Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι ρε συ. Ήμουν σίγουρος ότι θα το έκανε πρώτος ο άλλος με το forum με τα 10χρονα γιατί για παραπάνω δεν κάνουν. Τελικά υπάρχουν και άλλοι ποιοτικοί youtubers/συντάκτες.  :X  :eek:

Γκουχου, γκουχου:

https://youtu.be/ZDdMgFz3xQA?t=12m

Φίλε,το επιβεβαίωσε και αυτός. 

 

 

http://imgur.com/Zy8TFLQ

Δες εδώ για pink uneaven tint! Εκτρωμα απλά!   

 

Ευτυχώς το συγκεκριμένο δεν είναι κάτι σημαντικό, απλά έχει γίνει λάθος στο calibration κάτι που λογικά μπορεί να διορθωθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι ρε συ. Ήμουν σίγουρος ότι θα το έκανε πρώτος ο άλλος με το forum με τα 10χρονα γιατί για παραπάνω δεν κάνουν. Τελικά υπάρχουν και άλλοι ποιοτικοί youtubers/συντάκτες. :X :eek:

Η δοκιμές της γεύσης των cartridges ξεκίνησαν, αν δεν κάνω λάθος, από ένα podcast του giant bomb πριν καμιά εβδομάδα τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκουχου, γκουχου:

https://youtu.be/ZDdMgFz3xQA?t=12m

Φίλε,το επιβεβαίωσε και αυτός. 

 

 

 

Ευτυχώς το συγκεκριμένο δεν είναι κάτι σημαντικό, απλά έχει γίνει λάθος στο calibration κάτι που λογικά μπορεί να διορθωθεί.

To Uneaven TINT που εχει το κατω και ειναι πιο ΡΟΖ στην κατω αριστερή γωνια σε σχεση με την άνω δεξια, δεν διορθώνεται απλά οτι και να κάνεις. Επισης o χρήστης δεν έχει και δεν θα εχει προσβαση σε RGB calibration οπότε δεν διοθώνεται απο μας, ίσως με καποιο tweak οταν και αν "σπάσει" η κονσόλα σε επιπεδο custom firmware! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα καλό και ένα κακό νέο!

Πρώτα το κακό:

 

Σύμφωνα με το FAQ της Nintendo δε θα μπορεί κάποιος να σώσει το progress του ή να το μεταφέρει στην SD. Όλα τα save data θα βρίσκονται και θα παραμένουν στην εσωτερική μνήμη του συστήματος.

post-356911-0-75837800-1488807371_thumb.png

Αν δηλάδή εγώ παίξω καμια 50αριά ώρες Zelda και η κονσόλα τελικά είναι ελατωμματική ή απλά σταματήσει να λειτουργεί, θα μου την αλλάξουν με την εγγύηση αλλά οι 50 ώρες που ξόδεψα θα πάνε στα σκουπίδια. Αυτό θα ισχύει για όλα τα παιχνίδια.

Κάκιστη επιλογή για μια φορητή κονσόλα που είναι πιο πιθανό να χαλάσει απο ένα stationary console!

 

Edit: Σε απάντηση στο Kotaku, η Nintendo είπε οτι "At this time, it is not possible to transfer save data from one Nintendo Switch System to another", αφήνοντας αιχμές για fix με μελλοντικό update *fingers crossed*.

 

Και το ευχάριστο νέο:

 

Σύμφωνα με άρθρο του TechCrunch τα controllers του Switch (και τα Joy-Cons και το Pro-Controller), έχουν out of the box συμβατότητα και με PC και με Mac και με Android! Άψογο!

 

Θα μας κάνει διπολικούς η Nintendo. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ένα καλό και ένα κακό νέο!

Πρώτα το κακό:

 

Σύμφωνα με το FAQ της Nintendo δε θα μπορεί κάποιος να σώσει το progress του ή να το μεταφέρει στην SD. Όλα τα save data θα βρίσκονται και θα παραμένουν στην εσωτερική μνήμη του συστήματος.

attachicon.gif save data.png

Αν δηλάδή εγώ παίξω καμια 50αριά ώρες Zelda και η κονσόλα τελικά είναι ελατωμματική ή απλά σταματήσει να λειτουργεί, θα μου την αλλάξουν με την εγγύηση αλλά οι 50 ώρες που ξόδεψα θα πάνε στα σκουπίδια. Αυτό θα ισχύει για όλα τα παιχνίδια.

Κάκιστη επιλογή για μια φορητή κονσόλα που είναι πιο πιθανό να χαλάσει απο ένα stationary console!

 

Edit: Σε απάντηση στο Kotaku, η Nintendo είπε οτι "At this time, it is not possible to transfer save data from one Nintendo Switch System to another", αφήνοντας αιχμές για fix με μελλοντικό update *fingers crossed*.

 

Και το ευχάριστο νέο:

 

Σύμφωνα με άρθρο του TechCrunch τα controllers του Switch (και τα Joy-Cons και το Pro-Controller), έχουν out of the box συμβατότητα και με PC και με Mac και με Android! Άψογο!

 

Θα μας κάνει διπολικούς η Nintendo.  :P

 

Κρίμα και κουλό αυτό για τα saves. Παρολο που τοσο καιρό σχεδιαζα να παρω την κονσολα για handheld προσωπικά και ακομα και τωρα ψήνομαι, ολο και περισσοτερο νιώθω οτι θα γινω Beta tester για μια νεα revision 2 switch console! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με power bank, youtuber με 30000mAh μπαταρία έφτασε στις 18 ώρες λειτουργίας.

https://www.youtube.com/watch?v=fz5xy53XCHM

 

Επιπλέον χρήστης του rebbit προτείνει power bank που να υποστηρίζουν USB-PD (Power Delivery).

 

 

 

 

 

To Uneaven TINT που εχει το κατω και ειναι πιο ΡΟΖ στην κατω αριστερή γωνια σε σχεση με την άνω δεξια, δεν διορθώνεται απλά οτι και να κάνεις. Επισης o χρήστης δεν έχει και δεν θα εχει προσβαση σε RGB calibration οπότε δεν διοθώνεται απο μας, ίσως με καποιο tweak οταν και αν "σπάσει" η κονσόλα σε επιπεδο custom firmware! 

Φυσικά και είναι κάτι που θα αναλάβει το service. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://imgur.com/Zy8TFLQ

Δες εδώ για pink uneaven tint. Κοιτα κατω αριστερά ! Εκτρωμα απλά! Πολλοί εχουν και dead pixels και το παιζει ιστορία η Ninty. Στά α**** της το καλό Quality Control μάλιστα το δικαιολογεί οτι ειναι χαρακτηριστικό των LCD τα dead Pixels και οχι defects κατά την κατασκευή των Panels! LOL. Εχω την TV KS8000 με 2160p και ενα dell monitor 1440p και δεν εχει ουτε Subpixel καμμένο η κολλημένο, ουτε φυσικά στα κινητά. Επίσης σε 720,p αν εισαι καρφωμένος τοσο κοντά σε handheld Mode και εχεις dead/stuck pixel, καλοχαιρέτα το OCD :)

 

Αντιστοιχα θεματα σε Quality Control ειχε και εχει και στις οθόνες των 3ds... 

Ένα καλό και ένα κακό νέο!

Πρώτα το κακό:

 

Σύμφωνα με το FAQ της Nintendo δε θα μπορεί κάποιος να σώσει το progress του ή να το μεταφέρει στην SD. Όλα τα save data θα βρίσκονται και θα παραμένουν στην εσωτερική μνήμη του συστήματος.

attachicon.gifsave data.png

Αν δηλάδή εγώ παίξω καμια 50αριά ώρες Zelda και η κονσόλα τελικά είναι ελατωμματική ή απλά σταματήσει να λειτουργεί, θα μου την αλλάξουν με την εγγύηση αλλά οι 50 ώρες που ξόδεψα θα πάνε στα σκουπίδια. Αυτό θα ισχύει για όλα τα παιχνίδια.

Κάκιστη επιλογή για μια φορητή κονσόλα που είναι πιο πιθανό να χαλάσει απο ένα stationary console!

 

Edit: Σε απάντηση στο Kotaku, η Nintendo είπε οτι "At this time, it is not possible to transfer save data from one Nintendo Switch System to another", αφήνοντας αιχμές για fix με μελλοντικό update *fingers crossed*.

 

Και το ευχάριστο νέο:

 

Σύμφωνα με άρθρο του TechCrunch τα controllers του Switch (και τα Joy-Cons και το Pro-Controller), έχουν out of the box συμβατότητα και με PC και με Mac και με Android! Άψογο!

 

Θα μας κάνει διπολικούς η Nintendo. :P

 

Οσο φοβαται το χακ δεν θα κανεις βολτα τα saves...

 

Καλα η συμβατότητα και με PC συμβατότητα και με wii u λεει;....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχουν τα hack με τα save data;

 

Μεταφερεις αρχειο και μετα το εγκαθιστας και τρεχεις κωδικα εντος ενος προγραμματος.

Μεσα σε αυτο περνας εντολες που ....ξεπερνουν τις προσδοκιες του κατασκευαστη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις μου εβγαλε μήνυμα οτι τα joycon θελουν φορτιση. τι κανω απλα τα συνδεσεω στο ταμπλετ και το βάζω στο dock? το ταμπλετ ομως ειναι αφορισμένο γιατι επαιζα στην TV. Υπαρχει αλλος πιο πρακτικός τροπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο emulation και αλλο porting.Υπαρχει μια μεγαλη διαφορα μεταξυ αυτων των δυο.Το BotW ειναι port και οχι emulation 

 

Επισης στο PS3 ειχαν κανει απειρα ports απτο PS2 και τρεχαν butter smooth.Και στο PS4 απτο PS3 οπως το DS2 και τρεχαν και σε 60 fps και με καλυτερα γραφικα.Και δεν ηταν καν exclusives για να τυχουν της αφοσιωσης της Sony σαν πιθανα console sellers. Εκει δεν σχεδιαστηκε το game για αλλο συστημα,αλλους επεξεργαστες και αλλα bottlenecks? Ημαρτον δηλαδη

 

Αν η κονσολα ​είναι καλή ​(είναι πολύ πιο δυνατή),καθαρα και μονο λογω brute force δινει το κατι παραπανω.Ποσο μαλλον οταν ειναι exclusive της Nintendo και ειχαν προσβαση στο hardware του Switch πολυ πιο πριν απo καποιον third party developer.

 

Αντε να δεχτω για να σε βοηθησω, οτι θα μπορουσε να ξεζουμιστει το Switch για να πετυχουν μερικα παραπανω frames παραπανω η καποια καλυτερη οπτικη λεπτομερεια. Οι δυνατοτητες του Switch ειναι πανω κατω αυτο που βλεπουμε.Πολυ καλες για handheld device,αρκετα μετριες για home console,για να μην πω κακες τωρα που βγηκε PS4 Pro και βγαινει και Scorpio

 

Νομιζω το confirmation bias ορισμενων εχει ξεφυγει τελειως εδω μεσα. Δεν ειναι ντροπη να σας αρεσει η κονσολα ακομα και σε αυτην την κατασταση με αυτες τις δυνατοτητες,ουτε ειναι ντροπη να απολαμβανεται το BotW παρα τα τεχνικα hiccups,επειδη ειναι παιχνιδαρα. Αλλα αυτο δεν αλλαζει την πραγματικοτητα και μην προσπαθειτε να την δικαιολογησετε με mumbo jumbo

 

Σε γενικές γραμμές έτσι είναι με μια μικρή αλλά βασική διορθωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις μου εβγαλε μήνυμα οτι τα joycon θελουν φορτιση. τι κανω απλα τα συνδεσεω στο ταμπλετ και το βάζω στο dock? το ταμπλετ ομως ειναι αφορισμένο γιατι επαιζα στην TV. Υπαρχει αλλος πιο πρακτικός τροπος?

Γενικά πρέπει να "φορεθούν" στο τάμπλετ και το τάμπλετ να συνδεθεί στο ρεύμα. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει εκτός αν έχεις charging grip.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://imgur.com/Zy8TFLQ

Δες εδώ για pink uneaven tint. Κοιτα κατω αριστερά ! Εκτρωμα απλά! Πολλοί εχουν και dead pixels και το παιζει ιστορία η Ninty. Στά α**** της το καλό Quality Control μάλιστα το δικαιολογεί οτι ειναι χαρακτηριστικό των LCD τα dead Pixels και οχι defects κατά την κατασκευή των Panels! LOL. Εχω την TV KS8000 με 2160p και ενα dell monitor 1440p και δεν εχει ουτε Subpixel καμμένο η κολλημένο, ουτε φυσικά στα κινητά. Επίσης σε 720,p αν εισαι καρφωμένος τοσο κοντά σε handheld Mode και εχεις dead/stuck pixel, καλοχαιρέτα το OCD :)

 

Και εγώ έχω το switch και δεν έχει ούτε ένα καμμένο pixel και;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το post που έκανα για τα προβληματικά Joy-Cons στην προηγούμενη σελίδα, ο τύπος απο το Spawn Wave ανέβασε πριν λίγο νέο video με το αποτέλεσμα της επιδιόρθωσης:

https://www.youtube.com/watch?v=ZnMnke6lF0c

 

Έβαλε ένα χάλκινο καλώδιο για να επεκτείνει την κεραία και το πρόβλημα με τα Joy-Cons λύθηκε απολύτως!

post-356911-0-02372400-1488814873_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες ,διαφορα προβληματα ακουω,ειμαι ο μονος δηλαδη που η κονσολα δουλευει μια χαρα?ουτε αποσυνδεσεις εχω στο joy con ουτε καμμενα pixel,και γενικα δουλευει μια χαρα και εχουμε να ανοιξουμε το pro 3 μερες.αν γινει το καλο και βγουν διαφορα καλα παιχνιδακια,η κονσολα θα ειναι τελεια.ωστοσο προτιμω να παιζω σε handled παρα στην tv.το γουσταρω πιο πολυ ετσι.και ειμαι απο αυτους που δεν θα επαιζα ουτε τετρις σε handled

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...