Προς το περιεχόμενο

αγορά έγχρωμου πολυμηχανήματος laser


iliakov

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχασα το 10ευρω στοίχημα ......

ήμουν σίγουρος ότι δεν θα έλεγες συγκεκριμένο μοντέλο αφού δεν υπάρχει αλλά ....το στοίχημα ήταν "δεν θα ξαναεμφανιστεί στο νήμα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αοριστολογίες .... τι όγκο εκτύπωσης μπορεί να κάνει 1 μηχάνημα 150 ή 200ευρω???

 

μιλάμε για μηχανήματα κάτω των 200ευρώ!

 

έχετε συγκεκριμένα μοντέλα "φθηνότερα" ..... ή πρέπει να σας πιστεύουμε σαν θρησκευομενοι?

 

spiti

 

ούτε πρόκειται να σου πει κανένας laser μοντέλο σε αυτή την τιμή ....γιατί ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ με λογικό κόστος εκτύπωσης. Τσάμπα αναλώνεσαι με θεωρητικολόγους που κάποια στιγμή κάπου διάβασαν άλλα δεν θυμούνται ..μπλα μπλα μπλα

ηθος ανθρώπω δαίμων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

είσαστε ηθικοί και ευγενικοί?

 

ΜΠΡΑΒΟ!!!

 

εδώ όμως είναι τεχνικό θέμα και η ευγένεια έρχεται δεύτερη.

πρώτο κριτήριο είναι η εγκυρότητα της απάντησης και η σωστή τεκμηρίωση.

 

Οταν αποφασίσετε να μας αποκαλύψετε το κρυφό όνομα του laser (εγχρώμου πολυμηχανήματος) να μας φωνάξετε να σας χειροκροτήσουμε. Εκτός .... αν είναι μεγάλο το μυστικό και δεν μπορείτε να το μοιραστείτε με όποιον και όποιον οπότε ...  κακώς πετάξατε μια ατεκμηρίωτη φωτοβολίδα συνοδευόμενη από την υποτιθέμενη αυθεντία σας.

 

 

"

 
highpriest

Senior Member

  • photo-thumb-316154.jpg?_r=1414500119
  • Members
  • 579 μηνύματα

Δημοσίευση σήμερα, 08:13

Ετοίμασα ολόκληρο σεντόνι να απαντήσω, αλλά έσκασε και η απάντηση του jgeorgiou από κάτω και το μετάνιωσα. Δεν αξίζει. Σε επιθετικό ύφος και ειρωνείες δεν υπάρχει λόγος για ανάλυση.

Παιδιά όπως τα λέτε είναι. Μάλλον ξέρετε καλύτερα από εμάς που κάνουμε αυτή την δουλειά. 

 

Καλές εκτυπώσεις.

"
Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θου, Κύριε, φυλακήν τω στόματί μου....

 

ποστ 2 : 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ OKI MC332dn

  Μηνιαίος Κύκλος Εργασίας:  30.000 σελιδες

On Site - Repair or Replacement

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.skroutz.gr/s/3526857/OKI-MC332dn.html?keyphrase=OKI+MC332dn

 

α) 100ευρώ ή 70% ποιο ακριβό

β) 100ευρώ το τονερ για 2200!!!! σελίδες!!!

γ) 3χ100ευρώ για 1500 τα 3 τόνερ για 1500 σελίδες!!!

 

ΥΓ

Χρυσόσκονη έχει μέσα το τόνερ?

 

hp 8610
 

http://www.skroutz.gr/s/4855998/HP-Officejet-Pro-8610-e-All-in-One.html?keyphrase=hp+8610

 

δωρεάν 3 χρόνια εγγύηση από HP

2300 σελίδες - 27euro το μελάνι!

  Μηνιαίος Κύκλος Εργασίας:  30.000 σελιδες

 

εγώ βλέπω ότι με τον ΟΚΙ κάποιος θα πληρώσει ΔΙΠΛΑΣΙΟ κόστος απόκτησης και ΤΡΙΠΛΑΣΙΟ κόστος εκτύπωσης στην 3ετία που έχουν και οι 2 εγγύηση. Να μην πω ότι αν κάποιος ξεπερνάει τις 10.000 σελίδες τον μήνα ...με την διαφορά κόστους εκτύπωσης παίρνει δώρο ένα καινούριο πολυμηχάνημα κάθε μήνα να κάνει δώρο στα ανίψια και τα βαφτιστήρια του.

Επεξ/σία από spiti
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ΟΚΙ δεν θα πρότεινα με τίποτα.. Εγώ και στο γραφείο και στο σπίτι έχω hp! Δεν πιστεύω ότι ο laser είναι απαραίτητα για μεγάλους όγκους εκτυπώσεων.Πχ οι λέιζερ της hp ξεκινάνε από 90 ευρώ και έχουν αρκετά αξιοπρεπή χαρακτηριστικά για την τιμή τους. Και με την προσφορά που έχει τώρα στα τόνερ θα σου βγει πολύ οικονομικό! Κι εγώ στο σπίτι λέιζερ έχω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι συγκρινετε και κοντραρετε ωρε παλικαρια?

Οικονομια στην αγορα,οικονομια στην εκτυπωση,ή αντοχη στον χρονο?

Οι δυο κατηγοριες inkjet και laser δεν μπορουν να συγκριθουν μεταξυ τους γιατι πολυ απλα εχουν διαφορετικα αναλωσιμα ανταλλακτικα και τα κοστη τους ειναι και αυτα διαφορετικα,καθως και ο ογκος που θα πρεπει να αλλαχτουν.

Οποτε κοντρα μεταξυ δυο διαφορετικων κατηγοριων εκτυπωτων δεν μπορει να γινει ουσιαστικα.

Ο γραφιτης(σας αρεσει ή δεν σας αρεσει)υπερτερει,καθοτι αμα μεινει μηχανημα δυο χρονια σε μια ντουλαπα η πρωτη εκτυπωση που θα δωσεις θα ειναι κανονι.

Τα laser ομως λογω πολλων κινουμενων μερων εχουνε μεγαλυτερες φθορες εκ των πραγματων.

 

Συμπερασμα?Χιλιες φορες να πιω το αιμα σε εναν laser και να του πληρωσω τα αναλωσιμα ανταλλακτικα που θα μου ζητησει,παρα να αγορασω ενα inkjet τοσα λεφτα και επειδη τον ξεχασα ενα μηνα που πηγα διακοπες να πρεπει να τον πεταξω στον καδο εχοντας τυπωσει total 2.000 σελιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Roger

 

Δηλαδή .... 

 

Όποιος έχει σκοπό να να το κρύψει στο ντουλάπι 2 χρόνια το μηχάνημα και μετά να δουλέψει κατευθείαν χωρίς να αγοράσει καινούριο μελανάκι των 27ευρώ που έχει και κεφαλή ενσωματωμένη ..... τότε συμφωνώ αγοράστε διπλάσιας αξίας μηχάνημα και τυπώνετε με τριπλάσιο κόστος.

 

Το υπόλοιπο το 99,999999% των χρηστών όμως που δεν θεωρεί απαραίτητη την παραπάνω προϋπόθεση τι να πάρει τελικά??

 

ΥΓ

Τι διάολο , σε αίρεση πέσαμε που μας λέγεται "πάρε laser και μη ερεύνα" και ακούμε τέτοια επιχειρήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Roger

 

Δηλαδή .... 

 

Όποιος έχει σκοπό να να το κρύψει στο ντουλάπι 2 χρόνια το μηχάνημα και μετά να δουλέψει κατευθείαν χωρίς να αγοράσει καινούριο μελανάκι των 27ευρώ που έχει και κεφαλή ενσωματωμένη ..... τότε συμφωνώ αγοράστε διπλάσιας αξίας μηχάνημα και τυπώνετε με τριπλάσιο κόστος.

 

Το υπόλοιπο το 99,999999% των χρηστών όμως που δεν θεωρεί απαραίτητη την παραπάνω προϋπόθεση τι να πάρει τελικά??

 

ΥΓ

Τι διάολο , σε αίρεση πέσαμε που μας λέγεται "πάρε laser και μη ερεύνα" και ακούμε τέτοια επιχειρήματα?

 

 

 

Του 8610 (για το οποίο ο λόγος στο παρόν νήμα) η κεφαλή δεν είναι πάνω στα μελάνια. Αν ήταν έτσι ούτε 27 ευρώ θα έκαναν, ούτε θα έβγαζαν τις σελίδες που βγάζουν, Με 27 ευρώ παίρνεις απλά το μελάνι του σε ένα δοχείο, τίποτα παραπάνω.

Η κεφαλή είναι πάνω στο μηχάνημα. Όταν τυπώσεις 20.000-30.000 σελίδες με ένα τέτοιο μηχάνημα και δεις πως θα τυπώνει πλέον η κεφαλή και τι θα σου πουν απο το σέρβις τιμή για αντικατάσταση, ξαναμιλάμε. Η κεφαλή είναι αναλώσιμο σε ότι αφορά την εγγύηση όλων των εταιριών, δεν καλύπτεται εκτός από περίπτωση ελαττώματος και αυτό είναι συζητήσιμο για τους πρώτους μήνες. Πήγαινε μετά από 1 χρόνο να τους πεις για ελαττωματική κεφαλή και γράψε την απάντηση τους, να γελάσουμε παρέα. Είναι σαν την υγρασία στα κινητά. Ο νοών νοήτω.

Η εγγύηση δίνεται σε μη αναλώσιμα φθειρόμενα μέρη των εκτυπωτών.

 

Είσαι περίπτωση όμως.

Τα έβαλες με όλους τους ανθρώπους που έχουν σχέση με το αντικείμενο. Ανθρώπους που κάθονται να γράψουν δύο πράγματα που ξέρουν λόγω της δουλειάς τους ακριβώς από εμπειρία. Και είσαι και επιθετικός και είρωνας, ενώ  παράλληλα είσαι ημιμαθής. Δεν είπε κανείς ότι το 8610 δεν είναι καλό μηχάνημα. Αλλά στην ζυγαριά δεν βγαίνει μακροπρόθεσμα καλύτερο αν έχεις όγκο εκτυπώσεων. Θα σου βγάλει άλλα έξοδα, ή απλά θα κλάσει.

 

Υ.Γ Μιας και μιλάμε για την κεφαλη της σειράς 8600 λοιπόν, για να δούμε πόσο κάνει για να την αντικαταστήσει κάποιος;

Εδώ λέει 168 δολάρια (εβαλα ξένο site για να μην θεωρηθεί πρόμο) http://www.amazon.com/HP-CR322A-Whaler-Rplcmnt-Setup/dp/B008H66KRG

Αλλά το ερώτημα είναι και σε πόσο καιρό κλάνει μια τέτοια κεφαλή ε; Μια ματιά στα reviews αγοραστών ίσως να είναι διαφωτιστική. 

http://www.amazon.com/gp/customer-reviews/R1FIB0B50YWR40/ref=cm_cr_pr_rvw_ttl?ie=UTF8&ASIN=B008H66KRG

Η κυρία λέει ότι χρειάστηκε αλλαγή μετά απο μερικές χιλιάδες αντίτυπα και συμπληρώνει παρακάτω ότι έμαθε ότι η κεφαλή βγάζει περίπου 8 αλλαγές μελανιών. γυρω στις 2000 κάθε μελάνι επι 8 μελάνια, χρειάστηκε κεφαλή στις 16000 αντίγραφα. Η τιμή του εκτυπωτή και λίγο παραπάνω, κάθε 15000 σελίδες περίπου. Πολύ δεν είναι; 

 

Και για να μην το πλατειάζουμε αλλο. Για τον μέσο χρήστη ένας 8610 είναι overkill. Εχει φθηνότερα μοντέλα (ειδικά epson) με φθηνότερα μελάνια και μεγαλύτερο κύκλο αλλαγής κεφαλών. Για απλό χρήστη των 100-150 εκτυπώσεων τον μήνα είναι περιττός. θα τους βουλώσει τις κεφαλές απο μη χρήση. Για απαιτητικό χρήστη των 5000 σελίδων τον μήνα, θα πρέπει να αλλάζει κεφαλή κάθε τρίμηνο, πληρώνοντας τον εκτυπωτή απο την αρχή. Υπάρχει χώρος για το πολυμηχάνημα αυτό, επειδή κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικές ανάγκες, αλλά δεν είναι φονέας των laser ούτε κατά διάνοια. Το μόνο inkjet που μπορεί αυτή την στιγμή να κοντράρει τα laser είναι η σειρά Χ της HP. Εκεί αν αποδείξει και αξιοπιστία σε βάθος χρόνου, ναι, βγάζω το καπέλο μου. 

Επεξ/σία από highpriest
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ έχω ζητήσει αλλαγή του printhead από HP και μου το έστειλαν με κουριερ σε 2 μέρες στον χώρο μου ΔΩΡΕΑΝ στον εναμιση χρόνο (εντός εγγυησης που κρατάει 3 χρόνια) . Επειδή τον χρησιμοποιώ καθημερινά με χρήση 1000 σελίδες τον μήνα δεν το καταλαβαίνω αυτό που λες. Επίσης μου έχει καλύψει η ΗΡ ακόμη και μελάνι με εγγύηση και όταν τους είπα ότι το άνοιξα και ήταν προβληματικό μου το αντικατέστησαν έτσι όπως το είχα χρησιμοποιημένο!

 

 

Πραγματικά είσαι σχετικός με το αντικείμενο? Για πες μας και την δική σου εμπειρία ...ποια είναι η καλύτερη επιλογή?

Επεξ/σία από spiti
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχετε καταλαβει κατι.....και λετε ειρωνικα σχολια.

Ο 8610 ειπαμε ειναι Καλος............δεν κατηγορησε κανενας τον εκτυπωτη.....και για 2000 και για 3000 σελιδες το μηνα.

Ομως στα πενταψηφια νουμερα το μηνα,αλλαζει η κλεψυδρα .Η μονη σειρα που κοντραρει στα ισια τους λειζερ ειναι η Χ ,αλλα η τιμη τους ειναι μεγαλη ακομα! σε σχεση με του λειζερ.......και σε βαθος χρονου πως θα ειναι η συμπεριφορα του.(ο εχων και μιλων)

Αρα,ο ts ζητησε μια αποψη για λειζερ πολυμηχανημα...πηρε απαντηση και φυσικα την αντιπροταση σας...βαζει κατω τις αναγκες του και κανει την καλυτερη επιλογη για αυτον.................τα υπολοιπα ειναι ανεφ ουσιας

 

Και μην ξεχνατε,οτι απεναντι μας παντα υπαρχει καποιος που ξερει/γνωριζει καλυτερα απο εμας λογω επαγγελματος ή δεκατιων χρησης...\

καλο ειναι να ακουμε και μια διαφορετικη αποψη και ας μην την υιοθετουμε.............

 

«Όποιος συνήθισε ν' αντιμετωπίζει ήρεμα και με καλοσύνη και ευγένεια τα πράγματα της ζωής, εύκολα μπορεί να συναναστρέφεται τους ανθρώπους με ευγένεια και πραότητα.»
Πλούταρχος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω ζητήσει αλλαγή του printhead από HP και μου το έστειλαν με κουριερ σε 2 μέρες στον χώρο μου ΔΩΡΕΑΝ στον εναμιση χρόνο (εντός εγγυησης που κρατάει 3 χρόνια) . Επειδή τον χρησιμοποιώ καθημερινά με χρήση 1000 σελίδες τον μήνα δεν το καταλαβαίνω αυτό που λες. Επίσης μου έχει καλύψει η ΗΡ ακόμη και μελάνι με εγγύηση και όταν τους είπα ότι το άνοιξα και ήταν προβληματικό μου το αντικατέστησαν έτσι όπως το είχα χρησιμοποιημένο!

 

 

Πραγματικά είσαι σχετικός με το αντικείμενο? Για πες μας και την δική σου εμπειρία ...ποια είναι η καλύτερη επιλογή?

 

Εσύ τουλάχιστον ξέρεις ότι έχει κεφαλή ο 8610, κάτι είναι και αυτό. :lol:

 

Δεν πειράζει αν δεν καταλαβαίνεις αυτό που λέω. Δεν έχω και απαίτηση άλλωστε.

 

Αν σου έστειλε εταιρία printhead μέσα σε δύο μέρες στον χώρο σου, χωρίς ερωτήσεις, χωρίς έλεγχο μηχανήματος, απλά βασιζόμενη στο λόγο σου, είσαι μάλλον μοναδική περίπτωση στα χρονικά, επειδή υπάρχει ολόκληρη πολυήμερη διαδικασία για να περάσει ένα ανταλλακτικό στην εγγύηση, ακόμη και όταν είναι επιβεβαιωμένα ελαττωματικό από τους τεχνικούς της εταιρίας. Πόσο μάλλον στα printheads που οι εταιρίες απαιτούν να διορθώσουν οι ίδιοι το ελαττωματικό μέρος. Τους αντιπροσώπους δεν τους αφήνουν καν να ελέγχουν και να επιβεβαιώνουν βλάβες αν δεν είναι εξουσιοδοτημένοι τους τεχνικοί, αλλά σε εσένα, τον πελάτη λιανικής, έστειλαν την κεφαλή με κούριερ. Οκ... :rolleyes:

 

Κάπου εδώ εξαντλήθηκε η δική μου υπομονή. Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

εδώ όμως είναι τεχνικό θέμα και η ευγένεια έρχεται δεύτερη.

 

 

Καταρχην δεν ειμαστε αιρεση.

Αφου λοιπον το θεωρεις τεχνικο το θεμα,ας το αναλυσουμε τεχνικα.

Η αχρηστια δεν ειναι ο μονος λογος που μπορει να πεθανει ενας inkjet.

1.Overuse,με την πολυ συχνη χρηση και μεγαλυτερη πολλες φορες απο τον επιτρεπομενο ογκο σελιδων αυτο που θα καταφερουμε θα ειναι να μπουκωσει το service station με waste ink (εκει που παρκαρουν οι κεφαλες)θα δημιουργηθει ενα ξερο βουνο απο μελανι με αποτελεσμα να τραβανε μεγαλο ζορι τα γραναζια που κινουν το st και να σπανε.Στον καδο(δεν υπαρχουν ανταλλακτικα)

2.Πολυ λεπτοι ιμαντες που κινουν το carriage,μετα απο πολυ χρηση,κοβονται.Στον καδο(δεν υπαρχουν ανταλλακτικα)

3.Καποια στιγμη ζοριζεται και μετα σταματαει τελειως να τραβαει χαρτι.Το προβλημα βρισκεται σε φθαρμενο pickup roller,ριχνουμε φως με φακο,το βλεπουμε μας φωναζει,δεν υπαρχει ανταλλακτικο,ακομα και να γινει πατεντα θα πρεπει να λυθει ολοκληρος.Στον καδο(δεν υπαρχουν ανταλλακτικα)

3.Τα πολυμηχανηματα εμφανιζουν σφαλμα στο scanner,και δεν σε αφηνει ουτε να τυπωσεις απο pc.Στον καδο(δεν υπαρχουν ανταλλακτικα)

Tεχνικα,ακομα και να θελω να ασχοληθω σαν μερακλης και επιμονος στην δουλεια μου,θελω,μια μιση ωρα να τον ανοιξω απο τα κρυμμενα κωλοκλιψακια,να σπασω τα μισα,να φτασω στο service station να το αφαιρεσω να το βαλω σε μια λεκανη με swaz ολο το βραδυ,να στραγγιξω το σφουγγαρακι και να το τοποθετησω,να κανω aligment τα γραναζια να δουλεψουν σωστα,εχοντας φτασει το μελανι στους αγκωνες μου,Ποσο θα πρεπει να σε χρεωσω?

Αυτη η κατηγορια λοιπον δεν ειναι καθολου φιλικη προς τον τεχνικο γιατι πολυ απλα ειναι one use.Εδω θα μου πειτε για τριετης εγγυηση την οποια πρωτη φορα  ακουω σε inkjetakia.Ενα χρονο δινουνε και στο δεκατετραμηνο καληνυχτα σας με την πρωτη βλαβη,σαν ωρολογιακη βομβα που μετραει μηνες.

 

Οι laser εχουνε αλλα κουσουρια.

Αν ξεχαστουμε και βαλουμε επανατυπωμενη σελιδα με ενα συρραπτικο,θα τρυπησει το fuser film και καθε φορα θα βλεπουμε ενα επαναλαμβανομενο σημαδι.

Κανουν πολυ θορυβο γιατι εχουν περισσοτερα κινουμενα μερη.Ειναι πιο κοστοβοροι γιατι εχουν περισσοτερα αναλωσιμα ανταλλακτικα.

Ειναι πολυ πιο φιλικοι στον τεχνικο ακομα και τα φθηνα μοντελα που δεν δινουν ανταλλακτικα οι αντιπροσωπειες,δεχονται πιο ευκολα πατεντα αφου δεν υπαρχουν ανταλλακτικα.

Δημιουργουν in office polution(σιγα τα αυγα,με τις ακτινοβολιες που τρωμε,το τονε μας μαρανε)

Ειναι πιο γερης κατασκευης γιατι αναβεζουνε μεγαλες θερμοκρασιες λογω του φουρνου,αρα μεγαλυτερης αντοχης στον χρονο.

Ειπαμε και πιο πανω,το κινησιμο καυσιμο ειναι γραφιτης οπου σε καμμια περιπτωση δεν θα δημιουργησει προβλημα η αχρηστια του εκτυπωτη.

Στις περισσοτερες περιτωσεις(τουλαχιστον στο παρελθον)θεωρουνται οικονομικοτεροι απο τους inkjet .

Μπορει να ξεχναω και μερικα.

Τι αλλες τεχνικες λεπτομερειες θελεις για να καλυφθεις.

Στο συγκεκριμενο ποστ,ολοι μας μιλαμε αοριστα.Ρωτησα και πιο πανω και απαντηση δεν πηρα,τι ζηταμε απο εναν εκτυπωτη,

οικονομια στην αγορα,οικονομια στην εκτυπωση ή αντοχη στον χρονο(παρε γιαπωνεζικο αμαξι για να μην πηγαινεις ποτε στο συνεργειο,μαλακιες)

 

Για την ιστορια.

Γυρω στο 2004 μια πολυ μεγαλη αλυσιδα σουπερμαρκετ αποφασιζει να αγορασει περιπου 300 εκτυπωτες hp deskjet 3820 για να εξοπλισει τα καταστηματα.Οταν οι εκτυπωτες βγηκαν απο την εγγυηση του πρωτου χρονου χαλαγαν με ενα συγκεκριμενο προβλημα,σπασμενο γραναζι service station απο overuse και ενα ξεραμενο βουνο απο μελανια.Λυση και μονο αυτη,ηταν να φτιαχτει στον τορνο και μετα στον γραναζοκοφτη το συγκεκριμενο γραναζι που εσπαγε για να σωθει αυτη η μεγαλη παρτιδα,οπως και εγινε.

Η αλυσιδα ομως σε βαθος χρονου πληρωσε πολλα περισσοτερα λεφτα σε μελανια με την αγορα ενος εκτυπωτη του πενηνταρικου,απ'οτι θα εδινε στην αγορα ενος καλου laser των 300€ και στα τονερ που ζητουσαν.

Αγοασες αρχικα φθηνα,και πληωσες μετα δεκαπλασια,do u know what i mean?

 

Oποτε,οποιοσδηποτε ενδιαφερεται για αγορα εκτυπωτη,βαζει κατω τις αναγκες του και βλεπει τι τον συμφερει.

Παντως επαναλαμβανω,οι δυο κατηγοριες δεν συγκρινονται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας! Θα διαβάσω προσεκτικά τις απαντήσεις, γιατί με μια πρώτη ανάγνωση μπερδεύτηκα, και θα αποφασίσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...