Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν τω μεταξύ τόσο καιρό που έχει κυκλοφορήσει,σήμερα καταλάβανε τόσοι εξπερ ότι φοράει κλασικό tegra; Εντύπωση μου κάνει.Δε το είχαν ανοίξει το μηχάνημα τόσο καιρό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πείτε τίποτα για κάνα παιχνίδι, να μην κουράζουμε και τους mods.

Αφου δεν εχει ανακοινωθει τιποτα,ουτε βγαινει και κανενα μεγαλο παιχνιδι προσφατα τι να σχολιασει καποιος για παιχνιδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού πάει καλά σε πωλήσεις είναι ένας λόγος να ελπίζουμε ότι θα δούμε τίτλους

 

Για multiplatform δε ξέρω βέβαια για όποιον τη σκέφτεται σα βασική κονσόλα και όχι σαν συμπλήρωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση την πρόσφατη ιστορία των multiplatforms στα συστήματα της Νιντέντο, δεν βλέπω πώς μπορεί κάποιος να περιμένει multiplatforms στο Switch.

 

Σε κάθε περίπτωση, αυτή τη στιγμή το Switch δεν μπορεί να συστηθεί ώς αγορά σε κάποιον που θα έχει μόνο ένα gaming σύστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αύξηση της παραγωγής για το επόμενο οικονομικό έτος (Απρίλιος 2017/Μάρτιος 2018) σημαίνει πως η Ν ετοιμάζει δυνατά εμπορικά χαρτιά για το σύστημα,μάλλον το Pokemon συμπεριλαμβάνεται μέσα σε αυτά.Πάντως θα μου κάνει εντύπωση αν δούμε εκτενής ποσότητα αποκλειστικών τίτλων (σε σχέση με όσα ήδη γνωρίζουμε) μιας και το σύστημα βρίσκεται στο πρώτο χρόνο κυκλοφορίας. Η Ε3 θα λύσει πολλές απορίες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι έκαναν φτωχό σε τίτλους launch.

 

Παρόλαυτα επειδή είναι πολύ καλη η συνολική ιδέα και η υλοποίηση του Switch (συν το Zelda) έχει πολύ καλές πωλήσεις.

 

Αν συνδυάσουμε και το γεγονός ότι είναι εύκολο να γίνει develop ένα παιχνίδι (σε σχέση με την προηγούμενη κονσόλα) νωμίζω θα φέρει στο μέλλον πολλούς τίτλους στο Switch

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι έκαναν φτωχό σε τίτλους launch.

 

 

ναι ισχύει, αλλά παρόλα αυτά πούλησε, άρα δημιουργείται μεγάλη βάση χρηστών, άρα πλέον γίνεται σημαντικό μέγεθος ώστε να φτιάξει κάποιος τίτλο σε αυτή 

 

φαντάζομαι ότι θα υπάρξουν αρκετοί τίτλοι στο μέλλον (πράγμα που πριν το επιτυχημένο launch αμφισβητούσα), αλλά για ένα "λογικό" χρήστη καλύτερα να περιμένει (να διορθωθούν και παιδικές ασθένειες) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα Switch οσο ακομα τρεχει το 20% επιστροφη απο το Γερμανο και θελω καποιες διευκρινησεις.

Αν και θεωρω λαθος την επιλογη της nintendo οσον αφορα την hardware πλατφορμα (ολα κομπλε για το φορητο κομματι αλλα επρεπε να υπαρχει στο dock εξτρα gpu στα προτυπα ενος laptop e-gpu, τεσπα) δε με απασχολει τοσο η αποδοση του αφου δε προκειται να παιξω multiplatform τιτλους για να μπω σε διαδικασιες συγκρισης.

Με ενδιαφερουν μονο οι exclusive nintendo τιτλοι συνεπως θεωρω οτι αυτοι πρεπει να ειναι σωστα optimized για το hardware του.

 

Ομως τις τελευταιες μερες ακουσα διαφορα οτι η κονσολα παιζει χειροτερα οταν ειναι docked... ισχυει αυτο ρε παιδια?? Ειναι δυνατον το zelda επειδη απο 720p ανεβαινει στα 900p να εχει frame dips στα 20fps? Αν μη τι αλλο ειχα διαβασει οτι o Tegra ανεβαζει πολυ clock οταν ειναι docked. Εκει ακουσα οτι δεν ειναι προβλημα ισχυος αλλα προβλημα του τροπου διασυνδεσης με το dock και το hdmi. 

Ειναι δυνατον να εχουν κανει τετοια μεγαλη πατατια? Και ρωταω γιατι με ενδιαφερει εξισου (μαλλον και παραπανω) το docked κομματι με το φορητο.

 

Τι εχετε διαβασει οσοι το εχετε ψαξει, εχουν καταληξει καπου στο θεμα αυτο?

 

ac48e58ac8d2aca0e103b0441fc6c085.jpg

 

Νομιζω οτι σου απαντησε ενας αλλος προτυτερα. Εγω βαριεμαι τα  Α εναντιων Β στα παιχνιδια. (προτεινω στους ενδιαφερομενους μπαρακι πεζοδρομιου - μπυρα - 2μετρα 20αρια ρωσακια για συγκρισεις, εκει να κατσω ολη μερα επι του εργου).

 

a8d348b6a0b4aef6f5892272841e6434.jpg

 

female_link_cosplay_5_by_ryuuzaki_chan11

 

morrigan_cosplay_from_darkstalkers_by_mo

 

Link2_3bf26a89-07ba-422f-ae35-cbe98eb175

 

zelda_cosplay__confusion_by_yesta_sensei

 

https://www.youtube.com/watch?v=xat1GVnl8-k

 

Εχω αναφερει οτι ειμαι κριτης σε γυναικιες συμμετοχες στο cosplay Ελλαδας;

 

Και μια και εχετε κανει hijack του νηματος για συγκρισεις ατοπες, η συμμετοχη μου αυτη σιγουρα θα διακριθει λόγο του επι θεματος της. (συγκριτικο παιχνιδιων ειναι κατα βαθος.....βαθος)

 

Τα fps του Ζελντα δεν γινεται να θεωρηθουν οτι χαρακτηριζουν πληρως το κονσολακι, ειναι ενα παιχνιδι της προηγουμενης γενιας που αγνοουμε τι εγινε στον κωδικα του, δεν γινεται να κρινεις την νεα πλατφορμα με αυτο. Με δεδομενα τα παιχνιδια που εχουν ανακοινωθει, και την φορητοτητα αποφασισε εαν ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ το κοστολογιο αξιζει σε βαθος ενος ετους. Λ.χ. κονσολα με 5 παιχνιδια στα 60 ευρω τεμαχιο πας στα 640 ευρω, και ενα ζευγαρι joycons ακομη στα 740. Εως τωρα οι μηχανικοι της Ν. κανουν τον εξοπλισμο τους να τραγουδαει για αδυναμα μηχανηματα. ΕΣΥ ξερεις εαν αυτο το καινουργιο τα αξιζει. Για εμενα το ΖΕλντα απο μονο του αρκει για αγορα. Αποφασισε μονος. Με το πορτοφολι σου. Οι υπολοιποι εχουμε γνωμη οπως προστατη και ουροδοχο κυστη, ολοι εχουν απο ενα (και αργοτερα ουτε καν)....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ισχύει, αλλά παρόλα αυτά πούλησε, άρα δημιουργείται μεγάλη βάση χρηστών, άρα πλέον γίνεται σημαντικό μέγεθος ώστε να φτιάξει κάποιος τίτλο σε αυτή 

 

 

Και μάλιστα αυτή η βάση χρηστών είναι core gamers (και όχι casuals) εφόσον ο λόγος απόκτησης της κονσόλας αυτή τη στιγμή είναι το Zelda. 

Αυτό είναι πιστεύω ένα κίνητρο για τη Nintendo να κυκλοφορήσει IP's που να προσελκύουν αυτό το κοινό. 

 

 

Η κονσόλα πάντως χρειάζεται επειγόντως παιχνίδια φέτος. Γιατί όταν περάσει ο αρχικός ενθουσιασμός του κόσμου με το Zelda, έρχεται μια κάπως νεκρή περίοδος που μπορεί να επηρρεάσει αρνητικά τα πράγματα. Ελπίζω στην Ε3 να έχουμε πολλές αποκαλύψεις.

 

 

 

ΥΓ:

Μπορεί τα remasters να θεωρούνται μάστιγα, αλλά νομίζω ότι θα μπορούσαν να βοηθήσουν πολύ την κονσόλα να μείνει στο παρασκήνιο μέχρι να βγουν οι βαριοί τίτλοι. Δεν θα με πείραζε καθόλου ένα port ακόμα και από το σχετικά πρόσφατο Wind Waker HD.

Και άμα βγει και καμιά Metroid Prime Trilogy..... θα με χάσει ο κόσμος για πολύ καιρό. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mazinga είσαι τέρμα για τέρμα ποτανιαρης. :-D

Όπως τα λέει ο  Luffy είναι. Ένα Metroid Prime Trilogy και κανά zelda anthology και αν οι πωλήσεις του Switch δεν φάνε boost εμένα να με shit! Μετά θα έρχονται τα καινούρια games αλα 3DS και θα λέμε δεν προλαβαίνουμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

ΥΓ:

Μπορεί τα remasters να θεωρούνται μάστιγα, αλλά νομίζω ότι θα μπορούσαν να βοηθήσουν πολύ την κονσόλα να μείνει στο παρασκήνιο μέχρι να βγουν οι βαριοί τίτλοι. Δεν θα με πείραζε καθόλου ένα port ακόμα και από το σχετικά πρόσφατο Wind Waker HD.

Και άμα βγει και καμιά Metroid Prime Trilogy..... θα με χάσει ο κόσμος για πολύ καιρό. :-D

εγώ αν τη τσιμπούσα ποτέ στο μέλλον θα ήθελα remaster της μπαγιονέτας γιατί είμαι τρελός φαν του είδους και φυσικά δε θα αγόραζα wii u για να τα παίξω 

 

επίσης επειδή πολλές φορές έχω καταφερθεί εναντίον των remaster (κύριως λόγω της ηλικίας μου επειδή πολλά τα έπαιξα στην ώρα τους), σε κάποιες περιπτώσεις είναι χρήσιμα και εμένα μου έχει τύχει να μου φανούν χρήσιμα οπότε γιατί όχι; 

 

απλά να μη βασιζόμαστε μόνο σε αυτά ή υπερβολικά σε αυτά, εκεί έχει ουσία η γκρίνια 

 

προσωπικά πάντως θα αφήσω να κυλήσει ένας χρόνος να το σκεφτώ αν θα πάρω switch.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ αν τη τσιμπούσα ποτέ στο μέλλον θα ήθελα remaster της μπαγιονέτας γιατί είμαι τρελός φαν του είδους και φυσικά δε θα αγόραζα wii u για να τα παίξω 

 

Σίγουρα θα δούμε κάτι από Bayonetta αν και πιστεύω ότι μπορεί να αργήσει. Η Platinum μόλις τελείωσε το Nier. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...