Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοείτε ότι θα μου πεις γιατί σε θεωρώ μέλος αλλού. Βλαμμένε που με βρίζεις. 

 

Σε θεωρώ όμως αδελφάκι.... :)

Επεξ/σία από Steve_Sheep
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε σε έχω βρίσει ποτέ :)

 

Όλα καλά.   :)

 

Ότι θες μου στέλνεις PM!

 

Θα σου κάνω brick το switch σε μηδέν χρόνο! :D

Επεξ/σία από Steve_Sheep
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή μέρα και χρόνια πολλά!

 

Ανέβασε το Ninty ένα καλό και πολύ χρήσιμο βιντεάκι

 

http://www.ninty.gr/home/news/11818-splatoon-2-global-testfire-gameplay-videos/

 

Ειδικά το κολπάκι με τα DNS της google - δουλεύει και στο wiiU.

Επεξ/σία από Steve_Sheep
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά.

 

Έπαιξα λίγο Splatoon 2, το παιχνίδι παραμένει διασκεδαστικό όπως το πρώτο. Οι ρουκέτες σαν special έχουν πολύ πλάκα, μου φαίνεται ότι εκτοξεύονται περισσότερες όταν στοχεύεις πολλούς αντιπάλους. Βέβαια, όποιοι τις αντιληφθούν έγκαιρα καταφέρνουν να ξεφύγουν. Ένας αντίπαλος φαίνεται πως βρήκε το αδύναμο σημείο τους, έβαψε έναν τοίχο και παρέμεινε σε αυτόν αποφεύγοντας τις ρουκέτες που έσκασαν στο δάπεδο. 

 

Με τα διπλά όπλα δεν μπόρεσα να εκμεταλλευτώ την αποφυγή και γενικώς μπερδεύτηκα αρκετές φορές με το jump button που έχει αλλάξει θέση και από το Χ πήγε στο Β για να είναι κοντά στον αναλογικό σύμφωνα με τους σχεδιαστές. Η βόμβα που κάνει γκελ έχει πλάκα αλλά δεν σκάει όταν ακουμπήσει τον αντίπαλο, παρόλα αυτά είναι ιδιαίτερα χρήσιμη για την δημιουργία διαδρόμου. 

 

 

Χρησιμοποίησα κυρίως το pro controller που δείχνει πιο βολικό σε σχέση με το grip αρχικά αλλά πρέπει να κυκλοφορήσει το παιχνίδι μιας και θέλω να δοκιμάσω εκτενώς σκέτα τα joycons. Η πλάκα ήταν ότι επειδή οι αναλογικοί στα joycons έχουν μικρή διαδρομή μου κακοφάνηκε η μεγαλύτερη διαδρομή στους αναλογικούς του pro controller, σε τέτοιο βαθμό που αναρωτιέμαι πως ίσως είναι προτιμότερο να ελαττωθεί σε όλα τα κλασσικά χειριστήρια...

 

Το παιχνίδι έτρεχε ομαλά στα 60fps στα ματς χωρίς προβλήματα αλλά αποκλειστικά στην αναμονή άργησε αρκετά κάποιες φορές να συγκεντρώσει 8 παίκτες καθώς και υπήρξαν κάποια connection error.Τέλος φαίνεται πως το παιχνίδι παραμένει στα 720p όπως ο προκάτοχός του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το splatoon 2 προβλεπω να παραμενει στα 720p 

1)Για να κρατησει τα 60fps(μεγαλο θετικο κατα την γνωμη μου)

2)για να μπορει να τρεξει αναλογα σε φορητο.

 

Με λιγα λογια ειναι ''κλασσικη'' περιπτωση υβριδικου μπορουμε εν μερη να πουμε.

 

Γινονται θυσιες στο σταθερο κομματι της κονσολας(δηλαδη σε dock mode)για να τρεχει αψογα στο φορητο,αλλιως αν ηταν μονο σταθερη η κονσολα αμφιβαλλω αν το splatoon 2 δεν ηταν σε 1080p. Προσωπικα δεν με πειραζει στο εν λογω παιχνιδι το 720p, ισως μονο να με χαλαει οτι απο πλευρας δυναμης σε σχεση με την προηγουμενη κονσολα κανει το παιχνιδι να μοιαζει περισσοτερο με remastered.

 

Θα προτιμουσα σε docked mode το splatoon 2 να ετρεχε στα 1080p 60fps μιας και μιλαμε και για νεα κονσολα αλλωστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Συμφωνώ σε ότι είπες και θέλω να προσθέσω ότι σε undock από ότι διάβασα ότι πέφτει και κάτω και από τα 720p χρησιμοποιώντας πάλι dynamic resolution scaling. 

 

Δεν ξέρω αν κάποιο παιδί από εδώ που το έπαιξε μπορεί να το επιβεβαιώσει ή και να μας πει διαφορές από την έκδοση wiiU γιατί από ότι είδα σε video δεν είδα κάτι διαφορετικό που να δικαιολογεί το να μην είναι 1080p docked.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε να δεις προσωπικα σε παιχνιδια τυπου splatoon δεν θα κατσω να ασχοληθω με την αναλυση. Και ειδικα σε φορητο πρεπει να ειναι λουκουμι(αν και το Online του δεν ξερω κατα ποσο βολευει σε φορητη κονσολα). Αλλα επειδη το επαιξα στο wii U θα ηθελα να δω καποια σημαδια βελτιωσης στον οπτικο τομεα μονο και μονο λογω του ψυχολογικου της νεας κονσολας.


Οσον αφορα τα περι φορτισης μεσω power bank αν και προσωπικα(οπως και στην περιπτωση των sd καρτων)δεν ειμαι υπερ λογω παραπανω κοστους,τα πρωτα δειγματα ειναι καλα

 

https://www.youtube.com/watch?v=47zvIJ8A4P0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αλλα επειδη το επαιξα στο wii U θα ηθελα να δω καποια σημαδια βελτιωσης στον οπτικο τομεα μονο και μονο λογω του ψυχολογικου της νεας κονσολας.

 

 

Ε κάπως έτσι το βλέπω και εγώ.. ειδικά σε αυτήν την τιμή 

 

 

Οσον αφορα τα περι φορτισης μεσω power bank αν και προσωπικα(οπως και στην περιπτωση των sd καρτων)δεν ειμαι υπερ λογω παραπανω κοστους,τα πρωτα δειγματα ειναι καλα

 

 

σσσσσσσσσ! θα το διαβάσει ο Pitsifrikos και θα πει ότι μιλάμε πάλι για "κρυφά έξοδα" :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι τίποτα!

Δες τι αναγκάστηκα να πάρω για να μπορώ να παίζω με διακοπή ρεύματος με το One και μετά μου λες για κρυφά έξοδα!

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι τίποτα!

Δες τι αναγκάστηκα να πάρω για να μπορώ να παίζω με διακοπή ρεύματος με το One και μετά μου λες για κρυφά έξοδα!

 

 

 

 

 

- Dock που γρατσουνάει (μπορεί και όχι αλλά ποιος ρισκάρει αν πέτυχες στραβό dock) ---> Tempered Glass/Film Screen Protector.

 

- Wifi chip του 1999  ή του 2017 που δεν συνδέεται πουθενά..---> usb to Lan adapter

 

- Left joycon προβληματικό εκ κατασκευής ----> Πόσες μέρες χωρίς switch ή αγορά 2ου σετ. (αντιπροσωπία)

 

- Τερμάτισε η μπαταρία? (αντιπροσωπία ή τεχνικό - βλέπε 3ds)

 

- Μπούκωσε το fan από την σκόνη ή το τσιγάρο? (αντιπροσωπία ή τεχνικό βλέπε Ps4pro που το κάνεις και μόνος σου)

 

- Ο ενσωματωμένος αποθηκευτικός χώρος είναι ... μικρός για να πας full digital -----> SD Card (οι μεγάλες κοστίζουν ξέρεις) εκτός και αν θες official SD card carrying case.

 

- Έχεις 2ο σετ joycon? ----> Charging Grip.

 

- Θες κανονικό controller? ----> Switch Pro Controller.

 

- Θες να παίξεις διπλό Fifa σαν άνθρωπος με φίλο?----? 2ο joycon+grip ή pro controller με τις τιμές που έχουν.

 

- Θες να παίξεις με ασύρματα ακουστικά docked? ----> ψάξε για πατέντα

 

- Θες να χαζέψεις κάτι στο browser undocked? ----> Πάρε wiiU ή tablet.

 

- Θες όντως να το μεταφέρεις για να το χρησιμοποιήσεις σαν φορητό εκτός σπιτιού? ------> Θήκη μεταφοράς, θήκη προστασίας 

 

- Έχεις 2η TV να παίζουν τα παιδιά στο δωμάτιό τους? ---> 2o Dock (φθηνό...)

 

- Πας ταξίδι παραπάνω από 2 ώρες? ---->power bank 

 

- Θες να κάνεις chat ή party για online? ----> Κινητό και μάλιστα (δεν ξέρω για android) αλλά για iphone πρέπει να έχεις πάνω από iphone 4. Έτσι γιατί μας περισσεύουν από το μπατζάκια για 7αρι...

 

 

Ξέρεις μπορώ να γράφω για όλο το βράδυ τι θες για μια πλήρη κονσόλα....switch.

 

Για πείσε με στο τι δεν χρειάζομαι? Τίποτα θα μου πεις... 

 

Σε οποιαδήποτε άλλη παιχνιδομηχανή τι από τα παραπάνω χρειάζεσαι day 1 και με τι κόστος ? Και όχι δεν βάζω screen protector στο laptop μου.

 

Βλέπεις πολλά από τα παραπάνω είναι όχι κρυφά αλλά απαραίτητα έξοδα εκτός αν το πάρεις και το κάνεις dock για πάντα οπότε καταλαβαίνεις ότι ο ανταγωνισμός είναι πιο δυνατός ξαφνικά λόγω ...τιμής!

 

Ένας price conscious υποψήφιος αγοραστής. :) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα τα περι power bank τα θεωρω επιπλεον εξοδα μονο στην περιπτωση μου που δεν εχω ηδη καποιο.Βεβαια προσωπικα δεν με απασχολει τοσο αφου εκτος του καλοκαιριου κυριως το Switch στην δικια μου περιπτωση θα ειναι μονο docked.

 

Το pro controller μαλλον ειναι αναγκαιο κακο για την δικη μου χρηση αλλα μπορω να περιμενω για εκπτωσεις ή καποια προσφορα δεν χαθηκε ο κοσμος.

 

Η καρτα micro sd ειναι το μονο αναγκαιο εξοδο δυστηχως για την κονσολα εκτος αν γινεται συνδεση με εξωτερικο σκληρο δισκο.

 

Σιγουρα θα προτιμουσα να αγορασω με 50ευρω ενα εξωτερικο σκληρο που θα μπορουσα να τον χρησιμοποιω και σε αλλες συσκευες,παρα μια micro sd μονο για το switch(ή ισως για καποιο μελλοντικο κινητο ξερω γω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...