Προς το περιεχόμενο

OS X El Capitan με Split View και καλύτερες επιδόσεις σε παιχνίδια και εφαρμογές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καποιος που ειχε μακ μου ειπε οτι τα mavericks ηταν τα vista της apple , αυτα ειναι δηλαδη τα 7?

Μηπως εννοεις το Yosemite;Τα Mavericks ηταν πολυ καλα.Mε το Yosemite αρχισαν τα κολληματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καποιος που ειχε μακ μου ειπε οτι τα mavericks ηταν τα vista της apple , αυτα ειναι δηλαδη τα 7?

προφανώς δεν ειχε προλαβει το yosemite...αλλα μάλλον δεν ειχε ποτε πριν mac για να ξέρει οτι οτι μετά το 3o update στρώνουν τα πραγματα.

ΥΓ. Επισης καμια σχεση με windows. Στo windows δεν εχουν βρει ακόμα ποιo UI θέλουν ενω στο OS X 15 χρόνια τουλάχιστον παραμένει σχεδόν το ίδιο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρές οι αλλαγές. Ελπίζω να βελτίωσαν όντως την απόδοση γιατί είμαι έτοιμος να πεταξω το Mac Mini 2009 (8Gb RAM + SSD θα έπρεπε να αρκουν για αξιοπρεπή λειτουργία). Αυτό το Yosemite έπεσε βαρυ μου φαίνεται ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς δεν ειχε προλαβει το yosemite...αλλα μάλλον δεν ειχε ποτε πριν mac για να ξέρει οτι οτι μετά το 3o update στρώνουν τα πραγματα.

ΥΓ. Επισης καμια σχεση με windows. Στo windows δεν εχουν βρει ακόμα ποιo UI θέλουν ενω στο OS X 15 χρόνια τουλάχιστον παραμένει σχεδόν το ίδιο.

Δεν ήξερα ότι οι σχεδιαστικές αλλαγές είναι στα μείον μίας εταιρείας.

Μιας και το OSX έχει τεράστιες διαφορές με οποιαδήποτε linux distro... NOT!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς δεν ειχε προλαβει το yosemite...αλλα μάλλον δεν ειχε ποτε πριν mac για να ξέρει οτι οτι μετά το 3o update στρώνουν τα πραγματα.

ΥΓ. Επισης καμια σχεση με windows. Στo windows δεν εχουν βρει ακόμα ποιo UI θέλουν ενω στο OS X 15 χρόνια τουλάχιστον παραμένει σχεδόν το ίδιο.

παιζει και το ενδεχομενο να μην το αλλαζουν γιατι οι χρήστες που εχουν μαθει ενα δρόμο, μολις τους βάλουν παρακαμψη θα χαθούν!

εγω βαζω στοίχημα οτι και σειρά σε εικονίδια να αλλάξουν, πολλοί θα μπερδευτουν...εκει! αυτο μαθαμε, αυτο θα ακολουθήσουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω "Split View" και θυμάμαι ότι ο κόσμος δεν έχει ιδέα τι πάει να πει "tilling window manager" ...

 

Πόσα game engines θα χρησιμοποιήσουν το Metal ? Έχουν ήδη να κάνουν port σε Mantle, Vulcan, Dx12 και όλα τα άλλα low-level APIs ...

 

Η Swift θα γίνει Open Source και φυσικά έρχεται στο Linux :)

Woohoo!! Πώς θα έρθει σε Linux όμως; Μέσω OpenStep ίσως, αλλά ποιός το χρησιμοποιεί αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να μην ξαναδώ λαγκ ποτέ! Το spotlight δεν μου δούλεψε ποτέ όπως έπρεπε έτσι κ αλλιώς. Gestures μόνο στο mail? Γιάτι? Split View. Επιτέλους αν κ υπήρχαν 3rd party.

 

Το news και αυτά τα κόλπα των notes θα είναι και στο mac?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοση φασαρια για ενα απλο Update του πολυ κακου Yosemite ...

Δηλαδη με τι επρεπε να γινει φασαρια κατα τη γνωμη σου? Γιατι αν ειναι στην πραξη ετσι οπως τα λενε εχει να πει...

Και μαλιστα πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...