Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Καλά οι τύποι είναι μάγοι. Καθόλου παράξενο μιας και οι ρίζες τους εντοπίζονται από τις εποχές demoscene (amiga κτλ) όπου με λίγα KB κώδικα φτιάχναν απίστευτα πράγματα. Έτσι και σήμερα. Με κάτω από 1 gb κάνουν απίστευτα πράγματα και με 60 fps παρακαλώ...

 

 

Επίσης από το γραπτό άρθρο του Eurogamer  και όχι μόνο όπως φαίνεται :

 

"From what we understand, there is a small issue with the current firmware on Switch which causes a slight drain on GPU resources - once corrected, we're told that Fast RMX should sustain a full 1080p in docked mode."

 

:blink: "secret sauce"/boost mode confirmed?  :P 

 

Όχι τίποτα άλλο αλλά θα βοηθήσει και στο zelda μάλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το σάπιο hardware και έχει big upgrades over Wii U?

Ποιον πάτε να κοροϊδέψετε με τα πληρωμένα σας βίντεο!?

Ντροπή!

 

Ε καλά δεν είπε κανείς ότι δεν θα είναι και upgrade από το wiiU.

Τώρα να σου πω. Είμαι πολύ περίεργος πως θα ήταν ένα port του Bayonetta 2... Εκεί θα φανούν πολλά πράγματα vs την περίεργη και εξωτική αρχιτεκτονική μνήμης του wiiu. (Εκεί που πιστεύω ότι πονάει λίγο το switch.)

 

 

Πάντως για Portable είναι εντυπωσιακό και όπως γράφει το eurogamer το καλύτερο .. mobile   portable παιχνίδι σε γραφικά.

Επεξ/σία από Steve_Sheep
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα account έχω μόνο συνδεδεμένο στο NSw, στο οποίο αλλάζω συνέχεια regions για να μπαίνω στα διαφορετικά e-shops. Αυτή τη στιγμή έχω στο NSw, στο ίδιο account:

 

- Ένα game αγορασμένο από South Africa, το Othello.

- Δύο demos κατεβασμένα από Japan (Tetris και Dragon Quest)

- Ένα demo κατεβασμένο από UK (Snipperclips)

- Παράλληλα τώρα σερφάρω στο καναδέζικο e-shop.

 

Games δεν χάνεις 100%. Για funds δεν ξέρω τι ισχύει, δεν κρατάω ποτέ funds μέσα στο account μου, βάζω μόνο το ποσό που θέλω να εξαργυρώσω όταν αγοράζω. Ωστόσο, υποθέτω ότι ούτε τα funds χάνονται, απλά μένουν στο εκάστοτε e-shop χωρίς να μεταφέρονται σε άλλα.

 

 

Αλλαξα το region, έκανα restart όπως μου το ζητάει αλλά με βγάζει πάντα στο ευρωπαικο store... μήπως πρέπει να αλλάζω και τίποτε άλλο κάθε φορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι restart; Δεν θέλει restart. Από που άλλαξες region;

 

Η αλλαγή του region γίνεται από το my.nintendo. Πας στα settings του account σου και αλλάζεις region. Σε βάζει πάντα στο e-shop του account, άσχετα σε ποιό region έχεις βάλει στην κονσόλα.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι restart; Δεν θέλει restart. Από που άλλαξες region;

 

Η αλλαγή του region γίνεται από το my.nintendo. Πας στα settings του account σου και αλλάζεις region. Σε βάζει πάντα στο e-shop του account, άσχετα σε ποιό region έχεις βάλει στην κονσόλα.

 

Αμα εχεις κρατησει το wii u - 3ds δεν κοιτας (εαν εχεις ΟΛΑ τα μηχανηματα στο ιδιο account) μηπως αλλαζειις περιοχες και εκει; Γιατι αλλο το account και αλλο το ΝΝΙΔ (αλλα αυτο πια κρεμεται απο το account)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δηλαδή πρέπει να κάνεις άλλο account? Με άλλο Mail και προφανώς περιοχή?

 

Το έχω εξηγήσει γύρω στις πέντε φορές. Για τελευταία φόρα: σε υπάρχον account, αλλάζεις region στο my.nintendo και μπαίνεις στο e-shop του region που έχεις ορίσει από το NSw σου.

 

Δεν το εξηγώ πάλι και δεν μπορώ να το ανλύσω περισσότερο. Νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα απλό.

 

 

 

Αμα εχεις κρατησει το wii u - 3ds δεν κοιτας (εαν εχεις ΟΛΑ τα μηχανηματα στο ιδιο account) μηπως αλλαζειις περιοχες και εκει; Γιατι αλλο το account και αλλο το ΝΝΙΔ (αλλα αυτο πια κρεμεται απο το account)

 

Δεν δουλεύουν έτσι τα 3DS και Wii U.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πρέπει να κάνεις άλλο account? Με άλλο Mail και προφανώς περιοχή?

 

 

Οχι τίποτε από αυτά. Απλά μπαίνεις στο παρακάτω site κάνεις αλλαγή region και μετά μπαίνεις στο shop από την κονσόλα σου και αγοράζεις :)

https://accounts.nintendo.com

 

@Malthador thanks και kudos. Οτι καλό βρίσκεις αν δε σου κάνει κόπο keep us posted.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω εξηγήσει γύρω στις πέντε φορές. Για τελευταία φόρα: σε υπάρχον account, αλλάζεις region στο my.nintendo και μπαίνεις στο e-shop του region που έχεις ορίσει από το NSw σου.

 

Δεν το εξηγώ πάλι και δεν μπορώ να το ανλύσω περισσότερο. Νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα απλό.

 

 

 

 

Δεν δουλεύουν έτσι τα 3DS και Wii U.

 

Δεσμευεις NNID σε 3DS και Wii U. Το καθε NNID υπαγεται σε περιοχη αναλογα με το που εχεις ορισει περιοχη στην κονσολα την στιγμη της δημιουργιας του. Πλεον το Νaccount περιεχει τα NNID (Κρεμονται κατω απο αυτο, οπως και ΦΒ λ.χ. τουιτερ λ.χ.). Οταν του αλλαζεις περιοχη, αλλαζουν και οι περιοχες των NNID;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Games δεν χάνεις 100%. Για funds δεν ξέρω τι ισχύει, δεν κρατάω ποτέ funds μέσα στο account μου, βάζω μόνο το ποσό που θέλω να εξαργυρώσω όταν αγοράζω. Ωστόσο, υποθέτω ότι ούτε τα funds χάνονται, απλά μένουν στο εκάστοτε e-shop χωρίς να μεταφέρονται σε άλλα.

 

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα ηλεκτρονική αγορά στο Switch και δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από Wii U / 3ds.

 

Θέλω να ρωτήσω όμως σχετικά με τα funds, γιατί στο Wii U δεν μπορείς να βάλεις ακριβώς όσα θέλεις, παίζεις μεταξύ 10, 20, 40 ευρώ και ούτω καθεξής. Δηλαδή αν θέλεις να αγοράσεις ένα παιχνίδι που κάνει 6.99 πρέπει υποχρεωτικά να βάλεις 10 ευρώ και θα σου περισσέψουν 3.01. Έχει αλλάξει αυτό στο Switch? Μπορείς να βάλεις ακριβώς όσα θέλεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω εξηγήσει γύρω στις πέντε φορές. Για τελευταία φόρα: σε υπάρχον account, αλλάζεις region στο my.nintendo και μπαίνεις στο e-shop του region που έχεις ορίσει από το NSw σου.

 

Δεν το εξηγώ πάλι και δεν μπορώ να το ανλύσω περισσότερο. Νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα απλό.

 

 

 

 

Δεν δουλεύουν έτσι τα 3DS και Wii U.

 

 

Καλά ρε φίλε μην μας δείρεις κιόλας :D - πλάκα κάνω. Ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

 

Αυτό που δεν είχα καταλάβει ήταν αν χρειάζεται δεύτερο account με άλλο Mail κλπ. όπως δουλεύουν τα primary/secondary κλπ στις άλλες κονσόλες.

 

Αν ξέρεις όμως να μου απαντήσεις.

 

Αν κάτω από το Mynintendo υπάρχει 3ds/wiiU account (NNid) - αυτά πως επηρεάζονται? Μην γίνει και καμιά στραβή δηλαδή?

 

Εδώ σε θέλω.

 

Π.χ. αν μπω στο nintendo.com (usa) βλέπει ότι έχω ευρωπαϊκό NNID και μου πετάει μήνυμα ότι ίσως έχω λάθος region οπότε ή πάω στο co.uk ή παραμένω εκεί αλλά δεν μπορώ να αγοράσω. 

 

Έχει πλάκα τώρα να μπορώ να αγοράσω στο 3DS από το USA store... Ήθελα σαν τρελός το Gotta Protectors!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...