Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://nintendoeverything.com/switch-sells-105000-units-on-release-date-in-france-best-launch-for-a-console-in-history/

 

Switch sells 105,000 units on release date in France, best launch for a console in history

 

 

Ας ελπισουμε να συνεχισει ετσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Nintendo of Europe είπε ότι στην Ευρώπη το Switch πούλησε περισσότερα κομμάτια στο Σ/Κ της κυκλοφορίας του από κάθε άλλο hardware στην ιστορία της nintendo και σημείωσε ότι αυτό συνέβη σε μια παραδοσιακά ήσυχη περίοδο για τη βιομηχανία του gaming.

 

Την ίδια στιγμή, το LoZ: BotW είναι ο μεγαλύτερος σε πωλήσεις launch τίτλος στην ιστορία της nintendo για την Ευρώπη καταρρίπτοντας το ρεκόρ που κατείχε το Wii Sports.

 

http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-03-07-nintendo-switch-beat-wii-over-two-days-in-the-americas-report

 

 

Τι κρίμα που έχασε από το horizon το νο1 σε πωλήσεις κάπου δεν το θυμάμαι που....

 

Αυτό δεν το περίμενα..

http://nintendoeverything.com/switch-sells-105000-units-on-release-date-in-france-best-launch-for-a-console-in-history/

 

Switch sells 105,000 units on release date in France, best launch for a console in history

 

 

Ας ελπισουμε να συνεχισει ετσι.

 

 

ctbrtVd.jpg

 

 

 

με 299 (-100 cashback) αυτό έλλειπε ρε φίλε...

 

Μακάρι τέτοιες τιμές και στην ελλάδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν «κρυφά» έξοδα. Όποιος δεν έχει πιάσει την κονσόλα στα χέρια του, δεν μπορεί να κρίνει την εργονομικότητά της και «φαντασιώνεται» pro controllers, έξτρα φορτιστές και charging grips. Το μόνο έξτρα έξοδο που μπορεί να δικαιολογηθεί είναι η θήκη μαζί με το screen protector που κοστίζουν και τα δυο μαζί 25 ευρώ.

 

Όλα τα άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε.

Βασικά τα παιδιά που κάνουν το review στο βίντεο το έχουν πιάσει στα χέρια τους.Επισης αυτός που αναλύει είναι χρόνια στα games, είναι nintendo fun καί δέν είναι κανένα 16χρονο. Και δε νομίζω ότι φουσκώνει τα πράγματα. Μιλάει σωστά.

 

Δεν είμαι hater κανενός. Ακόμα και τώρα λέω ότι το wiiU έβγαλε παιχνιδαρες και δεν το μετάνιωσα που το πήρα. Και μέσα στο χρόνο θα πάρω και το switch. Απλά είναι πολύ νωρίς ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αν ειχαμε τετοια περιστατικα και εδω Ελλαδα οχι 10 ατομα θα εγραφαν ως κατοχοι του switch που ειπε και ο συμφορουμιτης πιο πισω αλλα τουλαχιστον 50-70 :P

 

Εδω τα 299ευρω εβαλε το Public και το καναμε θεμα για το αν θα παραδωσουν ή οχι λες και ηταν η σουπερ προσφορα.

Αλλα να μου πεις λογικο ειναι να γινονται τετοια στο εξωτερικο γιατι εχουν και μεγαλυτερη αγορα και αρα τελειως διαφορετικο κοινο/πελατες(και αρα και αλλες νοοτροπιες).

 

Τετοιες προσφορες επρεπε να βλεπαμε στην Ελλαδα απο μικροτερα σκρουτζομαγαζα για να χτυπησουν τις αλυσιδες αλλα η πλακα ειναι οτι το αντιθετο συμβαινει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον αφαιρεσαν τα κρυφα εξοδα και πηγε τοσο.

 

ΥΓ.Ενα μαγαζι πουλησε τα 107000 switch?Μωρε μπραβο μπιζνα.

 

 

Μέχρι και 250 ευρώ το δίνανε... καταστήματα στην Γαλλία. 

 

Δες το αντίστοιχο νήμα στο Neogaf... (αν ξέρεις που πέφτει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν «κρυφά» έξοδα. Όποιος δεν έχει πιάσει την κονσόλα στα χέρια του, δεν μπορεί να κρίνει την εργονομικότητά της και «φαντασιώνεται» pro controllers

Περασα απο κοντινο Πλαισιο που το ειχε το Switch. Σαν ταμπλετα με βολεψε περισσοτερο απο αυτη του Wii U(πολυ καλο αυτο).

Σαν το μικρο controller με τα Joy conns παλι οχι τοσο. Βεβαια εχω και ψιλο μεγαλα χερια (που σιγουρα παιζει και αυτο τον ρολο του) και αρα στην δικη μου περιπτωση η αγορα του pro controller ειναι σχεδον σιγουρη. 

 

Βεβαια ειναι λογικο οποιος θελει το Switch κυριως για φορητο προφανως να μην τον πολυ ενδιαφερει το pro controller,αφου δεν θα παιζει σε dock ουτως ή αλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ σωστο τα παιδια απο το vg24 λενε αληθειες που ισως πονανε

 

steve καποιοι δεν μπορουν να δουνε καποιες αληθειες αλλα δεν πειραζει 

το μηχανημα επρεπε να ειχε μαξ 250 ταβανι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια καταστήματα;Το ένα το ανέβασες.Πες μας και τα άλλα.

 

 

Βασικά μην με παρεξηγήσεις αλλά ασχολούμαι αυτήν την στιγμή με κάτι σημαντικότερο από τις πωλήσεις - βλέπω τα πρώτα scans από το 

 

http://www.techinsights.com/about-techinsights/overview/blog/nintendo-switch-teardown/

 

Ασχολήσου εσύ με τις πωλήσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω φίλε. Αλλά να σου πω την άποψή μου γράφω - ευγενικά γράφω - επιχειρήματα γράφω.

Steve αναμασάμε συνέχεια τα ίδια πράγματα. Τα έχουμε πει πολλές φορές. Γράφεις την άποψή σου αλλά more often than not τα επιχειρήματά σου είναι ακραία. Παίρνεις τις εξαιρέσεις και τις μετατρέπεις στον κανόνα.

 

Στο wiiu τα μόνα παιχνίδια που πραγματικά ήταν αναγκαία να αγοράσεις (αν δεν είχες ήδη) άλλο controller για να τα παίξεις είναι το wii sports club, just dance series και marioparty 10. Για ΌΛΑ τα υπόλοιπα παιχνίδια αρκεί το gamepad. Αν κάποιος ήθελε να παίζει smash με gamecube controller ή pokken tournament με pro pad είναι προσωπική επιλογή και όχι κρυφά έξοδα.

 

Αναφέρεις το Arms για να αποδείξεις ότι είναι αναγκαία η αγορά δεύτερου set joycons ενώ γνωρίζουμε ότι το παιχνίδι θα υποστηρίζει και traditional controls οπότε πολύ πιθανό τα 2 joycons που περιλαμβάνονται στο πακέτο να είναι αρκετά για multiplayer. Αν θέλεις να παίξεις με motion controls διπλό, προφανώς θα χρειαστείς δεύτερο σετ αλλά πάλι είναι προσωπική επιλογή και δεν αποτελεί κρυφό έξοδο.

 

Για το D pad τα έχουμε ξαναπεί. Από τους λίγους ουσιαστικούς προβληματισμούς. Αναμένω να κυκλοφορήσουν και joycons με dpad αργά ή γρήγορα (όπως τα είδαμε στις πατέντες) για να λυθεί το ζήτημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μην με παρεξηγήσεις αλλά ασχολούμαι αυτήν την στιγμή με κάτι σημαντικότερο από τις πωλήσεις - βλέπω τα πρώτα scans από το 

 

http://www.techinsights.com/about-techinsights/overview/blog/nintendo-switch-teardown/

 

Ασχολήσου εσύ με τις πωλήσεις. 

+1

 

την αποψη μας θα την λεμε οσο και αν ποναει η ειναι αντιθετη με καποιους

 

και εμεις ειμαστε νιντεντο αλλα μεχρι εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ σωστο τα παιδια απο το vg24 λενε αληθειες που ισως πονανε

 

steve καποιοι δεν μπορουν να δουνε καποιες αληθειες αλλα δεν πειραζει 

το μηχανημα επρεπε να ειχε μαξ 250 ταβανι

 

Αυτήν την στιγμή η μια (3,5) παίζει super mario 64 σε αυθεντικό Ν64 και ή άλλη (6,5) έπαιξε λίγο BotW και τώρα shantae. 

 

Ότι και να μου λένε δεν με αγγίζουν.

Δε σε παρεξηγώ φίλε μου.Δες ό,τι είναι να δεις και μετά ποσταρε μας τα μαγαζιά της Γαλλίας με τις προσφορές.Εδω θα είμαι,δε χάνομαι.

 

 

Αυτό είναι αλήθεια που έγραψα. Στο Neogaf μπήκαν και κάποιοι Γάλλοι οι οποίοι έγραψαν ότι έγραψα. Μπες στο site ψάξε το thread - και θα τα δεις. 

 

Μου έκανε εντύπωση η τόσο χαμηλή τιμή (250 ευρώ!)

 

Εδώ είσαι το βρήκα από το History

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κρίμα που έχασε από το horizon το νο1 σε πωλήσεις κάπου δεν το θυμάμαι που....

 

Αυτό δεν το περίμενα..

 

Δεν περίμενες ότι στην Αγγλία (που είναι χώρα playstation) ένα πολυαναμενόμενο horizon που κυκλοφόρησε για την πολλών εκατομυρίων install base του ps4 θα πουλούσε περισσότερο από το επίσης πολυαναμενόμενο Zelda που κυκλοφόρησε για μηδενική install base του Switch και τη μηδαμινή install base του WiiU;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...