Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έπιασα σήμερα τα joycons στα χέρια μου σε ένα demo μηχάνημα. Εννοείται με το grip.

 

Ξαφνιάστηκα ευχάριστα γιατί πάρα το μικρό μέγεθος είναι βολικά. Σίγουρα όχι το ίδιο βολικά με τα χειριστήρια των twins, αλλά η αγορά Pro Controller δεν φαίνεται να είναι επιβεβλημένη.

 

Σίγουρα στο μέλλον, εφόσον υπάρξει έμπρακτη υποστήριξη από τρίτους, θα μπει στην συλλογή μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που σας αρεσαν τα joycons. Η νιντεντο εξαλλου εχει φτιαξει χειριστηρια διαμαντια ολα αυτα τα χρονια οσο και να φαινονται με τη πρωτη ματια αβολα.
Για pro controller ουτε λογος απο μενα. Παντως εχει βγει ή βγαινει ενα κανονικο χειριστηριο για fighing games στα 30 δολλαρια περιπου εκει ισως το χρειαστει καποιος απο εμας αρκει βεβαια να βγει και κανενα σοβαρο fighting game.

Παραγγειλα επιτελους και οθονη μιας και μεχρι χθες δεν το ειχα συνδεσει ποτε σε μεγαλη οθονη αλλα το πηγα σε ενα φιλαρακι και το λιωσαμε! 
Ουτε θολα γραφικα ειδα ουτε frame drops. Στο ιντερνετ του φιλου δεν μπορεσα να συνδεθω εβαζα το κωδικο (3ης φορες) και δεν εμπαινε. Μπηκα απο το κινητο μου στο ρουτερ του απλο log in (μπας και ο κωδικος του wifi του ηταν λαθασμενος) και μετα ξανα προσπαθησα και συνδεθηκε. Δεν ειχα κανενα προβλημα μετα. Το ρουτερακι ηταν ενα μικρο της forthnet. Εκει που μενει εχει καμια 100αρια wifi δικτυα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελικά δεν κρατήθηκα και τσίμπησα το Pro Controller, από την προσφορά του Κωτσόβολου τις προάλλες (μου βγήκε στα €67,50 περίπου).

 

Κατ' αρχάς να επαναλάβω την προηγούμενη άποψή μου, που ισχύει ακόμα: το grip με τα joycons κουμπωμένα είναι αρκετά βολικά, σε σημείο που η αγορά του Pro Controller να μην είναι απαραίτητη. Προσωπικά, το αγόρασα για δύο λόγους: πρώτον για να το δοκιμάσω και δεύτερον γιατί προβλέπω ότι σύντομα θα μπει στα υποστηριζόμενα gamepads του Steam Link (εξάλλου ήδη δουλεύει out-of-the-box σε PC).

 

Είναι τόσο εργονομικό, όσο μοιάζει. Λίγο πιο χοντροκομένο από X1 gamepad, αλλά το ίδιο εργονομικό. Νιώθω λες και παίζω με το X1 gamepad με την έξτρα -πολύ σημαντική- προσθήκη του αξελερόμετρου και του γυροσκοπίου. Πραγματικά αυτά τα δύο πραγματάκια κάνουν θαύματα στη στόχευση και ανυπομονώ να υποστηριχθεί το gamepad natively από το Steam για να δω τι συμπεριφορά θα έχει σε FPS games. Αν είχε και αναλογικές σκανδάλες θα το τοποθετούσα ένα σκαλί πιο πάνω από το X1 gamepad. Για την ώρα τα θεωρώ ίδιας ποιότητας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσίμπησα με την προσοφορά του Γερμανού μέσω την κάρτα φίλου!

410 ευρώ λογαριασμό έκανα αλλά ουσιαστικά αν κάνεις ξήγα πληρώνεις 328€ για Switch και Zelda, επειδή το 20% (82€) θα το πάρει πίσω ο φίλος μου και θα το ξοδέψει αλλού μέσω του του πορτοφολιού της επιστροφής

 

Κανένα πρόβλημα με γρατζουνίσματα στην οθόνη απο Dock, κανένα πρόβλημα σε κανένα απο τα 2 Joycons σε απόσταση 3 μέτρων μέσα σε χέρια και πίσω απο πλάτες.

 

Μέχρι στιγμής το απολαμβάνω και μπορώ να πω οτι επειδή προς το παρόν δεν έχω τo pro controller, με έχει καραβολέψει να κρατάω το κάθε Joycon ξεχωριστά. Αν ξεπεράσεις την αρχή που μπορεί να είναι περίεργο, σου δίνει τρομερή ελευθερία και βολεύει πολύ περισσότερο απ' όσο φαίνεται.

Και εγω ελεγα να το τσιμπησω απο την προσφορα του Γερμανου αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι μετα η κονσολα θα καθεται μεχρι τις γιορτες που θα δουμε μαζεμενους τιτλους να σκανε και κατι μου λεει οτι εχει να γινει χαμος αυτη την εορταστικη περιοδο απο πλευρας εκπτωσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Επειδή το έχω δει τουλάχιστον άλλη μία φορά, όποιος ξέρει ας μου απαντήσει: που διάολο βρήκε μπλε δεξί joycon; Όπου κι αν έχω ψάξει δεν έχω βρει πουθενά, μόνο κόκκινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το έχω δει τουλάχιστον άλλη μία φορά, όποιος ξέρει ας μου απαντήσει: που διάολο βρήκε μπλε δεξί joycon; Όπου κι αν έχω ψάξει δεν έχω βρει πουθενά, μόνο κόκκινο.

Απο οτι εχω δει σε YT υπαρχει πακετο Joycons που τα εχει αναποδα σε σχεση με  αυτα που ερχονται με την κονσολα. Και αυτο για αυτους που θελουν ιδια μπλε η κοκκινα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...