Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Polaki το παίζω docked και με πρήζει η δικια μου να πάμε για ύπνο.Το κλείνω και με βλέπει να το έχω κάνει handheld και να συνεχίζω στο κρεβάτι.Καταλαβαινεις τι επικρατεί μετά ε;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για όποιον έχει κάρτα Eurobank και θέλει Switch μου ήρθε μήνυμα ότι έχει για μερικές μέρες ο Γερμανός 20% επιστροφή για αγορές άνω των 199€.

 

 

αυτο θεωρειται φυσιολογικη απαντηση εταιρειας

Σύμφωνα με την τεχνική υποστήριξη της Nintendo, υπάρχουν αρκετές πιθανότητες στις οθόνες LCD να παρουσιαστεί αυτό το φαινόμενο, το οποίο είναι σύνηθες και φυσιολογικό και δεν θα πρέπει να θεωρείται ελάττωμα. Να υπενθυμίσουμε πως το 2004 υπήρξαν παρόμοια φαινόμενα με τα "νεκρά" pixels στο Nintendo DS. - See more at: http://www.enternity.gr/Article/Games/News/Nintendo-Χαρακτηριστικό-των-LCD-τα-dead-pixels/41439.html

 

Ας δούμε τι λέει και το manual από άλλη συσκευή:

 

"Red, blue, or green spots (bright spots) or black spots (dark spots) may appear in certain locations on the LCD screen. The appearance of such spots is a normal occurrence associated with LCD screens and not a sign of malfunction. LCD screens are made using highly precise technology. However, a very small number of dark pixels or continuously lit pixels exist on each screen."

 

Ας δούμε και ένα link:

 

http://uk.rtings.com/tv/learn/tv-warranties-care

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον έχει κάρτα Eurobank και θέλει Switch μου ήρθε μήνυμα ότι έχει για μερικές μέρες ο Γερμανός 20% επιστροφή για αγορές άνω των 199€.

Μπορουμε να το σιγουρεψουμε αυτο ,γιατι αν ισχυει τοτε στην ουσια βγαινει το Switch με το zelda δωρο(ή αλλιως η κονσολα στα 270 κατι περιπου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον έχει κάρτα Eurobank και θέλει Switch μου ήρθε μήνυμα ότι έχει για μερικές μέρες ο Γερμανός 20% επιστροφή για αγορές άνω των 199€.

 

Ας δούμε τι λέει και το manual από άλλη συσκευή:

 

"Red, blue, or green spots (bright spots) or black spots (dark spots) may appear in certain locations on the LCD screen. The appearance of such spots is a normal occurrence associated with LCD screens and not a sign of malfunction. LCD screens are made using highly precise technology. However, a very small number of dark pixels or continuously lit pixels exist on each screen."

 

Ας δούμε και ένα link:

 

http://uk.rtings.com/tv/learn/tv-warranties-care

 

Αρα 339 ευρω, 20% ειναι 67 ευρω...χμ...ΑΝ μπορεσεις να τα χρησιμοποιησεις σου βγαινει τσαμπα ενα παιχνιδι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουμε να το σιγουρεψουμε αυτο ,γιατι αν ισχυει τοτε στην ουσια βγαινει το Switch με το zelda δωρο(ή αλλιως η κονσολα στα 270 κατι περιπου).

Το μήνυμα ήρθε από τη Eurobank. Ελπίζω πως δεν λένε ψέμματα.

Η επιστροφή φυσικά είναι στην κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θυμαμαι οτι και πριν κατι εβδομαδες που ειχε γινει αναλογη ενεργεια στις τηλεορασεις απο το Πλαισιο,το 20% πιστωνεται στο πορτοφολι για επομενη αγορα,δεν επιστρεφονται τα χρηματα πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο (και αντικειμενικο αρθρο) απο το Eurogamer. Αυτο ακριβως πιστευω οτι ειναι το νοημα του Switch. Απλα (οπως αναφερει και το αρθρο) ορισμενα πραγματα θα μπορουσαν να ειχαν παει καλυτερα, η αλλιως ασθενειες 1ης γενιας.

 

http://www.eurogamer.net/articles/2017-03-08-switch-has-redesigned-portable-gaming-forever

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιχτηκε και σχετικο θεμα αλλα δεν ξερω τι ισχυει.

http://www.insomnia.gr/topic/638798-cosmote-%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE-20-%CE%BC%CE%B5%CF%83%CF%89-eurobank-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%82-199%E2%82%AC-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BD/

 

Προσωπικα δεν εχω καρτα Eurobank και ρωταω αν ισχυει να δω μηπως εχει καποιος γνωστος μου.


Απο την αλλη σκεφτομαι μην τυχον και γενικα δουμε τιποτα αποτομες μειωσεις τιμων στο Switch μολις φυγει το hype των πρωτων ημερων(κυριως προς γιορτες)και βαραω το κεφαλι μου μετα που βιαστηκα να παρω την κονσολα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιχτηκε και σχετικο θεμα αλλα δεν ξερω τι ισχυει.

http://www.insomnia.gr/topic/638798-cosmote-%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE-20-%CE%BC%CE%B5%CF%83%CF%89-eurobank-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%82-199%E2%82%AC-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BD/

 

Προσωπικα δεν εχω καρτα Eurobank και ρωταω αν ισχυει να δω μηπως εχει καποιος γνωστος μου.

Απο την αλλη σκεφτομαι μην τυχον και γενικα δουμε τιποτα αποτομες μειωσεις τιμων στο Switch μολις φυγει το hype των πρωτων ημερων(κυριως προς γιορτες)και βαραω το κεφαλι μου μετα που βιαστηκα να παρω την κονσολα :P

 

Αν ισχύει 20% άμεση επιστροφή και δεν είναι όντως πίστωση για επόμενη αγορά, αν πάρεις το Zelda και το Switch θα πληρώσεις 327 ευρώ σύνολο.

 

Δε νομίζω οτι στον πρώτο χρόνο θα δεις ποτέ τέτοια μείωση τιμής! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύει 20% άμεση επιστροφή και δεν είναι όντως πίστωση για επόμενη αγορά, αν πάρεις το Zelda και το Switch θα πληρώσεις 327 ευρώ σύνολο.

 

Δε νομίζω οτι στον πρώτο χρόνο θα δεις ποτέ τέτοια μείωση τιμής! :P

Καλα μια η αλλη βγαινει γιατι και επιστροφη να σου δινουν 67ευρω για την επομενη αγορα,αγοραζεις την ιδια στιγμη το zelda και σου βγαινει μια η αλλη απλα στα 339ευρω(δεδομενου οτι το 20% προκυπτει απο τα 339ευρω και οχι απο τα 409ευρω που κοστιζει zelda και Switch).

Επισης με αυτη την κινηση για οποιον αγορασει Switch+Zelda στα 410ευρω(αν ισχυει παντα)βγαινει δωρεαν το pro controller(κοινως σκετη η κονσολα βγαινει 410-69-80=261ευρω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μια η αλλη βγαινει γιατι και επιστροφη να σου δινουν 67ευρω για την επομενη αγορα,αγοραζεις την ιδια στιγμη το zelda και σου βγαινει μια η αλλη απλα στα 339ευρω(δεδομενου οτι το 20% προκυπτει απο τα 339ευρω και οχι απο τα 409ευρω που κοστιζει zelda και Switch).

Επισης με αυτη την κινηση για οποιον αγορασει Switch+Zelda στα 410ευρω(αν ισχυει παντα)βγαινει δωρεαν το pro controller(κοινως σκετη η κονσολα βγαινει 410-69-80=261ευρω).

αρα η τιμη που ολοι ελπιζαμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα η τιμη που ολοι ελπιζαμε..

Θα σου ελεγα ναι αν δεν ηταν τοσο απογοητευτικα τα πρωτα δειγματα σε dock mode(μιας και αναφερθηκε το pro controller για αυτο).

 

Προσωπικα παντως ισως προχωρησω στην παραγγελια του λογω αυτης της ενεργειας(αν βρω γνωστο με καρτα Eurobank και σιγουρευτουμε οτι ισχυει)ή περιμενω μεχρι το καλοκαιρι που μαλλον θα το χρειαστω λογω δουλειας και εξωχικου(νησι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προβλημα υπαρχει με το pro controller σε docked mode εκτος απο την τιμη του? Εμενα με βολεψε απιστευτα παντως.

Οχι το pro controller ειναι μια χαρα(εκτως της τιμης του κλασσικα). Εννοω οτι ειναι ως τωρα απογοητευτικες οι επιδοσεις σε dock mode(και αρα σε παραπανω αναλυση)σε σχεση με την ταμπλετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α αυτο ναι, εχω αρκετα frame drops, σε portable παιζει καλυτερα. :P Αλλα οκ δεν μου χαλαει την εμπειρια τουλαχιστον στο zelda.

 

Επισης εχω παρατηρησει οτι καιει αρκετα οταν το βγαζω απο το dock μετα απο αρκετη ωρα, σε portable mode καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...