Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για την On Telecoms. Οδηγίες για τους ενεργούς συνδρομητές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι κανεις χρηση των υπηρεσιων της?

 

Ειναι σαν να μου λες οτι παρηγγειλες σουβλακια , τα εφαγες κ δεν τα πληρωσες ποτε επειδη απλα τα εφαγες 

 

Ε δεν ειναι ακριβως ετσι , γιατι οταν τρωω σουβλακια ο "σουβλατζης" πληρωνει τους "προμυθευτες" ενω η ον θα πτωχευσει και δεν θα δωσει λεφτα σε κανεναν.

 

Επισης δεν τα εφαγα τα "σουβλακια" πληρωνω για 300 λεπτα σε σταθερα και 120 για κινητα, αν δεν τα μιλησω γιατι να πληρωσω ολο το ποσο ?

οι υπάλληλοι καταρχάς διεκδικούν μισθούς...

 

ανάλογα τον πάροχο που θα πας, κάποιοι μπορεί να μην χρεώνουν...

 

ξερουμε ποιες ειναι αυτες ?

Atm μονο η Wind εχει προσφορα χωρις τελη ενεργοποιησης αλλα δεν σου δινει router

Μια η αλλη δηλαδη αν δεν εχεις router

 

τι να το κανω το ρουτερ το πιρελι δεν θα κανει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο θελω να πω αφου πτωχευει δεν πληρωνει τιποτα οποτε τα δικα μου λεφτα που θα πανε ?

Επισης δεν εχω κλησει χρονο απο τοτε που μετακομισα , τωρα που θα παω σε αλλη εταιρεια θα πληρωσω ξανα τελη συνδεσης ?

 

Η ηθική λέει ότι πρέπει να πληρώσεις για την παροχή που σου προσφέρει μέχρι να φύγεις. Εγώ θα πλήρωνα, άλλος μπορεί να μην πληρώσει. Μην ξεχνάς πως κάποια από αυτά τα χρήματα μπορεί να πάνε σε υπαλλήλους απλήρωτους για μήνες.

 

Όσο για τα τέλη σύνδεσης, ούτως ή άλλως τα πληρώνεις στην αλλαγή παρόχου (30-40€ ανάλογα τον πάροχο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο θελω να πω αφου πτωχευει δεν πληρωνει τιποτα οποτε τα δικα μου λεφτα που θα πανε ?

Επισης δεν εχω κλησει χρονο απο τοτε που μετακομισα , τωρα που θα παω σε αλλη εταιρεια θα πληρωσω ξανα τελη συνδεσης ?

Η πτώχευση δε λειτουργεί έτσι αλλά δε θα μάθουμε την πτωχευτική διαδικασία και το πτωχευτικό δίκαιο σε ένα post.

Με πολύ απλά λόγια, διορίζεται εκκαθαριστής προκειμένου να εκκαθαρίσει την *περιουσία* της εταιρείας.

Τα χρήματά σου πάνε στην εταιρεία (μετά εκκαθαριστή) και από αυτά θα πληρωθούν μισθοί υπαλλήλων, υποχρεώσεις της εταιρείας προς τρίτους κλπ.

Η πτώχευση δε σημαίνει απαραίτητα ότι δεν έχει 1 ευρώ και ότι δεν πληρώνει τίποτα. Σημαίνει ότι βλέπει ότι δε βγαίνει οικονομικά και μπαίνει στην πτωχευτική διαδικασία προκειμένου να λυθεί ομαλά (όσο το δυνατόν) η κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ηθική λέει ότι πρέπει να πληρώσεις για την παροχή που σου προσφέρει μέχρι να φύγεις. Εγώ θα πλήρωνα, άλλος μπορεί να μην πληρώσει. Μην ξεχνάς πως κάποια από αυτά τα χρήματα μπορεί να πάνε σε υπαλλήλους απλήρωτους για μήνες.

 

Όσο για τα τέλη σύνδεσης, ούτως ή άλλως τα πληρώνεις στην αλλαγή παρόχου (30-40€ ανάλογα τον πάροχο).

 

Να πληρωσω οκ αλλα οχι ολο το ποσο αφου δεν εχω κανει χρηση 100% των υπηρεσιων 

To δωνεις πισω , τουλαχιστον ετσι ειπαν στο τηλ

 

χαχαχα καλο.....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Με πιάνεις αδιάβαστο! Τί έιναι το NGE?

FTTx πχ

ξερουμε ποιες ειναι αυτες ?

ρίξε καμιά ματιά στο adslgr, λογικά θα υπάρχουν topics...

τι να το κανω το ρουτερ το πιρελι δεν θα κανει ?

η On ζητάει το router πίσω btw...

Να πληρωσω οκ αλλα οχι ολο το ποσο αφου δεν εχω κανει χρηση 100% των υπηρεσιων

για τον Ιούνιο θα σου έρθει αναλογικά για τις μέρες που ήσουν στην On...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα προφανος δεν θα σου ζητησουν ολο το ποσο εαν σταματησουν τις υπηρεσιες που εχεις συμφωνησει. Τυπικα και ηθικα πρεπει να πληρωσεις, τωρα να σε κυνηγησει ο εκκαθαριστης ειναι επιστημονικη φαντασια.
Στην Ελλαδα πολλα πραγματα δεν εχουν γινει σωστα, βλεπω καθημερινα διαφορα "ομορφα". Θυμαμαι τις εποχες που ολοι λεγαν τον ΟΤΕ σαν πΟΤΕ, ολοι περιμεναν τους σωτηρες τους εναλλακτικους, αυτοι ηρθαν και αποδειχθηκαν ολοι της αρπαχτης, καμια επανδυση, κοιταζαν και κοιταζουν μονο να φανε οσο περισσοτερο μπορουν απο τον ΟΤΕ. Μην ξεχναμε εαν σημερα εχουμε ανταγωνιστικες και συγκρισιμες υπηρεσιες με την πραγματικα αναπτυγμενη Ευρωπη (vdsl 50mb) το χρωσταμε στον ΟΤΕ, που σε μια Ελλαδα που ειναι ρημαγμενη απο παντου θα μπορουσαν να πουνε "παρταλια ειναι ολοι, δεν δινω μια για δικτυο". Απορω πως αντεξε τοσο πολυ αυτη η εταιρια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αυτη το ζηταει εγω δεν το δινω, τι μπορει να μου κανει ?

να σου χρεώσει ένα εξωφρενικό ποσό για την μούφα και να σου πρήζει τις μπάλες ο εκκαθαριστής μετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιομνημονευτες στιγμές με την on. Πριν αρκετά χρόνια (πριν την εξορία του Ναπολέοντα στη νήσο Αγία Ελένη) υπήρξα συνδρομητής. Κατέβαζα με αστρικές ταχύτητες και ωριμαζε και το ουίσκι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη το ζηταει εγω δεν το δινω, τι μπορει να μου κανει ?

Kι εγώ εάν μου το ζητήσει θα κάνω την πάπια πάντως...καταγέλλεις τη σύμβαση μου(έχασα πολύ καλή προσφορά για να ανανεώσω) ας μου το ζητήσει εγγράφως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα προφανος δεν θα σου ζητησουν ολο το ποσο εαν σταματησουν τις υπηρεσιες που εχεις συμφωνησει. Τυπικα και ηθικα πρεπει να πληρωσεις, τωρα να σε κυνηγησει ο εκκαθαριστης ειναι επιστημονικη φαντασια.

Στην Ελλαδα πολλα πραγματα δεν εχουν γινει σωστα, βλεπω καθημερινα διαφορα "ομορφα". Θυμαμαι τις εποχες που ολοι λεγαν τον ΟΤΕ σαν πΟΤΕ, ολοι περιμεναν τους σωτηρες τους εναλλακτικους, αυτοι ηρθαν και αποδειχθηκαν ολοι της αρπαχτης, καμια επανδυση, κοιταζαν και κοιταζουν μονο να φανε οσο περισσοτερο μπορουν απο τον ΟΤΕ. Μην ξεχναμε εαν σημερα εχουμε ανταγωνιστικες και συγκρισιμες υπηρεσιες με την πραγματικα αναπτυγμενη Ευρωπη (vdsl 50mb) το χρωσταμε στον ΟΤΕ, που σε μια Ελλαδα που ειναι ρημαγμενη απο παντου θα μπορουσαν να πουνε "παρταλια ειναι ολοι, δεν δινω μια για δικτυο". Απορω πως αντεξε τοσο πολυ αυτη η εταιρια...

 

Θα πληρωσω απλα το θεμα μου ειναι ολο το ποσο , αν ειναι αναλογικο οκ δεν υπαρχει θεμα.

Αν αργησουμε κανα μηνα να πληρωσουμε γινεται κατι ? Ρωταω γιατι ως ανεργος δεν εχω να δωσω μαζι και 70 για νεα συνδεση και το παγιο.

να σου χρεώσει ένα εξωφρενικό ποσό για την μούφα και να σου πρήζει τις μπάλες ο εκκαθαριστής μετά...

 

Ναι αλλα δεν φευγω εγω , εκει ναι ειναι λογικο να το επιστρεψω αυτη κλεινει αρα εγω δεν εχω ευθηνη.

 

BTW στο συμβολαιο μου δεν ελεγε τιποτα για επιστροφη, in fact εχω κοψει εδω και 3 χρονια σχεδον την υπηρεσια τηλεορασης και δεν μου ζητησαν πισω τον αποκωδικοποιητή,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πληρωσω απλα το θεμα μου ειναι ολο το ποσο , αν ειναι αναλογικο οκ δεν υπαρχει θεμα.

Αν αργησουμε κανα μηνα να πληρωσουμε γινεται κατι ? Ρωταω γιατι ως ανεργος δεν εχω να δωσω μαζι και 70 για νεα συνδεση και το παγιο.

όχι ρε αναλογικά θα πληρώσουμε για όσες μέρες κάνουμε χρήση μέχρι να μεταβούμε στο νέο πάροχο.

και από που προκύπτει το 70 ευρώ για νέα σύνδεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...