Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ, bro, το Witcher 3 είναι καλύτερο από το BotW.

 

Δεν θα τα χαλάσουμε για δυο games.

 

Πως γινεται αυτο,αφου εγω εβαλα το witcher για 4 ωρες και το εκανα delete.ενω με το zelda εχω κολλησει ασχημα.ποιος ειναι αυτος που θα αποφασισει για μενα και για τον φιλο μου τον σπυρο τον τακη τον γιαννη τον δημητρη τον μακη τον σακη και τον φαρμακη οτι ενα παιχνιδι ταδε ειναι καλητερο απο το αλλο? Και γιατι να αποφασισω εγω για καποιον αλλον.με λιγα λογια αυτη η κουβεντα ειναι κουφια και να καταλαβουμε οτι ειναι θεμα καθαρα γουστου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εντάξει λύση της υπερβολής, καλύτερα να περιμένεις ένα update της Ν παρά να προβεί ο οποιοδήποτε σε μια τέτοια λύση. Θέλω να πιστεύω πως η Ν θα πάρει feeedback και θα αναβαθμίσει το σύστημα πριν τις γιορτές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rumour: Πιθανή αιτία για κάποια random framedrops είναι η ενεργοποιημένη επιλογή του wi-fi να κάνει auto connect.

 

http://nintendoeverything.com/rumor-switch-frame-rate-drops-impacted-by-wi-fi-issue-will-be-fixed-with-system-update/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει κολλήσει η οθόνη στα power options και δε κάνει τίποτα.Οταν βαλω-βγαλω τα cons ακούγεται το ηλεκτρικό κλικ αλλά δεν πατιεται τίποτα στην οθόνη.Το έχω αφήσει να τελειώσει η μπαταρία και να το ανοίξω ξανά και αν δε γίνει τίποτα αύριο το πάω αντιπροσωπεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μου είχε κολλήσει μία φορά in-game εμένα, κράτησα παρατεταμένα το power button και έκλεισε. Δεν χρειάζεται να περιμένεις να αδειάσει για να το κλείσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το κόλπο λειτουργεί και στο wiiu. Το χρειάστηκα πολλές φορές στο Darksiders 2 και το Citizens of Earth. Το δεύτερο τελικά δεν κατάφερα να το τερματίσω καν. Από ένα σημείο και μετά κράσαρε συνέχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χέστηκα πάνω μου γιατί πάτησα το on off αλλά δεν έκανε τίποτα.Ηθελε παραπάνω δευτερόλεπτα απ'οτι είναι συνήθως για να κλείσει.Τελος καλό όλα καλά και το Zelda συνεχίζεται.

 

ΥΓ.Γενικευμενο το πρόβλημα τελικά.Ολοι βρήκαν λύση με τον παραπάνω τρόπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς το power button έχει τρεις λειτουργίες:
-Αν το κρατήσεις πατημένο μέχρι τρία δευτερόλεπτα περνάει σε sleep mode.
-Αν το κρατήσεις παραπάνω σου εμφανίζει επιλογές sleep mode, power options (=power off/restart).
-Αν το κρατήσεις ακόμα περισσότερο περνάει σε power off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το desyncing το έχω συναντήσει κι εγώ τουλάχιστον μία φορά. Το dock στα 2,5-3 μέτρα περίπου, τοποθετημένο πίσω από την τηλεόραση. Όταν πέρναγε ο μικρός από μπροστά μου, ενώ κράταγα τα joy-cons κουμπωμένα στο grip, το αριστερό joy-con έχανε ελαφρώς επαφή με την πραγματικότητα.

 

Το desyncing πρόβλημα πρέπει να το λύσουν άμεσα, γιατί είναι όντως υπακτό (όχι σαν την μούφα με τις γραντζουνιές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα είναι αν μπορεί να λυθεί μέσω software ή αν θέλουν αντικατάσταση όλα τα left joy-cons.

Αν ισχύει κάτι που είχε γραφτεί προ καιρού, ότι πιθανόν να είναι θέμα συχνότητας-έντασης του σήματος που δύναται να αυξηθεί (με firmware update) με συνέπεια κάποια πτώση στην αυτονομία της μπαταρίας των joy cons, τότε έχει καλώς.

 

Αν αποδειχτούν ως hardware-defective τότε θα έχει μεγάλο πρόβλημα να λύσει η Nintendo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...