Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Edit: πλάκα πλάκα έχετε κάποιο τοπ 5 απο games που θέλετε να παίξετε στο Switch;

Θα έλεγα τοπ 10 αλλά... είναι τα μισά παιχνίδια. :')

 

Εμένα αυτή είναι η πρόχειρη λίστα μου:

1. The Legend of Zelda: BotW

2. Super Mario Odyssey

3. Xenoblade Chronicles 2

4. ARMS

5. Mr Shifty

 

Το 5 το έχω κωλοψήσει ειδικά για handheld mode!

Καλα εκανες και δεν ειπες top 10 γιατι η λιστα απλα δεν βγαινει :P

 

1.Zelda

2. Splatoon 2

3.Super mario odyssey

4.Xenoblade Chronicles 2

5.Το project octopath αν οντως αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας ΜΗ gamer, technology junkie έπιασε το νόημα καλύτερα από οποιονδήποτε άλλο και καλά "gamer". Οταν λέω εγώ ότι αποσπάται η προσοχή μας με οτιδήποτε άλλο εκτός από την ουσία ευτυχώς υπάρχουν και αυτοί σαν και αυτόν να υπενθυμίζουν ότι το δάσος είναι εκεί. Πέρα από τα λάθος specs που έβαλε στο τέλος το υπόλοιπο review είναι αυτό που θα περίμενε να μάθει κάποιος που θέλει να παίξει

 

https://www.youtube.com/watch?v=bh3s-iBDjKA

 

Και ναι, σαφέστατα και είμαι της άποψης ότι περιμένεις να βγει παιχνίδι που θες να παίξεις για να πάρεις ένα μηχάνημα πριν σκάσεις τα φράγκα σου. Για εμένα το Switch απέχει ακόμα αρκετά και προηγείται το PS4 slim/pro πριν περάσω στην δική του αγορά και μάλλον θα γίνει στο revision 2. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται, δεν χρειάζεται να φτιάξετε διαφορετικά accounts για να μπορέσετε να αγοράσετε από άλλα eshops. Μπορείτε απλά να αλλάζετε regions στο main σας, μέσα από πισί ή smartphone.

 

Έχουμε βρει ποιό είναι το πιο φθηνό eshop μέχρι τώρα;

Νοτιος αφρικη και καναδας. Εγω αυτα εχω εντοπισει. Οι περισοτερες χωρες δεν εχουν καν eshop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας ΜΗ gamer, technology junkie έπιασε το νόημα καλύτερα από οποιονδήποτε άλλο και καλά "gamer". 

Συγκρινεις ατομο το οποιο ''πεταει''χιλιαδες ευρω το χρονο σε κινητα,tablet,laptop και λοιπες gadget ιες ( το λεει και το ονομα του site του) ειναι full υπερ του mobile με ποιον ακριβως? Δεν το καταλαβες οταν ειπε οτι τα 60δολλαρια για το zelda του δειχνουν πολλα τι επαφη εχει με το gaming γενικα και ποσο θα ασχοληθει με το Switch?

 

Δεν εχω κατι με τον συγκεκριμενο,ισα ισα που μου ειναι πολυ συμπαθης για τα αλλα review που ανεβαζει ,αλλα για gaming απλα οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε αλλά οποίος θέλει το I am Setsuna και δεν το έχει αγοράσει ακόμη και το θέλει physical, η Ιαπωνική έκδοση έχει και αγγλικά και μπορείτε να την πάρετε από αρκετά μαγαζιά συμπεριλαμβανομένων και του άμαζον Ιαπωνίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τοπ 15 με τυχαία σειρά (με TBA παιχνίδια ή και με μόνο ανακοινωθέν το franchise)

 

1. Zelda BOTW

2. Xenoblade Chronicles ΙΙ

3. SMT

4. Fire Emblem

5. Fire Emblem Warriors

6. Super Mario Odyssey

7. Skyrim

8. Project Octopath

9. Splatoon 2

10. No More Heroes

11. VOEZ

12. Taiko Drum Master

13. Tales Of

14. Story Of Seasons

15. Puyo Puyo Tetris

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρινεις ατομο το οποιο ''πεταει''χιλιαδες ευρω το χρονο σε κινητα,tablet,laptop και λοιπες gadget ιες ( το λεει και το ονομα του site του) ειναι full υπερ του mobile με ποιον ακριβως? Δεν το καταλαβες οταν ειπε οτι τα 60δολλαρια για το zelda του δειχνουν πολλα τι επαφη εχει με το gaming γενικα και ποσο θα ασχοληθει με το Switch?

 

Δεν εχω κατι με τον συγκεκριμενο,ισα ισα που μου ειναι πολυ συμπαθης για τα αλλα review που ανεβαζει ,αλλα για gaming απλα οχι.

 

Νομίζω το βλέπετε και οι 2 λίγο λάθος.

Εμένα προσωπικά μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον το τι είχε να πει. Δε μου είπε κάτι καινούριο σχετικά με την κονσόλα. Θεωρώ οτι αυτά που είπε τα ξέρουμε όλοι, και απλά κάποιοι απο εμάς θεωρούν οτι έχουν, ή και όντως έχουν, περισσότερες απαιτήσεις πέραν της φορητότητας και του versatility στο gaming.

 

Το ενδιφέρον το βρήκα στο οτι αυτός ο τύπος, ο "έχω ελάχιστη εώς καθόλου σχέση με το gaming", είναι ένα δείγμα του μέσου καταναλωτή gadgetάκια o οποίος σε μία πρόταση χαρακτηρίζεται και ως "έχω και άλλες δουλειές, δε θέλω να καίγομαι στα games κλεισμένος στο σπίτι μπροστά απο μια οθόνη". Αυτού του είδους τον καταναλωτή, που διψάει να κάνει το portability κεντρικό μέρος της ζωής του, είναι ένα κομμάτι της πίτας στο οποίο προσπαθεί να κάνει επίκληση to Nintendo Switch, και αν όντως αυτός ο τύπος αποτελεί δείγμα των απαιτήσεων του μέσου καταναλωτή, θεωρώ είναι σε καλό δρόμο.

 

Η Nintendo είναι γνωστή για το οτι προσπαθεί περισσότερο απο τους ανταγωνιστές της να καινοτομεί, και να δημιουργεί διαφορετικές προοπτικές για το πως παίζουμε games αγνοώντας συχνά την περπατημένη. Άλλες φορές τα καταφέρνει και, άλλες γκρεμοτσακίζεται. Γι' αυτό έχει τόσους haters, και γι' αυτό τη γλεντάνε τόσοι πολλοί (οκ ναι, είναι και η υπεροψία της λόγος που την παίρνουν στο ψηλο :P ).

 

Προσωπικά πιστεύω για τις καινοτομίες στο gaming, δεν είναι κανόνας οτι τον τελευταίο λόγο θα τον έχει εξ ολοκλήρου το gaming community. Η τεχνολογία μαζί με το μαρκετινγκ μπορούν να κατασκευάσουν και να επαναπροσδιορίσουν τα πιο απίθανα "θέλω", στις πιο απίθανες ομάδες ανθρώπων.

 

Και οι υπόλοιποι μετά ακολουθούν..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενδιφέρον το βρήκα στο οτι αυτός ο τύπος, ο "έχω ελάχιστη εώς καθόλου σχέση με το gaming", είναι ένα δείγμα του μέσου καταναλωτή gadgetάκια o οποίος σε μία πρόταση χαρακτηρίζεται και ως "έχω και άλλες δουλειές, δε θέλω να καίγομαι στα games κλεισμένος στο σπίτι μπροστά απο μια οθόνη". Αυτού του είδους τον καταναλωτή, που διψάει να κάνει το portability κεντρικό μέρος της ζωής του, είναι ένα κομμάτι της πίτας στο οποίο προσπαθεί να κάνει επίκληση to Nintendo Switch, και αν όντως αυτός ο τύπος αποτελεί δείγμα των απαιτήσεων του μέσου καταναλωτή, θεωρώ είναι σε καλό δρόμο.

Υπο αυτη τη σκοπια ναι εχεις δικιο και οντως ισχυει βεβαια εξακολουθω να ειμαι αντιθετος να ενα κυριως λογο. Τα περισσοτερα youtube review οπως αυτου ανεβαινουν μια φορα οταν πρωτο κυκλοφορει η κονσολα. Μετα δεν θα κατσουν να ξαναασχοληθουν με αυτην. πχ την γνωμη του για το zelda ή για μελλοντικες εξελιξεις δεν θα την μαθουμε.

 

Υπο αυτη τη σκοπια ειναι σαν να παω εγω(ή ο οποιοσδηποτε)να νοικιασει το Switch για 3 ημερες και να ανεβασει και αυτος αντιστοιχο review για την κονσολα.

Ε δεν λεει και πολλα ,γιατι τους περισσοτερους απο εμας μας ενδιαφερει σε βαθος χρονου πως θα τα παει η κονσολα οχι τωρα day one.

Βασικα αυτο που θελω να πω ειναι οτι περαν αναλυσεις  απο site τυπου digitalfoundry, βρισκω τελειως ανουσια τα review κονσολων γιατι εν μερη δεν λενε και τιποτα το ενδιαφερον ή χρησιμο μιας και μιλαμε για day one αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δούμε που θα φτάσει το SWITCH

 

 

 

nintendo-has-a-new-game-console-called-s

 

Ηξερα οτι το U δεν τα πήγε και πολύ καλά, αλλά όχι ότι ήταν ΤΟΣΟ πάτος!

 

To Switch, εφόσον πάρει τα IPs και το support του 3DS, το βλέπω για περίπου 50-60 εκατομμύρια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σκοτωσει σιγα σιγα το 3ds και μεταφερει ολα τα ips στο Switch τοτε δεν ειναι καθολου αδυνατο να χτυπησει τρελα νουμερα.Παιχνιδια θελει η κονσολα και αν φερει αυτα των handheld της τοτε ειναι ρεαλιστικοτατος ο αριθμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...