Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ, ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά.

Και πάλι πάντως το θεωρώ χαζό, εφόσον έχω συνδέσει το ίδιο account, να πρέπει να "μεταφέρω" τα λεφτά. Θα έπρεπε να είναι κοινό.

Να έχω π.χ. 40 ευρώ και να μπορώ να ξοδέψω τα 30 στο Switch και τα 10 στο Wii U. Έλεος δλδ.

 

Αυτό με το ρούτερ θα δοκιμάσω να παίξω με τα κανάλια, αν και το δικό μου είναι ήδη στο automatic.

By the way, αν κανείς γενικά παίξει με ξένους λογαριασμούς, ας μας πει πόσο πέφτουν οι τιμές σε ορισμένα digital only παιχνίδια, π.χ. στο I am Setsuna που εδώ μας το χρεώνουν 39.99 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά.

 

Και πάλι πάντως το θεωρώ χαζό, εφόσον έχω συνδέσει το ίδιο account, να πρέπει να "μεταφέρω" τα λεφτά. Θα έπρεπε να είναι κοινό.

Να έχω π.χ. 40 ευρώ και να μπορώ να ξοδέψω τα 30 στο Switch και τα 10 στο Wii U. Έλεος δλδ.

 

Αυτό με το ρούτερ θα δοκιμάσω να παίξω με τα κανάλια, αν και το δικό μου είναι ήδη στο automatic.

 

By the way, αν κανείς γενικά παίξει με ξένους λογαριασμούς, ας μας πει πόσο πέφτουν οι τιμές σε ορισμένα digital only παιχνίδια, π.χ. στο I am Setsuna που εδώ μας το χρεώνουν 39.99 ευρώ.

 

Όταν είπα να μεταφέρεις δεν εννοουσα αποκλειστικά για το switch μαλλον θα μπορείς να τα χρησιμοποιείς όπου θέλεις. Το I am Setsuna το θέλω και εγώ ρε γαμώτο αλλά 40€;

 

Send from my Nintendo Switch. :-D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είπα να μεταφέρεις δεν εννοουσα αποκλειστικά για το switch μαλλον θα μπορείς να τα χρησιμοποιείς όπου θέλεις. Το I am Setsuna το θέλω και εγώ ρε γαμώτο αλλά 40€;

 

Όντως έψαξα και εγώ την επιλογή για funds στο eshop του switch και έχει επιλογή για merge. Οπότε απλά δεν γίνεται αυτόματα, θέλει επιβαβαίωση από το χρήστη. Ωστόσο μετά λέει κάτι περίεργα ότι αν γίνει link μετά δεν μπορεί να γίνει unlink και κάτι τέτοια ακατανόητα, οπότε δεν το πειράζω ακόμα.

 

Μπήκα στα settings του router και άλλαξα το WPA-PSK Version από WPA σε WPA2 και το είδε αμέσως μετά. Έλεος.

 

Άσε, το Setsuna με γαργαλάει πάρα πολύ, αλλά αντιστέκομαι ακόμα. Έπρεπε να πάει λίγο πιο χαμηλά πιστεύω, για δέλεαρ. Αν ήταν κανένα 25άρι πιστεύω θα το τσίμπαγε πολύς κόσμος από την πρώτη ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έψαξα και εγώ την επιλογή για funds στο eshop του switch και έχει επιλογή για merge. Οπότε απλά δεν γίνεται αυτόματα, θέλει επιβαβαίωση από το χρήστη. Ωστόσο μετά λέει κάτι περίεργα ότι αν γίνει link μετά δεν μπορεί να γίνει unlink και κάτι τέτοια ακατανόητα, οπότε δεν το πειράζω ακόμα.

 

Μπήκα στα settings του router και άλλαξα το WPA-PSK Version από WPA σε WPA2 και το είδε αμέσως μετά. Έλεος.

 

Άσε, το Setsuna με γαργαλάει πάρα πολύ, αλλά αντιστέκομαι ακόμα. Έπρεπε να πάει λίγο πιο χαμηλά πιστεύω, για δέλεαρ. Αν ήταν κανένα 25άρι πιστεύω θα το τσίμπαγε πολύς κόσμος από την πρώτη ημέρα.

Ευτυχώς που υπάρχει και το switch, το WPA στο χακάρουν για πλάκα ακόμα και ένας άσχετος, έπρεπε να το έχεις από μόνος σου σε WPA2. Ναι ένα 25αρι θα ήταν λουκούμι

σημερα περασα απο πλαιιο Μετ/σης τιγκα στα switch ηταν δεν ειχε κινηση και φανταζομαι αν δεν γινει price drop δεν θα τρεξει ...

 

Πάντως χθές το βράδυ όπως έχω γράψει και πρίν γινόταν ένας μικρός πανικός στα public και το μεσσημεράκι που είχα πάει Κωτσόβολο στο ταμείο έφερναν switch όσο ήμουν, πρέπει τρία αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ περιμένω αύριο το Zelda για το Wii U, που ειχα προπαραγγείλει, και για το Switch θα κάνω υπομονή ακόμα παιδάκια. Υπομονή επιπέδου Χριστούγεννα 2017, γιατι θέλω να δώ πρώτα κίνηση απο παιχνίδια. Δεν περιμένω Final Fantasy XV και τέτοιου είδους παιχνίδια, πιο πολύ περιμένω. παιχνίδια σαν τα τοπ του 3DS, portable φάση, με γραφικό Wii U δηλαδή.

 

Καλή διασκέδαση όσοι το πήρατε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το wifi το λένε και άλλοι σε άλλα forums από ότι διαβάζω.

 

Ψάξε και στο google. Ευτυχώς δεν είναι κάτι που έχει μόνο η κόνσολα σου αλλά δυστυχώς αρκετοί λένε ότι έχουν αυτό το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παω public Ζωγραφου σε λιγο, το αστειο ειναι μου ηρθε το πρωι SMS για την παραγγελια με την limited του zelda αλλα ΚΑΙ για την παραγγελια που παρελαβα τα μεσανυχτα απο public συνταγματος :S δηλαδη θα παω εκει και θα μου ζητησουν το 300αρι 2 φορες ? :P

 

retailer of the rear - 2017 :D

 

το nintendo shop ακομα αυνανιζεται - για να μην πω τιποτα πιο βαρυ, ουτε 10 ευρω δεν με αφηνει να βαλω στο wallet @#)_#@#(@)#@(!@()!@(@!

 

 

 

ειχα εναν φιλο στο σπιτι, καθοτανε σε μια καρεκλα αριστερα απο τον καναπε που καθομουνα εγω ( το dock ητανε καπου 3 μετρα αποσταση μπροστα μου )

 

πηγα στο calibration screen, δοκιμασα να καλυψω το αριστερα μου χερι με το δεξι ενω εκανα κυκλους με τον μοχλο, δεν ειδα κανενα προβλημα

 

δοκιμασα να βαλω αριστερο μου χερι πισω απο την πλατη μου - τα ιδια

 

σηκωθηκα ορθιος πηγα πισω απο την πλατη του φιλου μου και αρχισα να κανω το ιδιο τεστ με τον μοχλο, τοτε και μονο τοτε εβλεπα τον κυκλο να πηγαινει σπαστα και αυτο μονο με το αριστερο joy conn

 

ισως παιζει ρολο που την εχω με κλειστο wifi οταν ειναι στο dock, δεν ξερω ....

 

update : ολα ενταξει με το zelda ! περιμενω μονο ενα τηλεφωνο απο  τα κεντρικα να μου πουνε τι θα γινει με τους πον τους που ΔΕΝ μου βαλανε οταν πηγα στον 5ο οροφο να παρω την κονσολα σκετη. 

 

http://imgur.com/a/YB7J3

 

http://imgur.com/a/Vksa1

 

πριν λιγη ωρα δοκιμασα για αλλη μια φορα να χρεωσω 10 ευρω την χρεωστικη της eurobank για να μπουνε  10 ευρω στο wallet 

 

και ... επιτελους την δεχτηκε ! στο καπακι δοκιμασα  πιστωτικη για να προσθεσω αλλα 10 τα οποια μπηκανε κανονικα  - μολις κατεβηκε το fast rmx !! αντε να δουμε .... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...