Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παμε στα του Splatoon 2.Το παιχνιδι παραμενει ακρως διασκεδαστικο οπως το πρωτο.Το frame rate ειναι καρφωμενο 60αρι χωρις την παραμικρη πτωση κατι το οποιο ειναι βασικοτατο.Θα συμφωνησω οτι επρεπε μονο και μονο λογω ψυχολογιας στο docked να ειναι 1080 αν και αμα μου ελεγες σε τι αναλυση τρεχει δε θα το καταλαβαινα.Πανεμορφα χρωματα και ομαλο οπως πρεπει.Θα τιμηθει.

 

Edit:Για το μονο λογο που σκεφτομαι οτι εχουν τοση αισοδοξια ειναι επειδη θα ανακοινωσουν τιποτα βομβες στην E3 μαζι με Pokemon.Δε ξερω τι αλλο να υποθεσω εκτος και αν ειναι τελειως τρελοι εκει στο Κιοτο και λενε τα δικα τους,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Την 11 φορά που την έγραψα την άποψη μου την οποία έχεις εμπεδώσει την έγραψα ως απάντηση. Όχι αυθόρμητα.... οκ? Δεν σε βλέπω να σχολιάζεις γεννήτριες όμως και εσύ. 

 

 

Η απάντηση που σου έδωσε με την γεννήτρια ήταν ειρωνική, σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες. Δεν υπάρχει κάτι να απαντήσουμε σε κάτι που προφανώς ήταν φαιδρό εξαρχής. Εκτός κι αν όντως πιστεύεις ότι πρότεινε ως σοβαρή πρόταση την εγκατάσταση γεννήτριας σε σπίτι προκειμένου κάποιος να μπορεί να παίζει XBONE κατά τη διάρκεια διακοπής ρεύματος. Στην περίπτωση που εξέλαβες την απάντηση ως σοβαρή, να το κοιτάξεις.

 

Η ειρωνική απάντηση του μέλους ήταν ακόλουθη του «προβλήματος» της αυτονομίας του NSw το οποίο έχεις γιγαντώσει -μεταξύ άλλων- σε εξωφρενικό σημείο. Ναι, η αυτονομία του NSw θα μπορούσε να είναι καλύτερη. Αλλά δεν αποτελεί πρόβλημα το ότι δεν είναι καλύτερη για δύο λόγους:

 

1) Το NSw ως επί το πλείστον, είναι φτιαγμένο για να είναι docked, ώντας και home console. Επομένως είναι πάντα φορτισμένο για να το πάρεις μαζί σου ως φορητό.

 

2) Το NSw φορτίζει μέσω USB θύρας. Αυτό σημαίνει ότι είναι συμβατό με πληθώρα αξεσουάρ, όπως power banks, car chargers κοκ, επομένως όποιος θέλει μεγαλύτερη διάρκεια στο φορητό του, τότε το πιθανότερο είναι ότι ήδη θα έχει τα μέσα για να το πετύχει. 

 

Δεν υπάρχει κάτι περαιτέρω να αναλύσουμε στο θέμα της αυτονομίας, δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα όσο το παρουσιάζεις και το μικρό πρόβλημα που μπορεί να είναι λύνεται εύκολα.

 

Αν πείστηκες, έχει καλώς. Αν δεν πείστηκες δεν υπάρχει λόγος να μας επαναλάβεις πόσο για τα μπάζα είναι η αυτονομία του ΝSw, ούτε εμείς θα πειστούμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται ρε παιδιά; Κάθε μέρα ανεβαίνουν και μερικά εκατομύρια οι προσδοκόμενες πωλήσεις. Από τα 10 πήγαμε στα 18 και τώρα στα 20. Και ο Kimishima λέει περιμένει γύρω στα 110 εκ. πωλήσεις συνολικά! Τι είναι τα εκατομύρια; Στραγάλια;

 

Δεν το ανέφερα γιατί δεν έχουμε επαλήθευση από κάποια άλλη πηγή για την δήλωση του Kimishima. Το βασικό κομμάτι είναι αυτό των 20εκ που αναφέρεται σύμφωνα με τους προμηθευτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περι απαιτησεων τα εχουν αυτα οι Ιαπωνες. Τα εχουμε ακουσει απειρες φορες με δηλωσεις publisher τυπου Square Enix,Capcom ποσο εξω επεφταν(εκτος αν γινονται επιτηδες)απο τις τελικες προβλεψεις. 

 

Το μεγαλυτερο μερος των πωλησεων κακα τα ψεμματα εγινε λογω του Zelda σε αυτο το κομματι δικαιωθηκαν.

 

Η εταιρεια ομως αυτη τη γενια περαν του φορητου εβαλε και ενα αλλο στοιχημα,στο online.

http://www.nintendo.com/switch/online-service/

 

Σε αυτο ειχε δικιο παντος ο Reggie οτι η πρωτη χρονια του Switch,ειδικα λογω αυτης  της γενιας και του προηγουμενου Wii U ισως ειναι η πιο σοβαρη χρονια για το Switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι χτίζονται προσδοκίες πάλι μέσα από φήμες. Αν βγει η nintendo στις 27 Απριλίου και κάνει πρόβλεψη για μικρότερο αριθμό πωλήσεων από τα 18-20 που ακούμε τώρα, θα βγουν όλοι και θα λένε ότι κατέβασε τις προσδοκίες επειδή το Switch δεν τα πάει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε. Είναι παλιό κόλπο και καλά για να πηγαίνει το UI του WIIU πιο γρήγορα. Χαίρομαι που σε βοήθησε!

 

Και μπράβο στα παιδιά του Ninty.gr που το σκέφτηκαν να το χρησιμοποιήσουν στο switch.

 

Την 11 φορά που την έγραψα την άποψη μου την οποία έχεις εμπεδώσει την έγραψα ως απάντηση. Όχι αυθόρμητα.... οκ? Δεν σε βλέπω να σχολιάζεις γεννήτριες όμως και εσύ. 

 

Σού έχουν απαντήσει ήδη οπότε θεωρώ ότι καταλαβαίνεις γιατί δεν σχολίασα, δεν θα ήταν υπέρ σου. Γι' αυτό και δεν έκανα και like αν και με έκανε να γελάσω...

Δοκίμασα και εγώ το splatoon, δεν είχα ξαναπαίξει. Όλα αποροβλημάτιστα απο την αρχή εώς το τέλος, δοκιμή και docked και φορητό. Θα έχει και campaign ή είναι multi καθαρά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο ειχε campaign αλλα οχι τιποτα το ιδιαιτερο.Ολο το ζουμι ειναι στο multi.Για το δευτερο δεν εχω ακουσει κατι αν και αυτο το παιρνεις για multiplayer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσημα το S2 θα έχει campaign απλά όπως στο πρώτο δεν θα είναι μεγάλο σε διάρκεια. Το campaign λειτουργεί σαν εκμάθηση των μηχανισμών (κυρίως στον χειρισμό) κάτι ανάλογο δηλαδή με το αντίστοιχο του Mario Kart όπου γνωρίζεις τις πίστες του παιχνιδιού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χτες επιτέλους παρέλαβα τη τηλεόραση!!! Τοσες μερες περα απο μια φορα έπαιζα ως φορητό! Τι να πώ η ιδεα τους έπιασε η υλοποίηση ειναι θαυμάσια.

 

30 χρόνια gamer δηλώνω πως εχω τη καλύτερη κονσόλα που ειχα ποτε μού!!! To Nintendo Switch!!!!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 Καλά φίλε μου μην απαξιώνεις τον άλλον με το θέμα των χρημάτων. Εγώ έχω play 4 που χα σκάσει 400 και ψήνω πολύ το switch και μου άρεσε και από κοντά που το είδα σαν κατασκευή αλλά έχει τα θέματα του. Γενικά όποιος πάει πρώτος και παίρνει κονσόλα είτε είναι χαζός και μετά παραπονιέται για έλλειψη παιχνιδιών κτλ. ή συνειδητοποιημένος και ξέρει τι να περιμένει. 

 Προχτές το είδα στο πλαίσιο ξανά για αρκετή ώρα πολύ ωραίο και το zelda αλλά μου βγήκαν τα μάτια από το aliasing. Γενικά κρίμα ένα τέτοιο game να υποφέρει τεχνικά σε μια ολοκαίνουργια κονσόλα. Τους επόμενους μήνες θα πάρω σίγουρα, αλλά όταν σκέφτομαι ότι σε emulator θα μπορούσα να το παίξω σε καλύτερη ποιότητα εικόνας είναι κάπως. Τέσπα πιστεύω θα πάει πολύ καλά αυτή η κονσόλα και μακάρι σταδιακά να μπούνε και παλιότερα games κτλ να έχουμε πρόσβαση όσοι είχαμε χάσει επαφή με την nintendo τα τελευταία χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά φίλε μου μην απαξιώνεις τον άλλον με το θέμα των χρημάτων. Εγώ έχω play 4 που χα σκάσει 400 και ψήνω πολύ το switch και μου άρεσε και από κοντά που το είδα σαν κατασκευή αλλά έχει τα θέματα του. Γενικά όποιος πάει πρώτος και παίρνει κονσόλα είτε είναι χαζός και μετά παραπονιέται για έλλειψη παιχνιδιών κτλ. ή συνειδητοποιημένος και ξέρει τι να περιμένει. 

 Προχτές το είδα στο πλαίσιο ξανά για αρκετή ώρα πολύ ωραίο και το zelda αλλά μου βγήκαν τα μάτια από το aliasing. Γενικά κρίμα ένα τέτοιο game να υποφέρει τεχνικά σε μια ολοκαίνουργια κονσόλα. Τους επόμενους μήνες θα πάρω σίγουρα, αλλά όταν σκέφτομαι ότι σε emulator θα μπορούσα να το παίξω σε καλύτερη ποιότητα εικόνας είναι κάπως. Τέσπα πιστεύω θα πάει πολύ καλά αυτή η κονσόλα και μακάρι σταδιακά να μπούνε και παλιότερα games κτλ να έχουμε πρόσβαση όσοι είχαμε χάσει επαφή με την nintendo τα τελευταία χρόνια.

Μια χαρα γραφικά εχει το zelda παρα τα 900p. Ειδικά στο φορητό ειναι σαν να παίζεις ps5. Εδω pro στο ps4 πας να παίξεις και σου βγαίνουν τα μάτια στο switch περίμενες να μη συμβαίνει;

Οσο γιαυτους που αγοράζουν day one κονσόλα ειναι πιο οικονομικά άνετοι ή φανς της κονσόλας ή απλα ξερουν τι θέλουν.

Αν δεν ήταν αυτοί τοτε δεν θα υπήρχαν κονσόλες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...