να το φτιάξουν τη πρώτη φορά, έχω μεγάλες βλέψεις για νέες yt series τώρα :-D . Χτες πχ είμουν με ένα φίλο στη faron area με onion bro bleed infused crow talons tumble-buffed με carthus rouge (ακόμα no hate messages στο steam).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις αρχές του DS3 το μετα ήταν απο 100-120 κυρίως για τα mage builds. Πάντως και τότε τα περισσότερα ήταν quality melee builds. Δεν ξέρω άμα ισχύει ακόμα αυτό γιατί δεν έχω παρακολουθήσει όλα τα patch notes και το είχα αφήσει το pvp καιρό τώρα.

 

Το πρόβλημα μου με το pvp ήταν ότι τα top weapons ήταν και τα πιο βαρετά επειδή ήταν πιο "safe to use"(βλεπε straight/curved swords,washing pole running attack ktl).

 

Ίσως μόλις τελιώσω αυτό το pyro playthrough να δοκιμάσω κανένα mage build σε pvp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέλω...είναι το artbook του DS3, χορταστικότατο με πάνω από 100 σελίδες. 

 

 

 

Επεξ/σία από ikaruga24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικό άσχετο, αλλά πρόσφατα πήρε το μάτι μου ότι θα βγάλουν board game για το dark souls και συγκεκριμένα https://www.kickstarter.com/projects/steamforged/dark-soulstm-the-board-game.

 

Από λίγο που είδα youtube φαίνεται πάρα πολύ καλό και ενδιαφέρον. Σόρρυ αν έχει ξαναειπωθεί. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα απο τα bosses του τελευταιου dlc(οσοι το εχουν παιξει καταλαβαινουν)λενε οτι φαιρνει παρα πολυ το στυλακι του σε berserk, οχι οτι γενικα το παιχνιδι δεν εχει μεσα αρκετες αναφορες ουτως ή αλλως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ίσως το συγκεκριμένο thumbnail είναι όντως too much αλλά το συνδέει κάπως μέσα στο video. Όλα τα βιντεάκια του πάντως είναι καθαρά troll-φάση.

Απλά το συγκεκριμένο μου άρεσε ιδιαίτερα και γι αυτό το έβαλα και εδώ.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα απο τα bosses του τελευταιου dlc(οσοι το εχουν παιξει καταλαβαινουν)λενε οτι φαιρνει παρα πολυ το στυλακι του σε berserk, οχι οτι γενικα το παιχνιδι δεν εχει μεσα αρκετες αναφορες ουτως ή αλλως.

Και αυτός είναι ενας απο τους λόγους που λατρέψαμε τη σειρά dark souls. Το ότι έχει πολλες αναφορές στο Berserk που είναι θρησκεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dark Souls 3+season pass με τα 2 dlc 52ευρω day one απο κλειδαδικο.

 

Τωρα οποιος περιμενε την κουτατη goty για να γλυτωσει 10ευρω 1 χρονο μετα την κυκλοφορια οκ....

 

Και για να μην παρεξηγηθω,αν ερχοταν αυτη η εκδοση στην Ευρωπη τοτε θα την αγοραζα και κουτατη και ψηφιακη

https://www.youtube.com/watch?v=lVHNItI4NP8

 

Αλλα ειμαι σιγουρος οτι η δικια μας εκδοση θα εχει μεσα μονο ενα dvd και τον κωδικο του steam οπως ειχε και η προηγουμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...