Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο eshop του Καναδά:

 

- Fast RMX: $24.99 που σημαίνει €17.38

- BotW: $79.99 που σημαίνει €55.63

Διαλεγω region canada και μπαινω eshop να αγορασω το παιχνιδι αλλα εκει που εχει να επιλεξεις περιοχη το ποσο ανεβαινει στα 90 δολλαρια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Διαλεγω region canada και μπαινω eshop να αγορασω το παιχνιδι αλλα εκει που εχει να επιλεξεις περιοχη το ποσο ανεβαινει στα 90 δολλαρια.

 

Ok, οι τιμές στο e-shop του Καναδά είναι χωρίς ΦΠΑ, τώρα το είδα. Ο Καναδάς έχει διαφορετικό ΦΠΑ ανάλογα την περιοχή. Επίλεξε κάποια από αυτές με 5% VAT και θα πληρώσεις το μικρότερο ποσό (περίπου $4 στην περίπτωση του Zelda).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χουν οι κονσολες της Nintendo παντως το δραμα.. Και εδω και στο Wii U χαμος γινοταν.

 

Steve κοιταξε να δεις παλλικαριμ. Ναι σεβαστη η αποψη σου και ναι την ΠΡΩΤΗ φορα που εγραψες αρκετοι συμφωνησαμε με καποια επιχειρηματα ΑΛΛΑ.

 

Η καθε 5 λεπτα επαναληψη και αποδυναμωνει αυτα που λες και σε κανει κουραστικο. Βεβαια το ιδιο ισχυει και για τις πανομοιοτυπες απαντησεις απο τα ιδια ατομα που εισπρατεις καθε φορα.

 

Εχει αναλυθει εκτενως πιστευω το θεμα και μεχρι να βγει κατι καινουριο δεν εχει νοημα.

 

Στο μεταξυ μου θαψατε και την ερωτηση που εκανα σαν υποψηφιος αγοραστης του ποσες ωρες τελικα κραταει η μπαταρια του Switch με ρεαλιστικη χρηση (φωτεινοτητα, wifi) με zelda και μονο μια απαντηση πηρα που δεν κε βοηθησε γιατι δεν εχω δει ποτε το survivor.. :)

 

Αντε με τους τσακωμους σας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο μεταξυ μου θαψατε και την ερωτηση που εκανα σαν υποψηφιος αγοραστης του ποσες ωρες τελικα κραταει η μπαταρια του Switch με ρεαλιστικη χρηση (φωτεινοτητα, wifi) με zelda και μονο μια απαντηση πηρα που δεν κε βοηθησε γιατι δεν εχω δει ποτε το survivor.. :)

 

Η «ρεαλιστική» χρήση στο Zelda δεν συμπεριλαμβάνει wifi (τι να το κάνεις σε single player game; ). Με αυτό δεδομένο και με χαμηλή φωτεινότητα (η χαμηλή φωτεινότητα του NSw είναι αρκετά δυνατή, σχεδόν όσο η δυνατότερη του N3DS), τότε κρατάει περίπου 3 ώρες παρά κάτι ψιλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χουν οι κονσολες της Nintendo παντως το δραμα.. Και εδω και στο Wii U χαμος γινοταν.

 

Steve κοιταξε να δεις παλλικαριμ. Ναι σεβαστη η αποψη σου και ναι την ΠΡΩΤΗ φορα που εγραψες αρκετοι συμφωνησαμε με καποια επιχειρηματα ΑΛΛΑ.

 

Η καθε 5 λεπτα επαναληψη και αποδυναμωνει αυτα που λες και σε κανει κουραστικο. Βεβαια το ιδιο ισχυει και για τις πανομοιοτυπες απαντησεις απο τα ιδια ατομα που εισπρατεις καθε φορα.

 

Εχει αναλυθει εκτενως πιστευω το θεμα και μεχρι να βγει κατι καινουριο δεν εχει νοημα.

 

Στο μεταξυ μου θαψατε και την ερωτηση που εκανα σαν υποψηφιος αγοραστης του ποσες ωρες τελικα κραταει η μπαταρια του Switch με ρεαλιστικη χρηση (φωτεινοτητα, wifi) με zelda και μονο μια απαντηση πηρα που δεν κε βοηθησε γιατι δεν εχω δει ποτε το survivor.. :)

 

Αντε με τους τσακωμους σας!

απο καποια reviews που εχω δει με ζελντα 3 ωρες + συνεχους παιξιματος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δεν ειναι τραγικη η διαρκεια. Τοσο περιπου κρατουσαν και τα Vita, 3ds XL που ειχα. Απλα εκεινα με wifi on και μεση φωτεινοτητα.

 

Μια τελευταία ερωτηση και σας αφηνω να συνεχισετε. Αληθευει οπως γραφουν παντου οτι μπορεις να το εχεις συνεχεια sleep με παγωμενο το παιχνιδι γιατι καταναλωνει ελαχιστη μπαταρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν αμφιβάλει ότι υπάρχουν κάτοχοι παγκοσμίως που αντιμετωπίζουν το οποιοδήποτε πρόβλημα και αντίθετα με όσα γράφουν ή καλύτερα θέλουν να πιστεύουν και να συνωμοτούν κάποιοι είχαν αναφερθεί από την πρώτη στιγμή. Η προσωπική μου αμφιβολία και πολλών άλλων μέσα στο θέμα είναι πως αυτοί οι κάποιοι που προφανώς γνωρίζουν περισσότερα ανάγουν αυτά τα προβλήματα στην πλειοψηφία ή ακόμα καλύτερα σε μεγάλα ποσοστά.

 

Στο μεταξύ κανείς δεν γνωρίζει τα ποσοστά που αντιστοιχούν στα προβληματικά Switch, πάντως τα παρακάτω προέρχονται από τον Reggie:

 

Nintendo America's Boss Answers Our Questions About Switch Concerns

UPDATE: In a statement to TIME, Nintendo says "The number [of Joy-Con replacement or repair requests received] is not significant, and is consistent with what we’ve seen for any new hardware we have launched."

 

 

On reports of the Switch dock scratching the tablet screen:
Fils-Aimé: Again, this is why we're encouraging consumers to reach out to us directly. We have done, as you know, literally hundreds of events, starting with our activity back in January, and most recently the various tours that we continue to take the system out on. As soon as I heard of this report, I asked my teams, "Have we seen this in our own experience?" And the candid answer has been no.
So throughout all of those experiences, throughout all the docking and undocking we've done, we haven't seen it. So this is one where if it is happening, we want to understand more as to what the specific situation is. Which is why we want consumers to let us know through our support site.
 
Κοίτα να δεις κάτι πράγματα.... Τελικά πόσα χιλιάδες είναι αυτά τα Switch ρε παιδιά και σε τι ποσοστό αντιστοιχούν; Τα μετρήσατε ένα, ένα; 

Ενταξει δεν ειναι τραγικη η διαρκεια. Τοσο περιπου κρατουσαν και τα Vita, 3ds XL που ειχα. Απλα εκεινα με wifi on και μεση φωτεινοτητα.

Μια τελευταία ερωτηση και σας αφηνω να συνεχισετε. Αληθευει οπως γραφουν παντου οτι μπορεις να το εχεις συνεχεια sleep με παγωμενο το παιχνιδι γιατι καταναλωνει ελαχιστη μπαταρια;

 Ισχύει, σε sleep mode καταναλώνει σε 8 ώρες κάπου στο 2% της μπαταρίας. Κάπου το είχα διαβάσει, ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

 

Το βρήκα εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον απο την ωρα που ποσταρα επαιξα μεχρι τωρα ζελντα. με wifi  κλειστο kai brightness περιπου στο 80%     κατεβηκε η μπαταρια απο 90% στο 80%.  20 λεπτα  μετρημενα μου εφαγαν 10%.

 

ναι απο τι εχω δει το sleep  ειναι σχεδον σαν να το εχεις κλειστο.


και ακολουθησε και 2ο τεστ  να δω  μηπως υπηρχε καποια διαφορα αν συνεχιζεις να παιζεις.  μετρημενα επομενα 10%  20 λεπτα ακριβως. με 20% εχω παιξει 40 λεπτα. οποτε για το ζελντα καπου 3:20 λεπτα κραταει η μπαταρια με 80%  φωτεινοτητα.. δεν χρειαζεται παραπανω δηλαδη γιατι και εκει ειναι υπεραρκετη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγνώμη για το off topic σχετικά ..

Κάτι νομίζω διάβασα για κάποια προσφορά από Γερμανό αλλά δεν βρίσκω κάτι με ένα ψάξιμο που κάνω ..

ισχύει ; υπάρχει προσφορά και αν ναι τι παίζει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγνώμη για το off topic σχετικά ..

Κάτι νομίζω διάβασα για κάποια προσφορά από Γερμανό αλλά δεν βρίσκω κάτι με ένα ψάξιμο που κάνω ..

ισχύει ; υπάρχει προσφορά και αν ναι τι παίζει ;

http://www.insomnia.gr/topic/638798-cosmote-%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE-20-%CE%BC%CE%B5%CF%83%CF%89-eurobank-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%82-199%E2%82%AC-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BD/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το wifi πως κλεινει εντελως??

 

Επισης το dock μπροστα ή πισω απο την tv ??

 

(Εχω ελαχιστο χωρο μπροστα)

 

To wifi κλείνει ενεργοποιώντας το flight mode. H πρόσβαση στο flight mode γίνεται πατώντας παρατεταμένα το home button, θα εμφανιστεί ένα γρήγορο μενού στο δεξί μέρος της οθόνης, είναι η τελευταία επιλογή.

 

Βάλτο όπου βολεύει με βάση το σήμα. Αν έχεις προβλήματα στο σήμα όταν είναι πίσω τότε βάλτο στο πλάι ή μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...