Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σχετικά με την κυκλοφορία του NSW στην Αμερική:

 

Καλή αρχή, ας ελπίσουμε να ακολουθήσει μια καλή πορεία.

 

*Επιλέξτε το μήνυμα για να δείτε τα συνολικά έξι μέρη.

 

Ωωω! Πολύ καλά νέα!!

 

Αυτή η ρημάδα η Nintendo όμως να μη δίνει ποτέ νούμερα! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε και εμένα και το μόνο που πρόλαβα να κάνω λόγο έλλειψης χρόνου είναι να ανοίξω το κουτί του και να χαζέψω τα part του. 

Από ποιότητα κατασκευής πάντως είναι μια χαρά και στιβαρό και κουμπώνουν τα πάντα άψογα, απορώ δλδ με αυτούς που λέγανε το αντίθετο και άρχισαν και φοβόμουν και εγώ.

Τώρα το dock όπως το είδα και από αυτά που διάβασα ότι γρατζουνάει την οθόνη είδα ότι οι κάθετοι εσωτερικοί άξονες έχουν ένα μικρό αυτοκόλητο μαξιλαράκι προς το τέλος τους. Φαντάζομαι μια λύση θα είναι να βάλει κάποιος άλλο ένα τέτοιο στην αρχή του άξονα. Ετσι και αλλίως κάτι τέτοια αυτοκολητάκια και εύκολα βρίσκονται και δεν κοστίζουν τπτ.

Σε κάνα δύο μέρες που θα έχω χρόνο ξεκινάω zelda :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την κυκλοφορία του NSW στην Αμερική:

 

Καλή αρχή, ας ελπίσουμε να ακολουθήσει μια καλή πορεία.

 

*Επιλέξτε το μήνυμα για να δείτε τα συνολικά έξι μέρη.

 

Αυτά και αν είναι καλά νέα. Ήμουν από την αρχή αισιόδοξος για την πορεία της κονσόλας, τώρα είμαι πολύ αισιόδοξος. Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The following info comes from Reggie Fils-Aime, who talked to NY Times reporter, Nick Wingfield...

- Switch beat out first two-day sales in the Americas for any system in Nintendo’s history 
- Wii sold over 600,000 units in the first eight days in the Americas 
- specific figures for Switch sales were not given 
- Switch version of The Legend of Zelda: Breath of the Wild was the best-selling launch title of any Nintendo console 
- specific figures for Breath of the Wild sales were not given

http://gonintendo.com/stories/275522-switch-zelda-breath-of-the-wild-set-sales-records-for-nintendo

 

Για τόσο σάπιο μηχάνημα καλά τα πάει; Ή μηπως δεν είναι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μερικές σκέψεις για το Switch, τώρα που το έχω επεξεργαστεί μερικές ώρες:

 

- Η συσκευή έχει το πιο premium feeling που έχω συναντήσει ποτέ σε Ν σύστημα (και τα έχω συναντήσει όλα). Την κατατάσσω ένα κλικ πιο κάτω από το PS Vita (και το PSV είναι μάλλον η πιο premium κονσόλα ever).

 

- Με τα joy-cons κουμπωμένα επάνω το gameplay είναι άριστο. Επίσης, το grip με βόλεψε παραδόξως, πράγμα που δεν το περίμενα. Μία μικρή δυσκολία στο πάτημα των ZR-ZL, λόγω του ότι έχω μεγάλα χέρια, αλλά νομίζω ότι είναι κάτι που θα συνηθίσω. Προσωπικά, δεν θα αγοράσω Pro controller, είναι μάλλον περιττό. Το πιο πιθανό είναι να περιμένω να βγει κανένα CronusMax για να συνδέσω τα XBONE/PS4 gamepads μου επάνω στο Switch. Αυτό που με ξένισε αρκετά, είναι να παίζω Zelda με ένα joy-con σε κάθε χέρι. Μου φάνηκαν αρκετά μικρά, ίσως να φταίει που έχω συνηθίσει τα Wiimotes.

 

- Η οθόνη είναι από τις καλύτερες που έχω συναντήσει σε φορητή συσκευή. Είναι crystal clear, ακόμα και στα 720p. Επίσης, η φωτεινότητά της δεν έχει καμία σχέση με αυτή των 3DS. Η μάξιμουμ φωτεινότητα του N3DS μου είναι σαν το 1/4 της φωτεινότητας του NSw. Είναι πολύ πιο άνετο το gameplay σε εξωτερικό χώρο. Επίσης, είναι σωστή η επιλογή της πλαστικής οθόνης, από τη στιγμή που η συσκευή θα βρίσκεται σε αρκετά σπίτια με κουτσούβελα και θα είναι σχετικά εύκολο να πέφτει κάτω όταν θα βρίσκεται μπροστά στην τηλεόραση.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλο ειναι οτι σε αντιθεση με το Wii u,σου δινεται μια δυνατοτητα με την βαση controller για τα joy cons να εχεις ενα gamepad out of the box χωρις επιπλεον κοστος με μια πολυ καλη αυτονομια(γυρω στις 20ωρες δεν εχουν αυτονομια αυτα?).

Το pro controller ειναι κλασσικα η ιδανικη επιλογη αλλα μπορει καποιος να περιμενει για τις εκπτωσεις πχ ή αν κατσει καμια προσφορα αργοτερα δεν χαθηκε ο κοσμος.

 

Το κακο ειναι οτι δυστηχως οσο πιο πολυ αργοτερα παιζεις στην κονσολα σε dock mode,εκει ειναι που θα μπει το μικροβιο για pro controller,ειδικα αν εχεις ανω του μετριου χερια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει εντυπωση παντως πως δεν εχει πιασει η ασυρματη μεταδοση HDMI σηματος. Οταν στο Shield Portable μεταφερω ανετα 720p60 και στο win 10 mini PC 1080p60 μεσω steam link. Και αυτα μεσω 2.4GHz router. Με μια dedicated 5GHz συνδεση σε ενα Hdmi Dongle η ποιοτητα θα ειναι ακομα ανωτερη.

 

Αυτο θα μου αρεσε πολυ στο Switch. Να πατας ενα κουμπι, ετσι οπως το εχεις φορητο και να μεταφερεται η εικονα στην TV. Και να εχεις και τις 2 οθονες διαθεσιμες οπως στο Wii U. Και να χρησιμοποιεις το Dock μονο για φορτιση η με το Pro Controller. 

 

Μπορει στην επομενη εκδοση να το δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει εντυπωση παντως πως δεν εχει πιασει η ασυρματη μεταδοση HDMI σηματος. Οταν στο Shield Portable μεταφερω ανετα 720p60 και στο win 10 mini PC 1080p60 μεσω steam link. Και αυτα μεσω 2.4GHz router. Με μια dedicated 5GHz συνδεση σε ενα Hdmi Dongle η ποιοτητα θα ειναι ακομα ανωτερη.

 

Αυτο θα μου αρεσε πολυ στο Switch. Να πατας ενα κουμπι, ετσι οπως το εχεις φορητο και να μεταφερεται η εικονα στην TV. Και να εχεις και τις 2 οθονες διαθεσιμες οπως στο Wii U. Και να χρησιμοποιεις το Dock μονο για φορτιση η με το Pro Controller. 

 

Μπορει στην επομενη εκδοση να το δουμε.

Μπορει να θελει απλα ενα patch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να θελει απλα ενα patch

Δεν μιλαω μονο για το Switch οπως βγηκε τελικα ειρωνα φιλε μου. Καλως η κακως ετσι βγηκε.

 

Απλα η ασυραματη μεταδοση εικονας δεν ειναι ακριβη τεχνολογια πλεον. Και αν εβγαινε ετσι θα εδινε το πληρες Functionality του Wii U στο Switch. Σε μερικα παιχνιδια (Zombi U, Mario Maker) προσθετε πολυ.

 

Ασε που θα ειχε για πλακα τα VC των DS και 3DS. 

 

Edit: Ασε που ηδη το εχει κανει απο την αναποδη με την ασυρματη μεταδοση εικονας στο tablet του Wii U.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, είναι σωστή η επιλογή της πλαστικής οθόνης, από τη στιγμή που η συσκευή θα βρίσκεται σε αρκετά σπίτια με κουτσούβελα και θα είναι σχετικά εύκολο να πέφτει κάτω όταν θα βρίσκεται μπροστά στην τηλεόραση.

 

Αν και αυτό που λες περί παιδιών και πτώσεων έχει μια λογική, είναι η μοναδική ένσταση που έχω για την κατασκευή της κονσόλας.

 

Το γυαλί θα έδινε ένα πιο premium feel και επειδή προσωπικά είμαι άνθρωπος που σκουπίζει συνεχώς τις οθόνες των συσκευών του, νομίζω ότι το πλαστικό θα είναι ευαίσθητο στις γρατζουνιές μετά από κάποιο καιρό χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαω μονο για το Switch οπως βγηκε τελικα ειρωνα φιλε μου. Καλως η κακως ετσι βγηκε.

 

Απλα η ασυραματη μεταδοση εικονας δεν ειναι ακριβη τεχνολογια πλεον. Και αν εβγαινε ετσι θα εδινε το πληρες Functionality του Wii U στο Switch. Σε μερικα παιχνιδια (Zombi U, Mario Maker) προσθετε πολυ.

 

Ασε που θα ειχε για πλακα τα VC των DS και 3DS. 

 

Edit: Ασε που ηδη το εχει κανει απο την αναποδη με την ασυρματη μεταδοση εικονας στο tablet του Wii U.

 

Βρε σοβαρα το λεω...τα τσιπακια για αυτο που λες τα εχει ηδη. Λογισμικο δεν τρεχει, αρα ισως στο μελλον...

Και να πω οτι θεμα μειζον για χακια ειναι για εμε ο ελεγχος τετοιων δυνατοτητων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε σοβαρα το λεω...τα τσιπακια για αυτο που λες τα εχει ηδη. Λογισμικο δεν τρεχει, αρα ισως στο μελλον...

Δεν νομιζω η βαση να εχει κατι τετοιο, η οποιαδηποτε μορφη ασυρματης δικτυωσης με το Switch. Το Switch εχει capture αλλα προς το παρων μονο για screenshots.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΑ ΛΙΓΟΥΡΕΥΕΣΤΕ????

Αν και τα πραγματα δεν ειναι ετσι ακριβως 100% οπως τα περιγραφει βεβαια(γιατι αρκετοι ηταν αυτοι που εφαγαν και ακυρο),εννοειται η τιμη του ηταν φοβερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...