Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχει καμία σημασία το αν θα το δώσουν. Σημασία έχει να μην το δώσουν ποτέ τζάμπα στο κουτί με την κονσόλα για τουλάχιστον 1 χρόνο. Οπως το Wii είχε το Wii sports και συνεπώς η ταυτότητα της κονσόλας αυτόματα πήρε τη μορφή που πήρε έτσι και στο Switch μπορεί να το 1-2 switch να διαμορφώσει την ταυτότητα της κονσόλας στα μάτια του κόσμου. Καταλαβαίνεις ότι αυτό ΔΕΝ πρέπει να γίνει. 

 

Όταν συνέφερε όμως η "διαμόρφωση" δινόταν.

 

Και σε ρωτάω - τι θα διαμορφώσει το switch? Το zelda που δεν δίνεται? το ARMS? Το tablet?

 

Θα πουλήσει το zelda σε μαμάδες και dance? ή το 1-2 switch.. το ARMS σε hipsters?

 

Πώς δηλαδή θα διαμορφώσει μια βάση? Τα διαφημιστικά ήταν χωρίς παιχνίδι?

 

To wii βάσει αυτών πούλησε και διαδόθηκε.  

 

Το τίποτα είναι καλύτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχει καμία σημασία το αν θα το δώσουν. Σημασία έχει να μην το δώσουν ποτέ τζάμπα στο κουτί με την κονσόλα για τουλάχιστον 1 χρόνο. Οπως το Wii είχε το Wii sports και συνεπώς η ταυτότητα της κονσόλας αυτόματα πήρε τη μορφή που πήρε έτσι και στο Switch μπορεί να το 1-2 switch να διαμορφώσει την ταυτότητα της κονσόλας στα μάτια του κόσμου. Καταλαβαίνεις ότι αυτό ΔΕΝ πρέπει να γίνει. 

Θα σου ελεγα ναι αν ειχε την αρχικη τιμη που προλαβαν αρκετα ατομα δηλαδη 299.

Τωρα στα 340ευρω και με αυτη την τιμη

https://www.skroutz.gr/s/10823431/1-2-Switch.html?from=catspan&keyphrase=nintendo+1  ειναι μεγαλη κοροιδια σε οποιους το παρουν(γιατι ως γνωστον σκετη κονσολα παιχνιδια δεν παιζει μονη της).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου ελεγα ναι αν ειχε την αρχικη τιμη που προλαβαν αρκετα ατομα δηλαδη 299.

Τωρα στα 340ευρω και με αυτη την τιμη

https://www.skroutz.gr/s/10823431/1-2-Switch.html?from=catspan&keyphrase=nintendo+1  ειναι μεγαλη κοροιδια σε οποιους το παρουν(γιατι ως γνωστον σκετη κονσολα παιχνιδια δεν παιζει μονη της).

 

 

Και πάλι - δεν θα είναι μόνο του στο ράφι... Τι δηλαδή θα είναι σε "αποστειρωμένο χώρο" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα για μενα το εν λογω παιχνιδι επρεπε να υπηρχε σαν demo ενα πραγμα. Τρομαζω και μονο στην ιδεα οτι θα παει καποιος να το προτιμησει για αγορα βλεποντας την χαμηλοτερη τιμη του σε σχεση με το ''ακριβοτερο'' zelda :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν συνέφερε όμως η "διαμόρφωση" δινόταν.

 

Και σε ρωτάω - τι θα διαμορφώσει το switch? Το zelda που δεν δίνεται? το ARMS? Το tablet?

 

Θα πουλήσει το zelda σε μαμάδες και dance? ή το 1-2 switch.. το ARMS σε hipsters?

 

Πώς δηλαδή θα διαμορφώσει μια βάση? Τα διαφημιστικά ήταν χωρίς παιχνίδι?

 

To wii βάσει αυτών πούλησε και διαδόθηκε.  

 

Το τίποτα είναι καλύτερο?

 

Καμιά κονσόλα στο λανσάρισμα της δεν θα πρέπει να δίνει ούτε ένα παιχνίδι. Αυτό θα πρέπει να αφήνεται εντελώς στην επιλογή του αγοραστή. Το Wii αποτελεί εξαίρεση γιατί ήταν κάτι το προτώγνορο για την εποχή και συνεπώς χρειαζόταν κάτι για να το "οδηγήσει". Το Switch από την άλλη δεν χρειάζεται τίποτα να το "οδηγήσει", πρόκειται για την ισχυρότερη φορητή παιχνιδομηχανή ever και έχει τη δυνατήτητα να συνδέεται μέσα σε δευτερόλεπτα και χωρίς τίποτα και στην τηλεόραση. Μόνο αυτό χρειάζεται. 

 

 

Θα σου ελεγα ναι αν ειχε την αρχικη τιμη που προλαβαν αρκετα ατομα δηλαδη 299.

Τωρα στα 340ευρω και με αυτη την τιμη

https://www.skroutz.gr/s/10823431/1-2-Switch.html?from=catspan&keyphrase=nintendo+1  ειναι μεγαλη κοροιδια σε οποιους το παρουν(γιατι ως γνωστον σκετη κονσολα παιχνιδια δεν παιζει μονη της).

 

Υπάρχουν και χειρότερα (βλέπε Σουηδία) που η κονσόλα κοστίζει 400+. Προσωπικά την τιμή τη θεωρώ μια χαρά για νέα φορητή κονσόλα με τόσες δυνατότητες και με τόσα καλούδια στο κουτί. Το Vita μου κόστισε περισσότερα δεδομένου ότι πλήρωσα τα 300 που ζητούσε και ταυτόχρονα έδωσα και ένα καλό ποσό για 16άρα κάρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορω να καταλάβω γιατι τσακώνονται ορισμένοι.Η κονσολα αυτη ειναι το δυνατοτερο φορητο αυτη τη στιγμη κ με δυνατότητα να συνδεθεί κ τηλεοραση πολυ απλα κ ωραια.ειναι καλο να υπαρχει δυνατότητα επιλογής.προσωπικα εχω καλο pc,one s ,ps vita κ 3ds αλλα θα τλ παρω.μακαρι μα χούμε λεφτα να αγοράσουμε τα παντα.το παιχνίδι θα παιχτεί στα δυνατά exclusives όπως το zelza που σπάει κόκκαλα για το αν θα πιάσει η κονσολα.αν η βάση του αγοραστικού κοινού αυξηθεί γρήγορα θα δουμε θαύματα στο μηχανάκι γιατι εζει τα προσόντα κατά τη γνώμη μου.δεν ειναι ολα frames και 4k (που για να το δεις το 4κ πρεπει να χεις τηλεοραση άνω των 50 κ να κάθεσαι στα 2 μετρα και κατι.οι κονσολες ειναι διασκέδαση και καλα παιχνίδια.κ τα δυνατά παιχνίδια on the go αυτη τη στιγμη ειναι μονοπωλιο της nintendo.εμενα προσωπικα με πιάνει κ μια νοσταλγία όταν κρατάω στα χερια μου φορητο της nintendo.μιυβθυμιζει την εποχή των nintendo game and watch που ειχα μικρός....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καπου 1 και τεταρτο πηγα εγω στο public συνταγματος, παλι καλα που ητανε ακομα ανοιχτα xD

 

πληρωσα την τιμη του preorder (299) ασχετα αν πηγε να μου την φερει ο υπαλληλος στην αρχη, ιδεα δεν ειχα οτι μπορουσα να "μεταφερω" και την παραγγελια για το zelda tho

 

http://imgur.com/a/neqE5

 

πρωτες πρωτες εντυπωσεις

 

1) μου πεφτει καπως μεγαλο - βαρυ ( οκ ειμαι ξυπνιος απο τις 9 το πρωι και τωρα ειναι 4 :P )

 

2) τους μοχλους τους περιμενα πιο ψηλους :/

 

3) παταω συνεχεια B αντι για Α καταλαθος

 

4) εκανα το "τεστ" με το joyconn, εχω jitter στον κυκλο μονο με το αριστερο και θελει πολλη προσπαθεια για να γινει αυτο, υπο κανονικες συνθηκες παιξιματος ειναι αδυνατο.

 

5) παιζει ενσυρματα κανονικα με αυτο εδω το adapter που ειχα θαμενο χρονια τωρα http://support.moonpoint.com/info/network/hardware/adapters/HC-WII076/ (προφανως το εβαλα στην usb 2.0 θυρα του dock )

 

6) προς το παρων δεν μπορω να βαλω funds στον λογαριασμο μου (σκοπευα με το που γυρισω σπιτι στις 2 να κατεβαζα fast RMX και να επαιζα λιγο ) !! δοκιμασα debit eurobank και credit της alpha bak ( mastercard και οι 2 )

 

7) οι λακαμαδες στο public ουτε μπορεσανε να μου βαλουν τους ποντους στην καρτα μελους ( κοτζαμ 300 ευρω αγορα ) ουτε ειχανε ενημερωσει ποτε οτι μπορεις να παραλαβεις και αλλα πραγματα απο το κεντρικο καταστημα τα ξημερωματα της Παρασκευης

 

αναγκαστικα την limited του Zelda θα παω την παραλαβω απο το αρχικο καταστημα που ειχα προ-παραγγειλει

 

8) εχω την κονσολα στο σπιτι εδω και 2 ωρες και μεχρι τωρα ΔΕΝ μπορεσα να παιξω τιποτα γιατι τον παιζει το public, το nintendo shop, η CD media που δεν δινει καρτες με ποντους (ακομα) και η καρκινιαρα η nintendo που δεν εδωσε ενα 1-2 switch "lite" δωρεαν με το μηχανημα :@ :@

Επεξ/σία από SoFGR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...