Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

"Near an aquarium "

 

Fishy δήλωση ε?

 

Χαχαχα - μόνο να μετακομίσουμε δεν μας προτείνει  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οσο περισσοτερα βιντεο βλεπω απτο Breath of the Wild ,τοσο περισσοτερο μου φαινετε πως το Switch ειναι η συνεχεια του 3DS παρα του WiiU

 

Ανεξαρτητως απτο εξαιρετικο world και gameplay design που ειμαι σιγουρος πως εχει το νεο Zelda,δεν γινεται εν ετη 2017 να μην εχεις native 1080p αναλυση και ενα aliasing της προκοπης. Δηλαδη αν εβγαζε η Nintendo μια κονσολα εστω τεχνικων επιπεδων vanilla PS4(που βγηκε το 13') στην τιμη των 300 ευρω,τι κακο θα μπορουσε να κανει? Υπαρχει κανενας που αγοραζει Switch για τα διαφορα gimmicks και οχι για τα τρομερο exclusive lineup της Nintendo?   

 

Δηλαδη ποσοι απο σας αγορασατε Switch επειδη εκτιμησατε αυτα που προσφερει η κονσολα και οχι λογω ενος κορυφαιου launch title οπως το Zelda,αλλα και τους τιτλους που θα ερθουν? Ειτε με κλασσικο gamepad,ειτε με motion controller,ειτε με οθονη αφης σε tablet,παλι θα το αγοραζατε λογω Zelda,Mario και αλλα ποσα...

 

Κριμα γιατι θα με ενδιεφερε πολυ να αγοραζα την καινουρια κονσολα της Nintendo,ακομα και στο launch.Τωρα,μαλλον θα περιμενω μηπως βγαλουν κανα δυνατοτερο iteration στο μελλον(η βρω καμια προσφορα χωμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οσο περισσοτερα βιντεο βλεπω απτο Breath of the Wild ,τοσο περισσοτερο μου φαινετε πως το Switch ειναι η συνεχεια του 3DS παρα του WiiU

 

Ανεξαρτητως απτο εξαιρετικο world και gameplay design που ειμαι σιγουρος πως εχει το νεο Zelda,δεν γινεται εν ετη 2017 να μην εχεις native 1080p αναλυση και ενα aliasing της προκοπης. Δηλαδη αν εβγαζε η Nintendo μια κονσολα εστω τεχνικων επιπεδων vanilla PS4(που βγηκε το 13') στην τιμη των 300 ευρω,τι κακο θα μπορουσε να κανει? Υπαρχει κανενας που αγοραζει Switch για τα διαφορα gimmicks και οχι για τα τρομερο exclusive lineup της Nintendo?   

 

Δηλαδη ποσοι απο σας αγορασατε Switch επειδη εκτιμησατε αυτα που προσφερει η κονσολα και οχι λογω ενος κορυφαιου launch title οπως το Zelda,αλλα και τους τιτλους που θα ερθουν? Ειτε με κλασσικο gamepad,ειτε με motion controller,ειτε με οθονη αφης σε tablet,παλι θα το αγοραζατε λογω Zelda,Mario και αλλα ποσα...

 

Κριμα γιατι θα με ενδιεφερε πολυ να αγοραζα την καινουρια κονσολα της Nintendo,ακομα και στο launch.Τωρα,μαλλον θα περιμενω μηπως βγαλουν κανα δυνατοτερο iteration στο μελλον(η βρω καμια προσφορα χωμα)

 

 

Να βλέπαμε κανα τέτοιο ε? 

 

https://www.youtube.com/watch?v=u_fyOkrteqM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alastor192

 

Η nintendo θέλει να έχει την πόρτα ανοιχτή στο wii crowd και στο mobile crowd. Γι'αυτο το switch έχει τη μορφή που έχει. Και λόγο της μορφής που έχει δε θα μπορούσε να έχει specs vanilla ps4 με τιμή 300€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να και το δικο μου ghetto carrying case :Dhttp://imgur.com/a/WafZk

 

προτιμω να δωσω ενα 20ρικο για το premium screen filter της horri οταν αυτο ερθει.

 

οσον αφορα το fast RMX ειμαι μολις στο 3% :P

 

δηλαδη μονο ενα cup εχω τελειωσει ως τωρα, εχει πολυ aliasing οταν εισαι undocked και θολωνει αρκετα σαν να πεφτει η αναλυση κατω απο 720p ( νομιζω οτι καπου ειχα διαβασει οτι εχει dynamic resolution scaling για να μην πεφτουν τα frames )

 

θα δοκιμασω αργοτερα με chromatic abberation κλειστο.

 

για το gameplay δεν μπορω να πω πολλα ακομα, προφανως θυμιζει αρκετα f-zero χωρις ομως να το λες και κλωνο του

 

ο χειρισμος με ενα joyconn στα 2 χερια ειναι μια χαρα εφοσον εχεις και το strap επανω για να πατας πιο ευκολα τα κουμπια SL,SR

 

docked το οπτικο αποτελεσμα ειναι αξιοπρεπεστατο μπορω να πω ! παω για Zelda τωρα - ευκαιρια να δουμε τι ψαρια πιανει το joyconn grip :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alastor192

 

Η nintendo θέλει να έχει την πόρτα ανοιχτή στο wii crowd και στο mobile crowd. Γι'αυτο το switch έχει τη μορφή που έχει. Και λόγο της μορφής που έχει δε θα μπορούσε να έχει specs vanilla ps4 με τιμή 300€.

 

 

Σταμάτα το damage control. Πραγματικά.

 

Εγώ λέω π.χ. ότι το switch με το PR του και καλά (home console) είναι η πρόφαση της Nintendo ότι εγκατέλειψε τον χώρο των home consoles.

 

Για πες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αν κ εχω παραλάβει την κονσολα ειμαι εκτος πόλης κ δεν την εχω πιάσει στα χερια μου.ηθελα να ρωτήσω το εξής.μπορούν να συνδεθούν ακουστικά στο χειριστηριο ?π.χ. Όταν ειναι docked το μηχανημα υπαρχει δυνατότητα να ακούμε απο μακριά ασυρματα??

Εγω εχω παραγγείλει αυτο το tempered glass.http://m.ebay.com/itm/282269888459?varId=581505001663 ειναι 0.15 mm και 9h κ λεει οτι εχει πολυ καλη διαυγεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορούν να συνδεθούν ακουστικά στο χειριστηριο ?π.χ. Όταν ειναι docked το μηχανημα υπαρχει δυνατότητα να ακούμε απο μακριά ασυρματα??

Αν θυμαμαι πιο πισω πρεπει να ειχε αναφερθει οτι δυστηχως ασυρματα(bluetooth)ακουστικα δεν υποστηριζει το switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμαμαι πιο πισω πρεπει να ειχε αναφερθει οτι δυστηχως ασυρματα(bluetooth)ακουστικα δεν υποστηριζει το switch

 

Αυτο το ξερω.στο χειριστηριο τουλάχιστον ενσυρματα συνδέονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταμάτα το damage control. Πραγματικά.

 

Εγώ λέω π.χ. ότι το switch με το PR του και καλά (home console) είναι η πρόφαση της Nintendo ότι εγκατέλειψε τον χώρο των home consoles.

 

Για πες?

Το damage control που το είδες; Θα μπορούσε να έχει specs ps4 με αυτή τη μορφή στα 300€;

 

Για το άλλο που γράφεις, εσύ πχ μπορείς να λες ό,τι θέλεις. Το σίγουρο είναι ότι η nintendo εγκατέλειψε τον χώρο των παραδοσιακών home console και σε κανένα χρόνο, αν το switch πάει καλά, θα εγκαταλείψει και το χώρο των παραδοσιακών handheld.

 

Αυτο το ξερω.στο χειριστηριο τουλάχιστον ενσυρματα συνδέονται?

Μόνο στο τάμπλετ απ'ότι ξέρω συνδέονται.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alastor192

 

Η nintendo θέλει να έχει την πόρτα ανοιχτή στο wii crowd και στο mobile crowd. Γι'αυτο το switch έχει τη μορφή που έχει. Και λόγο της μορφής που έχει δε θα μπορούσε να έχει specs vanilla ps4 με τιμή 300€.

 

Συμφωνω οτι αυτο ειναι το σκεπτικο τους,απλα θεωρω πως αυτοι που θα χασουν θα ειναι λιγοτεροι απο αυτους που θα κερδισουν.Και επισης αυτοι που ψοφανε για adventure games τυπου Zelda και Metroid,πιστεψε με δεν ειναι ουτε το Wii crowd,ουτε το mobile crowd. 

 

Ασε που μπορεις να βγαλεις παραδοσιακη κονσολα και να πουλησεις τα nunchucks extra για παιχνιδια τυπου Wii sports κλπ.Δεν σε περιοριζει κανεις σε αυτο.Τωρα για το mobile,για αυτον τον λογω ειχαν το DS και 3DS

Προσωπικα πιστευω πως φοβουνται απλα να κανουν την πρωτη κινηση για να μπουν παλι στο κατα μετωπο παιχνιδι.Υπαρχει ομως μια σημαντικη λεπτομερεια που τους διευκολυνει. Υπαρχει ενα μεγαλο overlapping στην κατοχη κονσολων.Π.χ μια μεγαλη πλειοψηφια χρηστων ειχαν PS3 και 360 last gen. Το ιδιο και τωρα. Προσωπικα εχω PS4 και δεν θα με πειραζε να ειχα την αντιστοιχη εκδοση με τα exclusives της Nintendo.Το ιδιο και παρα πολλοι ανθρωποι  ανα τον κοσμο

 

 

Ενω η ουσια των βιντεοπαιχνιδιων κατα την αποψη μου ειναι αυτο που συμβαινει μεσα στην οθονη της τηλεορασης,η Nintendo φαινεται να δινει βαρυτητα στο περιφερειακο στοιχειο του gaming.Και επειδη ασχολουμε γυρω στα 20 χρονια με το hobby,προσωπικα εμενα αυτο δεν μ'αρεσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το ξερω.στο χειριστηριο τουλάχιστον ενσυρματα συνδέονται?

Αφου το ξερεις γιατι το ρωτησες? :P

 

Ναι το Switch εχει υποδοχη ενσυρματων ακουστικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το damage control που το είδες; Θα μπορούσε να έχει specs ps4 με αυτή τη μορφή στα 300€;

 

Για το άλλο που γράφεις, εσύ πχ μπορείς να λες ό,τι θέλεις. Το σίγουρο είναι ότι η nintendo εγκατέλειψε τον χώρο των παραδοσιακών home console και σε κανένα χρόνο, αν το switch πάει καλά, θα εγκαταλείψει και το χώρο των παραδοσιακών handheld.

 

Μόνο στο τάμπλετ απ'ότι ξέρω συνδέονται.

 

 

Ειλικρινά αυτές τις @@@ να μην γράφατε για την πάρτη μου ενώ ξέρετε ότι ασχολούμαι με το άθλημα θα ήταν όλα καλά.

 

Είπα εγώ ποτέ για Ps4 spec?? ΠΟΤΕ.

 

Εμένα το μόνο μου παράπονο ήταν ότι για 340 περίμενα ένα fully custom NINTENDO SOC.

 

Όχι αυτό που πωλείται σαν shield ΤV για 199.

 

Που πήγαν τα 500 man years?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου το ξερεις γιατι το ρωτησες? :P

 

Ναι το Switch εχει υποδοχη ενσυρματων ακουστικων.

Δε με κατάλαβες προφανώς.εννοουσ αν συνδέονται ακουστικά όπως στο χειριστηριο του one κ του ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...