Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα achievements στο Zelda.Να έβλεπα τα achievements whores να ξοδεύουν 400 ώρες για να το πλατινιασουν.

Γραφτηκε αυτο και απαντησα αναλογα

Αφου το παιχνιδι θελει 85-100ωρες για να κανεις τα παντα,θα θελει το platinum 400ωρες

https://howlongtobeat.com/game.php?id=38019

Λογικη μηδεν :)

Εγραψα πουθενα οτι ειναι ο ιδανικος τροπος για να παιξεις το παιχνιδι?

Εγραψα πουθενα οτι δεν γινεται να παρει παραπανω χρονο σε καποιον αν παιζει με τον δικο του ρυθμο?

 

Εγω ανεφερα απλα οτι σε πιθανο 100% achievement list, το παιχνιδι θα ηθελε γυρω στις 85-100ωρες για να κανει καποιος ολα τα achievement πολυ πιθανο με χρηση οδηγου.

 

Ουτε βεβαια αυτο σημαινει οτι δινουν ολοι σημασια στα achievements ή οτι παιζουν ετσι και στις αλλες πλατφορμες που υπαρχουν.

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που να προσφέρουν τα trophies/achievements.

Εκτός ίσως από γέλιο όταν βλέπεις τον άλλον να παίζει Barbie γιατί έχει εύκολο χιλιαρι!

Μπορω να σου δωσω ενα απλο παραδειγμα για οποιον εχει παιξει το εν λογω παιχνιδι.

 

 

 

Στο Resident evil remake πιο παλια που το επαιζα στο gamecube και μετα στο wii οταν το παιζαμε με τους φιλους μου μου λεγανε οτι το παιχνιδι το βγαλανε μονο με μαχαιρι .

Τροπος βεβαια να το αποδειξουν δεν υπηρχε αφου δεν υπηρχαν τα trophies τοτε(και οπως εμαθα αργοτερα οι 2 απο αυτους λεγανε ψεμματα για επιδειξη).

 

Το ιδιο και στο Final Fantasy X για να παρεις τα καλυτερα οπλα στο τελος.

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εγω ανεφερα απλα οτι σε πιθανο 100% achievement list, το παιχνιδι θα ηθελε γυρω στις 85-100ωρες για να κανει καποιος ολα τα achievement πολυ πιθανο με χρηση οδηγου.

 

 

 

Όχι δεν έγραψες αυτό. Αυτό έγραψες:

 

"Αφου το παιχνιδι θελει 85-100ωρες για να κανεις τα παντα,θα θελει το platinum 400ωρες

https://howlongtobea...me.php?id=38019

Λογικη μηδεν :)"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το τονισω και με bold γιατι μαλλον ορισμενοι δεν φαινεται να καταλαβαινουν Ελληνικα ενω το γραφω ξεκαθαρα.

Απαντησα σε αυτο το σχολιο το οποιο απευθυνοταν σε συγκεκριμενη κατηγορια gamer. 

Θα ήθελα achievements στο Zelda.Να έβλεπα τα achievements whores να ξοδεύουν 400 ώρες για να το πλατινιασουν.

Και ειπα οτι για να εκανες τα παντα ειναι δυνατον να βγει αρκετα γρηγοροτερα(προφανως με την χρηση καποιου οδηγου ).

 

Ελεος δηλαδη,ακομα και αυτο καποιοι το λαβατε οτι ''εθιξα'' το παιχνιδι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το τονισω και με bold γιατι μαλλον ορισμενοι δεν φαινεται να καταλαβαινουν Ελληνικα ενω το γραφω ξεκαθαρα.

Απαντησα σε αυτο το σχολιο το οποιο απευθυνοταν σε συγκεκριμενη κατηγορια gamer. 

Και ειπα οτι για να εκανες τα παντα ειναι δυνατον να βγει αρκετα γρηγοροτερα(προφανως με την χρηση καποιου οδηγου ).

 

Ελεος δηλαδη,ακομα και αυτο καποιοι το λαβατε οτι ''εθιξα'' το παιχνιδι?

Καμία σχέση με το "έθιξες το παιχνίδι" απλά να είμαστε ακριβής. Η προσθήκη της φράσης "προφανώς με την χρήση κάποιου οδηγού" τα αλλάζει όλα, τουλάχιστον στα δικά μου μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρόνος που χρειάζεται ένα παιχνίδι για να κάνεις τα πάντα δεν έχει καμία σχέση με το χρόνο που απαιτείται για να κάνεις όλα τα achievements. Δεν στέκει σαν επιχείρημα ότι ένα παιχνίδι αποκλείεται να χρειαστεί 400 ώρες για το platinum όταν απαιτούνται 80 ώρες για να ολοκληρώσεις την κύρια ιστορία μαζί με quests κτλ. Είναι διαφορετικά πράγματα. Από κει και πέρα εφόσον δεν υπάρχουν achievements και μάλλον δεν θα μπουν δεν έχει πολύ νόημα αυτή η συζήτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση με το "έθιξες το παιχνίδι" απλά να είμαστε ακριβής. Η προσθήκη της φράσης "προφανώς με την χρήση κάποιου οδηγού" τα αλλάζει όλα, τουλάχιστον στα δικά μου μάτια.

 

 

Τα achievemets και trophies ειναι πραγματα που υπαρχουν εδω και ποσα χρονια και ειναι επισης γνωστο του πως λειτουργει η συγκεκριμενη κατηγορια gamer για να κανει ολα τα trophies,κοινως ειναι αυτονοητα πραγματα εκτος αν καποιος δεν τους γνωριζει τους συγκεκριμενους πως λειτουργουν. 

 

 

 

Προσωπικα τρελαμενος ειμαι με τα trophies αρα δεν με πολυ πειραζει που δεν υπαρχουν(βεβαια δεν θα με χαλαγε και να υπηρχαν),πιο πολυ εχω περιεργεια να δω με το Online τι θα γινει μιας και η Nintendo μπαινει και αυτη στο online επι πληρωμη αλλα θα χρειαστει τιτλους για να το στηριξει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τα achievemets και trophies ειναι πραγματα που υπαρχουν εδω και ποσα χρονια και ειναι επισης γνωστο του πως λειτουργει η συγκεκριμενη κατηγορια gamer για να κανει ολα τα trophies,κοινως ειναι αυτονοητα πραγματα εκτος αν καποιος δεν τους γνωριζει τους συγκεκριμενους πως λειτουργουν. 

 

 

 

Προσωπικα τρελαμενος ειμαι με τα trophies αρα δεν με πολυ πειραζει που δεν υπαρχουν(βεβαια δεν θα με χαλαγε και να υπηρχαν),πιο πολυ εχω περιεργεια να δω με το Online τι θα γινει μιας και η Nintendo μπαινει και αυτη στο online επι πληρωμη αλλα θα χρειαστει τιτλους για να το στηριξει αυτο.

Εγώ δεν έχω καμία τρέλλα με trophies, όχι όμως ότι με χαλάνε. Και ναι εγώ είχα στο μυαλό μου ότι για να αξίζει το platinum είναι χωρίς οδηγούς. Είναι και αυτό μάλλον ένας από τους λόγους που δεν έχω κανένα. :-)

 

Και εγώ είμαι περίεργος για το online, πότε θα δούμε υπηρεσίες που θα αξίζουν να πληρώσεις γιατί μέχρι στιγμής δεν...υποψιάζομαι ότι θα δούμε μόλις τελειώσει η free περιόδος και ας έχουν αναφέρει ότι για λίγους μήνες θα είναι δωρεάν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝοΑ: "Σε κατασκευαστική διαφοροποίηση από κάποιο εργοστάσιο οφείλεται το πρόβλημα αποσυγχρονισμού σε κάποιον περιορισμένο αριθμό αριστερών Joy-Con. Έχει εντοπισθεί και διευθετυθεί το ζήτημα"

 

http://gonintendo.com/stories/276560-nintendo-says-joy-con-syncing-issue-is-due-to-manufacturing-vari

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝοΑ: "Σε κατασκευαστική διαφοροποίηση από κάποιο εργοστάσιο οφείλεται το πρόβλημα αποσυγχρονισμού σε κάποιον περιορισμένο αριθμό αριστερών Joy-Con. Έχει εντοπισθεί και διευθετυθεί το ζήτημα"

 

http://gonintendo.com/stories/276560-nintendo-says-joy-con-syncing-issue-is-due-to-manufacturing-vari

 

 

Ωραία, θα επικοινωνήσω για το δικό μου για αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καμία τρέλλα με trophies, όχι όμως ότι με χαλάνε. Και ναι εγώ είχα στο μυαλό μου ότι για να αξίζει το platinum είναι χωρίς οδηγούς. Είναι και αυτό μάλλον ένας από τους λόγους που δεν έχω κανένα. :-)

Υπαρχουν platinum trophies τα οποια τα παιρνεις πανευκολα και τα παιρνεις απλα παιζοντας το παιχνιδι,αυτο ειναι στην κριση του developer. Για παραδειγμα τα ευκολοτερα platinum/100% trophies που υπαρχουν ειναι για τα παιχνιδια της Telltales.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οσον αφορα το Batman

 

 

Να ξεκαθαρίσω ότι είμαι φουλ υπέρ των achievements. Θεωρώ ότι μου προσφέρουν κίνητρο να ξαναπιάσω έναν τίτλο που έχω τελειώσει μετά από καιρό για να τα μαζέψω.

 

Από εκεί και πέρα, αυτό με το Arkham Knight δεν ισχύει με καμία παναγία. Για να βγει το τελευταίο achievement χρειάζεται ώρες και τύχη, και προϋποθέτει ότι έχεις λιώσει το game και έχεις μάθει παπαγαλία και τους τέσσερις χαρακτήρες. Μόνο αυτό το achievement μπορεί να πάρει 5 με 10 ώρες για να βγει.

 

Στη λίστα πάντως με τους completionists βγάζει και notes στον καθένα και βασικά ο καθένας γράφει ότι θεωρεί ο ίδιος ως «completion». Οι περισσότεροι ως «completion» θεωρούν ότι έχουν φτάσει το game στο 200% πράγμα που απέχει άπειρα από το «κάνω όλα τα achievements» και το οποίο απλά δεν γίνεται σε 45 ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπορω να σου δωσω ενα απλο παραδειγμα για οποιον εχει παιξει το εν λογω παιχνιδι.

 

 

 

Στο Resident evil remake πιο παλια που το επαιζα στο gamecube και μετα στο wii οταν το παιζαμε με τους φιλους μου μου λεγανε οτι το παιχνιδι το βγαλανε μονο με μαχαιρι .

Τροπος βεβαια να το αποδειξουν δεν υπηρχε αφου δεν υπηρχαν τα trophies τοτε(και οπως εμαθα αργοτερα οι 2 απο αυτους λεγανε ψεμματα για επιδειξη).

 

Το ιδιο και στο Final Fantasy X για να παρεις τα καλυτερα οπλα στο τελος.

 

 

 

 

 

 

 

Συνεχίζω να μη βλέπω λόγο.

Αν ο άλλος νιώθει καλύτερα λέγοντας ψέμματα για ένα παιχνίδι λες και έγινε τίποτα αλλού είναι το πρόβλημα.

Βέβαια και να υπήρχαν πάλι το ίδιο θα μου έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα achievements ασχολείται κανείς 30αρης;

Στην Ελλαδα δεν ασχολουνται πολλοι 30+με το gaming γενικα,σιγα μην ασχοληθουν πολλοι με τα trophies/achievements(χωρις να αναφερουμε τι χρηματα και χρονο θελει για να τα βγαλεις ολα αυτα).

 

 

 

Και πιο συγκεκριμενα

https://psnprofiles.com/leaderboard/all/gr?page=1&h=Enstikto#Enstikto

Οι πρωτοι εχουν ποσοστο ολοκληρωσης πανω απο 90% σε πανω απο 450 με 500παιχνιδια

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...