Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομιζω η βαση να εχει κατι τετοιο, η οποιαδηποτε μορφη ασυρματης δικτυωσης με το Switch. Το Switch εχει capture αλλα προς το παρων μονο για screenshots.

Οχι η βαση, η κονσολα εχει ΤΕΧΝΙΚΑ δυνατοτητα να κανει streaming μεσω wifi σε οθονη (ΤΟ-Μονιτορ), και παραλληλα να διαχειριζεται εισαγωγη εντολων απο χειριστηρια και να απεικονιζει αλλη εικονα στην ενσωματωμενη οθονη της. Στην ουσια το δειχνει οταν στελνει το σημα στην ΤΟ μεσω usb 3 to hdmi και απεικονιζει ημερομηνια - ωρα - ειδοποιησεις στο τμημα οθονης που εξεχει απο την βαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, αν καποιος ενδιαφερεται να αγορασει το switch στα 299 απο Public μεχρι αύριο που ισχύει η παραγγελία μου να μου στείλει PM να του δώσω τον κωδικό. Κατάστημα Κορυδαλλού. Ο πρώτος που θα στείλει θα το πάρει προς αποφυγή παρεξηγήσεων.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω από την ημερα κυκλοφορίας και μετά όλα τα ποστ σε αυτό το νήμα μπας και νιώσω λίγο την χαρά των early adopters. Ενώ η καρδούλα μου μου λέει να πάω να το πάρω, δε βρίσκω πραγματικά λόγο. Κυρίως λόγο παιχνιδιών. Τι λέτε γύρω από αυτό το θέμα, θα βγει σύντομα τίποτα δυνατό που να δικαιολογεί την αγορά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω οτι αν μπεις στην ψυχολογία του ότι θα αγοράσω ένα φορητό το οποίο οπότε γουσταρω θα το κολλάω στην tv μου πας με άλλο αερα προς την αγορά!το λέω αυτό γιατί σαν φορητό το μηχάνημα είμαι τουμπανο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω από την ημερα κυκλοφορίας και μετά όλα τα ποστ σε αυτό το νήμα μπας και νιώσω λίγο την χαρά των early adopters. Ενώ η καρδούλα μου μου λέει να πάω να το πάρω, δε βρίσκω πραγματικά λόγο. Κυρίως λόγο παιχνιδιών. Τι λέτε γύρω από αυτό το θέμα, θα βγει σύντομα τίποτα δυνατό που να δικαιολογεί την αγορά;

 

 

Εγώ πιστεύω οτι αν μπεις στην ψυχολογία του ότι θα αγοράσω ένα φορητό το οποίο οπότε γουσταρω θα το κολλάω στην tv μου πας με άλλο αερα προς την αγορά!το λέω αυτό γιατί σαν φορητό το μηχάνημα είμαι τουμπανο!

 

Oπως τα λεει ο metallica 13. Εαν τωρα δεν σε ελκυει η ζελντα δες τις ημερομηνιες που ανακοινωσαν για  σύντομα τίποτα δυνατό εαν εκει μεσα δεν σε ελκυει τιποτα ξεχασε το. Εαν εχεις wii u, ακομα δεν πηρες Ζελντα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω από την ημερα κυκλοφορίας και μετά όλα τα ποστ σε αυτό το νήμα μπας και νιώσω λίγο την χαρά των early adopters. Ενώ η καρδούλα μου μου λέει να πάω να το πάρω, δε βρίσκω πραγματικά λόγο. Κυρίως λόγο παιχνιδιών.

 

Ακριβώς σε αυτή τη θέση βρίσκομαι κι εγώ. Εάν εξαιρέσουμε το κορυφαίο Zelda (το οποίο όμως είναι διαθέσιμο και στο WiiU) όλοι οι υπόλοιποι είναι απλοί indie τίτλοι. Κατά τη γνώμη μου πρόκειται για το φτωχότερο launch ever με τον επόμενο Nintendo τίτλο να είναι σχεδόν 2 μήνες μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς σε αυτή τη θέση βρίσκομαι κι εγώ. Εάν εξαιρέσουμε το κορυφαίο Zelda (το οποίο όμως είναι διαθέσιμο και στο WiiU) όλοι οι υπόλοιποι είναι απλοί indie τίτλοι. Κατά τη γνώμη μου πρόκειται για το φτωχότερο launch ever.

Το μονο που θα διαφωνισω ειναι οτι προκειται για το φτωχοτερο launch ever.Αυτο ισχυει απο αποψη ποσοτητας διοτι απο ποιοτητας.......

Οταν το switch λανσαρεται με ενα απο τα κορυφαια παιχνιδια ολων των εποχων,απ'οτι φαινεται δηλαδη ,εεε τοτε δεν το λες φτωχο απο αποψη ποιοτητας τουλαχιστον.

ΝΑ θυμηθουμε τα launch παιχνιδια των ps4 και xbone??Ειχαν περιπου 30 τιτλοι αλλα κανενα απο αυτα δεν φτανει το zelda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ζελντα εννοείται πως θέλω να το παίξω σαν τρελός! Αλλά τα υπόλοιπα όπως Super mario Odyssey, xenoblade αργούν ακόμα ενώ δεν έχει ανακοινωθεί super smash bros (που το λατρευω) και μαριο παρτυ για παρέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς σε αυτή τη θέση βρίσκομαι κι εγώ. Εάν εξαιρέσουμε το κορυφαίο Zelda (το οποίο όμως είναι διαθέσιμο και στο WiiU) όλοι οι υπόλοιποι είναι απλοί indie τίτλοι. Κατά τη γνώμη μου πρόκειται για το φτωχότερο launch ever με τον επόμενο Nintendo τίτλο να είναι σχεδόν 2 μήνες μακριά.

 

Σε ολα αυτα δυστυχως ειναι θεμα το γουστο. Καποιοι (εγω λ.χ.) την βρισκουν και με indies (affordable space adventures/swapper/rivers of alice/toki tori) αλλοι χρειαζονται πιο πολλα στην αρχη

 

Το μονο που θα διαφωνισω ειναι οτι προκειται για το φτωχοτερο launch ever.Αυτο ισχυει απο αποψη ποσοτητας διοτι απο ποιοτητας.......

Οταν το switch λανσαρεται με ενα απο τα κορυφαια παιχνιδια ολων των εποχων,απ'οτι φαινεται δηλαδη ,εεε τοτε δεν το λες φτωχο απο αποψη ποιοτητας τουλαχιστον.

ΝΑ θυμηθουμε τα launch παιχνιδια των ps4 και xbone??Ειχαν περιπου 30 τιτλοι αλλα κανενα απο αυτα δεν φτανει το zelda.

 

Ναι, σαφως. Απλα η ποικιλια μετρα. Καλως η κακος στην αρχη επενδυεις στο συστημα και δεσμευεσαι με αυτο, ειδαλλως λες δεν βαριεσαι. Στοιχημα οτι σε 2 μηνες θα εχουμε πολλες αγγελιες για switch + zelda στα 330 ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ζελντα εννοείται πως θέλω να το παίξω σαν τρελός! Αλλά τα υπόλοιπα όπως Super mario Odyssey, xenoblade αργούν ακόμα ενώ δεν έχει ανακοινωθεί super smash bros (που το λατρευω) και μαριο παρτυ για παρέα...

Drop dead εχεις wiiu??Αν ναι τοτε παιρνεις εκει το zelda διαφορετικα για μενα αγοραζεις switch.

Εφοσον εισαι και fan των σειρων της nintendo δεν τιθεται θεμα για μενα.Λογικα θα βγουνε και αλλα ports  παιχνιδιων του wiiu για το switch οπως γινεται με το mario kart.Οποτε θα εχεις να παιζεις μεχρι να βγει το mario odyssey.

 

 

Mazinga αυτο που λες σιγουρα θα γινει αργοτερα.Ειναι τωρα οι περισσοτεροι στο hype train του νεο zelda.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν έχω δυστυχώς, αλλιώς θα το είχα πάρει εννοείται. Αυτό που λες φοβάμαι περισσότερο, μην είναι απλά ένα μεγάλο hype όλη η κονσόλα γιατί πολλοί την πάτησαν με το wii u

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που θα διαφωνισω ειναι οτι προκειται για το φτωχοτερο launch ever.Αυτο ισχυει απο αποψη ποσοτητας διοτι απο ποιοτητας.......

Οταν το switch λανσαρεται με ενα απο τα κορυφαια παιχνιδια ολων των εποχων,απ'οτι φαινεται δηλαδη ,εεε τοτε δεν το λες φτωχο απο αποψη ποιοτητας τουλαχιστον.

ΝΑ θυμηθουμε τα launch παιχνιδια των ps4 και xbone??Ειχαν περιπου 30 τιτλοι αλλα κανενα απο αυτα δεν φτανει το zelda.

 

Συμφωνώ στο θέμα της ποιότητας.

Απλώς βάζω μέσα ότι το BotW κυκλοφορεί ήδη και σε άλλο σύστημα και παρ'όλο που πρόκειται για εξαιρετικό παιχνίδι δεν σημαίνει ότι θα κάνει appeal σε όλους. 

 

Εγώ προσωπικά τουλάχιστον εαν τελικά ενδώσω και αγοράσω τώρα την κονσόλα, μετά το Zelda προβλέπω να την αφήνω στην άκρη για μεγάλο χρονικό διάστημα.

 

Τουλάχιστον να έβγαινε το Rayman Legends στο launch... Θα έπαιζα ευχαρίστως ένα side-scroller αυτή τη στιγμή στο Switch (περίεργο που η Ubi άργησε).

 

 

Νομίζω επίσης ότι το Mario Kart θα ήταν τέλειος τίτλος launch λόγω της χαλαρότητας και του replayability. Θα σου έδεινε τη θέληση να επιστρέφεις συχνά στην κονσόλα για ένα γρήγορο match.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...