Προς το περιεχόμενο

Τιμή για φωτογράφιση...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας.Θελω να δωσω μια τιμη συνολικη για 3 μερες και με φωτογραφιση 2 ωρων την καθε μερα,σε κατι εκδηλωσεις χορου.Και τελος να παραδωσω και ενα dvd σε 20 κοπιες με 1200 φωτο μεσα.Τη γνωμη σας θα ηθελα για αυτη τη δουλεια.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα σας.Θελω να δωσω μια τιμη συνολικη για 3 μερες και με φωτογραφιση 2 ωρων την καθε μερα,σε κατι εκδηλωσεις χορου.Και τελος να παραδωσω και ενα dvd σε 20 κοπιες με 1200 φωτο μεσα.Τη γνωμη σας θα ηθελα για αυτη τη δουλεια.Ευχαριστω.

 

 

Lol, εδω μας λες οτι δεν εχεις ιδεα απο φακους, 

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/571966-αλλαγη-φακου-σε-cannon-600d/

 

 

 

και τωρα θα κανεις και φωτογραφιση ?  :-(

 

 

Well done, μαθαινεις γρηγορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol, εδω μας λες οτι δεν εχεις ιδεα απο φακους, 

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/571966-αλλαγη-φακου-σε-cannon-600d/

 

 

 

και τωρα θα κανεις και φωτογραφιση ?  :-(

 

 

Well done, μαθαινεις γρηγορα. 

Βρε φιλε ενταξει δεν εχω ιδεα με ειδικες γνωσεις για τους φακους αλλα φωτο τα καταφερνω οσο να ΄ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

300-400 ευρω

Απο την μια 1200 φωτογραφιες δεν είναι και λιγες.Επιπλεων εαν πρεπει να γίνει κ επεξεργασία μαζευοντε εργατοώρες.

Απο την αλλη 300-400 μου φαινοντε αρκετά.Πιστεύω πως οποιοσδηποτε είναι διαθετιμενος να σκάσει 400 ευρώ δεν θα απευθυνθεί στον γνωστό/φιλο/ερασιτέχνη,θα παει κατευθείαν σε κάποιον επαγγελματια.

Όχι οτι αυτός θα παραδώσει φωτογραφιαρες,αλλά τουλαχιστων θα παραδώσει σίγουρα τα ελάχιστα αναμενόμενα.

 

Γιατί κακά τα ψεματα κακός φωτισμός,σκοτεινός φακός,εισαγωγική DSLR και φωτογράφος χωρίς εμπειρία στο συγκεκριμενο ειδος μου κανουν κάπως για συνταγή αποτυχίας σε θέματα με έντονη/γρήγορη κινηση και πιθανότατα κακό/παράξενο φωτισμο σε εκδήλωση που γίνετε μια φορά και πρεπει να παραδοθεί υλικό.

Επεξ/σία από @topos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υποπτευομαι οτι οι φωτογραφιες θα ειναι spray and pray...

 

μπορουμε να δουμε ενα δειγμα απο φωτογραφιες?

 

 

Ισως και να εχει εξελιγμενη τεχνολογια μαζι του και η καμερα να μην χρειαστει καν.......   :P

 

http://www.insomnia.gr/topic/572167-ελικόπτερο-για-ληψη-φωτογραφιών-βίντεο/?p=54059794

Επεξ/σία από Unabomber
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας ενδιαφέρει η ποιότητα φωτογραφίας, εφόσον ο πελάτης ειναι ενήμερος τι παιρνει

 

Ρεαλιστικά εφόσον δεν εχεις πολλές γνώσεις, και εισαι μαυρα , αμα μπορέσεις να του τσιμπήσεις 100 ευρώ για ολα θα εισαι οκ

 

περιπου δηλαδη 3 μερες επι 30. ισον 90 ευρώ {μαζι με τις διορθώσεις)  + 10 η χαμαλίκα με το γράψε dvd 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οι φωτογραφιες δεν θα ειναι οπως απο εναν γαμο η βαφτιση...Τελος παντων εκλεισα τη δουλεια στα 550 ευρω! Αλλοι ζητησανε παραπανω.Εγω εδωσα τη καλυτερη προσφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα ειναι......τελη μαιου,ενας φωτογραφος επαγγελματιας ,πληρωσε οαεε ενα 400αρι,θα κανει την δηλωση με 26% επι τεκμαρτων,και θελουμε και να επιβιωσει......μαλλον μαγος πρεπει να γινει............

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οι φωτογραφιες δεν θα ειναι οπως απο εναν γαμο η βαφτιση...Τελος παντων εκλεισα τη δουλεια στα 550 ευρω! Αλλοι ζητησανε παραπανω.Εγω εδωσα τη καλυτερη προσφορα.

Καλη επιτυχια!

Εαν θελεις ποσταρε μετα καποιες ενδεικτικες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλη επιτυχια!

Εαν θελεις ποσταρε μετα καποιες ενδεικτικες...

Σε ευχαριστω φιλε μου.Η δουλεια θα γινει Αυγουστο...Αλλα μετα θα σου στειλω να δεις.Τωρα ειμαι σε αναζητηση φακου canon 18-135

Επεξ/σία από giorgos1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3-4 φλας θα τα χρειαστείς με ποιο φωτεινό φακό τον κιτ.... πολλά λεφτά πάντως για ερασιτέχνη χωρίς εξοπλισμό, δηλαδή ένας επαγγελματίας με μεσαίο φόρμα και 2-3 βοηθούς τι θα ζήταγε?? σε βλέπω να τσακώνεσαι με την σχολή στο τέλος, τους έχεις δείξει δείγμα της δουλειάς σου η στα λόγια τα βρήκατε ?

Επεξ/σία από hayas88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3-4 φλας θα τα χρειαστείς με ποιο φωτεινό φακό τον κιτ.... πολλά λεφτά πάντως για ερασιτέχνη χωρίς εξοπλισμό, δηλαδή ένας επαγγελματίας με μεσαίο φόρμα και 2-3 βοηθούς τι θα ζήταγε?? σε βλέπω να τσακώνεσαι με την σχολή στο τέλος, τους έχεις δείξει δείγμα της δουλειάς σου η στα λόγια τα βρήκατε ?

Με ξερουν χρονια...τι φωτο τραβαω.Ειπα οτι δε τραβαω και φουλ καλιτεχνικες αλλα αξιοπρεπεις ειναι.Οταν καποιοι αλλοι ζητανε 800 κ 1000 ευρω;Να κατσω μετα να τις "καθαρισω" και DVD με 1200 φωτο...Πολυ καλα τους παιρνω.

τι αλλο εξοπλισμο εχεις?

Εχω εναν 18-55 κ εναν σταθερο 55 με 18 διαφραγμα.

Επεξ/σία από giorgos1966
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...