Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Από τη μία η nintendo αυξάνει την παραγωγή από 8 σε 16 εκατομύρια κι από την άλλη η gamefreak ψάχνει motion modellers με εμπειρία στη δημιουργία ανθρώπινων χαρακτήρων επιπέδου WiiU/Vita. Κάτι βρωμάει εδώ... Επεξ/σία από Deghinsea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον για Pokemon τίτλο μιλάμε αλλά πότε θα είναι έτοιμος; Θα υπάρξει έλλειψη σε κονσολες Switch αν βγει ο τίτλος.

Αν υπάρξει έλλειψη με 18 εκ. κονσόλες στην αγορά,τι να πω. Μιλάμε για επίπεδα Wii. Δύσκολο το βλέπω. Νομίζω ότι η nintendo υπολόγιζε και 9 εκ. πωλήσεις wiiu τον πρώτο χρόνο που τελικά έγιναν 3,5 εκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το χτύπησα και εγώ σε neon χρωμα ..

Σαν κατασκευή οθόνη κλπ με εξέπληξε ευχάριστα ..

προσωπικά εμένα το grip με βολεύει μια χαρά ! Δεν είναι και σαν του Xbox one αλλά για εμένα δεν υπάρχει περίπτωση αγοράς pro controller

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη μία η nintendo αυξάνει την παραγωγή από 8 σε 16 εκατομύρια κι από την άλλη η gamefreak ψάχνει motion modellers με εμπειρία στη δημιουργεία ανθρώπινων χαρακτήρων επιπέδου WiiU/Vita. Κάτι βρωμάει εδώ...

 

To κόστος ανάπτυξης παιχνιδιών από το 3ds/vita στο switch. 

 

Σαν να λέμε ότι είναι το ίδιο από το ps3>ps4 κτλ.

 

Για αυτό σου βγαίνει και μια Capcom και λέει παίξτε το MH πρώτα στο 3ds γιατί αν ήταν να το βγάλουμε τώρα για τα 2 εκ. του switch το βγάζαμε και στο ps4 και πηγαίναμε ταμείο.

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κόστος ανάπτυξης παιχνιδιών από το 3ds/vita στο switch.

 

Σαν να λέμε ότι είναι το ίδιο από το ps3>ps4 κτλ.

 

Για αυτό σου βγαίνει και μια Capcom και λέει παίξτε το MH πρώτα στο 3ds γιατί αν ήταν να το βγάλουμε τώρα για τα 2 εκ. του switch το βγάζαμε και στο ps4 και πηγαίναμε ταμείο.

 

;)

Αυτά πού κολλάνε με το quote;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά πού κολλάνε με το quote;

 

Στο ότι κάτι βρωμάει που είπες..

 

Και φυσικά ότι ψάχνουν για last gen προσωπικό? Που σημαίνει ότι δεν είναι για το switch?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ότι κάτι βρωμάει που είπες..

 

Και φυσικά ότι ψάχνουν για last gen προσωπικό?

Αυτό που βρωμάει είναι η κυκλοφορία pokemon στο switch σε αυτό στο οικονομικό έτος και λογικά γύρω στις γιορτές. Δεν ξέρω τι κατάλαβες εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά είναι και last gen σαν home console - τι είναι next gen? 

 

Αλλά τα pokemon είναι παραδοσιακός τίτλος handheld όπου το switch είναι καρα next gen σε σχέση .. με τα 3ds/vita. 

 

Αν εσύ θες στο switch pokemοn με assets από 3ds μεγειά σου. Αλλά τα asset στοιχίζουν ξέρεις...

 

Άλλα πληρώνεται ένας artist για 4κ textures και άλλα για vita textures - αλλιώς όλοι θα παίζαμε με asset κινητών δεν νομίζεις?

 

@Deghinsea - ναι δεν υπολόγισα το wiiu (=switch - αυτό εννοείς?) σε αυτό που έγραψες. Οκ το παίρνω πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Vita που κολλάει?

Ξέρεις κάτι για τα assets του Pokémon στο Switch?

Θα είναι ίδια με του 3ds?

Μην μας κρατάς σε αγωνία!

 

 

Από τη μία η nintendo αυξάνει την παραγωγή από 8 σε 16 εκατομύρια κι από την άλλη η gamefreak ψάχνει motion modellers με εμπειρία στη δημιουργία ανθρώπινων χαρακτήρων επιπέδου WiiU/Vita. Κάτι βρωμάει εδώ...

 

Ίσως ο Deghnisea να ξέρει κάτι παραπάνω. 

 

(Είπαμε να κάνετε tag team σε ότι δεν σας αρέσει αλλά να συνεννοείστε πρώτα... :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το tag team μόνο στο μυαλό σου είναι.

Το βρήκα.

Το αναφέρει η αγγελία τελικά.

 

Άρα λοιπόν ήδη η αγγελία αναφέρει κάτι πιο δυνατό (Wii U και Vita) και εσύ φυσικά βάζεις το 3DS μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...