Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα ηλεκτρονική αγορά στο Switch και δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από Wii U / 3ds.

 

Θέλω να ρωτήσω όμως σχετικά με τα funds, γιατί στο Wii U δεν μπορείς να βάλεις ακριβώς όσα θέλεις, παίζεις μεταξύ 10, 20, 40 ευρώ και ούτω καθεξής. Δηλαδή αν θέλεις να αγοράσεις ένα παιχνίδι που κάνει 6.99 πρέπει υποχρεωτικά να βάλεις 10 ευρώ και θα σου περισσέψουν 3.01. Έχει αλλάξει αυτό στο Switch? Μπορείς να βάλεις ακριβώς όσα θέλεις?

 

Με πιστωτικη η χρεωστικη πληρωνεις ΑΚΡΙΒΩΣ οτι χρειαζεται 2.99 λ.χ. με μηδεν να μενει στον λογαριασμο ΚΑΙ ΣΤΟ  Wii U.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν (δεν έχω switch) αλλά σχετικό με το θέμα.

 

Μπήκα στο My.nintendo.com - έχω wiiU και 3ds. Μπορώ να αλλάξω region αλλά πριν το κάνω βλέπω αυτό το μήνυμα.

 

Your Nintendo Account and Nintendo Network ID are linked. Changing the country of residence will disable this link.

In order to change your country/region of residence, you must agree to the Nintendo Account User Agreement and acknowledge that you have read the Nintendo Privacy Policy of the country/region you are changing it to.

When you agree to the user agreement and acknowledge that you have read the privacy policy, you are doing so on your own behalf and on behalf of any associated accounts.
 

Please note that if you have an account for a child under the age of 13 and you are changing your country/region of residence to the United States, you will be required to provide verifiable parental consent before the country of residence can be changed for that account. Until the confirmation process is complete, any child accounts will be temporarily unusable.

 

Τι θα συνέβαινε αν πατούσα agree και όχι cancel :D

 

 

Το NNID ΔΕΝ αλλάζει region αλλά το mynintendo αλλάζει. Κάποιος να δοκιμάσει τι γίνεται μετά? :P

 

 

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να κάνει LINK ΝΝΙD GREECE σε USA MY.NINTENDO.COM ACCOUNT?

Ευχαριστώ αν με βοηθήσετε!

 

 

 

 

 

UPDATE: Ξεχάστε το . Δεν δουλεύει.   :( 

 

Ενώ άλλαξα region nintendo account τα nnid ανήκουν στον προηγούμενο αιώνα και ως εκ τούτο είναι region locked του κερατά.

Επεξ/σία από Steve_Sheep
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να φορτισω το φορητο φορτιζω την οθονη μονο η πρεπει να ειναι και τα joy cons κουμπομενα;

Επισης υπαρχει φορτιστης να φορτιζει το φορητο κατευθειαν χωρις να χρειαζετε να ειναι στο dock;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν θες να φορτισεις τα joy cons μη τα βαλεις πανω..ο φορτιστης που μπαινει στο dock μπαινει αν θες και στην φορητη κονσολα και φορτιζει ενω παιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Amazon Ιταλίας έχει ανεβάσει listing για το ARMS με ημερομηνία κυκλοφορίας 2 Μαΐου.

 

https://www.amazon.it/Nintendo-Arms-Switch/dp/B01NCW5WJJ/ref=as_li_ss_tl?s=videogames&ie=UTF8&qid=1489234529&sr=1-28&linkCode=sl1&tag=v09cc-21&linkId=12aefac9e23e6e0c18743e38ceb08019

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το fast rmx μήπως το βρήκατε πουθενά φθηνότερα;

 

To zelda το εχει στο eshop 70 ευρω. Υπαρχει καπου αλλου πιο φθηνα;

 

Στο eshop του Καναδά:

 

- Fast RMX: $24.99 που σημαίνει €17.38

- BotW: $79.99 που σημαίνει €55.63

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα από το japan store το demo του puyopuyo tetris. Και μου άρεσε και θέλω να το αγοράσω. Αλλά το παιχνίδι δεν έχει καθόλου Αγγλική γλώσσα. Μπήκα και στο UK store αλλά δεν υπάρχει... Ξέρει κανείς αν υπάρχει διαθέσιμο σε κάποιο άλλο store με αγγλικά ή να περιμένω να κυκλοφορήσει Ευρώπη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κατέβασα από το japan store το demo του puyopuyo tetris. Και μου άρεσε και θέλω να το αγοράσω. Αλλά το παιχνίδι δεν έχει καθόλου Αγγλική γλώσσα. Μπήκα και στο UK store αλλά δεν υπάρχει... Ξέρει κανείς αν υπάρχει διαθέσιμο σε κάποιο άλλο store με αγγλικά ή να περιμένω να κυκλοφορήσει Ευρώπη;

 

Απλά περιμένεις μέχρι τις 25 Απριλίου που θα κυκλοφορήσει εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση προς τους κατόχους: λόγο έλλειψης χρόνου παίζω κατά βάση ένα 3ωρο το βράδυ στην TV όλο το υπόλοιπο 20ωρο η κονσόλα μένει στο dock παίζει ρόλο στην μπαταρία του; καλό είναι να βγαίνει από το dock η δεν παίζει ρόλο; ουσιαστικά είναι 24/24ωρο docked ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι πρεπει για να το καψει πριν την ωρα του... Μα σοβαρα τωρα ενας ειπε κατι κ ολοι αναπαραγουν λες κ οντως συμβαινει κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...