Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με τα πολλα την περιεργεια και τη προσφορα του γερμανου σκεφομαι να το παρω απο δευτερα λγο πριν ληξη η προσφορα ερωτηση ομως σημαντικη ειδα οτι το αριστερο joy con εχει προβλημα υπαρχει περιπτωση να διορθωθει να κανει ανακληση η nintendo η τα επομενα μοντελα να ειναι κομπλε και αν κανω υπομονη για πιο μετα μιας και δεν εχει παιχνιδια τωρα ...

το μονο που σκεφοτμαι να το παρω τωρα ειναι για το 20%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πιθανότερο είναι στην επόμενη revision να διορθώσει το συγκεκριμένο θέμα.

 

Τώρα το τι θα κάνει για τα - κάποια - ελαττωματικά κομμάτια κανείς δεν γνωρίζει. Άλλωστε μιλάμε για την Nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορεί να σου το απαντήσει κάποιος μετά βεβαιότητος αυτό. Η επίσημη δήλωση της nintendo πάντως αναφέρει ότι ο αριθμός των προβλημάτων που τις έχουν αναφερθεί είναι περιορισμένος και ανάλογος του ποσοστού των προβλημάτων που υπάρχουν σε κάθε κυκλοφορία καινούριου συστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα πολλα την περιεργεια και τη προσφορα του γερμανου σκεφομαι να το παρω απο δευτερα λγο πριν ληξη η προσφορα ερωτηση ομως σημαντικη ειδα οτι το αριστερο joy con εχει προβλημα υπαρχει περιπτωση να διορθωθει να κανει ανακληση η nintendo η τα επομενα μοντελα να ειναι κομπλε και αν κανω υπομονη για πιο μετα μιας και δεν εχει παιχνιδια τωρα ...

το μονο που σκεφοτμαι να το παρω τωρα ειναι για το 20%

σιγουρα οπως ειπαν δεν μπορει να σου πει κανεις με σιγουρια..πχ εμενα δεν εχει κανενα προβλημα κανενα joy con.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με τα joycon η τουλάχιστον κάτι που να είναι τόσο έντονο ώστε να μην  μπορώ να παίξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα δεν εχουν βγει ολα τα παιχνιδια πχ super mario cart που θα μπορουσες να παιξεις διπλο με τα 2 joy con και να βλεπαμε τι θα γινοταν ..το βασικο προβλημα ποιο ειναι στο αριστερο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα ιστορία: Κάποιος χρήστης έστειλε το Switch στη nintendo για επιδιόρθωση του wifi και η nintendo εντέλει του έστειλε ένα καινούριο. Όταν το άνοιξε παρατήρησε ότι το save file του zelda δεν υπήρχε πλέον. Στη συνέχεια, πάτησε να ανοίξει το Zelda. Πριν ανοίξει το παιχνίδι έκανε ένα update και μόλις τελείωσε εμφανίστηκε το save του. Εικάζει οτι υπάρχει cloud στο οποιο ομως εχει προσβαση μόνο η nintendo προς το παρόν.

 

 

https://www.reddit.com/r/NintendoSwitch/comments/5zy1uj/psa_i_send_my_switch_in_for_repairs_and_they/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα ιστορία: Κάποιος χρήστης έστειλε το Switch στη nintendo για επιδιόρθωση του wifi και η nintendo εντέλει του έστειλε ένα καινούριο. Όταν το άνοιξε παρατήρησε ότι το save file του zelda δεν υπήρχε πλέον. Στη συνέχεια, πάτησε να ανοίξει το Zelda. Πριν ανοίξει το παιχνίδι έκανε ένα update και μόλις τελείωσε εμφανίστηκε το save του. Εικάζει οτι υπάρχει cloud στο οποιο ομως εχει προσβαση μόνο η nintendo προς το παρόν.

 

 

https://www.reddit.com/r/NintendoSwitch/comments/5zy1uj/psa_i_send_my_switch_in_for_repairs_and_they/

λογικό αφού η online πλατφλορμα της δενείναι ακόμα έτοιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα με τα cloud saves δεν είναι κάτι που δεν έχει ειπωθεί από εκπροσώπους της Ν παλιότερα απλά δεν διευκρινίστηκε η χρησιμότητα του:
47l.jpg

 

Νομίζω είχε δηλώσει κάτι σχετικό και ο Iwata αλλά δεν είμαι σίγουρος. Όπως και να έχει συσχετίζονται με την ενοποίηση των υπηρεσιών κάτω από ένα κοινό λογαριασμό/οικοσύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσίμπησα με την προσοφορά του Γερμανού μέσω την κάρτα φίλου!

410 ευρώ λογαριασμό έκανα αλλά ουσιαστικά αν κάνεις ξήγα πληρώνεις 328€ για Switch και Zelda, επειδή το 20% (82€) θα το πάρει πίσω ο φίλος μου και θα το ξοδέψει αλλού μέσω του του πορτοφολιού της επιστροφής

 

Κανένα πρόβλημα με γρατζουνίσματα στην οθόνη απο Dock, κανένα πρόβλημα σε κανένα απο τα 2 Joycons σε απόσταση 3 μέτρων μέσα σε χέρια και πίσω απο πλάτες.

 

Μέχρι στιγμής το απολαμβάνω και μπορώ να πω οτι επειδή προς το παρόν δεν έχω τo pro controller, με έχει καραβολέψει να κρατάω το κάθε Joycon ξεχωριστά. Αν ξεπεράσεις την αρχή που μπορεί να είναι περίεργο, σου δίνει τρομερή ελευθερία και βολεύει πολύ περισσότερο απ' όσο φαίνεται.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής το απολαμβάνω και μπορώ να πω οτι επειδή προς το παρόν δεν έχω τo pro controller, με έχει καραβολέψει να κρατάω το κάθε Joycon ξεχωριστά. Αν ξεπεράσεις την αρχή που μπορεί να είναι περίεργο, σου δίνει τρομερή ελευθερία και βολεύει πολύ περισσότερο απ' όσο φαίνεται.

 

Καλορίζικο. 

 

Προτείνω να μην αγοράσεις το pro controller. Πάντως αν θέλεις να κάνεις μια σύγκριση στις δύο επιλογές υπάρχει το grip αλλά από την στιγμή που παίζεις με τα joycon πραγματικά δεν υπάρχει επιστροφή. Τα ασύρματα joycon συγκαταλλέγονται άνετα μέσα στα θετικά του συστήματος. 

 

Με την ευκαιρία δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω όσους αναφέρουν τα έχτρα κόστη. Το NSW είναι το πληρέστερο σύστημα που έχει κυκλοφορήσει ποτέ από την πρώτη μέρα. Στα δίνει όλα έτοιμα, μόνο με πολλαπλούς διαφορετικούς χειρισμούς και την δυνατότητα κλασσικού χειρισμού μέσο grip, διπλό με τα joycons, dock για την σύνδεση με την τηλεόραση, ακόμα και τα straps. Φυσικά δεν θα διαφωνήσω πως τα περιφερειακά είναι ακριβά όπως ειπώθηκε από την πρώτη κιόλας στιγμή. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω ολες τις αποψεις εδω και μου φαινονται ενδιαφερουσες, βεβαια οταν παει προς τα specs και το τι μπορει ή θα μπορουσε να προσφερει η κονσολα το χανω λιγο γτ δεν τα γνωριζω καλα. Οσο αφορα το switch, αν και η πρώτη μου κονσολα ηταν snes λογο των γονιων μου ασχοληθηκα αποκλειστηκα και μονο με playstation απο το 1 μέχρι το 4. Ποτε δεν ημουν φαν των φορητων, ακομα και σε λαπτοπ το switch καποια στιγμη θα το παρω σίγουρα! Αποψη για την κονσολα δεν εχω καθως δεν την εχω δει ουτε απο το μισο μετρο, αλλα πιστεύω οτι η Ν εχει κανει ενα "λαθος" οσο αφορα την προώθηση. Αν εξαιρεσουμε τους fans της εταιριας/zelda ενας console gamer οπως εγω, δεν θα με τραβηξει... Ασχετως γραφικών και τετοια, πιστευω οτι προσπαθησαν να "μιλησουν" σε ενα κοινο καποιας συγκεκριμένης ηλικιας και οχι σε μια ηλικια 14-18. Δηλαδη, οταν μεγαλυτεροι φιλοι μου ακουσαν για το zelda τρελαθηκαν, εγω του 95` δεν εχω ζησει αυτο το παιχνιδι οπως ειχα ζησει στο snes το μαριο, mr plok superstar soccer,donkey Kong και αλλα. Δεν ξερω τι έχετε να πειτε πανω σε αυτο.. θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας, οτι δηλαδη στοχευει σε ενα συγκεκριμενο κοινο για αρχη Χωρίς να υπολογιζουμε γραφικα και τετοια, και μενα δεν με νοιαζουν τοσο αν υπαρχει καλη ιστορία.. Και θα το ηθελα λογο το ειναι 2 σε 1, αν ηταν καθαρα φορητο δεν θα εδινα σημασια, εχω θεμα με τη οθονη.. θελω μεγαλη tv για να παιζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...