Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ φίλε fulgore παραπάνω παραθέτω όλα τα πιθανά σενάρια χρήσης και τι συνεπάγεται αυτό.

 

Ναι ένα ps4 π.χ. δεν χρησιμοποιείται όπως το switch αλλά μία η φύση του μηχανήματος μία τα κατασκευαστικά λάθη, bugs κτλ., η πιθανή κάλυψη multiplayer και ΟΛΑ αυτά  σε συνδυασμό με το κόστος τους και την τιμή του μηχανήματος είναι κάτι που δεν μπορώ να καταπιώ ακόμα τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε φίλε Steve έχεις κουράσει. Σεβαστό ότι δεν σου αρέσει η κονσόλα αλλά βγάζεις πολύ μιζέρια. Προχωρα παρακατω, δυνατές κονσόλες με άπειρα flops ευτυχώς υπάρχουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Dock που γρατσουνάει (μπορεί και όχι αλλά ποιος ρισκάρει αν πέτυχες στραβό dock) ---> Tempered Glass/Film Screen Protector.

 

- Wifi chip του 1999 ή του 2017 που δεν συνδέεται πουθενά..---> usb to Lan adapter

 

- Left joycon προβληματικό εκ κατασκευής ----> Πόσες μέρες χωρίς switch ή αγορά 2ου σετ. (αντιπροσωπία)

 

- Τερμάτισε η μπαταρία? (αντιπροσωπία ή τεχνικό - βλέπε 3ds)

 

- Μπούκωσε το fan από την σκόνη ή το τσιγάρο? (αντιπροσωπία ή τεχνικό βλέπε Ps4pro που το κάνεις και μόνος σου)

 

- Ο ενσωματωμένος αποθηκευτικός χώρος είναι ... μικρός για να πας full digital -----> SD Card (οι μεγάλες κοστίζουν ξέρεις) εκτός και αν θες official SD card carrying case.

 

- Έχεις 2ο σετ joycon? ----> Charging Grip.

 

- Θες κανονικό controller? ----> Switch Pro Controller.

 

- Θες να παίξεις διπλό Fifa σαν άνθρωπος με φίλο?----? 2ο joycon+grip ή pro controller με τις τιμές που έχουν.

 

- Θες να παίξεις με ασύρματα ακουστικά docked? ----> ψάξε για πατέντα

 

- Θες να χαζέψεις κάτι στο browser undocked? ----> Πάρε wiiU ή tablet.

 

- Θες όντως να το μεταφέρεις για να το χρησιμοποιήσεις σαν φορητό εκτός σπιτιού? ------> Θήκη μεταφοράς, θήκη προστασίας

 

- Έχεις 2η TV να παίζουν τα παιδιά στο δωμάτιό τους? ---> 2o Dock (φθηνό...)

 

- Πας ταξίδι παραπάνω από 2 ώρες? ---->power bank

 

- Θες να κάνεις chat ή party για online? ----> Κινητό και μάλιστα (δεν ξέρω για android) αλλά για iphone πρέπει να έχεις πάνω από iphone 4. Έτσι γιατί μας περισσεύουν από το μπατζάκια για 7αρι...

 

 

Ξέρεις μπορώ να γράφω για όλο το βράδυ τι θες για μια πλήρη κονσόλα....switch.

 

Για πείσε με στο τι δεν χρειάζομαι? Τίποτα θα μου πεις...

 

Σε οποιαδήποτε άλλη παιχνιδομηχανή τι από τα παραπάνω χρειάζεσαι day 1 και με τι κόστος ? Και όχι δεν βάζω screen protector στο laptop μου.

 

Βλέπεις πολλά από τα παραπάνω είναι όχι κρυφά αλλά απαραίτητα έξοδα εκτός αν το πάρεις και το κάνεις dock για πάντα οπότε καταλαβαίνεις ότι ο ανταγωνισμός είναι πιο δυνατός ξαφνικά λόγω ...τιμής!

 

Ένας price conscious υποψήφιος αγοραστής. :)

Όλα έχουν ήδη απαντηθεί στις προηγούμενες σελίδες και το ξέρεις. Μην επαναλαμβανόμαστε.

 

ΥΓ. Απορώ και που δεν βαριέσαι να γράφεις ξανά και ξανά τέτοια σεντόνια επαναλαμβάνοντας τα ίδια και τα ίδια πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι την ίδια μπουρδολογία ξεκινήσαμε; Το κόστος του οποιοδήποτε συστήματος ποτέ δεν καταλήγει να είναι μόνο το κόστος αγοράς. Προσωπικά από όσα αναφέρεις επένδυσα σε tempered glass γιατί δεν προσέχω τα πράγματα μου, δεν είχα κανένα πρόβλημα με γρατζουνιές από το dock. Επίσης πήρα το pro controller που όπως έχω προαναφέρει είναι άχρηστο. Κάποια στιγμή όταν αρχίσω να βγάζω προς τα έξω το NSW θα πάρω και θήκη. 

 

Δεν αλλάζει τίποτα σε σχέση με την αγορά οποιαδήποτε άλλης συσκευής, ειδικά φορητής. Αν κάποιος θέλει περισσότερη διάρκεια σε μπαταρία φυσικά θα προβεί σε αγορά power bank, αν κάποιος ενδιαφέρεται για ψηφιακό περιεχόμενο θα αγοράσει micro sd αν δεν έχει ήδη και πάει λέγοντας. Η Ν προσφέρει ένα σύστημα που να ισορροπεί σε όλους τους τομείς, από εκεί και πέρα ο καθένας επιλέγει με βάση τις προτιμήσεις του και τα γούστα του. Με την ίδια "λογική" ακόμα και το Pokemon Go είχε "κρυφά έξοδα" γιατί όλοι αγόραζαν power bank και καλώδια φόρτισης. 

 

Το NSW είναι ακριβώς το αντίθετο από τα "περί κρυφού κόστους," είναι το πλουσιότερο πακέτο συστήματος. Προσφέρει οικιακό, φορητό, πολλαπλούς τρόπους χειρισμού στο πακέτο με την δυνατότητα για πρόσβαση σε κλασσικό χειριστήριο ακόμα και διπλό πολλαπλό. Αλλά είπαμε, "κρυφά κόστη" και σχετικά.... 

 

 

Γενικώς γιατί έχεις μια τάση να επαναλαμβάνεις τα ίδια πράγματα καταλήγοντας να γράφουμε τα ίδια; Αν έχεις αμφιβολίες, ανησυχίες δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τις τρώμε στα μούτρα ξανά και ξανά. Δεν είμαστε ψυχολόγοι για να σε βοηθήσουμε και ούτε σου πουλάμε το NSW και από ότι γνωρίζω ούτε η Ν. Τουλάχιστον στην περίπτωση μου κανένας δεν ήρθε να μου χτυπήσει την πόρτα. Άσε μέσα σε όλα αυτά γράφεις και ανοησίες: Τερμάτισε η μπαταρία? (αντιπροσωπία ή τεχνικό - βλέπε 3ds) ή Πας ταξίδι παραπάνω από 2 ώρες? ---->power bank. ή Έχεις 2η TV να παίζουν τα παιδιά στο δωμάτιό τους? ---> 2o Dock (φθηνό...)

 

Το έχεις τερματίσει το θέμα, μην το  κουράζεις παραπάνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε Steve έχεις κουράσει. Σεβαστό ότι δεν σου αρέσει η κονσόλα αλλά βγάζεις πολύ μιζέρια. Προχωρα παρακατω, δυνατές κονσόλες με άπειρα flops ευτυχώς υπάρχουν!

 

Με συγχωρείς αλλά δεν είπα ότι δεν μου αρέσει η κονσόλα απλώς γράφω τι δεν μου αρέσει σαν υποψήφιος αγοραστής. Δεν με νοιάζουν τα flops. Με νοιάζουν τα ποιοτικά χαρακτηριστικά (σαν φορητό π.χ.) και αυτά δεν υπάρχουν απλώς. Γράφω τις σκέψεις μου και αν μπορείτε να με κάνετε να αλλάξω άποψη. Αν δεν θέλετε κάντε ignore. Πάντως ψυχολόγο δεν θα μου συστήσετε... Τι άλλο θα διαβάσω δηλαδή.

 

Δεν είδα όμως να σχολιάζει κανείς την γεννήτρια για το xbox one - οπότε το βάζω σε spoiler και συνεχίστε για να μην ενοχλήστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα όμως να σχολιάζει κανείς την γεννήτρια για το xbox one - οπότε το βάζω σε spoiler και συνεχίστε για να μην ενοχλήστε.

Εγώ γέλασα πολύ πάντως με το συγκεκριμένο post!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γέλασα πολύ πάντως με το συγκεκριμένο post!

 

Καλά και εγώ γέλασα να σου πω την αλήθεια. Με αυτό που δεν γελάω είναι σε λίγο κάποιοι θα μας συγκρίνουν το κόστος της γεννήτριας σε σχέση με ένα Power Bank για να δικαιολογήσουν την απαράδεκτη αυτονομία του switch - ότι το out of the box διπλό στηρίζεται σε χειριστήρια αντίστοιχα του xbox elite controller (όταν δεν έχουν πρόβλημα) ότι υπάρχουν dock όπως π.χ. στο surface ή ακόμα και το dock του shield tablet που είναι εν δυνάμει κίνδυνος για την οθόνη του ή ότι κοστίζει 100 και όχι 20 κλπ ή ότι το switch είναι μέγα προσφορά με SoC του 2015 στα 340 πιο ακριβό από APUS με shader cores σε 20πλάσια νούμερα. Αλλά ξέχασα - έχει 720p Οθόνη και μπαταρία πιο ακριβή από οποιοδήποτε psu. Ά και HD RUMBLE όπως το steam Controller με Haptic.

 

Σε τελική επαναλαμβάνομαι γιατί δεν έχω να ασχοληθώ με κάτι άλλο με το switch προς το παρόν.... Έχουμε τίποτα πιο καινούργιο από το Zelda το οποίο έχει το δικό του νήμα?

 

Over and Out... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζοντας σας παντως σκεφτομουν αυτα..

 

https://www.youtube.com/watch?v=wvoH1PPatts

 

https://www.youtube.com/watch?v=4JILli8GxBc

 

Εχω καταληξει να σκεφτομαι οτι το switch ειναι απλα η συνεχεια του 3ds. Για το wii/wii u ακομη δεν υπαρχει κληρονομος.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείσε με στο τι δεν χρειάζομαι?

:lol: :lol:

 

Σου είπε κανείς ότι είμαι εδώ να σε πείσω για οτιδήποτε?

 

Απλά είναι τα πράγματα.

Ήθελες κάτι άλλο από το Switch και επειδή δεν είναι αυτό που φανταζόσουν κάθε μέρα είσαι στην κλάψα για το πόσο χάλια είναι.

Δεν θες να σε πείσει κάποιος, δεν μπορεί να το κάνει άλλωστε.

Εγώ γέλασα πολύ πάντως με το συγκεκριμένο post!

Και αυτός ήταν ο σκοπός του.

Αλλά κάποιος τσιμπάει εύκολα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή απλώς αγνόησε τι γράφω ή εμένα σε τελική. Δεν προσβάλλω κανένα - γράφω την άποψή μου κόσμια και εμπεριστατωμένα και σε τελική ποιος είσαι εσύ που θα καθορίζεις τι θα γράφεται και τι όχι σε ένα forum. Υπάρχουν κανόνες και άτομα που ασχολούνται με τους κανόνες. Δεν κάνω spam σε τελική. Κάπως ξεκίνησε η συζήτηση και τα σχόλια που παραπονείσαι.

 

Και δεν την ξεκίνησα εγώ βάζοντας φωτογραφίες από γεννήτριες. Ούτε ηλεκτροπαραγωγά ζεύγη της ΔΕΗ. 

 

 

Τέσπα για μένα τελείωσε εδώ η συζήτηση αυτή - ελπίζω και για σένα - αν θες απάντησα σε τρολλάρισμα με τρολλάρισμα (μόνο που εγώ απάντησα κόσμια και με επιχειρήματα) εμένα μου την είπατε αλλά στον φίλο σας δεν είδα κάτι κάτι να γράφετε.. Είναι σαν να πήγαινε στο topic του ps4 π.χ. και να έλεγε το switch είναι καλύτερο γιατί εσείς θέλετε υποσταθμό της ΔΕΗ να παίξετε σε διακοπή ρεύματος. Για κάντε το αν έχετε τα άντερα...

 

 

Την εγραψες 1,3,5,10 φτάνει πια την εμπεδώσαμε την άποψη σου δεν νομίζεις; Τι ακριβώς προσφέρεις με αυτό που κάνεις; Εκτός και συμβαίνει το αντίθετο, ότι εσύ προσπαθείς να πείσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή μέρα και χρόνια πολλά!

 

Ανέβασε το Ninty ένα καλό και πολύ χρήσιμο βιντεάκι

 

http://www.ninty.gr/home/news/11818-splatoon-2-global-testfire-gameplay-videos/

 

Ειδικά το κολπάκι με τα DNS της google - δουλεύει και στο wiiU.

Προσπάθησα να συνδεθώ και σήμερα και δε τα κατάφερα μέχρι που έκανα αυτό στο βίντεο

Σε δύο δευτερόλεπτα έλυσα το θέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να συνδεθώ και σήμερα και δε τα κατάφερα μέχρι που έκανα αυτό στο βίντεο

Σε δύο δευτερόλεπτα έλυσα το θέμα.

 

Μπράβο ρε. Είναι παλιό κόλπο και καλά για να πηγαίνει το UI του WIIU πιο γρήγορα. Χαίρομαι που σε βοήθησε!

 

Και μπράβο στα παιδιά του Ninty.gr που το σκέφτηκαν να το χρησιμοποιήσουν στο switch.

Την εγραψες 1,3,5,10 φτάνει πια την εμπεδώσαμε την άποψη σου δεν νομίζεις; Τι ακριβώς προσφέρεις με αυτό που κάνεις; Εκτός και συμβαίνει το αντίθετο, ότι εσύ προσπαθείς να πείσεις.

 

Την 11 φορά που την έγραψα την άποψη μου την οποία έχεις εμπεδώσει την έγραψα ως απάντηση. Όχι αυθόρμητα.... οκ? Δεν σε βλέπω να σχολιάζεις γεννήτριες όμως και εσύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά αλλά συγνώμη εδώ έχω παρατηρήσει ένα φαινόμενο ότι όταν κάποιος γράφει κάτι που δεν σας αρέσει ορμάτε όλοι (κάποιοι) πάνω του με σκοπό να μετανοιώσει την ώρα που γεννήθηκε. 

 

Σας αρέσει αυτό?

 

Δεν θέλετε κριτική?

 

Απαγορεύεται στο συγκεκριμένο νήμα η κριτική τόσο που κάποιος χρειάζεται ψυχίατρο?

 

Πως αυτοπροσδιορίζονται κάποιοι πιο fans της Nintendo? Υπάρχει κάτι ποιοτικό - υλικό κριτήριο σε αυτό?

 

Δηλαδή πρώτη φορά νιώθω τόσο άσχημα που συμμετέχω σε forum...

 

Στην περίπτωση του always online π.χ. του XBOX είδατε τι έγινε.

 

Αν τα βρίσκετε όλα τέλεια με το switch εντάξει δεν θα σας αλλάξω εγώ την άποψη. (See what I did there?)

 

Καλή συνέχεια!

 

Πάλι πουλάς τρέλα; Για ποια κριτική αναφέρεσαι που συνεχώς επαναλαμβάνεις τα ίδια και τα ίδια σε βαθμό αηδίας...; Προσπαθείς να να βάλεις και ταμπέλες ως ΝFans και μιλάς και για κριτήρια; Ξεκίνησες την κλάψα πάλι; Πετά και στο άσχετο το θέμα του online μέσα σε αυτά, μιλάμε για πολλές δόσεις τρέλας....

 

Έγραψε κανείς ότι είναι όλα τέλεια; Δεν είμαστε εδώ για να πείσουμε κανέναν, πριν λίγο καιρό γράφαμε κάποιοι σε ένα μέλος πως δύσκολα να υπάρξει μακροπρόθεσμη υποστήριξη από δυτικές τρίτες εταιρίες κάτι που επιθυμούσε. Εσύ αυτό το βλέπεις ως προώθηση για το NSW; Μας ξέρεις από παλιά τον καθένα ξεχωριστά και βάζεις ταμπέλες; Ήρθες να μας σώσεις από την άγνοια μας τελικά ή να σε πείσουμε για να ξέρουμε; 

 

Στο καλό λοιπόν και ελπίζω να το τηρήσεις γιατί δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τρώμε στην μάπα την τρέλα του καθενός και την αρνητική του ενέργεια. Έχεις πολύ θράσος και παρουσιάζεις τα πράγματα μέσα από την δικιά σου τρέλα. Η εμμονή σου στο συγκεκριμένο θέμα, στο συγκεκριμένο ιστότοπο ξεφεύγει από τα όρια της λογικής. Υπάρχουν άλλα τόσα σχετικά θέματα στο διαδίκτυο, διάλεξε και πάρε.

 

 

Πάμε παρακάτω:

 
Πάρα πολλά με βάση όσα γνωρίζουμε από πλευράς περιεχομένου, άρα -για άλλη μια φορά- να περιμένουμε ανακοινώσεις τίτλων με υψηλή εμπορική δυναμική όπως ποκεμον.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται ρε παιδιά; Κάθε μέρα ανεβαίνουν και μερικά εκατομύρια οι προσδοκόμενες πωλήσεις. Από τα 10 πήγαμε στα 18 και τώρα στα 20. Και ο Kimishima λέει περιμένει γύρω στα 110 εκ. πωλήσεις συνολικά! Τι είναι τα εκατομύρια; Στραγάλια;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...