Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθω να βαλω την revolut για να κανω αγορα το rmx αλλα δεν με αφηνει... Δεν λεει κατι απλα μου γραφει please verify information that you have entered..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση:

Δεν υποτίθεται ότι αν συνδέσεις το Νintendo account σου στον χρήστη που δημιουργείς στο Switch, θα μπορείς να χρησιμοποιείς θεωρητικά τα χρήματα που έχεις στον λογαριασμό σου?

Στο Wii U έχω στον λογαριασμό μου 18 ευρώ. Στο Switch έπειτα από σύνδεση στο ίδιο Nintendo account μου δείχνει 0 ευρώ.

 

Επίσης έχω ένα κουλό πρόβλημα, το Switch δεν βλέπει το router μου ενώ βλέπει όλα τα υπόλοιπα της περιοχής. Ίσως είναι θέμα πρωτοκόλλου, αλλά δεν μου έχει ξανατύχει με καμία άλλη συσκευή (π.χ. λαπτοπ, κινητά κτλ) να μην βλέπουν το συγκεκριμένο ρούτερ.

Κότσαρα ένα access point στο router, το οποίο το Switch το βλέπει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.eurogamer.net/articles/2017-03-03-finally-we-have-answers-to-nintendo-switchs-digital-game-sharing-questions

 

Μερικές χρήσιμες πληροφορίες για τα παιχνίδια.

 

Συνοψίζοντας:

Για να παίξεις τα games που αγόρασες σε διαφορετική κονσόλα, θα πρέπει να κάνεις πρώτα de-activate την προηγούμενη. Δηλαδή εάν τύχει να τη χάσεις θα πρέπει να έρθεις σε επαφή με Nintendo.

 

Τα saves των παιχνιδιών γράφονται στην εσωτερική μνήμη της συσκευής χωρίς να υπάρχει η δυνατότητα να τα κάνεις backup σε κάρτα SD, ούτε να τα κάνεις upload.

Εάν τύχει να αλλάξεις κονσόλα, επικοινωνείς πάλι με Nintendo και... τρέχα γύρευε.

 

 

Ήλπιζα αυτοί οι χαζοί περιορισμοί να είχαν λυθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:

 

Δεν υποτίθεται ότι αν συνδέσεις το Νintendo account σου στον χρήστη που δημιουργείς στο Switch, θα μπορείς να χρησιμοποιείς θεωρητικά τα χρήματα που έχεις στον λογαριασμό σου?

 

Στο Wii U έχω στον λογαριασμό μου 18 ευρώ. Στο Switch έπειτα από σύνδεση στο ίδιο Nintendo account μου δείχνει 0 ευρώ.

 

Ίσως απλά να χρειάζεται κάποιο χρόνο για να δείξει τα χρήματα αλλά καλύτερα ας απαντήσει κάποιος που είχε επ΄σιης χρήματα από πριν στον λογαριασμό του και έχει το σύστημα.

 

....

 

Και τα δύο που αναφέρεις έχουν σχέση με την συνδρομητική υπηρεσία της Ν. Για τα saves έχουν ήδη αναφέρει ότι θα προσφέρουν και cloud δυνατότητα.

 

*Και για τα friendcodes τα ίδια ισχύουν, θα τα καταργήσουν με την έναρξη της συνδρομητικής λογικά, τώρα βέβαια αν θα πρέπει να είσαι συνδρομητής για να υπάρχουν και οι ανάλογες ανέσεις θα δούμε μελλοντικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:

 

Δεν υποτίθεται ότι αν συνδέσεις το Νintendo account σου στον χρήστη που δημιουργείς στο Switch, θα μπορείς να χρησιμοποιείς θεωρητικά τα χρήματα που έχεις στον λογαριασμό σου?

 

Στο Wii U έχω στον λογαριασμό μου 18 ευρώ. Στο Switch έπειτα από σύνδεση στο ίδιο Nintendo account μου δείχνει 0 ευρώ.

 

Επίσης έχω ένα κουλό πρόβλημα, το Switch δεν βλέπει το router μου ενώ βλέπει όλα τα υπόλοιπα της περιοχής. Ίσως είναι θέμα πρωτοκόλλου, αλλά δεν μου έχει ξανατύχει με καμία άλλη συσκευή (π.χ. λαπτοπ, κινητά κτλ) να μην βλέπουν το συγκεκριμένο ρούτερ.

 

Κότσαρα ένα access point στο router, το οποίο το Switch το βλέπει μια χαρά.

Κάπου έχει επιλογή για να μεταφερεις τα φράγκα.Το έκανα αλλά δεν είχα φραγκο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με γεια μου!!!

 

Αργότερα σήμερα η αύριο θα έχω και το Zelda (η έννοια του system seller).

 

Σαν πρώτες εντυπώσεις πολύ καλή κατασκευή σαν tablet +controllers , φτηνή σε αίσθηση βάση. Boot times, menu transitions etc πολύ γρήγορα αλλά σχετικα φτωχό σε  λειτουργείες (αν κι οκ και το vita που είχε τα πάντα δεν τα χρησημοποιήσα ποτε ) Overpriced στα 300ε είναι κάνα 50ε αν και το shield με χειρότερα specs + game supp κάνει -100, αλλωστε προσφέρει κάτι το οποίο δεν προσφέρει κάποιος άλλος αυτή την στιγμή mobile gaming επιπέδου xbox0ne και ps4

 

Αυτό πάντώς που θα έπρεπε να έχει είναι fastcharge, 3 ώρες  για 0->100% είναι υπερβόλη!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις οταν πας να βαλεις funds εχει την επιλογη.

Κατεβαινει το rmx. Ελπιζω να αξιζει.

Κατι snk που εχει παιζουν και online; Για το king of fighters κυριως...

με γεια μου!!!

Αυτό πάντώς που θα έπρεπε να έχει είναι fastcharge, 3 ώρες για 0->100% είναι υπερβόλη!!!

Και αντιο μπαταρια στους 4-6 μηνες..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με γεια μου!!!

 

Αργότερα σήμερα η αύριο θα έχω και το Zelda (η έννοια του system seller).

 

Σαν πρώτες εντυπώσεις πολύ καλή κατασκευή σαν tablet +controllers , φτηνή σε αίσθηση βάση. Boot times, menu transitions etc πολύ γρήγορα αλλά σχετικα φτωχό σε  λειτουργείες (αν κι οκ και το vita που είχε τα πάντα δεν τα χρησημοποιήσα ποτε ) Overpriced στα 300ε είναι κάνα 50ε αν και το shield με χειρότερα specs + game supp κάνει -100, αλλωστε προσφέρει κάτι το οποίο δεν προσφέρει κάποιος άλλος αυτή την στιγμή mobile gaming επιπέδου xbox0ne και ps4

 

Αυτό πάντώς που θα έπρεπε να έχει είναι fastcharge, 3 ώρες  για 0->100% είναι υπερβόλη!!!

Για να κάνει 3 ώρες 4310mah μπαταρία σίγουρα έχει κάποιο είδος fast charge, φυσικά θα μπορούσε και καλύτερα και όχι με fast charge σωστό σαν τεχνολογία δεν κινδυνεύει η μπαταρία παραπάνω από κάτι.

Ερώτηση:

 

Δεν υποτίθεται ότι αν συνδέσεις το Νintendo account σου στον χρήστη που δημιουργείς στο Switch, θα μπορείς να χρησιμοποιείς θεωρητικά τα χρήματα που έχεις στον λογαριασμό σου?

 

Στο Wii U έχω στον λογαριασμό μου 18 ευρώ. Στο Switch έπειτα από σύνδεση στο ίδιο Nintendo account μου δείχνει 0 ευρώ.

 

Επίσης έχω ένα κουλό πρόβλημα, το Switch δεν βλέπει το router μου ενώ βλέπει όλα τα υπόλοιπα της περιοχής. Ίσως είναι θέμα πρωτοκόλλου, αλλά δεν μου έχει ξανατύχει με καμία άλλη συσκευή (π.χ. λαπτοπ, κινητά κτλ) να μην βλέπουν το συγκεκριμένο ρούτερ.

 

Κότσαρα ένα access point στο router, το οποίο το Switch το βλέπει μια χαρά.

 

Κάπου πέτυχα μια επιλογή που υπήρχε για την μεταφορά των χρημάτων στο nintendo account από το υπολογιστή.

Για όσους δεν το ξέρουν, μαζεύεις και πόντος για διάφορα δωράκια από τις αγορές είτε retail είτε ψηφιακών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης έχω ένα κουλό πρόβλημα, το Switch δεν βλέπει το router μου ενώ βλέπει όλα τα υπόλοιπα της περιοχής. Ίσως είναι θέμα πρωτοκόλλου, αλλά δεν μου έχει ξανατύχει με καμία άλλη συσκευή (π.χ. λαπτοπ, κινητά κτλ) να μην βλέπουν το συγκεκριμένο ρούτερ.

 

μία απο τα ίδια (Speedport W 724V) αλλα βλέπει τα AP μου κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και φόρτωσα πράμα, όχι γιατί τα χρειαζόμουνα αλλά για να έχει να λέει ο φίλος μου ο Steve ότι υπάρχουν κρυφές χρεώσεις! :-D 

Λοιπόν έχουμε και λέμε θήκη original, microsd 128gb, pro controller και power bank intenso QC 3.0 10000mha που θα το έχω και για το smartphone. Με γειά του! Δεν το χορταίνω λέμε! Πάντως από αυτό που είδα χθές το βράδυ δεν νομίζω να μην πουλήσει καλά fingers crossed! :-D 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...