Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω που μενω στο Μοναχο δεν υπαρχει ουτε για δειγμα σε ολα τα καταστηματα. Επεσαν αρκετα κλαμματα! Χαχαχα


Επισης λογω του Switch που ειναι sold out πολλοι αγοραζουν Wii U μονο για το Zelda.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λογικό για την Ευρώπη, οι τιμές είναι απαράδεκτες. Δεν δικαιολογείται το πρόσθετο των 30 ευρώ (40 για Ελλάδα). Η κίνηση της Ν να μην ανακοινώσει μια προτεινόμενη τιμή άφησε τα κοράκια ελεύθερα.

 

Για πιο πρόσθετο μιλάτε κάθε φορά ρε παιδιά, η τιμή USA είναι χωρίς τα taxes της κάθε πολιτείας, κάτι αντίστοιχο με Ευρώπη, απλά οι Ευρωπαϊκές χώρες έχουν μεγαλύτερα taxes (φπα). Τα παράπονα σας στους Ευρωπαίους ηγέτες μας και την Ευρωπαική οικονομική πολιτική

Εγω που μενω στο Μοναχο δεν υπαρχει ουτε για δειγμα σε ολα τα καταστηματα. Επεσαν αρκετα κλαμματα! Χαχαχα

Επισης λογω του Switch που ειναι sold out πολλοι αγοραζουν Wii U μονο για το Zelda.

 

Καλό αυτό. Εγώ την Πέμπτη το βράδυ που πήγα να παραλάβω στις 00:00  από Public κατάφερα να το πάρω στα χέρια μου γύρω στις 1:15 και η ουρά πίσω μου μεγάλη ακόμα. Με αυτό που είδα με έκανε να νιώσω αισιόδοξα για τις πωλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κρατήσει τον φορτιστή. 

 

νομιζα οτι τα joyconn φορτιζουν πανω στο switch μονο οταν το switch ειναι στο dock :P

 

https://en-americas-support.nintendo.com/app/answers/detail/a_id/22361/p/897/c/715

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: NintendoSwitch goes on sale across the world, selling out almost immediately

 

Για να λέμε αλήθειες τα περισσότερα συστήματα της Ν είχαν καλές κυκλοφορίες από θέμα πωλήσεων, η συνέχεια είναι το πρόβλημα. Τα δύο εκατομμύρια που διέθεσε αρχικά η Ν δεν ήταν και τεράστιος αριθμός. Όμως δεν δείχνει καθόλου άσχημα μετά από την αποτυχία του WiiU και τις τεράστιες αλλαγές που μεσολάβησαν στα οικονομικά δεδομένα και παράλληλα στην αγορά με την καθιέρωση των smartdevices . 

 

Μεγαλύτερο ενδιαφέρον θα έχουν οι επόμενοι μήνες. Κοντά στις γιορτές θα ακολουθήσει δεύτερο λανσάρισμα αφού πλέον θα υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία, πακέτα και καλύτερες τιμές, θα έχουν στρώσει το λογισμικό και θα έχει καθιερωθεί η συνδρομητική υπηρεσία οπού εκεί θα παιχτούν πολλά. 

 

 

Πάντως στην Ελλάδα NSW βρίσκεις για την ώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος ειναι οπως λαθος ειναι και τα link. 

Ο καθενας γραφει οτι θελει.

Εγω το φορτιζω με 5v 2Α φορτιστη και καλωδιο type c blitzwolf απο χθες και δεν εχει κανενα θεμα.

Οπως και το εχω βαλει σε qc 3 φορτιστη blitzwolf  παλι και κανενα προβλημα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος ειναι οπως λαθος ειναι και τα link. 

Ο καθενας γραφει οτι θελει.

Εγω το φορτιζω με 5v 2Α φορτιστη και καλωδιο type c blitzwolf απο χθες και δεν εχει κανενα θεμα.

Οπως και το εχω βαλει σε qc 3 φορτιστη blitzwolf  παλι και κανενα προβλημα.

 

 

Όπως τα λές είναι, εγώ έχω qc 2.0 φορτιστή μια χαρά όλα

Για να λέμε αλήθειες τα περισσότερα συστήματα της Ν είχαν καλές κυκλοφορίες από θέμα πωλήσεων, η συνέχεια είναι το πρόβλημα. Τα δύο εκατομμύρια που διέθεσε αρχικά η Ν δεν ήταν και τεράστιος αριθμός. Όμως δεν δείχνει καθόλου άσχημα μετά από την αποτυχία του WiiU και τις τεράστιες αλλαγές που μεσολάβησαν στα οικονομικά δεδομένα και παράλληλα στην αγορά με την καθιέρωση των smartdevices . 

 

Μεγαλύτερο ενδιαφέρον θα έχουν οι επόμενοι μήνες. Κοντά στις γιορτές θα ακολουθήσει δεύτερο λανσάρισμα αφού πλέον θα υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία, πακέτα και καλύτερες τιμές, θα έχουν στρώσει το λογισμικό και θα έχει καθιερωθεί η συνδρομητική υπηρεσία οπού εκεί θα παιχτούν πολλά. 

 

 

Πάντως στην Ελλάδα NSW βρίσκεις για την ώρα...

 

Σωστά όλα αυτά, δεν παύει να είναι όμως ένα θετικό δείγμα και μήνυμα προς όλες τις κατευθύνσεις. Παίζω και ζέλντα ταυτόχρονα! :-D 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορειτε ομως να φορτιζετε και να παιζετε ταυχρονα ? αμφιβαλω οτι γινεται αυτο με  10W φορτιστη ( τοσο ειναι τα 5V 2A ) οταν με τον επισημο φορτιστη της  Nintendo μπορεις να  εχεις μεχρι 39W.  αμα το εχετε σε sleep mode ισως να αναπληρωνετε λιγη μπαταρια σιγα σιγα αλλα αμα θες zelda  ταυτοχρονα  κλαφτα, απλα θα  μειωνετε την χασουρα της μπαταριας ! δηλαδη εκει που θα τρωγατε 20% με 1 ωρα παιχνιδιου χωρις τον φορτιστη των 5V επανω, τωρα θα φατε 12% κ.ο.κ  

 

btw με βολευει αρκετα το joy con grip στο Zelda, δεν το βλεπω να παιρνω  pro συντομα ειδικα σε αυτη την τιμη

 

κανονικα πρεπει οταν επιτελους  ανοιξει η Virtual Console να λανσαρουν ενα στρογγυλο κλασσικου τυπου με σωστο dpad -  ( φαση snes δηλαδη ) με 30-40 ευρω  ( μαξ ) οπως ειχανε κανει στο  wii, λες και εχει νοημα το HD rumble το NFC και τα ρεστα οταν παιζεις  retro plaformακια στην VC :P

 

τελος, μακαρι να γινει κατι με το battlefront 2 port ! αν ο χειρισμος  με τα joy con θα ειναι  ειναι οπως με το hydra της razer θα φτασει το hype στον θεο !!  http://www.youtube.com/watch?v=ZRTAirKSSsM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φορτίζει ενώ παίζεις ή μιλάς για φόρτιση σε sleep mode?

η απογείωση του game design?

 

https://www.reddit.com/r/NintendoSwitch/comments/5xi2k1/me_and_my_blind_husband_played_12_switch_for_two/?st=izvqodtr&sh=c0cc5781

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση την απόδοση του Switch στο Breath of the Wild, ψευτο-υπολόγισα την επεξεργαστική ισχύ του συστήματος όταν είναι docked κάπου στα 615GFLOPs.

 

Αν το σύστημα ήταν πιό κοντά στα 800GFLOPs, θα έπρεπε να μπορεί να παίζει το παιχνίδι docked στα 1080p. Καθότι δεν το παίζει, ή δεν βγάζει τόση ισχύ ή υπάρχει κάποιο bottleneck.

 

 

 

Από την απόδοση του Breath of the Wild σε docked και mobile, βλέπουμε ότι το Switch τρέχει το παιχνίδι καλύτερα σε mobile, που σημαίνει ότι σε docked φτάνουμε τα όρια της ισχύος του μηχανήματος σε σχέση με το WiiU.

 

Έχουμε αύξηση 56% στην ανάλυση, για την ίδια (ελαφρώς χειρότερη) απόδοση με το WiiU. Τα γραφικά στο Switch είναι απειροελάχιστα καλύτερα, οπότε θα βάλω ένα θεωρητικό 10% επάνω στις απαιτήσεις, για ένα σύνολο 66% επάνω στις απαιτήσεις επεξεργαστικής ισχύος σε σχέση με το WiiU.

 

Το WiiU τρώει 40W, το Switch 15W.

 

Άρα το Switch είναι δυνατότερο κατα τουλάχιστον (40/15)*1.66 = 4,16 φορές δυνατότερο ανα Watt, που συνεπάγεται τουλάχιστον 615GFLOPs ισχύος όταν είναι docked, με δεδομένο ότι το WiiU είναι 370GFLOPs. Όταν η συσκευή είναι mobile, το Switch τρέχει 40% πιό αργά, οπότε είναι κάπου στα 370GFLOPs, στα ίδια ακριβώς επίπεδα με το WiiU.

 

Αυτή είναι θεαματική διαφορά σε σχέση με το WiiU αναλογιζόμενοι ότι η συσκευή είναι φορητή.

 

Αν από την άλλη το σύστημα βγάζει περισσότερα GFLOPs όταν είναι docked (αναφέρονται νούμερα κάπου στα 800GFLOPs), τότε η απόδοση στο Breath of The Wild υποδηλώνει κάποιο bottleneck, όπως το memory bandwidth που εικάζεται στο Digital Foundry.

 

Εν ολίγης δεν περιμένω κάτι το τρομερά διαφορετικό στον τομέα των γραφικών αν το παιχνίδι έβγαινε αποκλειστικά στο Switch.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...