Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλά παίρνεις τα άκρα,το πρώτο (8bit) στο τελευταίο.

 

Προφανώς και άλλαξε στα 30 χρόνια. Αλλά το mario galaxy 1,2, super duper 3d world, που τις βλέπεις τις αλλαγές;

 

Αν πάντως δεν βλέπεις διάφορες πχ στο gran turismo, μάλλον δεν έχει νόημα να το συζητήσουμε περαιτέρω.

Galaxy 1 δεν έχω παίξει αλλά galaxy 2 με 3d world η μόνη σχέση που έχουν είναι η ip και το genre.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που παρέθεσες δεν είναι ούτε επιχείρημα, ούτε ανάλυση. Βασικά δεν είναι απολύτως τίποτα.

 

Καθότι έχω παίξει από το 1990 μέχρι και τώρα σχεδόν όλες τις σειρές στις οποίες αναφέρεσαι, Nintendo και μή Nintendo, απλά θα σου πώ ότι αυτά που λές δεν ισχύουν. Το επιχείρημα ότι η σειρά Mario είναι στάσιμη, και ακόμα χειρότερα στάσιμη σε σχέση με τη σειρά Call of Duty ή Doom ή GTA, απλά δεν ευσταθεί.

 

Δεν θα επεκταθώ, διότι αυτά είναι πράγματα αυτονόητα για αυτούς που γνωρίζουν πραγματικά τα προαναφερθέντα παιχνίδια και το τί προσέφερε και προσφέρει το καθένα τους στο gaming.

 

Ακόμα χειρότερο, το να συζητάμε αυτά τα πράγματα, με αφορμή το νέο Zelda, για το οποίο όλοι οι reviewers αναφέρουν ότι ξεφεύγει από τη βασική φόρμουλα της σειράς, και έχει εξελιχθεί σε κάτι πολύ μεγαλύτερο.

 

 

Ειδικά το zelda παιδιά αφήστε το έχει δίκιο ο Panther.

 

Είναι ΕΝΤΕΛΩΣ αλλού το παιχνίδι. Στα όρια (για να μην πω ότι τα ξεπερνάει σε μηχανισμούς) που το skyrim είναι ...mario μπροστά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε Xiaomi.

Καταλαβαίνεις ότι στις big.LITTLE διατάξεις όταν δουλεύουν οι μικροί δεν δουλεύουν οι μεγάλοι και το αντίστροφο έτσι?

 

Αμ άμα λέω ότι δεν το έχεις τι να πω...

 

Δουλεύουν και παραδουλεύουν (εκτός των πυρήνων της εποχής  σχεδίασης tegra όπου δεν παίρνουν ρεύμα καν). Απλά κάνουν αυτό που είναι να κάνουν. Background Tasks.

 

Ναι πλέον βλέπουν και την μνήμη.

 

 

Είπα για τα 7 watt σε idle στο μενού? Φαντάσου αυτό να γινόταν σε tablet ή κινητό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ στο ninty.gr όταν είχα εκφράσει τους προβληματισμούς μου για το hw του Switch (βάση φημών) ο steeve sheep με είχε βαφτίσει hater και είχα φάει χοντρή επίθεση.Τωρα ρε κάνει ακριβώς το ίδιο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος θελει σταθερη κονσολα με τεραστια βιβλιοθηκη υπαρχει και φθηνοτερη με μολις 199ευρω(οσο δηλαδη εχει παιξει και το xbox)

http://www.insomnia.gr/topic/638321-ps4-slim-500gb-199%E2%82%AC-kotsovolos/

 

Για φορητη κονσολα ομως η nintendo εχει ας το πουμε μονοπωλειο και γιαυτο το λογο χρεωνει και αναλογα. Σε 4 πραγματα συμφωνουν απαντες,ειτε κατοχοι της κονσολας,ειτε υποψηφιοι αγοραστες της,ειτε haters/fanboys.

 

1)Το νεο zelda(αναμενομενα)τα σπαει.

 

2)Το Switch ειναι η δυνατοτερη φορητη κονσολα της αγορας.

 

3)Το Switch day one ειναι υπερκοστολογημενο μεχρι αηδιας

 

4)Τα περιφερειακα του Switch ειναι επισης υπερκοστολογημενα day one,ειδικα το pro controller.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ στο ninty.gr όταν είχα εκφράσει τους προβληματισμούς μου για το hw του Switch (βάση φημών) ο steeve sheep με είχε βαφτίσει hater και είχα φάει χοντρή επίθεση.Τωρα ρε κάνει ακριβώς το ίδιο. :P

 

Φίλε στείλε μου σε PM τα post που σε βάφτισα hater. Hater σε βάφτισα(αν) μόνο λόγω ότι μου κάνατε συνδυασμένα attack με ξέρεις ποιόν. Ο οποίος δεν ξέρει που πάει τα τέσσερα.

 

Εγώ δεν έχω χρώματα. Αυτόν τον καιρό - δεν έχω pc και μάλλον ούτε θέλω πλέον πέραν από το laptop που έχω για να κάνω βασικά πράγματα όπως να γράφω εδώ ή να παίζω hearthstone και απλώς και το 3ds και το wiiU δεν μπορούν να είναι Mainline consoles για εμένα. Για τα παιδιά μια χαρά είναι. Έχουν και n64 και amiga με τα άθραυστα tomahawk/pacman από καθαρό σίδερο και switches για άλλο ένα εκατομμύριο χρόνια.

 

Εγώ ψάχνομαι για Mainline console και μεταξύ των ps4pro/scorpio/switch αν βάλω και στην εξίσωση ότι έχω ΚΑΙ WiiU και n3DS με άπειρα παιχνίδια μπαίνω στο τριπάκι της κριτικής και γράφω ανάλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμ άμα λέω ότι δεν το έχεις τι να πω...

 

Δουλεύουν και παραδουλεύουν (εκτός των πυρήνων της εποχής σχεδίασης tegra όπου δεν παίρνουν ρεύμα καν). Απλά κάνουν αυτό που είναι να κάνουν. Background Tasks.

 

Ναι πλέον βλέπουν και την μνήμη.

 

Δικό μου λάθος όντως πλέον.

Ήμουν βιαστικός.

Τι χρήση έχει λοιπόν σε μια συσκευή που πάντα θες δύναμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mario kart 8 για το Switch παντως(αν ισχυει η ημερομηνια)βγαινει 28/4,δηλαδη σε σχεδον 2 μηνες.

https://www.skroutz.gr/s/10822896/Mario-Kart-8-Deluxe-NS.html

 

 

Οπως εχουν πει και αλλα παιδια πιο πισω στα 299ευρω το switch(για day one αγορα)ειναι μια πιο ελκυστικη τιμη απο τα 340day one(σχεδον οσο κοστιζει το mario kart δηλαδη τα παραπανω ευρω).


@fulgore

Είναι το one day offer που κάνει η Sony για να χτυπήσει το launch του Switch. Δεν ήξερα ότι συμμετέχουν και ελληνικά καταστήματα.

Το ξερω αγαπητε οτι δεν γινεται επειδη μας ''αγαπαει'' η sony,απλα το ανεφερα επειδη ειδα και εγινε συχνα η κουβεντα περι τιμης και specs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε στείλε μου σε PM τα post που σε βάφτισα hater. Hater σε βάφτισα(αν) μόνο λόγω ότι μου κάνατε συνδυασμένα attack με ξέρεις ποιόν. Ο οποίος δεν ξέρει που πάει τα τέσσερα.

 

Εγώ δεν έχω χρώματα. Αυτόν τον καιρό - δεν έχω pc και μάλλον ούτε θέλω πλέον πέραν από το laptop που έχω για να κάνω βασικά πράγματα όπως να γράφω εδώ ή να παίζω hearthstone και απλώς και το 3ds και το wiiU δεν μπορούν να είναι Mainline consoles για εμένα. Για τα παιδιά μια χαρά είναι. Έχουν και n64 και amiga με τα άθραυστα tomahawk/pacman από καθαρό σίδερο και switches για άλλο ένα εκατομμύριο χρόνια.

 

Εγώ ψάχνομαι για Mainline console και μεταξύ των ps4pro/scorpio/switch αν βάλω και στην εξίσωση ότι έχω ΚΑΙ WiiU και n3DS με άπειρα παιχνίδια μπαίνω στο τριπάκι της κριτικής και γράφω ανάλογα.

Τα μηνύματα έχουν διαγραφεί.Με είχες βαφτίσει hater και σου τόνιζαν πολλοί ότι απλά έχω κάποιες βάσιμες ανησυχίες αλλά εσύ εκεί.Πραγματικα αυτή τη μεταστροφή δε μπορώ να τη πιστέψω.Ειναι σα να γράφει άλλος άνθρωπος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικό μου λάθος όντως πλέον.

Ήμουν βιαστικός.

Τι χρήση έχει λοιπόν σε μια συσκευή που πάντα θες δύναμη?

 

Ρε αγορίνα. 4~5 σελίδες πριν έγραψα σεντόνι για αυτό. Αν δεν βαριέσαι διάβασε το.

 

Απλώς αν η Nintendo έσκαγε κανά φράγκο παραπάνω με A72(3) θα είχε 4 ώρες μπαταρία. Λέω εγώ ένα νούμερο τώρα υποθετικά πάντως θα ήταν μεγαλύτερο. Άρα το θέμα μπαταρίας θα ήταν Non-matter.

 

Αν πλήρωνε πάλι (και λέω αν γιατί δεν ξέρουμε σε τελική έτσι? εγώ και αν είμαι αυτός που έχω κάνει υποθέσεις - που μόνο ούφο δεν με έχουν χαρακτηρίσει - πάλι δες 4~5 σελίδες πριν) για custom σχεδίαση θα ξήλωνε τους νεκρούς Α53 και θα έβαζε ..κάτι. Κάτι ρε παδί μου δεν είμαι μηχανικός κυκλωμάτων - αλλά κάτι θα χώραγε. Όπως οι κινέζοι με το helios. Τι δηλαδή καλύτεροι είναι αυτοί?

 

(Άσχετο δες αυτό ναδεις που έχει πάει η δουλειά.. )

 

MediaTek_Helio_X30-Chip-Carousel_678x452

Τα μηνύματα έχουν διαγραφεί.Με είχες βαφτίσει hater και σου τόνιζαν πολλοί ότι απλά έχω κάποιες βάσιμες ανησυχίες αλλά εσύ εκεί.Πραγματικα αυτή τη μεταστροφή δε μπορώ να τη πιστέψω.Ειναι σα να γράφει άλλος άνθρωπος.

 

 

Δεν υπάρχει καμία μεταστροφή. Προσαρμόζομαι στις πληροφορίες. Και αυτές σήμερα δεν με πείθουν καθόλου.

Την αγαπάω την N.? Φυσικά. Θα την ξαναπατήσω όπως με το wiiU ή θα δεν κάνω κριτική σε ότι δεν μου αρέσει. Φυσικότατα.

 

Είμαι fanboy αλλά οι εποχές αλλάζουν. Δεν υπάρχει πια ο ρομαντισμός του τότε. Στεγνά και ψυχρά. Ώρες- ώρες σκεφτόμουν γιατί σκέφτομαι έτσι αλλά οι καιροί αλλάζουν. H Nintendo όχι.

 

Τώρα καταλαβαίνεις ότι δεν θα το λύσουμε εδώ δημόσια - αλλά πίστεψε με ΠΟΤΕ δεν είχα τίποτα με κανένα άλλον εκτός από τον "γνωστό". Αν το εξέλαβες έτσι οφείλω να ζητήσω συγνώμη. Που και με αυτόν δεν κρατάω κακία αλλά εντάξει - σκοπός της ζωής του ήταν (και είναι υποθέτω) να φάω ban. 

Τα usb keyboards δουλεύουν με το switch!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αγορίνα. 4~5 σελίδες πριν έγραψα σεντόνι για αυτό. Αν δεν βαριέσαι διάβασε το.

 

Απλώς αν η Nintendo έσκαγε κανά φράγκο παραπάνω με A72(3) θα είχε 4 ώρες μπαταρία. Λέω εγώ ένα νούμερο τώρα υποθετικά πάντως θα ήταν μεγαλύτερο. Άρα το θέμα μπαταρίας θα ήταν Non-matter.

 

Αν πλήρωνε πάλι (και λέω αν γιατί δεν ξέρουμε σε τελική έτσι? εγώ και αν είμαι αυτός που έχω κάνει υποθέσεις - που μόνο ούφο δεν με έχουν χαρακτηρίσει - πάλι δες 4~5 σελίδες πριν) για custom σχεδίαση θα ξήλωνε τους νεκρούς Α53 και θα έβαζε ..κάτι.

 

Έτσι όπως το διάβασα νυσταγμένος κατάλαβα ότι ήθελες να έχει και τους Α53, για αυτό μου έκανε εντύπωση.

Θα μπορούσε να τα έχει αυτά που λες. Με άλλη τιμή όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως το διάβασα νυσταγμένος κατάλαβα ότι ήθελες να έχει και τους Α53, για αυτό μου έκανε εντύπωση.

Θα μπορούσε να τα έχει αυτά που λες. Με άλλη τιμή όμως.

 

Βασικά τους έχει αλλά κλειστούς.

 

Οπότε ένας Α57 βγαίνει οff για το λειτουργικό.

 

Άρα 3 μας έμειναν για τα παιχνίδια και βλέπουν και οι άλλοι dips στο BotW σε dock mode και αρχίζουν.

 

Φταίνε αυτοί? Σίγουρα. Αλλά φταίμε και "εμείς" - τέσπα. Καλό gaming εύχομαι σε όσους το πήρανε και περιμένουμε εντυπώσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...