Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε με κατάλαβες προφανώς.εννοουσ αν συνδέονται ακουστικά όπως στο χειριστηριο του one κ του ps4.

 

 

Πάρε αγκαλιά το dock. Πολλοί έχουν αυτήν την απορία - είναι η μόνη λύση προς το παρόν.

 

cause Nintendo..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

είναι βασικά 'οτι θα ήθελε να είναι το wii u, με το οποίο κάπου χάθηκε στην πορεία της ανάπτυξης, κάτι πιο πολύ ενδιάμεσο. Εδώ μία σχετική συνέντευξη του Reggie Fils-Aimé.

 

Το θέμα στο οποίο αναφέρεσαι και γενικά μπερδεύει είναι, ότι για home console είναι στην ουσία < από τα άλλα συστήματα σε spec στην ίδια τιμή και για mobile μεγάλο με μικρή μπαταρία. Όπως αναφέρει και το ign, αν και σχετικά όλα αυτα με 5,5 -6in Κινητά να είναι mainstream και κά8ε παιδάκι να έχει ένα τουλάχιστον 7αρι tablet για να παίζει παιχνίδια.

 

Το θέμα τώρα τιμής, gimmic vs titles νομίζω ότι η απάντηση απλά είναι το 3ds vs Psvita (αν και το 3ds αρχικά λόγω τιμής πάτωνε στα 250)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί δεν βάζαν απλά joycons χωρίς τίποτα (ανταλλάξιμα controllers - που είναι Plus σε σχέση με το 3ds που αν χαλάσουν στέλνεις την κονσόλα για service) άφηναν το dock εκτός (και καλά όποιος θέλει tv out) και βάζαν μια τιμή 200~240

 

Θα πούλαγε σαν τρελό.... λες και το 1-2 switch είναι κάτι φοβερό - πάτωσε. ευτυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά αυτές τις @@@ να μην γράφατε για την πάρτη μου ενώ ξέρετε ότι ασχολούμαι με το άθλημα θα ήταν όλα καλά.

 

Είπα εγώ ποτέ για Ps4 spec?? ΠΟΤΕ.

 

Εμένα το μόνο μου παράπονο ήταν ότι για 340 περίμενα ένα fully custom NINTENDO SOC.

 

Όχι αυτό που πωλείται σαν shield ΤV για 199.

 

Που πήγαν τα 500 man years?

 

ε βάλε την οθόνη την πλαστική βάση 1γ + ραμ  κι δικαιολογείς το 80αρι :) τα 340 είναι ακόμα πολλα παντώς

 

Custom πλέον σε κονσόλα δύσκολα

Αν τα έκανε αυτά που λες θα ανταγωνίζοταν το 3ds που προφανώς δεν θέλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε βάλε την οθόνη την πλαστική βάση 1γ + ραμ  κι δικαιολογείς το 80αρι :) τα 340 είναι ακόμα πολλα παντώς

 

Custom πλέον σε κονσόλα δύσκολα

 

 

Τώρα κατάλαβα τι λες...

 

Το SoC όμως μετά από 3 χρόνια έχει yields ..τσαμπέ υποτίθεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα εγώ ποτέ για Ps4 spec?? ΠΟΤΕ.

 

 

Παίζουμε την κολοκυθιά μου φαίνεται. Από το post μου κατάλαβες να λέω ότι το είπες εσύ; (Μην το κάνουμε εδώ gamefaqs pls)

 

@alastor

 

Εννοείται ότι τα παιχνίδια που ανέφερες δεν είναι για τα wii/mobile crowds. Και γι'αυτόν ακριβώς το λόγο βλέπουμε στο launch 1 2 Switch και Just Dance που είναι για τους παραπάνω αποδέκτες.

 

Άποψη: Μια παραδοσιακή κονσόλα, με specs ps4, πιστεύω ότι θα μετατρεπόταν σε λίγο καιρό (1-2 χρόνια) σε nintendo machine λόγω pro και scorpio + λίγα πληρωμένα exclusives. Άσε που θα έπρεπε πάλι η nintendo να υποστηρίζει 2 συστήματα. Το Switch έχει την ευκαιρία να απορροφήσει τους devs των 3ds/vita και να δημιουργήσει μια βιβλιοθήκη που θα διαφέρει πολύ από αυτή των ps4/xbone πράγμα που θα προσελκύσει gamers. Όσον αφορά τα πλήθη των wii/mobile, μένει να δούμε αν και πόσοι θα περάσουν την πόρτα και αν άξιζε τον κόπο η προσπάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζουμε την κολοκυθιά μου φαίνεται. Από το post μου κατάλαβες να λέω ότι το είπες εσύ; (Μην το κάνουμε εδώ gamefaqs pls)

 

@alastor

 

Εννοείται ότι τα παιχνίδια που ανέφερες δεν είναι για τα wii/mobile crowds. Και γι'αυτόν ακριβώς το λόγο βλέπουμε στο launch 1 2 Switch και Just Dance που είναι για τους παραπάνω αποδέκτες.

 

Άποψη: Μια παραδοσιακή κονσόλα, με specs ps4, πιστεύω ότι θα μετατρεπόταν σε λίγο καιρό (1-2 χρόνια) σε nintendo machine λόγω pro και scorpio + λίγα πληρωμένα exclusives. Άσε που θα έπρεπε πάλι η nintendo να υποστηρίζει 2 συστήματα. Το Switch έχει την ευκαιρία να απορροφήσει τους devs των 3ds/vita και να δημιουργήσει μια βιβλιοθήκη που θα διαφέρει πολύ από αυτή των ps4/xbone πράγμα που θα προσελκύσει gamers. Όσον αφορά τα πλήθη των wii/mobile, μένει να δούμε αν και πόσοι θα περάσουν την πόρτα και αν άξιζε τον κόπο η προσπάθεια.

 

 

A ok - np για το πρώτο.

 

Για την δεύτερη παράγραφο αυτό περιμένω να δω. Αλλά που είναι τα 3ds games???

 

Αλλά και πάλι στην TV τι διαφορά θα κάνουν? 

 

Συγγνώμη δηλαδή αλλά επειδή μέχρι πριν λίγο έπαιζα shadow of the beast 1 στην amiga μου είχε πιο καλά γραφικά από τα Nindies... αν μη τι άλλο το HAM στο background έχει 4096 χρώματα... (venus the flytrap)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απορώ γιατί δεν βάζαν απλά joycons χωρίς τίποτα (ανταλλάξιμα controllers - που είναι Plus σε σχέση με το 3ds που αν χαλάσουν στέλνεις την κονσόλα για service) άφηναν το dock εκτός (και καλά όποιος θέλει tv out) και βάζαν μια τιμή 200~240.

Αυτό με το dock θα γίνει πιστεύω κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το dock θα γίνει πιστεύω κάποια στιγμή.

 

 

Επιτέλους! μιλάς λογικά :)

Έτσι βεντούζα γιατί μου την λέγατε για τα "κρυφά έξοδα" !!!

 

closeup-1fedcf66-5748-48df-b28d-39469fae

 

 

Για πάρε κανα screen protector γιατί σε βλέπω με παρόμοιο switch.

 

Link

 

 

71W-MZaVVIL._SL1500_.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις γυρισα απο δουλεια ,το αναψα λιγο εχω και χαμηλο φωτισμο, και παρατηρω οσο κοιτω την οθονη οτι το contrast και τα χρωματα ειναι πολυ καλα ρε σεις.

Και το dpi της παρολο 720p.

Και το fast rmx γαματο. Αν και δυσκολο

Επισης ΕΧΕΙ ΑΔΥΝΑΜΟ ΣΗΜΑ wifi ενω δεν θα πρεπε. Ολες οι αλλες συσκευες μου πιανουν καμπανα. Το switch μια γραμμη μονο

Επεξ/σία από lele322
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Feels like early adopters are beta testers

 

Ευκολα του εκανα dislike του κυριου εκτως αν ειναι καινουργιος στον χωρο του gaming,μιας και παντα οι κονσολες τον πρωτο καιρο τα περισσοτερα προβληματα ειναι που τα εμφανιζαν.

Μολις γυρισα απο δουλεια ,το αναψα λιγο εχω και χαμηλο φωτισμο, και παρατηρω οσο κοιτω την οθονη οτι το contrast και τα χρωματα ειναι πολυ καλα ρε σεις.

Και το dpi της παρολο 720p.

Και το fast rmx γαματο. Αν και δυσκολο

Επισης ΕΧΕΙ ΑΔΥΝΑΜΟ ΣΗΜΑ wifi ενω δεν θα πρεπε. Ολες οι αλλες συσκευες μου πιανουν καμπανα. Το switch μια γραμμη μονο

Η οθονη του Switch ειναι τεχνολογιας ips. Σε σχεση με την προηγουμενη του wii u ειναι η μερα με την νυχτα οχι μονο λογω της παραπανω αναλυσης(480p του wii u αν δεν κανω λαθος),αλλα και λογω του panel και γιαυτο και τα χρωματα ειναι οντως καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε αγκαλιά το dock. Πολλοί έχουν αυτήν την απορία - είναι η μόνη λύση προς το παρόν.

 

cause Nintendo..

 

Αφου είπαμε θα εχει mobile εφαρμογή! :-D  Δεν υποστηρίζει και Bluetooth headset με τους βλάκες, ελπίζω να βάλουν υποστηριξη στο μέλλον.

Μολις γυρισα απο δουλεια ,το αναψα λιγο εχω και χαμηλο φωτισμο, και παρατηρω οσο κοιτω την οθονη οτι το contrast και τα χρωματα ειναι πολυ καλα ρε σεις.

Και το dpi της παρολο 720p.

Και το fast rmx γαματο. Αν και δυσκολο

Επισης ΕΧΕΙ ΑΔΥΝΑΜΟ ΣΗΜΑ wifi ενω δεν θα πρεπε. Ολες οι αλλες συσκευες μου πιανουν καμπανα. Το switch μια γραμμη μονο

 

Μια χαρά οθονάρα έχει, χαίρεσαι να παίζεις.

Αυτό είναι παρουσίαση

????????????

https://youtu.be/kqMgv9hHmrY

 

Κάτι ήξεραν που δεν χρησιμοποίησαν γυαλί από οτι φαίνεται στην οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...