Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω ααα από τρίτες εταιρίες και όχι αλλά βαρετά platform η jrpg από το τσουβάλι της βαρεμάρας

 

Εννοείται για ΑΑΑ απο τρίτους πας αλλού λόγω hardware.

 

Το "τσουβάλι της βαρεμάρας" πάντως είναι πολύ σχετικό μιας και τα περισσότερα third party (ΟΚ όχι όλα) σήμερα είναι παιχνίδια του σωρού που δεν φημίζονται για τις πρωτοπορίες τους.

 

Τα exclusives από την άλλη έχουν πολύ περισσότερες πιθανότητες να αποδειχθούν "διαμάντια" και να εκμεταλλευτούν πολύ καλύτερα τις δυνατότητες του εκάστοτε συστήματος.

 

 

Προσωπικά, εφόσον το Switch έχει την τεχνολογική δυνατότητα να προσφέρει ένα open world game με την ποιότητα, το μέγεθος και τη ζωντάνια του BotW, με πείθει και μάλιστα με το παραπάνω ότι στο μέλλον θα δω πολύ εντυπωσιακά games.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενώ τα άπειρα fps που κυκλοφορούν έχουν τεράστιο βάθος gameplay.

Υπάρχουν fps, strategy, action, adventures, rpg, simulators.... Και τίποτα από όλα αυτά σε nintendo. Είναι κάπως περιοριστικο, δεν νομίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφωνία μας έγκειται:

 

- στο ότι εγώ λέω ότι μέχρι τις γιορτές του 2019 θα έχουμε νέο NSw, εσύ λες ότι θα πάρει λίγο παραπάνω

- στο ότι εγώ υποστηρίζω ότι δεν θα είναι απλό facelift, θα είναι total conversion του εσωτερικού του, κυρίως SoC και μπαταρία, ίσως και οθόνη

 

Βασικά φίλε μου δεν διαφωνείς πουθενά. Και εγώ για hardware revision αναφέρομαι στα 2 χρόνια. Τόσες φορές το έγραψα, πώς γίνεται να κατάλαβες κάτι άλλο?

 

 

Οπότε με βάση τα παραπάνω, θεωρώ ότι το πιό γρήγορο που θα δούμε hardware revision είναι τα 2 χρόνια

 

Και seriously τώρα, θα κάνουμε debate για το αν θα βγεί το revision Χριστούγεννα 2019 ή τρείς μήνες μετά? Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά.

 

Το μόνο πράγμα στο οποίο θα σταθώ, είναι ότι για να κάνει hardware revision τύπου αλλαγή SOC, θα πρέπει πρώτα οι πωλήσεις να κάνουν, ή να αρχίσουν να κάνουν κοιλιά. Να πέφτει ο ρυθμός πωλήσεων. Δεν έχει νόημα από επιχειρηματικής άποψης να αναβαθμίσεις το hardware ενός προϊόντος το οποίο έχει αυξητικό ρυθμό πωλήσεων.

 

Πρώτα θα δούμε limited editions και νέα χρώματα, μετά ίσως κάποιο Switch μικρότερου μεγέθους και στο τέλος θα δούμε την όποια αλλαγή στην επεξεργαστική ισχύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν fps, strategy, action, adventures, rpg, simulators.... Και τίποτα από όλα αυτά σε nintendo. Είναι κάπως περιοριστικο, δεν νομίζεις;

Και υπάρχουν παιχνιδαρες της Nintendo που δε τα έχουν οι άλλες.Δε μας λες τίποτα καινούργιο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και υπάρχουν παιχνιδαρες της Nintendo που δε τα έχουν οι άλλες.Δε μας λες τίποτα καινούργιο.

Super Mario, Super Mario galaxy, super extra Mario, Mario kart, Super duper 3d Mario world, Mario rpg, Mario sucks, mario blows, Mario poops ...

 

 

Και φυσικά καμία δεκαριά pokémon, κλικ select, κλικ attack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα; Μια αναζήτηση στο metacritic, στα καλύτερα όλων των εποχών δείχνει jrpg και platforms.

 

Δεν είδα ούτε ένα rpg (δυτικών προδιαγραφών), αθλητικό, simulation, τρόμου,.... Τίποτα δεν μετράει δηλαδή, μόνο ότι βγάζει η Nintendo;

 

Πολύ φανατισμός παιδιά, ήρεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα; Μια αναζήτηση στο metacritic, στα καλύτερα όλων των εποχών δείχνει jrpg και platforms.

 

Δεν είδα ούτε ένα rpg (δυτικών προδιαγραφών), αθλητικό, simulation, τρόμου,.... Τίποτα δεν μετράει δηλαδή, μόνο ότι βγάζει η Nintendo;

 

Πολύ φανατισμός παιδιά, ήρεμα.

 

Τον φανατισμο που τον ειδες; Απλα σου εξηγουν οτι δεν θα βρεις αυτα που σου αρεσουν στο switch. Οποτε προχωρας παρακατω και πας σε ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα; Μια αναζήτηση στο metacritic, στα καλύτερα όλων των εποχών δείχνει jrpg και platforms.

 

Δεν είδα ούτε ένα rpg (δυτικών προδιαγραφών), αθλητικό, simulation, τρόμου,.... Τίποτα δεν μετράει δηλαδή, μόνο ότι βγάζει η Nintendo;

 

Πολύ φανατισμός παιδιά, ήρεμα.

 

Συγχώρεσε τη Nintendo που βγάζει καλά παιχνίδια και είναι ψηλά στη λίστα.

Κατά τα άλλα βλέπω διάφορα είδη:

 

http://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/all/wii-u/filtered

 

 

Από εκεί και πέρα όταν κάτι δεν σου κάνει το προσπερνάς.

Αν πιο μετά αλλάξουν τα δεδομένα το εξετάζεις πάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Super Mario, Super Mario galaxy, super extra Mario, Mario kart, Super duper 3d Mario world, Mario rpg, Mario sucks, mario blows, Mario poops ...

 

 

Και φυσικά καμία δεκαριά pokémon, κλικ select, κλικ attack.

 

Αφού δε γουστάρεις (και μαγκιά σου) τους τίτλους της Nintendo τι κάνεις στο παρόν thread;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πολύ φανατισμός παιδιά, ήρεμα.

Η κλασική ατάκα όταν σε πάνε γλέντι και αντί να παραδεχτείς ότι πέταξες μπαρουφα το πας στον φανατισμό.Πολυ hating ρε παιδιά, ήρεμα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα; Μια αναζήτηση στο metacritic, στα καλύτερα όλων των εποχών δείχνει jrpg και platforms.

 

Δεν είδα ούτε ένα rpg (δυτικών προδιαγραφών), αθλητικό, simulation, τρόμου,.... Τίποτα δεν μετράει δηλαδή, μόνο ότι βγάζει η Nintendo;

 

Πολύ φανατισμός παιδιά, ήρεμα.

Τι εννοεις δεν ειδες ουτε ενα αθλητικο.Ηδη εχει ανακοινωθει nba και fifa για το switch. 

Επισης τι εχουν τα jrpg και σε χαλανε τοσο πολυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ταταρτη θα εχω και εγω to switch αλλα δεν εχει ο γερμανος πια το  zelda

ερωτηση στο  store υπαρχει και πσοο εχει; υπαρχει καποιο store Που ειναι πιο οικονομικο

ευχαριτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ταταρτη θα εχω και εγω to switch αλλα δεν εχει ο γερμανος πια το  zelda

ερωτηση στο  store υπαρχει και πσοο εχει; υπαρχει καποιο store Που ειναι πιο οικονομικο

ευχαριτω

 

Στο store του Καναδά είναι η πιο συμφέρουσα αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...