Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για την On Telecoms. Οδηγίες για τους ενεργούς συνδρομητές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οπως και να εχει ας μου φερουν το συμβολαιο και αν λεει κατι τετοιο θα τους το επιστρεψω.

Καλο θα ηταν να επικοινωνησεις εσυ με την εταιρια, σε 26 μερες κατεβαζει ρολα οποτε μετα δεν θα βρισκεις ανθρωπο για να επικοινωνησεις. Οσο προλαβαινεις λοιπον... ζητα το συμβολαιο αν και δεν χρειαζεται κατα τη γνωμη μου, απλα ρωτα αν το modem ειναι με χρησιδανειο και με ποιο τροπο πρεπει να επιστραφει.

 

Επικοινωνηστε εσεις λοιπον, γιατι μια εταιρια που κατεβαζει ρολα σε λιγες μερες δεν θα εχει στις προτεραιοτητες της να "εξυπηρετησει" τους πελατες της, και μπορει να βρειτε κανα χρεωμενο ποσό στον τελικο λογαριασμο, αναντιστοιχο ενος modem που δεν αξιζει ουτε 5 ευρω, και το οποιο ειναι απιθανο να μπορει καποιος να το χρησιμοποιησει σε αλλον παροχο (απ'οσο ξερω με TR-069 δουλευει το Pirelli, για περισσοτερα απευθυνθειτε στον poulinos που ειναι expert σε αυτα). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλο θα ηταν να επικοινωνησεις εσυ με την εταιρια, σε 26 μερες κατεβαζει ρολα οποτε μετα δεν θα βρισκεις ανθρωπο για να επικοινωνησεις. Οσο προλαβαινεις λοιπον... ζητα το συμβολαιο αν και δεν χρειαζεται κατα τη γνωμη μου, απλα ρωτα αν το modem ειναι με χρησιδανειο και με ποιο τροπο πρεπει να επιστραφει.

 

Επικοινωνηστε εσεις λοιπον, γιατι μια εταιρια που κατεβαζει ρολα σε λιγες μερες δεν θα εχει στις προτεραιοτητες της να "εξυπηρετησει" τους πελατες της, και μπορει να βρειτε κανα χρεωμενο ποσό στον τελικο λογαριασμο, αναντιστοιχο ενος modem που δεν αξιζει ουτε 5 ευρω, και το οποιο ειναι απιθανο να μπορει καποιος να το χρησιμοποιησει σε αλλον παροχο (απ'οσο ξερω με TR-069 δουλευει το Pirelli, για περισσοτερα απευθυνθειτε στον poulinos που ειναι expert σε αυτα). 

 

Ας ερθει να μου το ζητησει πως θα με χρεωσει αν δεν ερθει να το παρει η ιδια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει (λεω εγω τωρα) να στο ζητησει εγγραφως στον επομενο λογαριασμο ο οποιος θα εκδοθει μετα τις 30 Ιουνιου...

 

Εριξα και μια ματια αν εχει PoP (Points of Presence) δηλαδη με λιγα λογια φυσικα καταστηματα, και εχει δυο, Αθηνα και Θεσ/νικη.

 

Το θεμα ειναι... αν μετα τις 30 Ιουνιου δεν υπαρχει εξυπηρετηση και κλεισουν (για το κοινο ή και τελειως) και τα γραφεια της σε Αθηνα και Θεσ/νικη... σε ποιον θα απευθυνθεις για τον λογαριασμο και οτιδηποτε σχετικο, στα ΕΛΤΑ ή στις Τραπεζες που πας για εξοφληση?

 

Γι'αυτο φροντιστε τις εκρεμμοτητες σας εσεις οι ιδιοι και μην περιμενετε την on...

 

BTW... Σοβαρη εταιρια... Δυο γραφεια σε ολη την Ελλαδα, με ωραριο 9-5 και μονο καθημερινες. Ε-λ-ε-ο-ς!

 

Edit --> Θελω να δω τι θα γινει μετα τις 30 Ιουνιου αν οντως τα modems πρεπει να επιστραφουν. Με ποιον τροπο και "που" δηλαδη θα πρεπει να επιστραφουν... :P

 

Παντως αν θελουν να λεγονται επαγγελματιες, πρεπει να αφησουν ανοιχτα για καποιο διαστημα, τα δυο καταστηματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να αφησουν ανοιχτα τα καταστηματα; Για να μαζεψουν τα μεταχειρισμενα μοντεμ (πιθανος με το λογοτυπο της εταιριας επανω;) Ποιος υπαλληλος θα καθισει σε μια εταιρια που ειναι σε εκαθαριση; Μηπως να ψαξουμε για εθελοντες απο το ινσομνια;
Πολυ αγχος για το μοντεμ. Κανεις δεν μπορει να χρεωσει καποιον (ακομη και εαν το λεει το συμβολαιο) εαν δεν ζητησει το μοντεμ πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εκλειναν σωρηδον  οι ασφαλιστικες εταιρειες, τα αυτοκινητα παρεμεναν ασφαλισμενα για 40 ημερες, και μετα παπαλα, τα εχαναν τα ωραια λεφτουδακια τους οι ασφαλισμενοι.

σκεφτειτε ετησια ασφαλεια να σταματαει στο τετραμηνο.

οπως και τωρα αν πληρωσει καποιος προκαταβολικα για τους επομενους μηνες στην ΟΝ δεν προκειται να παρει πισω τιποτα.

ε τωρα ας κερδισει κανα φραγκοδιφραγκο καποιος που δεν θα εξοφλησει, δεν θα γκρεμιστει το συμπαν.

Υ.Γ. οτι θα βγουν στη γυρα συνεργεια να μαζεψουν  22.000 μοντεμ (απαρχαιομενα και ψιλοσαραβαλα) για να τα στοιβαξουν σε καποια αποθηκη (την αποθηκη ποιος θα την πληρωνει) και να καθονται να τα κοιτανε, ουτε ο σεφερλης δεν θα το ελεγε για ανεκδοτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να αφησουν ανοιχτα τα καταστηματα; Για να μαζεψουν τα μεταχειρισμενα μοντεμ (πιθανος με το λογοτυπο της εταιριας επανω ;) Ποιος υπαλληλος θα καθισει σε μια εταιρια που ειναι σε εκαθαριση; Μηπως να ψαξουμε για εθελοντες απο το ινσομνια;

Πολυ αγχος για το μοντεμ. Κανεις δεν μπορει να χρεωσει καποιον (ακομη και εαν το λεει το συμβολαιο) εαν δεν ζητησει το μοντεμ πισω.

 

στο μήνυμα που μου ηρθε λεει μονο για χρεος σε λογαριασμο δεν λεει τιποτα για επιστροφη ρουτερ και οπως ειπα ουτε τον αποκωδικοποιητή μου εχουν παρει παρα το γεγονος οτι σχεδον 3 χρονια δεν εχω υπηρεσιες τηλεορασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ζητησουν πισω το modem μπορειτε να τους τρολαρετε στελνοντας τους καποιο παλιο πχ Bautec,Sagem etc. και αν παραπονεθουν τους λετε οτι ειναι καλυτερο απο το δικο τους και πρεπει να σας μειωσουν τον τελευταιο λογαριασμο.Αν ζητουν πισω το Pirelli τους στελνετε 1 λαστιχο αυτοκινητου Pirelli.

 

Λες και θα τους σωσουν τα modem απο την χρεοκοπια.Μου φαινεται ανουσιο να τα ζητησουν πισω εφοσον πτωχευουν.Δεν μπορω να σκεφτω καποιον λογο που θα τους χρησιμευσουν.Οπως εγραψε καποιος πιο πανω,ακομα και η φυλαξη τους σε καποια αποθηκη θα κοστιζε(νοικι,φυλαξη κλπ).

 

Να ζητησουν το modem απο πελατη που διεκοψε το συμβολαιο πιθανο,αλλα σε αυτη την περιπτωση χλωμο.Ο χρονος θα δειξει.Εχουν παρει λιγα εκατομμυρια € απο τους πελατες?

 

Αν οι πελατες στειλουν τα modem καμμενα?Καηκε κυριε,το θελετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως πάει το θέμα σε λίγο θα λέμε να τους τα στέλνουμε με αυτοσχέδιους εκρηχτικούς μηχανισμούς :P  βλέπε χαχανούλη :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και τι να το κάνουν το router? Δεν ξέρω αν μιλάμε για πρόσφατο, το δικό μου π.χ που μου έδωσε η hol είναι 10 ετών. Εν το μεταξύ μια φορά είχα τεχνικό πρόβλημα και το είχα βγάλει βάζοντας ένα δικό μου της linksys, ο υπάλληλος στο τηλέφωνο μου λέει οτι πρέπει να βάλω το παλιό router για να μπορέσει να δει κάτι ρυθμίσεις από το σύστημα διότι με τα άλλα μοντέλα δεν υπάρχει συγχρονισμός. Σιγά μην τους πιστέψω βέβαια, κάτι άλλο παίζει από πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώρο η φορητότητα από On Telecoms σε Cyta

Πάγιο 19 ευρώ για 2 χρόνια

24αρι ίντερνετ static ip

χωρίς απεριόριστα 24 ωρη δωρεάν τεχνική εξυπηρέτηση

Δωρεάν μόντεμ ρούτερ με Wi fi

Ακόμη με 25 ευρώ το μήνα μόνο τελική απεριόριστα σταθερά και 2 κανάλια φωνής pstn ή isdn

Cyta η εύρωστη κρατική εταιρεία τηλεφωνίας της Κύπρου με 52 χρόνια τεχνογνωσίας και με γνώμονα τον πολίτη.

Περισσότερες πληροφορίες ,on line αιτήσεις ,για γρήγορη και ασφαλή μεταφορά ,με προσωπική επίβλεψη ,πμ 


Τι να κάνεις το παλιό ρουτερ που έμεινε από την Οn

χρησιμοποίησε το στην wind και κέρδισε:

 

Δώρο η φορητότητα από On Telecoms σε WIND
Πάγιο 21 ευρώ για 2 χρόνια 
απεριόριστα σταθερά
300 λεπτά προς όλα κινητά 
300 λεπτά προς κινητά Wind & Q
Sim F2G με δωρεάν 120΄΄ κάθε μήνα ( η 120΄΄ σε υπάρχον F2G αν έχουμε)
Δωρεάν τέλος ενεργοποίησης μόνο για πελάτες αττικής με προσωπική παράδοση στο χώρο μας

Περισσότερες πληροφορίες ,on line αιτήσεις ,για γρήγορη και ασφαλή μεταφορά ,με προσωπική επίβλεψη ,πμ 
Δώρο η φορητότητα και σε εταιρικά της Wind 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν τα κοράκια της CYTA...  με 23ευρώ/μηνα κομπλε με ΦΠΑ δωρεάν σύνδεση, εως 24mbps ιντερνετ, δωρεαν υπεραστικα/αστικα και 5 ωρες κινητα.

 

 

Περιμένω και απο άλλες εταιρίες!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...