Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 επισης πωλειται σχεδον 1 BOTW ανα κονσολα. Πρωτακουστο στην Ισπανια.

Αυτο εδω με ξεπερναει πραγματικα. Δηλαδη ορισμενοι ετρεξαν να πληρωσουν νεα κονσολα day one και δεν πηραν το μοναδικο πραγματικα αξιολογο παιχνιδι για αυτην? 

Δηλαδη ή πηραν το Switch για να το εχουν να καθεται και να περιμενουν να πεσει η τιμη του ή προτιμησαν να δωσουν 50ευρω στο 1,2 Switch αντι για το zelda. Πραγματικα και τα δυο σεναρια τα βρισκω για γελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Σου δίνω εγώ την απάντηση του:

 

"Αν βγάλεις έξω τα exclusives και τα 3rd parties τότε μένουν τα indies άρα μόνο indies έχει".

 

 

Ναι, όπως το αντίστοιχο επιχείρημα στις PC v Consoles διαμάχες, όπου φιγουράρει το επιχείρημα «δεν μου αρέσει να παίζω MOBA, MMO, strategies και adventures, άρα η κονσόλα μου παίζει τα ίδια με το πισί».

 

Κάπως έτσι πάει και εδώ, μόνο indies περιμένουμε για το NSw, ισχύει.

 

*Και βασικά, ούτε indies περιμένουμε, γιατί τα παίζουμε και σε low end πισί τώρα που το σκέφτομαι. Παιδιά, μην πάρετε Switch, πεταμένα λεφτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ενα τσακ προσωπικα απο το να παρω την παραπανω προσφορα αλλα ειμαι πιο πολυ διστακτικος για καποια θεματα τα οποια ειναι υπερβολικα πιθανο(σχεδον σιγουρο)οτι θα δουμε αργοτερα οπως revision 2(πιθανως με αλλο dock)και ισως και αναβαθμισμενο Switch που εκει οι αντιδρασεις του κοσμου στην αρχικη ανακοινωση θα ειναι αναμεικτες.

Ποσα χρονια εκανε να βγαλει το n3ds απο το παλιο;Πολλα χρονια να περιμενεις παντως.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να σου πω λοιπον εγω την μεγαλη διαφορα αυτου με αρκετους απο εμας?

1)Δεν ασχολειται γενικα με παιχνιδια για να εχει απαιτησεις ,αλλα δεν εχει και αλλες κονσολες/συστηματα

2)Δεν τον ενδιεφεραν τα χρηματα που εδωσε ουτως ή αλλως(γιατι πολυ απλα μπορει να τα βγαλει πισω απο τα views και το καναλι του).

 

Δωστε μου και εμενα ενα Switch δωρεαν απο χορηγους(ή στην μιση τιμη/εκπτωση)να σου εκθιασω μεχρι αηδιας την κονσολα.

 

Αλλα επειδη μιλαμε για Ελλαδα που το χρηματικο ειναι ενα οριο,ειδικα αν εχεις και αλλες πλατφορμες και γενικα φευγει πολυ χρημα ουτως ή αλλως,ειναι Αυτονοητο να σκεφτομαστε διαφορετικα οι περισσοτεροι απο εμας σε σχεση με ατομα οπως αυτον. 

 

Πάλι χάνεις το point. Εχεις έναν τύπο που δεν είναι gamer, που ξοδεύει χιλιάδες ευρώ σε γκατζετιές και διάφορα, που τα θέλω του και οι απαιτήσεις του είναι στο Θεό και το χιλιάρικο που πληρώνει για κάθε νέο smartphone το θεωρεί δίκαιο παιχνίδι για τους δικούς του λόγους να του αρέσει επί της ουσίας ένα σύστημα σαν το Switch που θα μπορούσε να του έχει ανοίξει κανονική (κωλο)τρύπα για τα "προβλήματα" που αναφέρθηκαν και τις λάθος(; ) σχεδιαστικές επιλογές επικεντρωμένος μόνο στο hardware. Είναι κάτι που θα περίμενε κιόλας κάποιος από ένα άτομο όπως αυτός.

 

Αντίθετα το μηχάνημα τον κέρδισε παρά τα όποια του θέματα. Τα ξεπέρασε ρε παιδί μου εν ριπή οφθαλμού και πέρασε στην ουσία ο άνθρωπος. Το έχει πει κιόλας ο ίδιος εξάλλου ότι δεν αγοράζει νουμεράκια αλλά αγοράζει εμπειρίες, σε όλα. Αυτή η δήλωση του είναι δήλωση ανθρώπου που είναι πιο σοβαρός gamer από τον δήθεν gamer (άσχετα αν δεν είναι ο ίδιος) που αγόρασε PS4 πάνω στη λογική "έχει καλύτερη ανάλυση". 

 

Αυτό εδώ είναι παλιότερο μεν αλλά συνεχίζει να ισχύει μέχρι και σήμερα και λυπάμαι που το λέω αλλά είναι ντροπή για τους δήθεν gamers. Σας έστειλε αδιάβαστους (όσοι το κάνετε αυτό τουλάχιστον) ένας non gamer και δεν το έχετε καταλάβει και συνεχίζετε να μην χαμπαριάζετε. Υπόψη ότι ο μέσος όρος ηλικίας των gamers είναι 33 ετών που έχουν και εμπειρία υποτίθεται.  

 

http://www.playstationlifestyle.net/2015/02/26/survey-ps4-better-resolution-is-the-1-reason-people-buy-a-ps4/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα ήταν ΓΑΜΑΤΟ αν στο θέμα με τίτλο "Nintendo Switch [3 Μαρ 2017]" μιλάγαμε για τις εμπειρίες μας με την κονσόλα και ΟΧΙ να προσπαθεί ο ένας να επιβάλλει την άποψή του στον άλλον;

 

Λέω τωρα ;-)

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα ήταν ΓΑΜΑΤΟ αν στο θέμα με τίτλο "Nintendo Switch [3 Μαρ 2017]" μιλάγαμε για τις εμπειρίες μας με την κονσόλα και ΟΧΙ να προσπαθεί ο ένας να επιβάλλει την άποψή του στον άλλον;

 

Λέω τωρα ;-)

 

Ναι ρε παιδιά ήμαρτον.....Ουτε μετοχές να είχατε στις αντίστοιχες εταιρίες.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην το παίρνετε και τοις μετρητοίς - δεν κάνω σύγκριση μεταξύ αυτού και του switch. Πιο πολύ αναφέρομαι στο γεγονός ότι οι περισσότερες κυκλοφορίες του switch αυτή την στιγμή είναι Indies παρά π.χ. τίτλοι του 3ds. Και αυτό με ανησυχεί. Υπομονή μάλλον μέχρι το καλοκαίρι Ε3 να δούμε περισσότερα.

 

Βάζεις ένα μηχάνημα που δεν υπάρχει, με τιμή που ελπίζουν να ξεκινάει στα 300€, με specs που καθορίζονται από τα λεφτά που ΘΑ μαζέψουν, μας λες να δούμε και την οθόνη του για τα παιχνίδια που παίζει αλλά κατά τα άλλα απλά ήθελες να πεις για τα indies!

 

Νταξει! :lol:

Η Nintendo japan παντως βλεπω εξακολουθει να συμπεριφερεται στους youtubers με την ιδια πολιτικη

 

και ειδικα μιας και μιλαμε και για launch κονσολας που δεν ειναι οτι το καλυτερο(και σιγουρα για το review του zelda μονο καλα λογια θα εχουν να πουν)

 

https://www.youtube.com/watch?v=grXI8QPxRvI

 

https://www.youtube.com/watch?v=w1CfReGFm2s

 

 

Και αυτοί συνεχίζουν να ασχολούνται και να θυμώνουν.

Χωρίς να συμφωνώ απαραίτητα με τη Nintendo στο θέμα είναι να απορεί κάποιος.

Το κάνουν γιατί θέλουν να ενημερώσουν ή βλέπουν μια πηγή εσόδων να χάνεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας δεν θυμώνει και καμία άποψη δεν θέλω να επιβάλλω. Τουλάχιστον προσωπικά εγώ. Απλώς μην κάνουμε πως το wii (και το wiiU e-shop τώρα τελευταία) δεν υπήρξε... Αυτό είναι που δεν θέλω να επαναληφθεί και στο switch.

 

Όπως και ο κύκλος (Dragon Quest 20fps --> A δεν είναι καλό Port = δεν το αγοράζουμε> Dev = A δεν το αγοράζουν > insert random δικαιολογία ή μη του Dev (π.χ. το Switch είναι underpowered) > Dev τρέχει ακόμα μακριά από την Nintendo.

 

(Όπως και το να απαντάνε κάποιοι για μένα...)

 

Τι εννοώ - διαβάστε αυτό : Food for thought..

 

https://pietriots.com/2010/12/17/the-3rd-party-wall-of-shame/ 

 

(το παραπάνω site/blog είναι καράκοκκινο και από τα αγαπημένα μου γιατί μου αρέσει η οπτική τους σε πολλά θέματα σχετικά με την Nintendo.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αυτο εδω με ξεπερναει πραγματικα. Δηλαδη ορισμενοι ετρεξαν να πληρωσουν νεα κονσολα day one και δεν πηραν το μοναδικο πραγματικα αξιολογο παιχνιδι για αυτην?

Δηλαδη ή πηραν το Switch για να το εχουν να καθεται και να περιμενουν να πεσει η τιμη του ή προτιμησαν να δωσουν 50ευρω στο 1,2 Switch αντι για το zelda. Πραγματικα και τα δυο σεναρια τα βρισκω για γελια.

Ή απλώς το πήραν digital.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε θα ήταν ΓΑΜΑΤΟ αν στο θέμα με τίτλο "Nintendo Switch [3 Μαρ 2017]" μιλάγαμε για τις εμπειρίες μας με την κονσόλα 

Θα ηταν αν στο θεμα συμμετειχαν μονο κατοχοι της κονσολας και οχι και υποψηφιοι αγοραστες/ενδιαφερομενοι(οπως δηλαδη συμβαινει στα περισσοτερα παρομοια θεματα κονσολων,παιχνιδιων).

Επισης απο την στιγμη που τα σχολια ειτε συμφωνει καποιος,ειτε διαφωνει ειναι on topic ποιο το προβλημα?

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά μεγάλη χαζομάρα να μην έχουν ένα manual με τα βασικά κουμπιά μέσα. Χθές μου έκανε κάτι κουλό το ένα από τα joicon το αριστερό. Είχα παίξει στην τηλεόραση μετά τα έβγαλα από το gampad και το κούμπωσα πάνω στην κονσόλα.

Αφού κάποια πράγματα μετά από ώρα πήρα την κονσόλα στα χέρια και πήγα να παίξω. Το αριστερό joycon ήταν τελέιως νεκρό.

Με τα πολλά αφού κοίταγα τι πρέπει να κάνω τελικά αυτό που έσωσε την κατάσταση και είναι μάλλον το reset του ούτε που ξέρω δλδ είναι ένα κουμπάκι που έχει στο κέντρο του joicon εκέι που κουμπώνει με την κονσόλα. Το πάτησα και απλά επανήλθε.

Τώρα για τα game να πω ότι είχα καιρό να ενθουσιαστώ τόσο με κοσνόλα. Εδώ που τα λέμε έχω να πιάσω κονσόλα από την εποχή του ps1 που το είχα πάρει και αυτό τις πρώτες μέρες που είχε βγει. 

Και πριν πέσουν οι κακόπιστοι απλά να δηλώσω ότι έχω παιξει άπειρες ώρες σε snes πίσω πριν πολλά χρόνια.

Για μένα είναι κίνηση ματ η φορητότητα της κονσόλας. Απλά πατάς το sleep και είτε συνεχίζεις να παίζεις στην τηλεόραση η την παίρνεις μαζί σου και παίζεις όπου θέλεις. Από τα ποιο θετικά χαρακτηριστικά της για μένα.

Το άλλο πολύ θετικό της όπως έχω γράψει  είναι η οθόνη της και ο ήχος της που και τα δύο είναι απίστευτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά μεγάλη χαζομάρα να μην έχουν ένα manual με τα βασικά κουμπιά μέσα. Χθές μου έκανε κάτι κουλό το ένα από τα joicon το αριστερό. Είχα παίξει στην τηλεόραση μετά τα έβγαλα από το gampad και το κούμπωσα πάνω στην κονσόλα.

Αφού κάποια πράγματα μετά από ώρα πήρα την κονσόλα στα χέρια και πήγα να παίξω. Το αριστερό joycon ήταν τελέιως νεκρό.

Με τα πολλά αφού κοίταγα τι πρέπει να κάνω τελικά αυτό που έσωσε την κατάσταση και είναι μάλλον το reset του ούτε που ξέρω δλδ είναι ένα κουμπάκι που έχει στο κέντρο του joicon εκέι που κουμπώνει με την κονσόλα. Το πάτησα και απλά επανήλθε.

Τώρα για τα game να πω ότι είχα καιρό να ενθουσιαστώ τόσο με κοσνόλα. Εδώ που τα λέμε έχω να πιάσω κονσόλα από την εποχή του ps1 που το είχα πάρει και αυτό τις πρώτες μέρες που είχε βγει.

Και πριν πέσουν οι κακόπιστοι απλά να δηλώσω ότι έχω παιξει άπειρες ώρες σε snes πίσω πριν πολλά χρόνια.

Για μένα είναι κίνηση ματ η φορητότητα της κονσόλας. Απλά πατάς το sleep και είτε συνεχίζεις να παίζεις στην τηλεόραση η την παίρνεις μαζί σου και παίζεις όπου θέλεις. Από τα ποιο θετικά χαρακτηριστικά της για μένα.

Το άλλο πολύ θετικό της όπως έχω γράψει είναι η οθόνη της και ο ήχος της που και τα δύο είναι απίστευτα.

Ωραια, γραψε και τα αρνητικα της τωρα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...