Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Edit: Τωρα αυτος που εβαλες fulgore δεν ειναι gamer ενας καραγκιοζης του internet ειναι που δεν μπορει να πατησει 2 κουμπακια μαζι ελεος.. :P

Δεν διαφωνω αλλα αυτο το πραγμα παει να πει στην πραξη αρχαριος στο dark souls 3.

Δεν ειπα οτι ολα τα boss στο DS3 ειναι παν δυσκολα,απλα ειπα οτι δεν ειναι και μια βολτα στο παρκο για να το βγαλεις το παιχνιδι(χωρις summon παντα)αν εισαι αρχαριος.

Το vanilla δεν ηταν τοσο καλο

Προφανως και το παραπανω σχολιο μου ηταν για το αρχικο ds2  μιας και δεν γινεται να γινει ουσιωδης συγκριση αφου δεν εχουν βγει ακομα ολα τα dlc στο 3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι αυτο δεν ειναι αρχαριος αυτο ειναι non-gamer, αρχαριος ηταν ενας φιλος μου πχ που τον επεισα να παιξει ds, ξεκινησε με το 3 και δεν ειχε κανενα θεμα, μια φορα με εκανε summon μονο στον nameless king ολα τα αλλα τα σολαρε ez.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol To 2 ειναι μακραν το πιο γεματο κ παραμενει το αγαπημενο μου ακομα και απο bloodborne, to pvp του δεν υπαρχει σε κανενα αλλο και τα dlc ειναι τρομακτικα ωραια

 

και δε καταλαβαινω γτ γινεται συγκριση συνεχως με το 1 και το 2 κτλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα! δεν ξερω τι να σου απαντησω μετα απο αυτο,,,ισως υπαρχει κ αλλη κατηγορια κατω απο τους αρχαριους,,,ασχετοι-αναπηροι κλπ :P

Τωρα fulgore το 2 που ανεφερες ειναι μακραν το καλυτερο souls που εχει βγει απο πλευρας mechanics-gameplay-pvp και ισως και pve,,,,Τοσο που ξεφευγει αρκετα απο τα υπολοιπα souls και BB....στα υπολοιπα εικαστικα δεν ξερω δεν με ενδιαφερει :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol To 2 ειναι μακραν το πιο γεματο κ παραμενει το αγαπημενο μου ακομα και απο bloodborne, to pvp του δεν υπαρχει σε κανενα αλλο και τα dlc ειναι τρομακτικα ωραια

Το πιο γεματο σε τι πραγμα?Αν μιλαμε απο πλευρας ποσοτητας bosses ναι ισχυει ηταν γεματο.

 

Αλλα απο πλευρας story/lore/npc και γενικα single player παιχνιδιου(μιας και γιαυτο μιλαγαμε στις προηγουμενες σελιδες) ηταν αυτο που λεμε προχειροδουλεια.

 

Για single player μιλησα ουτως ή αλλως οχι για pvp ή για dlc συγκεκριμενα.

το 2 που ανεφερες ειναι μακραν το καλυτερο souls που εχει βγει ισως και pve,,,,

Και καπου εδω το σταματαω γιατι ακρη δεν προκειται να βγει.

Το DS2 το καλυτερο στο θεμα pve μαλιστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καπου εδω το σταματαω γιατι ακρη δεν προκειται να βγει.

Το DS2 το καλυτερο στο θεμα pve μαλιστα...

 

δεν ειναι για το gameplay του αλλα για το γεγονος οτι επικρατει η ιδεα quantity>quality,δηλαδη ποσοτητα >ποιοτητας.

 

οταν μου γραφεις τετοια πραγματα και εχεις ενα ds3 που ισχυει το ιδιο αλλα σε τρισχειροτερο βαθμο (γιατι σαφως δεν εκανες ποτε σου build σε meta) τοτε οκ σταματαμε την κουβεντα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω αληθεια ποτε δεν εψαξα το lore στα souls, μου φαινεται παρα πολυ δουλεια να καταλαβεις τι γινεται, διαβαζω ομως epic name bro που τα εξηγει αναλυτικα, παιζω για το ggameplay + combat, και στο 2 δινει ρεστα, ποια bosses τα παντα, build diversity, ολα ειναι viable, covenants, weapons, magic, hexes κτλπ, και το αγαπημενο μου η αρενα που ελιωσα πραγματικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οχι?? Τι σε χαλασε στο pve του? Εχει καποιες καταπληκτικες στιγμες και απο αποψη lore.

Δεν μου αρεσε το ολο στορυ με τους Γιγαντες και την Nashandra.

 (γιατι σαφως δεν εκανες ποτε σου build σε meta)

Τα ειπαμε αυτα κατι σελιδες πισω για το ποσο''ανταγωνιστικο'' παιχνιδι ειναι το DS ,μην τα γραφουμε συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ειπαμε αυτα κατι σελιδες πισω για το ποσο''ανταγωνιστικο'' παιχνιδι ειναι το DS ,μην τα γραφουμε συνεχεια.

 

Ε οκ τοτε τι καθεσαι και μου γραφεις για quantity>quality αφου δεν ξερεις την τυφλα σου απο builds και meta?

 

Πες για story-lore-graphics-fps-areas κλπ αλλα στο θεμα builds εισαι ακυρος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οκ τοτε τι καθεσαι και μου γραφεις για quantity>quality αφου δεν ξερεις την τυφλα σου απο builds και meta?

Ε ναι γιατι ως γνωστον γιαυτο το λογο και παιζουν ολοι τα DS παιχνιδια.Για να λιωνουν στα ατελειωτα builds και meta...

 

Α ρε zeke με μια σειρα βρηκες να ασχοληθεις παραπανω στα video games και την εχεις δει λες και εχεις παγκοσμιο ρεκορ στο Tetris ενα πραγμα. 

 builds εισαι ακυρος :)

Εγραψα πουθενα την λεξη build στις τελευταιες 5-10σελιδες του θεματος ποσο μαλλον να κατσω να μιλησω για αυτα?

Τα περι ποσοτητας>ποιοτητας πηγαιναν στον αριθμο των bosses που εχει το παιχνιδι σε σχεση με τα υπολοιπα της σειρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιο πολυ ασχοληθηκα στο τελος με τ achievemnts (και ημουν τυχερος κ τ εβγαλα ολα), παρα με τα builds. λεω να τ ξεκινησω ξανα με το νεο dlc αλλα αν δεν με κρατησει. θα παω για τα achievments του 2 :P. Το 1 ειναι το πιο καρκινιαρικο για μενα και δεν το ξαναπιανω, ουτε καν ng2 δεν πηγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααα ε μιλα ρε οτι ηταν για bosses.......Νομιζα για weapons/items κλπ,,, ε αμα μου πετας οτι επικρατει αυτη η ιδεα γραψε και για που επικρατει :P

Ναι εχω παιξει μονο αυτα γιατι μονο αυτα με ενδιαφερουν σε αντιθεση με σενα που θα μπορουσες καλλιστα να γινοσουν game reviewer αφου δοκιμαζεις ποσα πολλα games ταυτοχρονα (φιλικα στο λεω και σοβαρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχω παιξει μονο αυτα γιατι μονο αυτα με ενδιαφερουν σε αντιθεση με σενα που θα μπορουσες καλλιστα να γινοσουν game reviewer αφου δοκιμαζεις ποσα πολλα games ταυτοχρονα (φιλικα στο λεω και σοβαρα)

Μα εκει κολλαει και ο προηγουμενος που ανεβασα απο πλευρας αρχαριου οπως και για τον περισσοτερο κοσμο. Οτι δεν προκειτα να αφιερωσουν πολυ χρονο αν εχουν και αλλα παιχνιδια που θελουν να παιξουν.

 

Ουτε ποτε ειχα πει οτι ειμαι build master ή οτι εχω ασχοληθει με παρα πολλα builds γιατι προφανως και δεν ισχυει.

 

Επισης επειδη μιλησαμε για αρχαριους ναι αρχαριος στην σειρα Souls ειναι ''κουλοι'' οπως ο παραπανω youtuber που γιαυτο το λογο και δεν τερματιζουν καν το παιχνιδι αλλα αυτο το πραγμα θα πει αρχαριος.

 

Θυμαμαι στο αρχικο Dark Souls ατομα να μην φευγανε καν απο το Asylum,να ψοφαγανε στο πρωτο ψευτο boss και μετα να επιστρεφανε πισω το παιχνιδι λογω νευρων.

 

Ειχα και 2 παραδειγματα γνωστων φοιτητων μου που οσο και αν επεμενα να κατσουν να ασχοληθουν λιγο παραπανω με την σειρα τοτε,εριξαν και οι 2 ακυρο λογω πολλων νευρων.

 

Τελος επειδη αναφερθηκε πιο πισω,προφανως και προσωπικα βρισκω ορισμενα απο τα boss(ειδικα του dlc)πιο δυσκολα απο αυτα του 3. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε fulgore αγορινα αν εισαι εσυ περαστικος σε αυτα τα games γιατι γραφεις τετοια στην τελικη?

 

Ειπαμε 100 φορες οτι περαν 2 αντε 3 bosses που ειναι μετρια σαν δυσκολια τα υπολοιπα βγαινουν νερακι απο εναν αρχαριο και γενικα ολο το game,,,επισης ισως δεν γινεται κουβεντα γιατι ηταν το χειροτερο souls ολων? ισως....

 

Μην μου ποσταρεις ομως metascore και score-achievements βαριεμαι απο τωρα :P

Zeke φαίνεσαι αξιόπιστος άρα θα ρωτήσω εσένα.

Πόσο πιο εύκολο είναι το 3 από το 1?

Γιατί ήδη σε αυτό βαριέμαι λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...