Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πχ, ένα παιχνίδι που έχει απλά σενάριο και τίποτα άλλο, το everybody's gone to the rapture. Αν δεν έχει tflops, δεν μπορεί να φτιαχτεί. Τόσο απλά.

 

Χαχαχαχα!!!! Αυτό θα πήγαινε καλύτερα αν έβαζες μπροστά "Ο Τοτός ειπε...".

 

Χρειάζεται τεραφλόπς για να φτιάξεις ένα walking simulator! Παιδιά μερικοί το έχετε στα ανέκδοτα. Να γράψετε βιβλίο.

 

Εν το μεταξύ μπορεί everybody's gone to Rapture αλλά απ'οτι βλέπω μερικοί έχουν πάει στην Μπανανία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paparoupa στο γράφω εγώ εδω για να μη το γράψεις και αλλού αυτό που υποστηρίζεις και γελάνε.Τα flops παίζουν τόσο ρόλο στο σενάριο ενός παιχνιδιού όσο οι υαλοκαθαριστήρες στην επιτάχυνση ενός αμαξιού.

 

 

Μήπως γνωρίζεις κάτι bosch aerotwin 80 ευρώ που έβαλα πόσα teraflops είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω να βρω παιχνίδια (ακόμη και walking simulator) που να έχουν cryengine και να παίζουν σε πατατό-κομπιούτερ.

Απογοητεύτηκα.

 

Μετά έψαξα να βρω οτιδήποτε walking simulator, με σενάριο λίγο πιο πολύπλοκο από το "bowser κλέβει πριγκίπισσα, ας φάω μανιτάρι"

 

Απογοητεύτηκα

Παιδιά αν εσείς γουστάρετε να παίζετε αντίστοιχα πατατο-παιχνιδια που τρέχουν σε CryEngine και απογοητευεστε με Zelda κανένα πρόβλημα.

Μετακομίστε στο αντίστοιχο thread και αφήστε μας εδώ να στεναχωριομαστε εμείς με το Switch.

 

Γίνεστε και κουραστικοί όχι τίποτα άλλο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο τον απίθανα δύσκολο τεχνικά όρο των flop, τολμώ να πω ότι ανήκω στην ελιτ. Ξέρω τι είναι (χειροκρότημα).

 

Τα πλεονεκτήματα των άλλων κονσολών: Μέχρι στιγμής, 90 εκατομμύρια αγοραστών τα είδαν. Αν εσύ δεν τα βλέπεις, πάσο. Μπορείς άνετα να παίζεις με το gameboy, αφού οι τεχνικές δυνατότητες δε προσφέρουν κάτι στα παιχνίδια.  

 

Αλλά δείξε και σε εμάς το φως το αληθινό, μην κρατάς τόση γνώση μέσα σου.

 

Εξαιρετική υπεκφυγή της ερώτησης μου. Οχι ότι δεν το περίμενα η αλήθεια είναι. Δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν 90 μυρια+ χρήστες ακριβώς όπως δεν με ενδιέφερε τι έκαναν 100+ μύρια αγοραστές του Wii. Εσένα ρωτάω να μου απαντήσεις, γιατί να προτιμήσω τις άλλες κονσόλες και ποιο το πλεονέκτημα που προσφέρουν; 

 

P.S. Δεν μίλησα καν για flops επίτηδες γιατί κόβω και τα δυο μου...χέρια ότι δεν έχεις την παραμικρή ιδέα τι είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

s-l1600.jpg

 

s-l1600.jpg

 

Στο ανταλλαζω με το switch...λες να το αξιζει; Η πιστευεις οτι το switch αξιζει πιο πολυ;

 

decisions decisions

 

τι αξιζει αραγε μια παιχνιδομηχανη...

 

 

Το πουλάς!?? Αν ναι στείλε PM!   :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν το μεταξύ εσείς που μόνο κράζετε, αν θέλετε να σας πάρουμε σοβαρά, πέστε μας ποιο soc κατά τη γνώμη σας θα έπρεπε να φοράει το Switch αυτή τη στιγμή ώστε να μη θεωρείται πατατο-hardware. Υπάρχει καν στην αγορά? Γιατί και X2 να φορούσε, πάλι δεν θα πλησίαζε σε γραφικά PS4/One.

 

 

Η Nintendo καλώς ή κακώς επέλεξε τον δρόμο μιας hybrid κονσόλας η οποία θα πρέπει να λειτουργεί ταυτόχρονα και ως φορητή χωρίς να επηρεάζεται αρνητικά η εμπειρία του παιχνιδιού.

 

Αυτό από μόνο του θέτει κάποιους λογικούς περιορισμούς όσο αναφορά την επεξεργαστική ισχύ και τις προσδοκίες. Το να μιλάμε για TFlops σε αυτή την περίπτωση εντελώς στον αέρα και χωρίς μέτρο σύγκρισης (με άλλο αντίστοιχο φορητό soc) είναι εκτός πραγματικότητας. Το να συγκρίνουμε και με σταθερά συστήματα κιόλας, όχι μόνο μόνο είναι εκτός πραγματικότητας αλλά και μαλακία. 

 

 

Τέλος, κι εγώ θα γούσταρα αν το Switch είχε κάποια απόκρυφη εξωγήινη τεχνολογία Βρυλ και έτρεχε φορητά το Witcher 3 στα 4Κ με 60fps αλλά προτιμώ να το βλέπω ρεαλιστικά το θέμα και όχι με λογική στεναχωρημένου 12χρονου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paparoupa στο γράφω εγώ εδω για να μη το γράψεις και αλλού αυτό που υποστηρίζεις και γελάνε.Τα flops παίζουν τόσο ρόλο στο σενάριο ενός παιχνιδιού όσο οι υαλοκαθαριστήρες στην επιτάχυνση ενός αμαξιού.

 

Τι εννοεις; Πριν λιγο που αλλαξα λαστιχακια ειδα τρελη διαφορα στο γκαζι!  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ, ένα παιχνίδι που έχει απλά σενάριο και τίποτα άλλο, το everybody's gone to the rapture. Αν δεν έχει tflops, δεν μπορεί να φτιαχτεί. Τόσο απλά.

 

Δυστυχώς όμως κι εσύ τα λες σοβαρά αυτά. Μπορεί να την βρίσκεις με πιου πιου, it's me mario.

Κάποιοι θέλουμε να δούμε κάτι πιο σύγχρονο, κάτι που να εκμεταλευεται της σύγχρονη τεχνολογία.

 

Πες μας και μετά από τόσα flops και τόσο βάθος πως πήγε στις βαθμολογίες.

Κάνε μια σύγκριση με αυτό:

 

http://www.metacritic.com/game/wii-u/super-mario-3d-world

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τέλος, κι εγώ θα γούσταρα αν το Switch είχε κάποια απόκρυφη εξωγήινη τεχνολογία Βρυλ και έτρεχε φορητά το Witcher 3 στα 4Κ με 60fps αλλά προτιμώ να το βλέπω ρεαλιστικά το θέμα και όχι με λογική στεναχωρημένου 12χρονου.

Παλι εκτος τοπικ το παω αλλα αν το Switch ειναι λουκουμι αν γινει hack και βγει κανενα Steam Link για αυτη. Οποτε αν εισαι μεσα στο σπιτι θα απολαμβανεις και το Witcher σου φορητα.

 

Αν το εχετε δοκιμασει με καμια ταμπλετα windows ξερετε ποσο βολικο ειναι. Τωρα το καλοκαιρι μπαλκοναρα, φραπεδαρα Flip (T)Flop παντοφλαρα να φαινεται το νυχι και Switch... :)

 

Sorry δεν μπορω να σοβαρευτω σημερα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας και μετά από τόσα flops και τόσο βάθος πως πήγε στις βαθμολογίες.

Κάνε μια σύγκριση με αυτό:

 

http://www.metacritic.com/game/wii-u/super-mario-3d-world

Εγώ πάντως φορούσα σωσίβιο παίζοντας Rapture γιατί θα πνιγομουν σε τέτοιο βάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα τωρα. Γιατι γινεται αυτος ο χαμος; Και απο τις δυο πλευρες. Η δυναμη του Switch ειναι υπεραρκετη για να βγουν πολυ ενδιαφεροντα παιχνιδια. Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι λεμε και οχι σε state of the art μηχανηματα και υπεργραφικα.

 

Δεν ειναι ασπρο μαυρο βρε σεις τα πραγματα. Σε αυτο το θεμα ανακυκλωνεται η ιδια και η ιδια κουβεντα. "Το Switch δεν ειναι δυνατο μηχανημα" απο την μια και "Δεν μετρανε τα γραφικα, η εμπειρια μετραει" απο την αλλη.

 

Και τα 2 ειναι λαθος για τον λογο του οτι μπορει να σε ενδιαφερει και το στυλ παιχνιδιων που μπορει να βγαλει το Switch και το στυλ παιχνιδιων που μπορει να βγαλει ενας i7 με GTX 1080ti.

 

Η μονη μου διαφωνια σε σχεση με το Switch ειναι οτι το θεωρω ακριβο. Απο εκει και περα μια χαρα μηχανακι ειναι και θα βρεθει στα χερια μου καποια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας και μετά από τόσα flops και τόσο βάθος πως πήγε στις βαθμολογίες.

Κάνε μια σύγκριση με αυτό:

 

http://www.metacritic.com/game/wii-u/super-mario-3d-world

Τα χουμε ξαναπει νομιζω για το πως λειτουργουν οι βαθμολογιες στην πλατφορμα της nintendo, παρολο που καταλαβαινω τι θες να πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα χουμε ξαναπει νομιζω για το πως λειτουργουν οι βαθμολογιες στην πλατφορμα της nintendo, παρολο που καταλαβαινω τι θες να πεις.

 

Πώς λειτουργούν οι βαθμολογίες στην πλατφόρμα της Νintendo;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...