Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετρησεις loading 

 

https://www.youtube.com/watch?v=vbItTEmozxw

 

 

Και φυσικά όλες οι περιπτώσεις αποδίδουν καλύτερα από τους οπτικούς δίσκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

From Imagefrom:

 

Switch is incredibly easy to develop for. Lightyears ahead Wii U and 3DS. The dev environment is great even when compared to PS4, Steam and Xbox.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό, αλλά δυστυχώς δεν είναι Wiimote. Βασικά δουλεύει σαν airmouse remote control.

 

Το αριστερό Joy Con που έχει IR κάμερα θα μπορούσε να είχε την ακρίβεια του Wiimote, αλλά χρειάζεται απέναντι IR LEDs για σημείο αναφοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι πρεπει να επενδυσει σε ενα καλο PC?

 

 

Γιατί εκτός των άπειρων + που παίρνεις σε θέματα απόδοσης εφόσον θες multiplats έχουμε και άλλα δυο πολύ μεγάλα πλεονεκτήματα του PC. Πρώτον είναι ότι έχει επίσης τα δικά του PC only exclusives (τεράστια η γκάμα) και δεύτερον και κατά πολύ σημαντικότερο τα παιχνίδια σου θα παίζουν πάντα, ότι μηχάνημα και να έχεις, ένα μόνιμο και παντοτινό backwards compatibility μηχάνημα με όλα σου τα παιχνίδια. Backlog άμεσα προσβάσιμο από οπουδήποτε και με σχεδόν οποιοδήποτε μηχάνημα. 

 

Το λέω και το ξαναλέω, το gaming PC είναι προϋπόθεση καλής gaming εμπειρίας, εννοείται φυσικά να είσαι ελεύθερος από τη λαίλαπα της σπέκουλας και των benchmark και να χαρείς απλά το παιχνίδι. Ειδικά τη σήμερον ημέρα που όλοι έχουν από ένα PC, δεν κοστίζει και τόσα πολλά να το μετατρέψεις σε ένα αξιοπρεπές gaming σύστημα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Offtopic.

 

@panther_512

 

 

Τί σχέση έχει αυτό που έγραψα με αυτό που λές? Να σου απαντήσω ο ίδιος: Καμία

Πως δεν εχει? Υπερασπιζεσαι απο την μια την αδυναμια του wii, wiiu, switch και του επομενου Nintendo system, η οποια αδυναμια μεταφραζεται σε generation leap(προς τα κατω) και απο την αλλη με ευκολια υπερτιμας τις απειροελαχιστες διαφορες(σε συγκριση με το Gen leap) των κονσολοπαιχνιδων που τρεχουν και σε pc.

Αυτο ειναι 2 μετρα και 2 σταθμα. Αυτο ακριβως εκανες στα προηγουμενα post αλλα και σε παλιοτερα.

 

Αυτο που λες εσυ ειναι κατι διαφορετικο. Αν τα εχω ολα μπροστα μου θα πατησω να ανοιξει η κονσολα/συστημα/pc που τρεχει με μισο frame παραπανω το ιδιο παιχνιδι. Aλλα αυτο δεν ειναι σχετικο με αυτο που ειπα

 

 

@Ikaruga

 

 

Αν αυτα τα παιχνιδια ενδιεφεραν τον console gamer τοτε θα τα εβλεπες φατσα καρτα στην αρχη και το τελος μιας conference. Oσο με ενδιαφερει το flappy bird αλλο τοσο με ενδιαφερουν τα συγκεκριμενα genre. Αδικω το flappy, θα του εδινα περισσοτερο χρονο.

Εκτος απο αυτο, τα συγκεκριμενα δεν εχουν συνηθως απαιτησεις(εδω μιλαγαμε για high end επενδυση, αλλιως τα εχει και ο καθε console gamer) και το κοινο τους ειναι ανθρωποι που αν τους πεις τι ειναι το the last of us και το zelda θα σε ρωτησουν αν τρωγεται. Τα εχουμε ζησει. 

 

Μια χαρα ειναι το pc gaming, δεν ειναι αυτο το θεμα μας, αλλα τα 2 μετρα και 2 σταθμα αναλογα το mode του ''pcninty'' κινηματος. Θα το θυμηθεις αυτο οταν ανακοινωθουν οι νεες κονσολες(=περνας σε pc mode ) οι οποιες θα ειναι ''underpowered'' και ''σαπακια''. Εδω τα διαβαζαμε και θα τα ξαναδιαβασουμε.

Δεν ειναι τυχαιο που καθε φορα οταν καποιος Ninty fan ξενερωνει επειδη καποιοι μιλανε για γραφικα μπαινει το pc στην κουβεντα για τα...γραφικα(what?ναι). Εσεις την φερατε παλι ετσι? ;)

E αυτο ακριβως λεω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάθε φορά που κάποιος κονσολάς (PS4/Xbox One/Switch κλπ) μιλάει για teraflops ένας pc-άς να ξέρετε μας διαβάζει και γελά, φορτώνοντας τον i7 του με την 1080gtx. Να τα λέμε και αυτά.

 

Ή αλλιώς: Όχι πια specs, μόνο τίτλοι! Αυτό θέλω!

 

Βέβαια, το switch κάνει όσο και ένα ps4 /xbox-one. Το pc παλι τα διπλά.

 

Να τα λέμε και αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια, το switch κάνει όσο και ένα ps4 /xbox-one. Το pc παλι τα διπλά.

 

Να τα λέμε και αυτά.

Εξαρτάται ποιές είναι οι ανάγκες σου. Άλλο ποσό κάνει ένα VR Ready μηχάνημα, άλλο ένα που προορίζεται για 1080p (potato masher pc).

Να τα λέμε και αυτά όμως.

 

Και επειδή έχω κουραστεί να βλέπω ενημερώσεις οτι κλειδώνει το topic.. Πείτε τίποτα για κάνα παιχνίδι, να μην κουράζουμε και τους mods.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή έχω κουραστεί να βλέπω ενημερώσεις οτι κλειδώνει το topic.. Πείτε τίποτα για κάνα παιχνίδι, να μην κουράζουμε και τους mods.

 

Στην ίδια σελίδα έχει link με Q&A από τους δημιουργούς του SteamWorld Dig 2. Τους αρέσει πολύ το Switch και τα εργαλεία προγραμματισμού τα είδαν πολύ ανώτερα από του WiiU και 3DS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή έχω κουραστεί να βλέπω ενημερώσεις οτι κλειδώνει το topic.. Πείτε τίποτα για κάνα παιχνίδι, να μην κουράζουμε και τους mods.

Ενα Forum για να έχει ενδιαφέρον, θέλει και λίγο ψυχή, ένταση. Αν κλειδώσει το θέμα, θα πάω να ξεκατινιαστω σε άλλο forum.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα Switch οσο ακομα τρεχει το 20% επιστροφη απο το Γερμανο και θελω καποιες διευκρινησεις.

Αν και θεωρω λαθος την επιλογη της nintendo οσον αφορα την hardware πλατφορμα (ολα κομπλε για το φορητο κομματι αλλα επρεπε να υπαρχει στο dock εξτρα gpu στα προτυπα ενος laptop e-gpu, τεσπα) δε με απασχολει τοσο η αποδοση του αφου δε προκειται να παιξω multiplatform τιτλους για να μπω σε διαδικασιες συγκρισης.

Με ενδιαφερουν μονο οι exclusive nintendo τιτλοι συνεπως θεωρω οτι αυτοι πρεπει να ειναι σωστα optimized για το hardware του.

 

Ομως τις τελευταιες μερες ακουσα διαφορα οτι η κονσολα παιζει χειροτερα οταν ειναι docked... ισχυει αυτο ρε παιδια?? Ειναι δυνατον το zelda επειδη απο 720p ανεβαινει στα 900p να εχει frame dips στα 20fps? Αν μη τι αλλο ειχα διαβασει οτι o Tegra ανεβαζει πολυ clock οταν ειναι docked. Εκει ακουσα οτι δεν ειναι προβλημα ισχυος αλλα προβλημα του τροπου διασυνδεσης με το dock και το hdmi.

Ειναι δυνατον να εχουν κανει τετοια μεγαλη πατατια? Και ρωταω γιατι με ενδιαφερει εξισου (μαλλον και παραπανω) το docked κομματι με το φορητο.

 

Τι εχετε διαβασει οσοι το εχετε ψαξει, εχουν καταληξει καπου στο θεμα αυτο?

Φίλε επειδή δεν θα πάρεις απάντηση από κανέναν μιας και το forum του switch έχει γίνει Vs ps4 pro one κτλ θα σου απαντήσω σαν gamer από το nes. Μην ακούς- διαβάζεις οτιδήποτε το παιχνίδι το έχω παίξει 25 ώρες στο switch και τρέχει νεράκι ίσως για κλάσματα ένα ευαίσθητο μάτι πιάσει ένα frame drop αλλά μέχρι εκεί. Το παιχνίδι είναι έπος και περιμένουμε με ανυπομονησία Mario Kart άμεσα αλλά και πολλά games exclusive και μη. Είμαι εντυπωσιασμένος με το μηχανάκι έχει φανταστική οθόνη (κάτι που δεν περίμενα και ασχολούμαι παρά πολύ με τις οθόνες των gadget που έχω) έχει καλή αυτονομία κοντά στις 4 ώρες σαν handheld με auto και 75% φωτηνοτητα, ο pro controller είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια από θέμα pad και σαν ποιότητα αλλά και σαν άνεση. Γενικά είναι μια φανταστική επιλογή ιδικά αν συνδυαστεί με ένα ps4 η ένα PC.

Τέλος όσοι λένε για τις υπερκονσολες ps4 one και μιλάνε για frame drops μάλλον δεν έχουν ιδέα.Τα frame drops που είδα σε dark souls nioh στο ps4 αλλά και στο witcher στο one δεν έχουν προηγούμενο. Και καλά το nioh (που ήταν ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ) έτρεχε 720p 60 fps Οκ όταν πέφταν κάτι φωτιές καπνοί και κάνα δυο αντίπαλοι το παιχνίδι πήγαινε σε αργή κίνηση. Τα ίδια και στο souls 3 τα ίδια και στο witcher το 3 δε είχε κάτι loading που άμα έπαιζες νύχτα άνετα κοιμόσουν.

Για να κλείσω σαν κάτοχος και των 3 συστημάτων θεωρώ ότι όλα έχουν + και - και για μένα αξίζουν και τα 3 συστήματα το κάθε ένα για τα δικά του exclusive και γενικά τα θετικά που έχει η κάθε κονσόλα. Με το switch είμαι εντυπωσιασμένος πραγματικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα Forum για να έχει ενδιαφέρον, θέλει και λίγο ψυχή, ένταση. Αν κλειδώσει το θέμα, θα πάω να ξεκατινιαστω σε άλλο forum.

Δε διαφωνώ, αλλά δεν είναι στο χέρι μου. Αν ηταν στο χέρι μου, πολύ ευχαρίστως. :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει πολύ κλάμα χωρίς λόγο, λέει για μία βόμβα στην Ε3 και μετά κλαίει σε όλο το βίντεο γιατί έχει το tegra x1 κι όχι κάτι custom. Θυμήθηκα εποχές 30+ σελίδων γιατί το 360 θα αποτύχει με το dvd drive γιατί δεν χωράνε τα παιχνίδια :)

 

Switch loading times tested: MicroSD vs carts and internal storage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...