Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει κανας αλλος θεμα με το wifi; Το ρουτερ ειναι 2 δωματια διπλα και δεν μπορει να πιασει internet ενω με το κινητο εχω σχεδον φουλ σημα.

 

To WiFi του Switch είναι κάτω του μετρίου.

 

Αν το googlάρεις, θα δείς ότι είναι σύνηθες αυτό που περιγράφεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν βλέπω κάποιο fix για το συγκεκριμένο θέμα.

 

Θα πρέπει να φέρεις το Switch πιό κοντά ή να ενισχύσεις το σήμα από το ρούτερ σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα με το Wifi ειναι πως θα συμπεριφερεται στα online παιχνιδια απο θεμα σταθεροτητας μιας και αυτη την γενια μην ξεχναμε οτι ειναι η γενια που η N μπαινει και αυτη στο παρτυ του online επι πληρωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποψιάζομαι, 1) ότι οι drivers έχουν θέμα γιατι δείχνει μια γραμμή ενίοτε κι κατεβάζει φουλ, 2) η κεραία του wifi είναι τέρμα αριστερά  πίσω και παίζει όπως το κρατάς να "κόβεις" σήμα https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/kuGkQTMR6atCWRKt.medium :)  3) κι ακόμα διάβαζα στο eurogamer ή στο ign ότι στο μκ8 δεν υποστηρίζει συγκεκριμένη διάταξη αριθμού joycons και mp και κατέληγαν ότι ίσως το Bt τρώει από το wifi bandwidth


Δυστυχώς δεν βλέπω κάποιο fix για το συγκεκριμένο θέμα.

 

Θα πρέπει να φέρεις το Switch πιό κοντά ή να ενισχύσεις το σήμα από το ρούτερ σου.

trollmode:

 

ή να φοράς ένα καπελάκι από αλουμινόχαρτο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μία λίστα με μερικά games που με ενδιαφέρουν και οι διαφορετικές τιμές τους (αντιστοιχία σε ευρώ) σε ιαπωνικό, καναδέζικο, νοτιοαφρικάνικο και ελληνικό eshop (με κόκκινο είναι σημειωμένη η χαμηλότερη τιμή):

 

 

q3sXqGN.png

 

 

Γενικά, παίζουν προμήθειες με χρεωστικές και πιστωτικές κάρτες όταν γίνονται αγορές σε ξένα eshop απ' όσο παρατήρησα, οπότε εάν κάτι κοστίζει μερικά λεπτά λιγότερο, μπορεί στο τέλος να κοστίσει μερικά λεπτά ακριβότερο από την ακριβότερη τιμή και άρα στις μικρές διαφορές δεν αξίζει η αγορά από άλλο eshop πέραν του ελληνικού. Επίσης, το eshop του Καναδά επιβαρύνει με 5% φόρο (στις περιοχές εκτός του Quebec).

 

Το θέμα είναι ότι πλέον άλλαξαν το σύστημα και όταν πας να κάνεις αγορά από το καναδέζικο eshop, σου ζητάει μαζί με τα στοιχεία της κάρτας και ZIP/Postal Code. Δοκίμασα μερικά, αλλά προφανώς γίνονται mismatch με την κάρτα και δεν ολοκληρώνεται η συναλλαγή. Αν βρω τρόπο να το παρακάμψω θα ενημερώσω.

 

Έντιτ: Τσίμπησα το Shovel Knight από το νοτιοαφρικάνικο eshop και η κάρτα πέρασε κανονικά (χωρίς να μου ζητήσει postal codes κλπ). Οπότε για την ώρα το πρόβλημα εντοπίζεται μόνο στον Καναδά. Υπάρχουν καναδέζικες προπληρώμενες κάρτες για NSw; Πού τις πουλάνε;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έντιτ: Τσίμπησα το Shovel Knight από το νοτιοαφρικάνικο eshop και η κάρτα πέρασε κανονικά (χωρίς να μου ζητήσει postal codes κλπ). Οπότε για την ώρα το πρόβλημα εντοπίζεται μόνο στον Καναδά. Υπάρχουν καναδέζικες προπληρώμενες κάρτες για NSw; Πού τις πουλάνε;

 

Πολύ ενημερωτικός ο πίνακας σου και μου άρεσε αρκετά και μετά λέμε για αλλά site....

 

Με βάση όσα γνωρίζω προπληρωμένες κάρτες που να αναγράφουν το NSW δεν υφίστανται αλλά από την στιγμή που τα χρήματα περνάνε στο nintendo account και από εκεί σε όλα τα eshop της Ν (3DS, WiiU, NSW) μπορείς απλά να προτιμήσεις μια σχετική eshop card. Παρόλα αυτά στο amazon.ca δεν υπάρχουν, ούτε στο videogamesplus.ca και ούτε δυστυχώς σε ένα πολύ παλιότερο κατάστημα (cduniverse.ca). 

 

*Στο bestbuy.ca δεν διατίθενται online.

 

**Επαλήθευση σχετικά με τις κάρτες:

The perfect gift for anyone who loves to play—including you. Use these cards on Nintendo Switch, Nintendo 3DS, and Wii U systems.

***Πάτα στο παραπάνω link, είναι τα καταστήματα με τα οποία η NoC συνεργάζεται και παρέχει τις συγκεκριμένες κάρτες. Απλά βρες τους ιστότοπους των καταστημάτων *του Καναδά όμως.

 

 

+Υπάρχει η λύση του paypal με το οποίο συνεργάζεται η Ν αλλά δεν ξέρω τις έχτρα χρεώσεις του pp (ισοτιμία συναλλάγματος). Κανε κλικ εδώ. Άλλαξε νόμισμα επιλέγοντας την σημαία πάνω δεξιά.

 

+Βρήκα και αυτό: cardscodes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To wifi του όντος είναι απαράδεκτο και δεν ξέρω αν είναι hardware πρόβλημα η αν το διορθώσουν ποτέ γιατί όντος έχει θέμα. Πάντως από ψάξιμο που έχω κάνει δεν έχει θέμα με όλα τα router, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πολύ ενημερωτικός ο πίνακας σου και μου άρεσε αρκετά και μετά λέμε για αλλά site....

 

Σιγά, 10 λεπτά μου πήρε. 5 για να αλλάξω 3 φορές το region στο my.nintendo και να ξαναβάλω τον κωδικό στο NSw μου, κι άλλα 5 για να φτιάξω ένα basic excel με τις ισοτιμίες.

 

Skills of deduction λέμε, my dear Watson. B)

 

 

+Υπάρχει η λύση του paypal με το οποίο συνεργάζεται η Ν αλλά δεν ξέρω τις έχτρα χρεώσεις του pp (ισοτιμία συναλλάγματος). Κανε κλικ εδώ. Άλλαξε νόμισμα επιλέγοντας την σημαία πάνω δεξιά.

 

Μόλις logάρω το paypal πετάει το εξής μήνυμα:

 

"Sorry. This merchant only accepts payments from PayPal accounts registered in the United States.
Please return to the merchant and choose another way to pay."
 
Καλά, εδώ που τα λέμε δεν περίμενα να παρακάμψω την δικλείδα ασφαλείας της Ν μέσω paypal.
 

 

+Βρήκα και αυτό: cardscodes

 

Χμ..

 

Το I am Setsuna κοστίζει $39,99 στο καναδέζικο eshop (δηλαδή €27 χονδρικά), ενώ στο ελληνικό eshop κοστίζει €39,99. Αυτό το σάιτ πουλάει την κάρτα των $20 για €19, πράγμα που σημαίνει ότι οι δύο κάρτες που θα χρειαστώ για να το αγοράσω θα μου κοστίσουν €38. Ok, είναι ένα 5% λιγότερο, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει η όλη διαδικασία για τέτοιο ποσό.

 

Θα σκαλίσω λίγο το Staples.com που είδα ότι έχει κάρτες της Ν, μιας και έχω γνωστό που δουλεύει εκεί και πιθανώς να βγάλω άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σχετικά με το rewards program στο my.nintendo.com:

 

α) Πρέπει άμεσα να βάλουν rewards για NSw. Έχουν περάσει δυο μήνες που βγήκε η κονσόλα, δεν είναι δα και τόσο δύσκολο να περάσουν εκπτώσεις ή themes με τα αντίστοιχα coins.

 

β) Τι ηλιθιότητα είναι αυτή που τα retail games δίνουν τραγικά λιγότερα gold coins από τα digital; Έδωσα 100 ευρώ για το Zelda retail και πήρα πίσω 16 gold coins, ενώ το Shovel Knight digital μου έδωσε 30. Απλά τραγικό.

 

γ) Τα rewards είναι λίγο ότι να 'ναι. Χρειάζεται ριζικό revamp το rewards program. Ιδανικά πρέπει να βάλουν physical rewards όπως είχε παλιά το αμερικάνικο Nintendo Club.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι τι να τα κανεις; Να αγορασεις ταπετσαριες για κινητο και Η/Υ; Μονο εκπτωσεις αξιζουν αρκει να υπαρχουν.. και οπως ειπες δεν υπαρχει τπτ για το switch. Οπως ειπα και πριν κατι μερες ειναι πολυ beta το ολο θεμα με το switch. Ετσι νιωθω και ειναι η πρωτη μου φορα... Ισως εχουν αυξηθει οι απαιτησεις μου..ισως παλι οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μηχανηματάρα είναι αυτή!!!!!!! Η πιο ερωτική κονσόλα που έχει μπει ποτέ σπίτι 28 χρόνια τώρα! Τόσο μικρό, διακριτικό, εκπληκτικό χειριστήριο αλλά εκεί που σε αποτελειώνει είναι όταν βγάζεις τη ταμπλέτα.... Ίδια ποιότητα με τη τηλεόραση! Έπαθα σοκ παίζοντας το ζέλντα από τιβι στο χέρι για να το δοκιμάσω. Αν η Νιτεντο βγάλει στο store παιχνίδια του wii, wiiu κλπ κλπ θα πέσουν τα τσιμέντα. Εντυπωσιάστηκα αφάνταστα πολύ.

 

Καρφί από βδομάδα για MArio KArt 8 να δω και το online. Τέτοιο παιχνίδι λείπει από το pS4 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...