Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε τελευταίος όπως πάντα το τελείωσα και εγώ :D 

 

81 ώρες το τελικό ρολόι με όλα τα Boss με μοναδική εξαίρεση τον Nameless king τον οποίο δεν βλέπω ούτε από έξω να περνάω με αυτά που διαβάζω για αυτόν :P

 

Καλά το τελευταίο Boss (Soul of Cinder) μου μάμησε την ύπαρξη ολόκληρη.

 

Πάνω από 50 tries για να το βγάλω.

 

Αυτό το συναίσθημα να νικάς το τελικό Boss το οποίο ήταν και δύσκολο και να χτυπάει η καρδιά σου από ενθουσιασμό μόνο το Dark Souls μου το έχει προσφέρει.

 

Παίρνω πίσω το απογοητευτικό που είπα στην προηγούμενη σελίδα. Το μόνο σημείο που με απογοήτευσε ήταν η περιοχή με τον pontiff που επιμένω ότι είναι φτιαγμένη για COOP. 

 

Αν και για εμένα δεν φτάνει ούτε λίγο το μεγαλείο του πρώτου Dark Souls το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ.

 

Ένα διάλειμμα τώρα και πάμε βουρ στο Bloodborne.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το αρχικο Dark Souls ειχε το story και lore που του πηγαινε παρα πολυ. Στο DS3 αν και καλυτερα τα πραγματα απο του DS2 δεν το φτανει με την καμια.

 

Δεν ειναι τυχαιο που το πρωτο DS εχει ορισμενα απο τα πιο memorable bosses σε ολη την σειρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς την ιστορία είχα στο μυαλό μου.

 

Έχω την εντύπωση ότι το πρώτο DS έδινε τεράστια βαρύτητα σε εσένα τον παίκτη ενώ το DS3 το βρήκα πολύ ρηχό και η ιστορία μου φάνηκε πως υπάρχει για να υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς την ιστορία είχα στο μυαλό μου.

 

Έχω την εντύπωση ότι το πρώτο DS έδινε τεράστια βαρύτητα σε εσένα τον παίκτη ενώ το DS3 το βρήκα πολύ ρηχό και η ιστορία μου φάνηκε πως υπάρχει για να υπάρχει.

Να σου πω την αληθεια και το DS3 μου αρεσε αρκετα κυριως λογω του τεχνικου τομεα(+60fps σε αντιθεση με bb) που δενει λουκουμι στην σειρα.Ειχε και τις γνωστες πινελιες μα τα κομματια απο το αρχικο ds,ειχε επιτελους ενα ικανοποιητικο last boss και ηταν μια χαρα σαν συνολο(με καποια αρνητικα βεβαια αλλα και παλι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνω πίσω το απογοητευτικό που είπα στην προηγούμενη σελίδα. Το μόνο σημείο που με απογοήτευσε ήταν η περιοχή με τον pontiff που επιμένω ότι είναι φτιαγμένη για COOP. 

sorry κ'ολας, αλλα οταν λες και επιμενεις οτι περιοχες και bosses ειναι φτιαγμενα για coop, ενω εισαι τυπος gamer που στα souls απλα ειναι ενα playthrough για να δει το game,,,τοτε δεν μπορω να σε παρω στα σοβαρα :P 

 

φιλικα παντα, κανενα boss και καμια περιοχη δεν ειναι για coop,,,Οταν θα εχεις ενα μετριο επιπεδο, θα δεις πως ειναι ευκολος ο pontiff :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανευκολος ειναι ο pontiff, αν δεις εχει στο youtube πολλους τροπους να τον νικησεις ακομα και με 3 hit. προσωπικα coop χρειάστηκα μονο στον Lothric και nameless king. Aν και τον Lothric τον εβγαλα αργοτερα και σολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε ολα τα boss του DS 3 ειναι τοσο γελια που αν δωσεις και στο σκυλο να παιξει θα τα βγαλει με 1 death....

Πανευκολος ο ποντιφας,πανευκολος ο dancer,ολα πανευκολα.


Μετα μην απορει κανεις για ποιο λογο δεν γινοταν κουβεντα στα παιχνιδια αυτα στο forum οταν γραφονταν τετοιες απαντησεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε ολα τα boss του DS 3 ειναι τοσο γελια που αν δωσεις και στο σκυλο να παιξει θα τα βγαλει με 1 death....

Πανευκολος ο ποντιφας,πανευκολος ο dancer,ολα πανευκολα.

Μετα μην απορει κανεις για ποιο λογο δεν γινοταν κουβεντα στα παιχνιδια αυτα στο forum οταν γραφονταν τετοιες απαντησεις...

ρε fulgore αγορινα αν εισαι εσυ περαστικος σε αυτα τα games γιατι γραφεις τετοια στην τελικη?

 

Ειπαμε 100 φορες οτι περαν 2 αντε 3 bosses που ειναι μετρια σαν δυσκολια τα υπολοιπα βγαινουν νερακι απο εναν αρχαριο και γενικα ολο το game,,,επισης ισως δεν γινεται κουβεντα γιατι ηταν το χειροτερο souls ολων? ισως....

 

Μην μου ποσταρεις ομως metascore και score-achievements βαριεμαι απο τωρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε 100 φορες οτι περαν 2 αντε 3 bosses που ειναι μετρια σαν δυσκολια τα υπολοιπα βγαινουν νερακι απο εναν αρχαριο και γενικα ολο το game,,,επισης ισως δεν γινεται κουβεντα γιατι ηταν το χειροτερο souls ολων? ισως....

Με τετοιες αντιληψεις αγαπητε μην απορεις μετα για τα αποτελεσματα. Στο ξαναειπα οτι νομιζεις οτι τα παντα περιστρεφονται γυρω απο εσενα πραγμα που δεν ισχυει. Το οτι εσυ βρηκες 1-2boss πχ λιγακι πιο δυσκολα και τα αλλα ολα γελια μεχρι αηδιας δεν σημαινει οτι αυτο παει και για τους υπολοιπους. Δεν καταλαβαινω κοινως η αποψη σου για τους αρχαριους απο που προκυπτει.

 

Τα περι χειροτερου dark souls επισης ασχολιαστα εκτως αν εχεις καποιο επιχειρημα για αυτο και οχι αερολογιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τετοιες αντιληψεις αγαπητε μην απορεις μετα για τα αποτελεσματα. Στο ξαναειπα οτι νομιζεις οτι τα παντα περιστρεφονται γυρω απο εσενα πραγμα που δεν ισχυει. Το οτι εσυ βρηκες 1-2boss πχ λιγακι πιο δυσκολα και τα αλλα ολα γελια μεχρι αηδιας δεν σημαινει οτι αυτο παει και για τους υπολοιπους. Δεν καταλαβαινω κοινως η αποψη σου για τους αρχαριους απο που προκυπτει.

 

Τα περι χειροτερου dark souls επισης ασχολιαστα εκτως αν εχεις καποιο επιχειρημα για αυτο και οχι αερολογιες.

Δεν τα λεω με βαση το δικο μου gameplay,,,,ειπα παραπανω το πρωτο μου gamethrough ηταν με deprived SL1 καθολου leveling,,,δεν το ειπα με βαση αυτο lol

 

Γενικα τους πρωτους μηνες κυκλοφοριας αυτα εγραφαν και ελεγαν παντου,,,,οτι εκτος απο 2-3 bosses τα υπολοιπα στο game ειναι ψωμοτυρι για τους αρχαριους..... και φενεται αυτο κ'ολας αφου ειναι 4 η 5 bosses gated πισω απο mechanic που χανει με 1 hit το 1/3 η και με 1 hit απευθειας,,,στα υπολοιπα δεν ειναι κατι το τρελο και υπερβολικο, ενας που νιωθει το 'χει ez

 

Ετσι ηταν το design απο την αρχη,,,learning curves κτλ κτλ..... περι DLC δεν αναφερομαι γιατι δεν το εχω παιξει (και ουτε προκειται :P)

 

Τα επιχειρηματα στο θεμα των mechanics και πως δουλευει τα εχω πει 200 φορες :) Το εικαστικο κομματι δεν με ενδιεφερε ποτε και δεν μπορω να το κρινω γι'αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα λεω με βαση το δικο μου gameplay,,,,ειπα παραπανω το πρωτο μου gamethrough ηταν με deprived SL1 καθολου leveling,,,δεν το ειπα με βαση αυτο lol

 

Γενικα τους πρωτους μηνες κυκλοφοριας αυτα εγραφαν και ελεγαν παντου,,,,οτι εκτος απο 2-3 bosses τα υπολοιπα στο game ειναι ψωμοτυρι για τους αρχαριους..... και φενεται αυτο κ'ολας αφου ειναι 4 η 5 bosses gated πισω απο mechanic που χανει με 1 hit το 1/3 η και με 1 hit απευθειας,,,στα υπολοιπα δεν ειναι κατι το τρελο και υπερβολικο, ενας που νιωθει το 'χει ez

Μαλλον δεν εχεις ιδεα τι γραφεις αγαπητε. Εχεις ιδεα τι παει να πει αρχαριος?

Θες ενα παραδειγμα του τι θεωρειται πραγματικα αρχαριος στο DS3 να μην λεει ο καθενας μας οτι θελει?Να ενα ψιλο Ελληνικο κιολας

Δεν κανω διαφημιση στο καναλι αλλα σε λιγο θα ξεχασουμε και τα λιγα αυτα που ξερουμε. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=IsswA4WfqdQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=Sr_i774sJmc

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε fulgore αγορινα αν εισαι εσυ περαστικος σε αυτα τα games γιατι γραφεις τετοια στην τελικη?

 

Ειπαμε 100 φορες οτι περαν 2 αντε 3 bosses που ειναι μετρια σαν δυσκολια τα υπολοιπα βγαινουν νερακι απο εναν αρχαριο και γενικα ολο το game,,,επισης ισως δεν γινεται κουβεντα γιατι ηταν το χειροτερο souls ολων? ισως....

 

Μην μου ποσταρεις ομως metascore και score-achievements βαριεμαι απο τωρα :P

Οντως ετσι ειναι απο αποψη δυσκολιας, αρκετα ατομα που ηταν το πρωτο τους souls game περασαν τα περισσοτερα boss χωρις δυσκολια. Καποιος souls player ειδικα δεν θα δυσκολευτει καθολου, ακομα και ο nameless king που λενε περισσοτερο η καμερα σου δημιουργουσε θεματα παρα ο ιδιος. 

 

Στο αν ειναι το χειροτερο souls δεν ξερω ομως, παρα τα αρνητικα του μου αρεσε εμενα αρκετα και το παιζω ανετα anytime, επισης δεν θεωρω την δυσκολια των bosses κριτηριο για το ποσο καλο παιχνιδι ειναι ενα souls. Περισσοτερο απο το design τους και την ιδια τη μαχη θα το κρινω, δηλαδη αν σου δωσουν 20 φορες το ιδιο δυσκολο boss reskin θα ειναι καλυτερο το game??  Aπο ενα σημειο και μετα trivial ειναι ολα τα boss fights.

 

Edit: Τωρα αυτος που εβαλες fulgore δεν ειναι gamer ενας καραγκιοζης του internet ειναι που δεν μπορει να πατησει 2 κουμπακια μαζι ελεος.. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω και εγω και οσοι σχολιασαμε εδω στο forum οτι τα αρχικα boss ναι ειναι πιο ευκολα απο τα υπολοιπα δινοντας στο παιχνιδια ενα learning curve για τους πιο αρχαριους,αλλα πραγματικα θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε.

Το χειροτερο dark souls ισως?Αυτο παει με διαφορα στο 2 εχουν συμφωνησει απαντες,κριτικοι και κοινο και δεν ειναι για το gameplay του αλλα για το γεγονος οτι επικρατει η ιδεα quantity>quality,δηλαδη ποσοτητα >ποιοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2 μαζι με τα dlc ειναι το καλυτερο για εμενα, εχει το καλυτερο pvp και τα πιο memorable bosses. Το vanilla δεν ηταν τοσο καλο αλλα τα dlc το απογείωσαν imo.

 

Η μαχη με τον sir alonne και το theme του ειναι οτι καλυτερο σε ολα τα souls.

 

Το ξερω οτι ειμαι μειοψηφια σε αυτο και οποτε το λεω πεφτουν να με φανε αλλα opinions ok.. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...