Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρέλαβα και εγώ προ ολίγου από public, όλα καλά.

 

Απλώς δεν έχω πάρει το Zelda ακόμα γιατί το παρήγγειλα 10 ευρώ φτηνότερα από amazon Γαλλίας, αλλά δεν με πειράζει, μπορώ να περιμένω 15 μέρες ακόμα.

 

Εξάλλου βλέπω ότι το επόμενο διάστημα θα έχω ελάχιστα παιχνίδια για να ασχολούμαι, οπότε θα πρέπει να κρατήσει το Zelda όσο γίνεται περισσότερο.

 

Να πω απλώς σε όσους σκοπεύουν να περιμένουν για να δουν πως θα πάει η κονσόλα, πόσοι και ποιοι τίτλοι θα κυκλοφορήσουν κτλ, ότι εξέχοντα ρόλο σε όλο αυτό θα παίξει το πόσοι θα αγοράσουν την κονσόλα το πρώτο διάστημα προκειμένου να φανεί η δυναμική της. Αν όλοι κάτσουμε να περιμένουμε τότε R.I.P. Switch.

 

2 γενικές παρατηρήσεις σχετικά με την στάση της Nintendo αυτή τη στιγμή: Έπρεπε οπωσδήποτε το 1-2 Switch να περιλαμβάνεται σαν tech demo μαζί με την κονσόλα και όχι να χρεώνεται έξτρα με αυτό το υπέρογκο ποσό και επίσης το pro controller έπρεπε να είναι τουλάχιστον 20 ευρώ κάτω.

Κλασικη Nintendo πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες. Εγω θα περιμενω κανα χρονο να δω πως θα εξελιχθει. Mε το WiiU επραξα ορθα και δεν το πηρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ελα ρε πανευκολο ειναι. Φτιαξε ενα μεηλ gmail καταπροτιμηση. Τραβα στη νιντενδο φτιαξε ενα λογαριασμο,δηλωσε χωρα νοτιο αφρικη η οποια αλλη θες ( και καναδα εχει καλες τιμες) και εισαι οκ. Μετα τραβα στο switch κανε add νεο user και θα σου πει να κανεις λινκ εναν λογαριασμο με το καινουριο user. Και μετα μπαινεις στο eshop της χωρας που διαλεξες . Καποια στιγμη θα ψαχτω πολυ αναμεσα στις χωρες για τιμες. Θελω να δω και την ρωσια

 

Μπράβο φίλε και περίμενα κάποιος να το τεστάρει..Είναι ουσιαστικά σαν το psn όπου

με 2-3 διαφορετικούς χρήστες αγοράζεις απο διαφορετικά store.Επιπλέον αντίθετα με το psn

μπορείς όπως λες να χρησιμοποιείς την ίδια κάρτα!

Βέβαια φοβάμαι τη nintendo europe πως θα αντέξει να μην μας κρατάει τα releases

κάνα 6μηνο πίσω απο Usa?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε να αγοράσετε από το Ιαπωνικό eshop και δεν δεχεται τις κάρτες σας, μπορείτε απλά να αγοράσετε credit από πχ. Playasia και να τα φορτώσετε στον ιαπωνικό λογαριασμό. Τα παιχνίδια έχουν λέει κανονικά αγγλική γλώσσα πχ το Disgaea 5. Μπορειτε επίσης να κατεβάσετε demo από το ιαπωνικό που δεν υπάρχουν σε άλλα eshop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικη Nintendo πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες. Εγω θα περιμενω κανα χρονο να δω πως θα εξελιχθει. Mε το WiiU επραξα ορθα και δεν το πηρα.

Kακως.Εχασες κορυφαια exclusives.Λοιπον,πλεον εχοντας ασχοληθει κανα 5 ωρο με την κονσολα απλα πιστευω οτι κατω απο 300 δε μπορουσε να βγει.Το ολο concept ειναι πολυ ωραιο και το μονο που πρεπει να κοιταξει η Nintendo ειναι να του κυκλοφορησει πολλα παιχνιδια.Και φορητα και docked και party και τα παντα.Τα joycons με βολεψαν μια χαρα αφου εβαλα και τα grips και ακομα δε μπορω να πιστεψω οτι παιζω τετοιο Zelda σε φορητο μηχανημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα browser να βαλει αλλιως θα της φαω το λαρυγγι!!! Και video player να βαλει και μουσικη κλπ.

Τα 299 τα αξιζει σιγουρα σκετη ναι και ημουν αρνητικος. Τα 340 θα τα ηθελα 350 με παιχνιδι.

Το φιφα ποτε βγαινει;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kριμα θα ειναι να μη βγει browser.Σα tablet ειναι αψογο και πρεπει να παρει ολες τις λειτουργιες ενος tablet.

μα για σταθερη κονσολα δεν το πλασαρε η νιντυ?

 

τωρα θα το κανει ταμπλετ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kριμα θα ειναι να μη βγει browser.Σα tablet ειναι αψογο και πρεπει να παρει ολες τις λειτουργιες ενος tablet.

 

Παρέλαβα και έγω και έχω να πώ οτι όντως σαν συσκευή είναι πάρα πολυ καλη! ομορφο και ταχύτατο. και ναι εννοείται οτι ειναι ουσιαστικά φορητή κονσόλα!  αλλα αυτο είναι καλό, και εύχομαι να της φερθεί η νιντέντο οπως στο 3ds.. 

 

Και πρέπει οπωςδήποτε να πάρει ολες τις απαραίτητες εφαρμογες ενος ταμπλετ. και facebook και youtube και βίντεο και μουσική. οπωςδήποτε.. ειναι μεγάλο κρίμα να μη γίνει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα για σταθερη κονσολα δεν το πλασαρε η νιντυ?

 

τωρα θα το κανει ταμπλετ?

 

Το έχουμε πει αγαπητέ, marketing λέγεται. Δες πίσω από αυτό και θα καταλάβεις πολλά. Εννοείται ότι είναι φορητή κονσόλα, από την αρχή αυτό ήταν. Απλά έχει πάρα πολλές φυσικές δυνατότητες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό παιχνίδι σε όλους!

 

Εγώ δυστυχώς δε με βλέπω να το προλαβαίνω σήμερα και μιας και είναι και ταξίδι απο αύριο και κατι υποχρεώσεις απο εβδομάδα, καλα Χριστούγεννα!

 

Να'σαι καλά, γενική ταχυδρομική και οι 9.5 σου ώρες που φόρτωνες πράγματα στη νταλίκα.

post-336016-0-03005000-1488547453_thumb.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και έγω και έχω να πώ οτι όντως σαν συσκευή είναι πάρα πολυ καλη! ομορφο και ταχύτατο. και ναι εννοείται οτι ειναι ουσιαστικά φορητή κονσόλα!  αλλα αυτο είναι καλό, και εύχομαι να της φερθεί η νιντέντο οπως στο 3ds.. 

 

Και πρέπει οπωςδήποτε να πάρει ολες τις απαραίτητες εφαρμογες ενος ταμπλετ. και facebook και youtube και βίντεο και μουσική. οπωςδήποτε.. ειναι μεγάλο κρίμα να μη γίνει!

 

Ελπιζω να δωσουν το πολυ μεχρι browser. Αλλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε πει αγαπητέ, marketing λέγεται. Δες πίσω από αυτό και θα καταλάβεις πολλά. Εννοείται ότι είναι φορητή κονσόλα, από την αρχή αυτό ήταν. Απλά έχει πάρα πολλές φυσικές δυνατότητες. 

 

 

ειρωνικα το ειπα το ξερω :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...