Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχαχα το HIGH-END μου άρεσε. Έχω πέσει στο πάτωμα και κυλιέμαι και γελάω. .. Ερρμ πως το λένε ...? ROFL :)

 

4 Α57 στο 1 ghz είναι high-end μαζί με 6.2 οθόνη στα 720p - με πλαστική οθόνη. 339 Ευρώ. Το 2017. Μάλιστα.

 

Πάλι καλά που δεν μας δώσαν αυτό για  340 ευρώ. 

new-shield-tablet-k1-controller-update.j

 

 

Που κάνει 199 αλλά έχει kepler... (Άλλο αν έχει 1080p οθόνη - 4κ υποστήριξη και είναι μισό από το γουρούνι το αντίστοιχο το Χ1) 

 

Kudos στην Nintendo εκεί αλλά γιατί πιστεύω πως θα έβγαζε τον αντικαταστάτη του παραπάνω για 199 η Nvidia με το Χ1 αν δεν βρισκόντουσαν οι cheepos της N για να το αγοράσουν? Το 2014 βγήκε το n3DS και ακόμα είχε μια DMP-200 PICA ενώ το PSVITA ήδη έπαιζε με την (POWERVR) IMGTECH...

 

Τι να λέμε.. και 340 και μη φορητό (περίπου) και .. shield TV στα games.

 

Στο μεταξύ ξεχώρισε στο μυαλουδάκι σου - τους price concious πελάτες και το είδος του φτωχοπλυμούτση που μας αποκαλείς εμμέσως πλην σαφώς όλους. Είναι προσβολή αυτό που έγραψες και λογικά θα έπρεπε να ζητήσεις συγνώμη στον καθένα και προσωπικά.

 

Αν είναι δυνατόν 400 ευρώ για switch και ps4pro να γράφεις τέτοια πράγματα. Η σύγκριση είναι εκεί θες δεν δες και δεν χρειάζεται να είσαι εκατομμυριούχος για να την κάνεις.

 

Έλεος ? :)

 

Τα ακριβή λόγια μου ήταν "το high-end portable gaming της Nintendo θα είναι ακριβό".

Το Switch είναι το high-end portable στην κατηγορία των portables της Nintendo. Το συγκεκριμενοποίησα γι' αυτόν ακριβώς το λόγο.

Παρ' όλα αυτά χαίρομαι που σε διασκεδάζω ρε Steve! Γι' αυτό ζω. ;P

 

Με συγχωρείς. Δεν ήξερα οτι για κάποιους το να είσαι οικονομικά αδύναμος είναι προσβολή.

Τώρα γελάω εγώ.

 

Δε θα κάτσω να εξηγήσω για ποιο λόγο η οικονομική κατάσταση και η αγοραστική δύναμη είναι το πρίσμα με το οποίο ένας καταναλωτής βλέπει την αγορά, ακόμα και αν αυτός δεν το καταλαβαίνει. Είναι way too off topic και αρκετά χρονοβόρο.

Παρ' όλα αυτά σε παραπέμπω σε οποιοδήποτε βιβλίο εισαγωγής στην μικρο-οικονομία και την κοινωνιολογική θεωρία.

 

Αυτά και με αγάπη. Το ξέρεις οτι σε αγαπώ ακόμα και αν διαφωνούμε. <3

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα ακριβή λόγια μου ήταν "το high-end portable gaming της Nintendo θα είναι ακριβό".

Το Switch είναι το high-end portable στην κατηγορία των portables της Nintendo. Το συγκεκριμενοποίησα γι' αυτόν ακριβώς το λόγο.

Παρ' όλα αυτά χαίρομαι που σε διασκεδάζω ρε Steve! Γι' αυτό ζω. ;P

 

Με συγχωρείς. Δεν ήξερα οτι για κάποιους το να είσαι οικονομικά αδύναμος είναι προσβολή.

Τώρα γελάω εγώ.

 

Δε θα κάτσω να εξηγήσω για ποιο λόγο η οικονομική κατάσταση και η αγοραστική δύναμη είναι το πρίσμα με το οποίο ένας καταναλωτής βλέπει την αγορά, ακόμα και αν αυτός δεν το καταλαβαίνει. Είναι way too off topic και αρκετά χρονοβόρο.

Παρ' όλα αυτά σε παραπέμπω σε οποιοδήποτε βιβλίο εισαγωγής στην μικρο-οικονομία και την κοινωνιολογική θεωρία.

 

Αυτά και με αγάπη. Το ξέρεις οτι σε αγαπώ ακόμα και αν διαφωνούμε. <3

 

 

Ανταποδίδω :)

 

Ίσα ίσα. Πιστεύω ότι ενώ σωστά θέτεις το χρηματοοικονομικό πεδίο - το θέμα είναι ότι πιστεύω το τοποθετείς σε λάθος βάση. Και η βάση είναι το ...ράφι!

 

Και το 3ds και το ps vita είναι ακόμα πανάκριβα. To new Shield Tablet με Κ1 Kepler είναι φθηνό όμως σε σχέση με vita και n3ds. Ταυτόχρονα είναι και αρχαίο μπροστά στο switch.ΑΝ παραδειγματιστούμε μόνο και μόνο από αυτά. Φαντάσου να έπαιρνε η Nintendo το SoC του Shield Tablet K1!!!! Το Shitstorm θα ήταν απίστευτο.

 

Από την άλλη δεν σταματάω να σκέφτομαι ότι 8 μήνες θα ήταν αρκετοί για μια μετάβαση στα 16nm - αν μη τι άλλο για απόδοση μπαταρίας - θερμοκρασίες κτλ.... (Εγώ και αν έχω specularei για κάτι τέτοιο...)

 

- Και έτοιμο online

- Καθόλου παιδικές "ασθένειες"

- Mario έτοιμο για fire for effect όποτε κρίναν

- Και xenoblade κοντά...

 

Εγώ εκεί επικεντρώνομαι παρά στα άλλα...

 

Zerg rush είναι αυτό το launch αλλά γιατί? Γιατί??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρέσκο review των controls απο Blunty!

Πολλά respect στον τύπο γενικά μιας και είναι απο τους πιο αυστηρούς και αντικειμενικούς κριτές του Switch. Enjoy.

Edit: Αναφέρει οτι τα Joy-cons του φάνηκαν εξαιρετικά βολικά όταν τα κράταγε μεμονομένα χωρίς το grip. Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

https://www.youtube.com/watch?v=46e3Lhrr1M4

 

 

Ανταποδίδω :)

 

Ίσα ίσα. Πιστεύω ότι ενώ σωστά θέτεις το χρηματοοικονομικό πεδίο - το θέμα είναι ότι πιστεύω το τοποθετείς σε λάθος βάση. Και η βάση είναι το ...ράφι!

 

Και το 3ds και το ps vita είναι ακόμα πανάκριβα. To new Shield Tablet με Κ1 Kepler είναι φθηνό όμως σε σχέση με vita και n3ds. Ταυτόχρονα είναι και αρχαίο μπροστά στο switch.ΑΝ παραδειγματιστούμε μόνο και μόνο από αυτά. Φαντάσου να έπαιρνε η Nintendo το SoC του Shield Tablet K1!!!! Το Shitstorm θα ήταν απίστευτο.

 

Από την άλλη δεν σταματάω να σκέφτομαι ότι 8 μήνες θα ήταν αρκετοί για μια μετάβαση στα 16nm - αν μη τι άλλο για απόδοση μπαταρίας - θερμοκρασίες κτλ.... (Εγώ και αν έχω specularei για κάτι τέτοιο...)

 

- Και έτοιμο online

- Καθόλου παιδικές "ασθένειες"

- Mario έτοιμο για fire for effect όποτε κρίναν

- Και xenoblade κοντά...

 

Εγώ εκεί επικεντρώνομαι παρά στα άλλα...

 

Zerg rush είναι αυτό το launch αλλά γιατί? Γιατί??

 

Όλα αυτά είναι πολύ ωραία και ιδανικά. Σε ιδανικές συνθήκες θα συμφωνούσα.

Πρέπει όμως να λάβεις υπόψη σου οτι οι αποφάσεις πάνω στο development της τεχνολογίας σε οποιοδήποτε τομέα, στα πλαίσια της ανταγωνιστικότητας στην αγορά, καθορίζεται και απο σύνθετους εξωγενείς παράγοντες πέρα απο τα "καλύτερα δυνατά specs". Η πίεση των ανταγωνιστών και ο χρόνος είναι μερικοί απο αυτούς (βλέπε space race επί ψυχρού πολέμου).

 

Προσωπικά δε μπορώ να ξέρω μιας και ούτε είμαι στα board meetings της Nintendo, ούτε έχω βαθιά διορατικότητα στον τομέα της συγκεκριμένης αγοράς, αλλά γνωρίζοντας οτι οι αποφάσεις λαμβάνονται σε ορθολογική βάση, σίγουρα υπήρχε κάποια πίεση ώστε να ληφθούν οι συγκεκριμένες αποφάσεις. Σωστές; Λάθος; Θα δείξει ο χρόνος αργά ή γρήγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sonakias ειμαι και εγω φιλε.αλλα  βαση αυτων τον βιντεο που βαζεται βρηκα και εγω ενα..τελικα μλκια εκανα που αγορασα ps4  και εχω ριξει κανα 1000ρικο πανω του..ολα προβληματικα βγηκαν..

 

https://www.youtube.com/watch?v=6FwlK-jU8Yg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sonakias ειμαι και εγω φιλε.αλλα  βαση αυτων τον βιντεο που βαζεται βρηκα και εγω ενα..τελικα μλκια εκανα που αγορασα ps4  και εχω ριξει κανα 1000ρικο πανω του..ολα προβληματικα βγηκαν..

 

βασικα και ps 4 pro εχω xbox one s εχω και το switch θα παρω αλλα οταν ερθει το time για την ωρα δεν αξιζει μια 

ουτε παιχνιδια εχει και πολλα προβληματα εβγαλε..και το πιο σημαντικο ειναι  Υπερκτιμημένο !!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο θεωρειται φυσιολογικη απαντηση εταιρειας

Σύμφωνα με την τεχνική υποστήριξη της Nintendo, υπάρχουν αρκετές πιθανότητες στις οθόνες LCD να παρουσιαστεί αυτό το φαινόμενο, το οποίο είναι σύνηθες και φυσιολογικό και δεν θα πρέπει να θεωρείται ελάττωμα. Να υπενθυμίσουμε πως το 2004 υπήρξαν παρόμοια φαινόμενα με τα "νεκρά" pixels στο Nintendo DS. - See more at: http://www.enternity.gr/Article/Games/News/Nintendo-Χαρακτηριστικό-των-LCD-τα-dead-pixels/41439.html 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως προεκυψε το υπερκτιμημενο? για γινε πιο αναλυτικος

 

θελεις να μου πεις οτι 339 ευρω δεν ειναι ακριβο ; με μνημη 4 γιγα tegra chip και ενα dock τιγκα στο πλαστικο ; τοτε τι ειναι ; 

ειναι πολυ ακριβο θα μπορουσαν να το ειχαν βαλει 250 η εστω 339 με ενα παιχνιδι αλλα τι να βαλουν παιχνδι μεσα αφου 5 εβγαλαν στο launch μεχρι χτες ηθελα να το φερω απο γαλλια που εχει 299 αλλα θα το παρω μονο α βγει με καποιο bundle 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφερουν τα tegra chips/ram/flops/frames/graphs/resolution/+00

 

Με ενδιαφερει να παιξω Super Mario, να λιωσω Monster Hunter, να παιξω Botw

 

Φτανει με ολα αυτα τα τεχνικα, δεν οφελει πουθενα, η κονσολα κυκλοφορησε, και την αγορασαμε

 

Επισης μην εμπιστευεσαι τα Ελληνικα μεσα παρα πολυ, τα περισσοτερα ειναι biased προς Σονυ μερια  ^_^ εχω σταματησει να τα διαβαζω εδω και χρονια

 

Ευχαριστιεμαι να παιζω Botw με 20 οσο ευχαριστιεμαι ακομα να παιζω Bloodborne 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το θέμα ανοίγει και πάλι.

 

Αν ένα μήνυμά σας έχει διαγραφεί, τότε είτε ήταν προβληματικό (και δεν πρέπει να το επαναλάβετε) είτε απαντούσε σε προβληματικό μήνυμα. Διευκρινήσεις μόνο μέσω PM. 

 

Ισχύουν οι συστάσεις που έχουν γίνει ως τώρα. Όσα μέλη έχουν την εντύπωση ότι μπορούν να συνεχίζουν να τις αγνοούν, θα μας αποχαιρετούν. 

 

Συνεχίστε τη συζήτηση σε κόσμιο τόνο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...