Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από θερμοκρασίες πώς τα πάει ;

3201590-flir_20170223t154213.jpg

 

 

The Switch uses a tiny fan and it’s super quiet. It never got obscenely hot either. Using Flir’s thermal imaging camera and playing Breath of the Wild in portable mode, the Switch hit 39.2 degrees Celsius (102.5 degrees Fahrenheit). For reference, I’ve seen the PlayStation 4 Pro hit 46.1 degrees Celsius (114.9 degrees Fahrenheit). With the console docked, temperatures hit 41.1 degrees Celsius (105.9 degrees Fahrenheit). The Switch’s power-efficient design is most likely why its temps are so moderate. Using a power meter with the console docked, the Switch consumed 7.8 watts sitting in the operating system. When I fired up Zelda, power draw roughly doubled to 15 watts. This is still incredibly modest when you consider that the PlayStation 4 Pro often hits above 140 watts, which is nearly 10 times as much.

 

http://www.gamespot.com/articles/nintendo-switch-review/1100-6448303/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί δεν βάζαν απλά joycons χωρίς τίποτα (ανταλλάξιμα controllers - που είναι Plus σε σχέση με το 3ds που αν χαλάσουν στέλνεις την κονσόλα για service) άφηναν το dock εκτός (και καλά όποιος θέλει tv out) και βάζαν μια τιμή 200~240

 

Θα πούλαγε σαν τρελό.... λες και το 1-2 switch είναι κάτι φοβερό - πάτωσε. ευτυχώς.

Τι εννοεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να και το δικο μου ghetto carrying case :Dhttp://imgur.com/a/WafZk

 

προτιμω να δωσω ενα 20ρικο για το premium screen filter της horri οταν αυτο ερθει.

 

οσον αφορα το fast RMX ειμαι μολις στο 3% :P

 

δηλαδη μονο ενα cup εχω τελειωσει ως τωρα, εχει πολυ aliasing οταν εισαι undocked και θολωνει αρκετα σαν να πεφτει η αναλυση κατω απο 720p ( νομιζω οτι καπου ειχα διαβασει οτι εχει dynamic resolution scaling για να μην πεφτουν τα frames )

 

θα δοκιμασω αργοτερα με chromatic abberation κλειστο.

 

για το gameplay δεν μπορω να πω πολλα ακομα, προφανως θυμιζει αρκετα f-zero χωρις ομως να το λες και κλωνο του

 

ο χειρισμος με ενα joyconn στα 2 χερια ειναι μια χαρα εφοσον εχεις και το strap επανω για να πατας πιο ευκολα τα κουμπια SL,SR

 

docked το οπτικο αποτελεσμα ειναι αξιοπρεπεστατο μπορω να πω ! παω για Zelda τωρα - ευκαιρια να δουμε τι ψαρια πιανει το joyconn grip :P

 

update : 

 

με chromatic abberation κλειστο ειναι καλυτερο το  fast rmx  imo. οσο για τα ενοχλητικοτατα jaggies,  εφοσον βαλεις το stand για να κατσεις κατσεις λιιιγο πιο πισω αυτα εξαφανιζονται ! να γινοτανε τιποτα και με το bilinear  filtering στο ΒΟTW καλα θα ητανε - το fast rmx απο την αλλη μου δινει την εντυπωση  πως ενω κραταει το 60αρι καταφερνει και εχει  4x anisotropic ταυτοχρονα ! απλα  μαγευτικο  :D
 
να πω εδω τι παιζει  με  3 ζευγαρια ακουστικων που δοκιμασα  λιγο στο switch, με αυτα εδω τα takstar για καποιον περιεγο λογο ειχα  στατικο θορυβο ακομα και με την ενταση στο 0  http://www.takstar.com/en/product/detail-11-34-0-419
 
με τα αντιστοιχα edifier ( το καλυτερο μπασο που μπορει να ακουσει καποιος σε low budget  IMHO )  δεν ειχα θορυβο http://www.edifier.com/us/en/headphones-earphones/p275
 
επισης θορυβο δεν ειχα ουτε με τα creativa aurvana live ( ιδανικα για σπιτογατους - ισως η καλυτερη αγορα που ειχα κανει μεσα στο '13 ) 
 
περισσοτερες εντυπωσεις απο την ολη εμπειρια με το zelda συντομα !
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα στο βιντεο που το ανοιξαν οτι εχει κουλερακι

 

με προβληματιζει μετα το εξαμηνο οταν θα πιασει μεσα σκονη στρωμα θα χρειαστει ανοιγμα

Τις άλλες κονσόλες τις ανοίγουμε στο εξάμηνο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανενας το προβλημα με το desync / lag στο αριστερό joycon, η ειμαι ο μονος;

 

Και δεν μιλαω για extreme καταστασεις, εννοω αραγμενος στον καναπε, 2 μετρα απο tv και με τα ποδια στο τραπεζι, εχω συχνα lag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανενας το προβλημα με το desync / lag στο αριστερό joycon, η ειμαι ο μονος;

 

Και δεν μιλαω για extreme καταστασεις, εννοω αραγμενος στον καναπε, 2 μετρα απο tv και με τα ποδια στο τραπεζι, εχω συχνα lag

http://www.theverge.com/2017/3/3/14809280/nintendo-joy-con-controller-connectivity-problems-aquariums

 

Μηπως εχεις κανενα ενυδρειο διπλα; Χωρις πλακα η απαντηση της Nintendo ηταν ξεφτιλα! Λες και δεν εχουμε 10δες αλλες Bluetooth συσκευες που δουλευουν απροβληματιστα.

 

Μονο με το χειριστηριο του OUYA θυμαμαι τετοια φαση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα κι εγώ την κονσόλα. Δεν μπορώ να πω, καλή είναι, αλλά από WiFi... βράσ'τα. Δεν πιάνει σχεδόν καθόλου, όταν είναι docked.

Επεξ/σία από Defector
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω στα γρηγορα:

 

- Η ποιοτητα του dock ειναι μαπα, παιζει η οθονη και δεν εχει satisfying κουμπωμα η εστω καποιο feedback τιποτα

- Τα joycons και ιδιαιτερα τα rb/lb ειναι δυσχρηστα για μεγαλα "δυτικα" χερια, αναγκαστικα να παρω pro controller το οποιο πληρωσα x2 την τιμη του wireless xbone απλα και μονο για να μην παθω κανα RSI..

- H ποιοτητα της κονσολας και η οθονη ειναι καλη.

- Το UI ειναι εξαιρετικα απλο, δεν ειναι απαραιτητα κακο αυτο αλλα πολυ barebones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Τα joycons και ιδιαιτερα τα rb/lb ειναι δυσχρηστα για μεγαλα "δυτικα" χερια, αναγκαστικα να παρω pro controller το οποιο πληρωσα x2 την τιμη του wireless xbone απλα και μονο για να μην παθω κανα RSI..

Ενας απο τους κυριους λογους εκτος των αλλων που και στο Wii u πηρα το pro controller και το διαβασα και απο αλλα ατομα οτι τα joycons μαζι με την βαση τους(δηλαδη το controller που φτιαχνουν)δεν ειναι τοσο βολικο οσο το pro controller. Μεγαλη μλκια αυτο γιατι ετσι παμε στα 500ευρω για κονσολα+pro controller+zelda,δεν τα λες και λιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είδα το σύστημα από κοντά σε ένα φίλο αλλά ξέχασα να το τσεκάρω στο εξωτερικό φως. Η οθόνη πάντως δείχνει φοβερή, έτρεχε τέλεια το zelda.

 

Με τα joycons δεν είχα πρόβλημα στον χειρισμό ούτε στην εναλλαγή των κουμπιών πέρα από την θέση του αναλογικού στο δεξί joycon. Ως προς την εφαρμογή στο χέρι κινούνται προς το ικανοποιητικό βαθμό με το δεξί πάλι να ξεφεύγει. Η έλλειψη του σταυρού στο αριστερό joycon χτυπάει άσχημα αλλά συνηθίζεται, εξάλλου νομίζω πως σε αντίθετη περίπτωση θα μιλάγαμε για έναν ιδιαίτερα μικρό σε μέγεθος σταυρό. Νομίζω πως έπραξαν λάθος με την απουσία αναλογικών σκανδάλων, σίγουρα θα αποκτούσαν περισσότερο όγκο και θα έχαναν ως προς την εμφάνιση αλλά θα κέρδιζαν αρκετά στην εφαρμογή. 

 

Όλα τα υπόλοιπα καλά (ποιότητα, εμφάνιση, αίσθηση, μενού κτλ) και συγκεκριμένα το κομμάτι που μου έκανε μεγαλύτερη αίσθηση είναι το φορητό.

 

Πάντως και ο φίλος αντιμετωπίζει προβλήματα με το wifi σήμα αλλά δεν έχει και καλό router. Εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί γιατί είχα τεράστιο πρόβλημα από παλιά λόγω παρεμβολών από τα υπόλοιπα +15 δίκτυα της περιοχής. Έχω και lan αντάπτορα από το Wii αλλά και powerline. Ανέκαθεν τα συστήματα της Ν είχαν αδύναμη wifi κεραία και δυστυχώς μάλλον ισχύει και στην περίπτωση του NSW.

 

Τα περισσότερα προβλήματα που έχω διαβάσει έχουν αν κάνουν με το λογισμικό αλλά προσοχή στις γρατσουνιές στην οθόνη.

 

Edit: Ξέχασα να αναφέρω πως η ένταση των ηχείων είναι αρκετά καλή για φορητό σύστημα.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...