Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για την On Telecoms. Οδηγίες για τους ενεργούς συνδρομητές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν καποιους ενδιαφερει 24αρι με απεριοριστα σταθερα και 300 λεπτα κινητο χωρις εξοδα φορητοτητας και κλειδωμενο για 2 χρονια απο wind pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι αλλα δεν φευγω εγω , εκει ναι ειναι λογικο να το επιστρεψω αυτη κλεινει αρα εγω δεν εχω ευθηνη.

 

BTW στο συμβολαιο μου δεν ελεγε τιποτα για επιστροφη, in fact εχω κοψει εδω και 3 χρονια σχεδον την υπηρεσια τηλεορασης και δεν μου ζητησαν πισω τον αποκωδικοποιητή,

ό,τι νομίζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ρε αναλογικά θα πληρώσουμε για όσες μέρες κάνουμε χρήση μέχρι να μεταβούμε στο νέο πάροχο.

και από που προκύπτει το 70 ευρώ για νέα σύνδεση?

 

τοσο συνηθως δεν ειναι ?

ό,τι νομίζεις...

 

Δηλαδη τι θα ερθει κλητηρας και θα μου ζηταει πισω το ρουτερ ? #τραγικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσο συνηθως δεν ειναι ?

 

Δηλαδη τι θα ερθει κλητηρας και θα μου ζηταει πισω το ρουτερ ? #τραγικο

για νέα γραμμή όχι για φορητότητα.36 ευρώ είναι η ταρίφα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για νέα γραμμή όχι για φορητότητα.36 ευρώ είναι η ταρίφα

 

οταν λες νεα εννοεις το νουμερο η οτι αλλαζεις εταιρεια ? Επισης δεν θα θελουν αλλα 30 για ρουτερ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δηλαδη τι θα ερθει κλητηρας και θα μου ζηταει πισω το ρουτερ ? #τραγικο

δεν ξέρω, είπα την άποψή μου, από εκεί και πέρα δεν είμαι πρόβλημά μου για να επιμείνω... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω, είπα την άποψή μου, από εκεί και πέρα δεν είμαι πρόβλημά μου για να επιμείνω... :)

 

ok αν το θελουν θα το παρουν αλλα θα τους σπασω λιγο τα νευρα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους συνδρομητές σκέφτονται να μην πληρώσουν για τις παρεχόμενες υπηρεσίες μέχρι να γίνει η αλλαγή, ενημερώνω ότι ο σύνδικος της πτώχευσης (πιο απλά: εκκαθαριστής) μπορεί να στραφεί δικαστικώς εναντίον τους και πιθανώς να το κάνει.

Στις περιπτώσεις "δεν πληρώνω", υπάρχει πάντα ένα ρίσκο και καθένας αναλαμβάνει τις ευθύνες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ευτυχώς προσθέτω εγώ, όπως έγινε και στις περισσότερες χώρες, διότι διαφορετικά δεν θα είχαμε ανταγωνισμό αλλά μονοπώλιο με τον κυρίαρχο πάροχο και μερικούς παρατρεχάμενους απατεώνες. Δηλαδή ακόμα και αυτό το VDSL που τώρα βλέπουμε από μακριά δεν θα ξέραμε καν ότι υπάρχει.

Αντίθετα, αυτό το κουφάρι που ήταν ο ΟΤΕ ευτυχώς το πήρε ο μεγαλύτερος παίχτης στην Ευρώπη και ένας από τους μεγαλύτερους παγκοσμίως, η Deutsche Telekom, και έτσι έχουμε κρατηθεί εστω και με το ζόρι στις τεχνολογίες του 21ου αιώνα.

Τα παράπονα είναι τσάμπα ειδικά στη χώρα μας, αλλά δυστυχώς οι επενδύσεις στον τομέα αυτό θελουν εκατοντάδες εκατομμύρια ευρώ.

εκτός τόπου και χρόνου. τα δίκτυα στις περισσότερες χώρες τα διαχειρίζεται δημόσιος φορέας ώστε να υπάρχει και πραγματικός ανταγωνισμός γιατί τώρα στην Ελλάδα δεν υπάρχει στην ουσία αφού ο ένας έχει στρατηγική θέση .επισης να πω ότι τα δίκτυα δεν τα πουλάς διότι συνήθως είναι πάντα κερδοφόρα. επομένως δεν έκανα σωστά που τον πουλησε η τότε και η κάθε κυβέρνηση που θα το έκανε. το σωστο θα ήταν πρώτα να σπάσει στα δυο να κρατηθούν τα δίκτυα να τα διαχειρίζεται αυτος και να ενοικιάζει στους παροχους ή διαφορετικά να γινόταν όλες οι εταιρίες μέτοχοι στα δίκτυα και να τα διαχειρίζονταν από κοινού. τότε ναι θα υπήρχε πραγματικος ανταγωνισμός

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις εταιρίες ποιές έχουν voip εκτός την cyta ή μόνο η cyta γιατί θέλω κάποια στιγμή να χρησιμοποιώ τις δικές μου συσκευές είχα και εγώ αρχικά vivodi και εν συνεχεία on τώρα αρχίζει η αναζήτηση νέου παρόχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σειρα εχει τωρα η FORTHNET που εχει αγορασει (το μεγαλυτερο μετοχικο κομματι) απο WIND και ενα μικρο απο VODAFONE. H ανακοινωσει μετα το καλοκαιρι συμφωνα με της τελευταιες ανακοινωσεις. Μετα σειρα εχει η CYTA που μαλλον εξαγοραζεται ολοκληρη απο την WIND οπως γραφεται στα ξενα αλλα και ελληνικα μεσα ενημερωσεις με πανω κατω 100.εκατομμυρια και κατι euro.Τι σημαινουν ολα αυτα , οτι μενουν παλι 3. ΟΤΕ VODAFONE WIND διοτι HOL εχει εξαγοραστει απο VODAFONE.Tωρα για οσους δεν γνωριζουν πρωτον HOL και FORTHNET χρεισημοποιουν το δικτυο του ΟΤΕ αλλα εχουν ριξει χρημα και εχουν κανει και δικο τους απο τα οποια ειδικα της FORTHENT ειναι απο τα μεγαλυτερα στην ελλαδα μετα του ΟΤΕ αλλα και πρωιν ΤΕΛΛΑΣ.η CYTA δικο της δικτυο εξωλοκληρου ειχε μονο στην κρητη.ενω η WIND αγοραζοντας ΤΕΛΛΑΣ και FORTHENT και με την προσθηκη της αγορας τις CYTA αυτοματος εχει το δευτερο μεγαλυτερο δικτυο σταθερης και ιντερνετ μετα τον ΟΤΕ. η VODAFONE με την αγορα της HOL και ενα μικρο πακετο απο FORTHENT θα ειναι ο τριτος παροχος στην ελλαδα αλλα ολα αυτα εχουν μικρη σημασια διοτι οι 3 θα κανουν κουμαντα και θα εχουν και την πιτα ολοκληρη για οσους δεν καταλαβενουν οτι οποιον και να εχεις ειναι το ιδιο (λεγεται ανταγωνισμος) δηλαδη δεν θα υπαρχει.εμεις να ειμαστε καλα και ολα τα αλλα δεν εχουν σημασια. ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον φιλο για το VοIP.εχει η wind ,ρωτα καταστημα η τηλεφωνο στην εταιρεια. Φιλε η Cyta ομως αν κοβωταν το ρευμα δεν ειχες ουτε τηλεφωνο διοτι περνουσε μεσα απο το MODEM το VOICE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...