Προς το περιεχόμενο

Εμπειρία από visionstudio


stathisgtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτέλους, μετα απο σχεδον δύο μήνες ήρθε η κάρτα μου.

Ξεκινάω:

1)Τηλέφωνο πάλι δεν με πήραν. έπρεπε να πάρω εγώ σήμερα το μεσημέρι και να μου πουν ότι είναι εκεί.Απαραδεκτοι.

2)

Η κάρτα δεν ήταν αυτό που περίμενα.Μου είχαν διαβεβαίωσει πως θα έπαιρνα καινούργια η αλλιώς πιστωτικο αλλά τπτ από τα δύο.

3)Δύο μήνες περίμενα για επισκευή???????

4) Ούτε μια ΣΥΓΝΏΜΗ. Ο υπάλληλος με ρωτάει πόσο καιρό την περιμένω και του λέω 2 μήνες,σαν να μην έγινε τπτ.

 

Όποιος πάει στο κατάστημα αυτό ελέγξτε τι γράφει η επιγραφή του και γελαστε.

Το βράδυ θα γίνουν οι δοκιμές στην κάρτα.Παραθέτω τις φώτο αλλά δεν μπορούν να δείξουν σε ποια πραγματική κατάσταση είναι.

 

Μικρές γρατζουνιες σε όλη την κάρτα.Το αυτοκόλλητο για την εγγύηση φαίνεται ότι έχει καλυμμένο δεύτερο από κάτω,ίσως είναι αυτό που δεν έβγαλα εγώ καλά όταν άλλαξα την πάστα.Στραβωμενο μεταλλικό στην ψύξη.

Σε άλλο κουτί μου ήρθε η κάρτα και μαζί το αυθεντικό αλλά δεν συμπιπτουν τα serial numbers.

 

Δεν μπορώ να πω κάτι αλλο για το μαγαζάκι αυτό. Η πλήρη απογοήτευση. Μακάρι κανένας από εδώ μέσα να μην έχει την ίδια τύχη.

post-287836-0-72937400-1434552475_thumb.jpg

post-287836-0-91545700-1434552511_thumb.jpg

post-287836-0-44390700-1434552723_thumb.jpg

post-287836-0-02332400-1434552792_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφου σε ειχαν διαβεβαίωσει οτι θα παρεις νεα καρτα ή τα λεφτα σου πισω, γυρνα την πισω οπως ειναι!

Ακριβως αυτο.Γυρνα την πισω και αν σου πουν μα μου σου ξου ζητα πιστωτικο να παρεις αλλη καρτα,εστω Nvidia αν δεν εχουν βγει οι νεες Amd μεχρι τοτε. Δεν φτανει που οπως εγραψα και πιο πισω ουτε καν ενημερωσαν για την καρτα,σου δωσανε πισω και οτι να ναι προιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολούμαι άλλο. Έχω σημαντικότερο πράγματα να κάνω.Θα μιλήσω απευθείας με msi να δω τι μπορώ να κάνω.Απλά να μείνω Μακριά από το μαγαζάκι του τρόμου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από εμένα πλέον ένα τεράστιο Χ στο συγκεκριμένο κατάστημα. 1000 φορές καλύτερα από εξωτερικό, παρά στο παρακλάδι του σοβιέτ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ρίξω και εγώ την δίκη μου εμπειρία με το συγκεκριμένο κατάστημα. Λοιπόν είχα μια Sapphire 7970ghz  μετά τον 1περιπου χρόνο άρχισε να μου βγάζει  RandomGreyScreens  την στέλνω στο κατάστημα Τρέχουν τα Benchmark τους και δεν εντοπίζουν τίποτα λέω οκ μερικές φορές συμβαίνει μιλάει ο τεχνικός μαζί μου λέει δεν εντοπίσαμε κάτι δοκίμασε  και σε άλλο pc γιατι αν την στείλουμε στο Service θα καθυστερήσει.Κρατάω την κάρτα άλλους 5 μήνες και μια μέρα αντιλαμβάνομαι οτι το ένα fan δεν λειτουργεί κάτω απο το 75%  λεω οπ εδώ είμαστε  την στέλνω πίσω  ο τεχνικος αναγνώρισε το πρόβλημα και την στέλνει Service. Γνωρίζοντας ότι το RMA στο συγκεκριμένο κατάστημα διαρκεί 1+ μήνα. Κάλεσα  μετά από 2-3 εβδομάδες ο τεχνικός μου επιβεβαιώνει οτι μάλλον για πιστωτικό η καμιά 280χ.Για να μην σας κουράζω γύρο στους 2 μήνες κοντά τους ξανά τηλεφωνάω μου απαντάνε σου στέλνουμε 280χ τους τα έψαλα λίγο για την αναμονή και απαιτώ πιστωτικό τελικά μου δίνει την 290. Κάθομαι μερικές φόρες  και σκέφτομαι μπορεί να τους δώσανε  πιστωτικό 450Ε αρχική τιμή και να μου δώσανε μια κάρτα 300Ε και μετά από λίγο πρήξιμο πήρα  μια καλύτερη κάρτα  τελικά τι ισχύει δεν εχω βγάλει άκρη(Μάλλον είναι στο χέρι του καταστήματος ).

1.Το κατάστημα λειτουργεί με τριγωνική πωληση γιαυτό και η τόση καθυστέρηση

2. Έχει καλύτερες τιμές στο Σκρουτζ αλλά αν δεν έχετε υπομονή για το RMA καλύτερα δώστε 30-40E παραπάνω και πάρτε από άλλα(όπου νομίζετε είναι πιο αξιόπιστα}

3.Αν θέλετε καλύτερες τιμές Αγοράστε ακόμα καλύτερα απο εξωτερικό  πχ Γερμανία πληρονοντας +20ευρω περίπου  για μεταφορικά  (Ίσως το RMA κάνει 1 μήνα λόγο της απόστασης κτλπ) 

4. Επιλέξτε προϊόντα με εγγύηση αντιπροσωπίας πχ όπως Corsair (Που δεν έχουν να κάνουν με Resellers)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας..ενος φιλου καηκε η καρτα γραφικων την εστειλε να την δουν στο service του ειπαν να συμπληρωση το rma και οτι την εστειλαν για αντικατασταση στην αντιπροσωπεια και οτι θα την ελεγχαν και εκει.του εξηγησαν οτι το κακο ειναι οτι η διαδηκασια τις αντικαταστασης περνει ενα μηνα σχεδον και ισως και παραπανω και οτι οταν τους στειλουν την καινουργια θα τον ειδοποιησουν οπως και ετσι εγινε.οταν την ελαβαν τον ειδοποιησαν οτι εγινε η αντικατασταση και οτι εγινε η αποστολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα με εχει τυχει αυτο. Αλλα σε 2 βδομαδες ειχα το κουτι μου πισω. Δεν ειχαν κανει καλο cable management και δεν ηταν καλα συνδεμενει η καρτα γραφικων. Εμενα δεν με περασε απο το μυαλο οτι θα ηταν αυτο και περιμενα τοσο για service.  :huh: Αυτην ειχα στην παλια μου συνθεση. (2006)

 

AMD Athlon 64 x2 Dual Core 4600+ 2.4GHz

EVGA GeForce 7950GX2 http://www.nvnews.net/previews/geforce_7950_gx2/images/card_1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας..ενος φιλου καηκε η καρτα γραφικων την εστειλε να την δουν στο service του ειπαν να συμπληρωση το rma και οτι την εστειλαν για αντικατασταση στην αντιπροσωπεια και οτι θα την ελεγχαν και εκει.του εξηγησαν οτι το κακο ειναι οτι η διαδηκασια τις αντικαταστασης περνει ενα μηνα σχεδον και ισως και παραπανω και οτι οταν τους στειλουν την καινουργια θα τον ειδοποιησουν οπως και ετσι εγινε.οταν την ελαβαν τον ειδοποιησαν οτι εγινε η αντικατασταση και οτι εγινε η αποστολη

Δηλαδη τι εγινε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εμπειρια μου και εμενα με το εν λογω καταστημα

 

Παρηγγειλα εξ'ολοκληρου νεο συστημα και επελεξα να μου το στησουν οι ιδιοι και να το παραλαβω απο το καταστημα. Αφου μου ειπαν οτι μπορει να αργησει λογω της καρτας γραφικων , τους ειπα οτι οκ , θα παρω την ταδε καρτα (αλλαξα την αρχικη μου επιλογη). Μου ειπαν εως 15 μερες θα κανει το pc , οπως και εγινε. Το Cable Management ηταν αρκετα καλο (corsair 300r) , ομως ενω ειχα διαλεξει DVD-RW , δεν συνοδευοταν απο ενα ρημαδοκαλωδιο Sata και δεν ειχα καταλαβει τι παιζει αρχικα. Ενω το βαλανε στο ρευματακι, δεν ειχανε SATA πανω και ευτυχως που ειχα μερικα προχειρα (γιατι η εγκατασταση των Windows θα γινοταν απο DVD και δεν ειχα bootable ετοιμο usb εκεινη τη στιγμη στο χωρο εκεινο).

Δε θεωρησα σκοπιμο να τους παρω τηλεφωνο για 1,5€ δουλεια. Αλλα ηταν παραλειψη , που σε περιπτωση καποιος δεν ηξερε , θα ψαχνοταν.

 

Προσφατα (Νοεμβριο) , παρηγγειλα motherboard, cpu , psu , ram. Απο το ιδιο καταστημα. ΤΑ 3 πρωτα ηρθαν εντος του οριου που εθετε το καταστημα (2-10 μερες). Ελλειπε η ραμ για να στησω το συστημα. Εκανε γυρω στις +8 μερες αλλα ηρθε και μου ζητησαν συγγνωμη αλλα ειπανε οτι ειναι και λιγο θεμα του προμηθευτη , μπλαμπλα μουμπλε μπουμπλε.

 

Εκτοτε δεν αντιμετωπισα προβλημα με κανενα απο τα παραπανω προιοντα και με αυτα που διαβαζω , ευχομαι να μην αντιμετωπισω. Και εαν συμβει , θα επικοινωνησω αμεσως με την εταιρεια και οχι με το μαγαζι αυτο , καθως πλεον βρισκομαι και Αλεξανδρουπολη και ειναι ταλαιπωρια μεγαλυτερη.

 

Με Rma μονο μια φορα εμπλεξα απο e-shop αλλα ηταν υποδειγματικοι (απορω πως γινεται αυτο, και ομως γινεται :P )

 

Απο εκει και περα, ευχομαι καλη υπομονη στον φιλο που περιμενε 2 μηνες και του'ρθε παλι οτι να'ναι το προιον... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ μια εμπειρία μου από το συγκεκριμένο κατάστημα μιας και ξεκίνησε το θρεντ.

είχα αγοράσει ένα τροφοδοτικό της corsair(που φημίζεται για το rma)και με ταλαιπωρούσαν 1,5 μήνα.

 

Στο τέλος μετά από τηλέφωνο που έπαιρνα κάθε βδομάδα στο κατάστημα,μου πρότεινε ο υπάλληλος ένα ελαφρός καλύτερο και να πληρώσω τα εξτρά χρήματα,που σίγουρα τους είχε μείνει από άλλη παραγγελία,γιατί στοκ το συγκεκριμένο κατάστημα έχει μόνο άδεια κουτιά :lol:

δέχθηκα γιατί είχα αγανακτήσει από την αναμονή αλλά σίγουρα κερδισμένος δε βγήκα από την όλη διαδικασία,ούτε είχα την σωστή εξυπηρέτηση ενός σοβαρού-επαγγελματικού καταστήματος.

αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ μια εμπειρία μου από το συγκεκριμένο κατάστημα μιας και ξεκίνησε το θρεντ.

είχα αγοράσει ένα τροφοδοτικό της corsair(που φημίζεται για το rma)και με ταλαιπωρούσαν 1,5 μήνα.

 

Στο τέλος μετά από τηλέφωνο που έπαιρνα κάθε βδομάδα στο κατάστημα,μου πρότεινε ο υπάλληλος ένα ελαφρός καλύτερο και να πληρώσω τα εξτρά χρήματα,που σίγουρα τους είχε μείνει από άλλη παραγγελία,γιατί στοκ το συγκεκριμένο κατάστημα έχει μόνο άδεια κουτιά :lol:

δέχθηκα γιατί είχα αγανακτήσει από την αναμονή αλλά σίγουρα κερδισμένος δε βγήκα από την όλη διαδικασία,ούτε είχα την σωστή εξυπηρέτηση ενός σοβαρού-επαγγελματικού καταστήματος.

αυτά.

Γιατι ακριβως η corsair φημιζεται για το rma της, μιλας κατευθειαν με την εταιρια και τελειωνει η υποθεση!! Ειχα στειλει προσφατα εναν ssd που ειχε θεμα, και μου τον αντικατεστησαν μεσα σε ελαχιστες μερες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ακριβως η corsair φημιζεται για το rma της, μιλας κατευθειαν με την εταιρια και τελειωνει η υποθεση!! Ειχα στειλει προσφατα εναν ssd που ειχε θεμα, και μου τον αντικατεστησαν μεσα σε ελαχιστες μερες

ναι,αυτό έπρεπε να γίνει εάν γνώριζα ότι το κατάστημα αργεί αυτή τη διαδικασία.αλλά σαν ανυποψίαστος,νομίζω ότι όλοι το ίδιο θα κάναμε.σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ μια εμπειρία μου από το συγκεκριμένο κατάστημα μιας και ξεκίνησε το θρεντ.

είχα αγοράσει ένα τροφοδοτικό της corsair(που φημίζεται για το rma)και με ταλαιπωρούσαν 1,5 μήνα.

 

Στο τέλος μετά από τηλέφωνο που έπαιρνα κάθε βδομάδα στο κατάστημα,μου πρότεινε ο υπάλληλος ένα ελαφρός καλύτερο και να πληρώσω τα εξτρά χρήματα,που σίγουρα τους είχε μείνει από άλλη παραγγελία,γιατί στοκ το συγκεκριμένο κατάστημα έχει μόνο άδεια κουτιά :lol:

δέχθηκα γιατί είχα αγανακτήσει από την αναμονή αλλά σίγουρα κερδισμένος δε βγήκα από την όλη διαδικασία,ούτε είχα την σωστή εξυπηρέτηση ενός σοβαρού-επαγγελματικού καταστήματος.

αυτά.

ο ορισμος του κλεφτη το παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...