Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά δεν άντεξα και έκανα παραγγελία στο GAME. 

 

Εν το μεταξύ πήγα να ρωτήσω αν έχουν stock στο ASDA (στην Αγγλία πουλάνε κονσόλες στα περισσότερα Supermarket) και η κοπέλα που με εξυπηρετούσε μου έδειξε ευγενικά το διάδρομο με τις σοκολάτες καθώς νόμιζε ότι της μιλούσα για Nintendo "Sweets"  :P  :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ερώτημα είναι αν μπορεί να λυθεί μέσω software ή αν θέλουν αντικατάσταση όλα τα left joy-cons.

 

Αν ισχύει κάτι που είχε γραφτεί προ καιρού, ότι πιθανόν να είναι θέμα συχνότητας-έντασης του σήματος που δύναται να αυξηθεί (με firmware update) με συνέπεια κάποια πτώση στην αυτονομία της μπαταρίας των joy cons, τότε έχει καλώς.

 

Αν αποδειχτούν ως hardware-defective τότε θα έχει μεγάλο πρόβλημα να λύσει η Nintendo...

Κανένα πρόβλημα δε θα έχει.Θα τσακιστει να αλλάξει όλα τα αριστερά joycons.Της γυρνάνε τα παλιά και αυτη μετά ας τα μονταρει αν θελει.Δε γίνεται να πληρώσει ο καταναλωτής ένα τέτοιο θέμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nintendo just admitted its new game console has a problem: 'We are in a fact-finding mode'

 

http://uk.businessinsider.com/nintendo-responds-joy-con-problem-2017-3?r=US&IR=T

 

 

Να το πω και δω γιατί και πάλι μπορεί κάποιος ορμώμενος από αυτό να νομίζει πως προέκυψε κάτι νέο

 

Διαβάστε απλά το άρθρο

 

Αναφέρεται πουθενά στο άρθρο ο τίτλος;

 

Εγώ διαβάζω από την αρχή:

"The brand-new Nintendo Switch hybrid game console is finally available, alongside a much-anticipated new "Legend of Zelda" game — and, for the most part, early adopters are happy with the Switch."

 

Clickbait μη τσιμπάμε παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και οι άλλες εταιρείες.Και εγώ τρελαίνομαι αλλά είναι πολιτική όλων των εταιρειών αυτή.Τοσο δύσκολο ήταν δηλαδή να υπάρχει υποστήριξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προηγούμενο πανακριβο Pro controller δηλαδή μαζί με remote/nunchuck το βάζουμε στον κ@λο μας και σκάμε άλλα $70

γιατί σέβονται τον πελάτη τους  :D .

 

Σε καταλαβαίνω

 

Μη ξεχνάς ωστόσο πως τη βγάλαμε μια ολόκληρη γενιά (WiiU) με 100% συμβατότητα από την προηγούμενη (Wiimotes), που δεν έχει ξαναγίνει σε καμία κονσόλα και ποτέ. Χλωμό να γινόταν και πάλι.

 

Ωστόσο αν δεν απατώμαι συνδέεται παντού (PC-Android κλπ) οπότε είναι κάτι που θα σου μείνει γιά αρκετό καιρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο controller, εργονομικό, ακριβό κτλ.

 

αλλά οι τραγικοί ούτε εδώ βάλανε audio jack επάνω.

 

Δεν πιάσανε ένα ps4- XONE controller πριν το φτιάξουν άραγε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τελεσίδικο ακόμα ότι wiimotes και nuhchucks δεν θα υποστηρίζονται καθόλου. Εξαρτάται τι θα γίνει με την virtual console και κατά πόσον θα υποστηρίζονται παιχνίδια wii, όπως γινόταν στο Wii U.

Ελπίζω επίσης κρυφά μέσα μου μήπως κάποτε αν με το καλό γίνει πραγματικό hack στην κονσόλα, γίνει δυνατή η υποστήριξη του wii u pro controller, έστω στην virtual console.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προηγούμενο πανακριβο Pro controller δηλαδή μαζί με remote/nunchuck το βάζουμε στον κ@λο μας και σκάμε άλλα $70

γιατί σέβονται τον πελάτη τους :D .

 

Στις άλλες εταιρείες τα υποστηρίζουν δηλαδή?

Μπορώ να παίξω με την τιμονιερα του 360 στο One?

Το παλιό kinekt μπορώ να το συνδέσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι κάποια στιγμή να γίνει κάποιο Nintendo Direct γιατί νομίζω πως υπάρχει ανάγκη για περισσότερη ενημέρωση γύρω από το Switch. 

 

Σχετικά με τα χειριστήρια, αν θυμάμαι καλά, κάπου είχα διαβάσει πως είναι ανοικτό ακόμα το θέμα της υποστήριξης και μπορεί να προσθέσουν αργότερα μέσω αναβάθμισης στο λειτουργικό. Βέβαια το ίδιο έχουν δηλώσει ή έχουμε ακούσει για εξωτερικό σκληρό δίσκο, για αναβάθμιση της θύρας usb και πάει λέγοντας. Κατά την δική μου άποψη δεν πρόκειται να συμβεί γιατί δεν θέλουν να συσχετίσουν το Switch με το WiiU όπως εξάλλου ήδη πράττουν και δεν το αναφέρουν πουθενά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις άλλες εταιρείες τα υποστηρίζουν δηλαδή?

Μπορώ να παίξω με την τιμονιερα του 360 στο One?

Το παλιό kinekt μπορώ να το συνδέσω?

Έχεις kinekt και τιμονιερα στο 360 είπες ?  :lol: unofficial νομίζω υποστηρίζει αρκετά win usb περιφ.  - και δε νομίζω να βλέπει το switch πράμα από πληκτρολόγια αλλά βλέπω στο wiiu του χουν βάλει homebrew .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...