Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε εμένα έχει θέμα πουθενά. Κλασικά ως καινούργιο προϊόν όμως σε κάποια βγάζει προβλήματα και τα αναφέρουν.Εγω είμαι τίγκα ευχαριστημένος με το μηχάνημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το post που έκανα για τα προβληματικά Joy-Cons στην προηγούμενη σελίδα, ο τύπος απο το Spawn Wave ανέβασε πριν λίγο νέο video με το αποτέλεσμα της επιδιόρθωσης:

https://www.youtube.com/watch?v=ZnMnke6lF0c

 

Έβαλε ένα χάλκινο καλώδιο για να επεκτείνει την κεραία και το πρόβλημα με τα Joy-Cons λύθηκε απολύτως!

attachicon.giffix.png

 

Καλά όλα αυτά, αλλά το θέμα είναι να το λύσει η nintendo δεν είναι δυνατόν να μπαίνουμε σε τέτοιες διαδικασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εμένα έχει θέμα πουθενά. Κλασικά ως καινούργιο προϊόν όμως σε κάποια βγάζει προβλήματα και τα αναφέρουν.Εγω είμαι τίγκα ευχαριστημένος με το μηχάνημα.

 

και με το wifi κομπλέ? το ρουτερ που το έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με το wifi κομπλέ? το ρουτερ που το έχεις?

εγω την πρωτη μερα που το συνδεσα ειδα οτι εχω πολυ χαμηλο σημα με το ρουτερ γυρω στα 6 μετρα μακρια..το πηρα στον πανω οροφο εκει που το κινητο και το λαπτοπ εχουν οριακο σημα..1 με καμια γραμουλα.το switch  εδειχνε απλα το σημα χωρις καμια γραμμη.εκπληκτος ομως ειδα οτι εμπενε κανονικα στο shop  και κατεβασα και κανονικα το Update  του ζελντα. μιλαμε για μεγαλη αποσταση και με 2 δωματια αναμεσα. οποτε αν θελει καποιος ας το τσεκαρει απλα να μην εχει υποψη του το σημα που βλεπει σαν σημα στην οθονη,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλα αυτά, αλλά το θέμα είναι να το λύσει η nintendo δεν είναι δυνατόν να μπαίνουμε σε τέτοιες διαδικασίες.

 

Συμφωνώ, αλλά φοβάμαι οτι μάλλον δε θα γίνει κάτι τέτοιο.

Εκτός και αν μπορεί κάπως να δυναμώσει το Bluetooth σήμα που εκπέμπουν τα Joy-Cons.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, αλλά φοβάμαι οτι μάλλον δε θα γίνει κάτι τέτοιο.

Εκτός και αν μπορεί κάπως να δυναμώσει το Bluetooth σήμα που εκπέμπουν τα Joy-Cons.

 

Σε αυτό ελπίζω και εγώ. Με το αριστερό joycon κάτω από συνθήκες παρατήρησα και εγώ το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nintendo Switch Durability Test:

 

https://youtu.be/XJP6gERPmMk

 

Το ενδιαφέρον κομμάτι είναι ότι οι αναλογικοί αντέχουν στην φθορά και τα γράμματα στα κουμπιά είναι ενσωματωμένα και όχι εκτυπωμένα. Ακόμα δηλαδή και αν φθαρεί με κάποιο τρόπο η επιφάνεια τους τα γράμματα θα παραμένουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nintendo Switch Durability Test:

 

https://youtu.be/XJP6gERPmMk

 

Το ενδιαφέρον κομμάτι είναι ότι οι αναλογικοί αντέχουν στην φθορά και τα γράμματα στα κουμπιά είναι ενσωματωμένα και όχι εκτυπωμένα. Ακόμα δηλαδή και αν φθαρεί με κάποιο τρόπο η επιφάνεια τους τα γράμματα θα παραμένουν.

 

Τα μοχλικα ειναι το θαυμαστο. Ειδαλλως, τα πινακακια γενικα αντεχουν. Σημερα μου πατησε αυτοκινιτο το samsung note αλλα περαν γρατζουνιων, ολα καλα (τυχη λιγο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^^^Το θέμα με τα socila media είναι ότι ο καθένας μπορεί να ποστάρει το παραμικρό πρόβλημα και αυτό να γιγαντωθεί λες και το αντιμετωπίζει η πλειοψηφία. Με λίγα λόγια στην κυκλοφορία λογικό είναι να υπάρξουν και κάποιες προβληματικές συσκευές, ευτυχώς δηλαδή που υπάρχει και το service. Αν πάλι η Ν φτάσει ποτέ τα επίπεδα του RRoD το ξανασυζητάμε.

 

 

 

https://youtu.be/uhYZ1ty8Rss

 

Μετά από τεστ σε Gigabit speeds το wifi λειτούργησε καλύτερα από το wired. Σύμφωνα με τα σχόλια:
For Gigabit speeds over Ethernet you have to use a USB LAN dongle with Gigabit speeds (the Wii/Wii U isn't because it's fast Ethernet only), then connecting it to the USB 3.0 and waiting for the system update that activates the USB 3.0 speeds on the console.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα ειναι *** και δεν φταει το μηχανημα αλλα ο χρηστης..πχ βαζουν τα straps αναποδα και μετα δεν βγαινουν, το εκανε ο γιος μου στην αρχη και μετα το εβγαλα με δυσκολια.αν ειναι δυνατον αυτο να το παρουσιαζουν σαν προβλημα.η αν πατησεις να παιξεις snipperclips,τα κουμπια αυτοματος αλλαζουν και γινεται πχ το b - a. γιατι πρεπει να γυρισεις τον μοχλο οριζοντια για να παιξεις.γενικα το βιντεο το βλεπω πολυ φτιαχτο και το βλεπω σαν πολεμο και οχι πραγματικα προβληματα.σιγουρα ομως θα υπαρχουν και καποια προβληματα.  φτιαχτο απο haters  και ανθρωπους που δεν θελουν να παει καλα η κονσολα ειναι.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πςς άντε βρε υπάρχουν ελαττωματικά κομμάτια;;;  :P

 

Ουσιαστικό νέο θα ήταν να υπήρχαν όλα αυτά τα ελαττωματικά κομμάτια και η Nintendo να αρνιόταν να τα αντικαταστήσει.

 

Το οτι κάνει τόση εντύπωση σε κάποιους οτι υπάρχουν ελαττωματικά κομμάτια ώστε να φτιάξουν video σημαίνει οτι είτε δεν έχουν ιδέα πως δουλεύει η μαζική παραγωγή στην τεχνολογία, είτε απλά προσπαθούν να ξεγελάσουν καμιά άλλη κακομοίρα που δεν έχει ιδέα, απλά και μόνο για να πολώσουν το καταναλωτικό κοινό.

 

Για εμένα το κύριο ελάττωμα στο Switch, και το μόνο που έχει βάση, είναι το πρόβλημα με το αριστερό Joy-Con. Και αυτό επειδή είναι πρόβλημα σχεδιασμού και όχι τύχης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πςς άντε βρε υπάρχουν ελαττωματικά κομμάτια;;;  :P

 

Ουσιαστικό νέο θα ήταν να υπήρχαν όλα αυτά τα ελαττωματικά κομμάτια και η Nintendo να αρνιόταν να τα αντικαταστήσει.

 

Το οτι κάνει τόση εντύπωση σε κάποιους οτι υπάρχουν ελαττωματικά κομμάτια ώστε να φτιάξουν video σημαίνει οτι είτε δεν έχουν ιδέα πως δουλεύει η μαζική παραγωγή στην τεχνολογία, είτε απλά προσπαθούν να ξεγελάσουν καμιά άλλη κακομοίρα που δεν έχει ιδέα, απλά και μόνο για να πολώσουν το καταναλωτικό κοινό.

 

Για εμένα το κύριο ελάττωμα στο Switch, και το μόνο που έχει βάση, είναι το πρόβλημα με το αριστερό Joy-Con. Και αυτό επειδή είναι πρόβλημα σχεδιασμού και όχι τύχης.

Ή πολύ απλά για να γίνει ντόρος, να ακουστεί το κανάλι τους και να κερδίσουν views, συνδρομητές και χρήμα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την κυκλοφορία του NSW στην Αμερική:

 

Καλή αρχή, ας ελπίσουμε να ακολουθήσει μια καλή πορεία.

 

*Επιλέξτε το μήνυμα για να δείτε τα συνολικά έξι μέρη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...