Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Συνέχεια σκαλίσματος του γιαπωνέζικου e-shop:

 

Όταν μπαίνετε σε έναν τίτλο του γιαπωνέζικου e-shop στη δεξιά μεριά μπορεί να έχει δύο ή τρία κουτάκια να επιλέξετε. Όταν έχει τρία κουτάκια, το μεσαίο είναι το demo του τίτλου. Οπότε αν θέλετε να τσεκάρετε έναν τίτλο για να δείτε αν έχει αγγλικά ή γενικότερα αν θέλετε να παίξετε το demo κάποιου τίτλου που δεν έχει βγει ακόμα στην Ευρώπη, απλά επιλέγετε τη μεσαία επιλογή. Π.χ. το Puyo Puyo Tetris και το Dragon Quest I+II είναι τίτλοι που έχουν demos και μπορείτε να τα εγκαταστήσετε κανονικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ομορφη και αναλυτικη παρουσιαση και σε γενικες γραμμες δεν διαφωνω(στα specs φυσικα και διαφωνω γιατι οπως εχω πει και πιο παλια,δεν νομιζω με καλυτερα specs να χαλαγε κανενα να επαιζε Zelda σε 60fps).

Στο μονο που δεν συμφωνω ειναι στο παραπανω γιατι πολυ απλα δεν προοριζεται μονο για pro gamers το pro controller.

 

Εννοείται φίλε Fulgore (ευχαριστώ και για τα καλά λόγια) ότι οι επιδόσεις δεν χαλάνε κανένα και αν ήταν τα specs καλύτερα δε θα είχα κανενα παράπονο αλλά όπως όλοι ξέρουμε οι εταιρίες δεν κάνουν φιλανθρωπικό έργο και πάντα πιστεύω ότι λανσάρουν νέο hw με ένα σταθερο ratio μεταξύ κόστους και hw, τέτοιο που η πλάστιγγα να γέρνει προς την κερδοφορία. Επίσης αν υποθέσουμε ότι είχε καλύτερο hw να είσαι σίγουρος ότι θα είχε πολύ μεγαλύτερη τιμή, αλλά μετα δε θα είχε τις πωλήσεις που ήδη έχει (θα θεωρούνταν ελιτιστικη κονσόλα των προνομιούχων - κάτι που η νιντεντο δε θέλει).

Τέλος εννοείται ότι δε συγκρίνω την εργονομία του pro controller απλά θεωρώ τα joycons πολυεργαλεία (είναι σε όλα τα επίπεδα ικανοποιητικά και όχι άριστα, αλλά κάνουν τα πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το παιχνίδι σκόραρε ένα καλό προς μέτριο (7αρακι) στο Nintendolife. Το παιχνίδι (αν λάβω υπόψη τον ανταγωνισμό που έχει στο PS4 και το είδος του) το θεωρώ ποιο κατάλληλο - θα είναι πιο επιτυχημένο για το switch ειδικά σε Portable mode.

 

Τώρα πως τα κατάφεραν και το κάναν 30 fps στο switch (docked) απορώ...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Ευτυχώς που το μάτι μου δεν μπορεί να διακρίνει πάνω από 30 καρέ, άρα δεν θα έχω πρόβλημα!!!

 

Πέρα από την πλάκα, τo game είναι το επόμενο στη λίστα μου μετά το BotW. Θα το προτιμούσα retail, γύρω στα 30-35 ευρώ αν το έβρισκα, ωστόσο αυτή τη στιγμή στο e-shop του Καναδά πουλιέται για $40,00, δηλαδή για €27,80, πραγματικό bargain (ενδεικτικά, η τιμή του στα κλειδάδικα για Steam είναι στα €32,00 αυτή τη στιγμή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι σκόραρε ένα καλό προς μέτριο (7αρακι) στο Nintendolife. Το παιχνίδι (αν λάβω υπόψη τον ανταγωνισμό που έχει στο PS4 και το είδος του) το θεωρώ ποιο κατάλληλο - θα είναι πιο επιτυχημένο για το switch ειδικά σε Portable mode.

 

Τώρα πως τα κατάφεραν και το κάναν 30 fps στο switch (docked) απορώ...  

 

Μπορει να ηταν επιλογη του dev.

 

Ευτυχώς που το μάτι μου δεν μπορεί να διακρίνει πάνω από 30 καρέ, άρα δεν θα έχω πρόβλημα!!!

 

Πέρα από την πλάκα, τo game είναι το επόμενο στη λίστα μου μετά το BotW. Θα το προτιμούσα retail, γύρω στα 30-35 ευρώ αν το έβρισκα, ωστόσο αυτή τη στιγμή στο e-shop του Καναδά πουλιέται για $40,00, δηλαδή για €27,80, πραγματικό bargain (ενδεικτικά, η τιμή του στα κλειδάδικα για Steam είναι στα €32,00 αυτή τη στιγμή).

 

Σιγουρα ενδιαφερον!

Να σε ρωτησω; εαν αγοραζουμε στα διαφορετικα e-shop, χρειαζομαστε για το καθε ενα αλλο nintendo account ? Γιατι στο wii u αγορες απο UK/AU/EU, εμεναν στην κονσολα και ηταν προσβασιμες απο ολα τα NNID αλλα τα gold coins (Εκπτωτικα 10 με 30%) δεν μοιραζονταν.

Μιας και εαν καποιος αγοραζει συχνα απο e-shop, δεν θα εχει προσβαση σε gold coins...mynintendo και υπαρχουν που και που καλες εκπτωσεις.

 

ενταξει οχι οτι εχει και σημασια τωρα αλλα απορω πως ακομα δεν εχουν ανεβει specs  απο την κονσολα...

 

Εαν δεν κανω λαθος η Ν. specs  απο gamecube/wii/wii u δεν κυκλοφορησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για Portable mode το χω δει  και στο vita - μου αρεσε το παλιο ff7 style . Μου έκανε εντυπωση γιατι η square στο ενημερωτικο mail ελεγε σουπερ νεα κυκλοφορια ..... 14/12 το χα παρει με -33% στο pc και τοβαλα με την ευκαιρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σιγουρα ενδιαφερον!

Να σε ρωτησω; εαν αγοραζουμε στα διαφορετικα e-shop, χρειαζομαστε για το καθε ενα αλλο nintendo account ? Γιατι στο wii u αγορες απο UK/AU/EU, εμεναν στην κονσολα και ηταν προσβασιμες απο ολα τα NNID αλλα τα gold coins (Εκπτωτικα 10 με 30%) δεν μοιραζονταν.

Μιας και εαν καποιος αγοραζει συχνα απο e-shop, δεν θα εχει προσβαση σε gold coins...mynintendo και υπαρχουν που και που καλες εκπτωσεις.

 

Εγώ ένα account έχω και όταν θέλω να μπω σε e-shop άλλης χώρας απλά μπαίνω από το pc μου στο my.nintendo και αλλάζω region.

 

Στο my.nintendo πάντως σου δίνει gold coins και για digital και για retail games. Ωστόσο αγόρασα το Othello, αλλά gold coins δεν μου έδωσε (ίσως επειδή ήταν φθηνό; ), ενώ από το retail Zelda περάστηκαν κανονικά τα gold coins.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...