Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Θα ήθελα να μου περιγράψεις εσύ τι θα έπρεπε να φοράει το Switch, σε αυτό το form factor, για να ικανοποιεί τις απαιτήσεις σου και πόσο θα κόστιζε.

Το μηχάνημα έχει καλό επεξεργαστή και επαρκή μνήμη... για φορητό. Σαν σταθερό είναι αστείο. Επειδή όμως εγώ το θέλω μόνο για φορητό το προσπερνάω. Σαν φορητό, 300 ευρώ είναι πολλά. Τιμή οσο κάνει το shield tablet ( συν ένα μικρό ποσό για τα χειριστήρια μείον την οθόνη) .

 

Μένουμε στα βασικά. Μια οθόνη της προκοπής, τουλάχιστον 1080, και ας παίζουν τα παιχνίδια σε 720.

Επιπλέον, ένα browser, Netflix και Spotify. Χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μίσος που το είδατε δεν ξέρω. Απλώς θέλω μια ανταγωνιστική N. και δεν.

 

Εδώ υπάρχουν ακόμα τα friend codes στο switch...

 

Αυτό μπορείς να το αναλύσεις; Τι θέλεις δηλαδή από την Ν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως το pro controller το βρήκα πολύ στιβαρό!το περίμενα πλαστικόυρα Αλλά τελικά είναι καλή κατασκευή!ποιοτικά πλαστικά με ωραίο κράτημα και σωστό βάρος!

Αν μπορεις(φανταζομαι με το zelda καλη ωρα)τσεκαρε μια την αυτονομια της μπαταριας του pro controller.

 

 

340+80+70=590. (SWITCH + PRO+ZELDA απλή έκδοση) 

Γιαυτο το λογο και εγω προσωπικα και στο wii u εκανα υπομονη μεχρι να βγει bundle με το pro controller και εν μερη μια απο τα ιδια θα κανω και στο Switch(ή εκτως αν γινει καμια γεναια εκδοση απο καμια αλυσιδα σε περιοδο εκπτωσεων).

Δεν χρειαζεται ομως να τα βαζουμε με τους πρωτους κατοχους χωρις λογο.

 

Σχεδον ολοι το λενε οτι το Switch day one(ειδικα η Ευρωπαικη δικη μας τιμη)για σκετη κονσολα ειναι over priced(ειδικα αν υπολογισουμε και τα παραπανω),γιαυτο το λογο και ολοι προτεινουν υπομονη μεχρι τις γιορτες τουλαχιστον.

 

Μεγαλο φαουλ παντως για μενα που το Switch δεν βγηκε με καποιο bundle παιχνιδιου(κλασσικα με το zelda ακομα καλυτερα)ή controller.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχάνημα έχει καλό επεξεργαστή και επαρκή μνήμη... για φορητό. Σαν σταθερό είναι αστείο. Επειδή όμως εγώ το θέλω μόνο για φορητό το προσπερνάω. Σαν φορητό, 300 ευρώ είναι πολλά. Τιμή οσο κάνει το shield tablet ( συν ένα μικρό ποσό για τα χειριστήρια μείον την οθόνη) .

 

Μένουμε στα βασικά. Μια οθόνη της προκοπής, τουλάχιστον 1080, και ας παίζουν τα παιχνίδια σε 720.

Επιπλέον, ένα browser, Netflix και Spotify. Χθες.

 

 

Tο shield ΤV που κάνει απείρως πιο πολλά (plex κ.α.) κάνει 199 και μάλιστα με το GEFORCE NOW (7.99) δες τι κάνει. Και δεν είναι streaming (περίπου). Όχι είναι VM που εγκαθιστάς τα παιχνίδια σου από το STEAM εικονικά και τα παίζεις σαν είχες gtx 1080. Για ψάξε το λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω. Εδώ δεν είναι Nintendo BLOG για του λόγου σου. Είναι FORUM. Και θα ακούγονται όλα. Είτε σου αρέσουν είτε όχι. Αν δεν σου αρέσουν μην τα διαβάζεις. Θες να πρόσκληση στο σπίτι μου να δεις ποιος αγοράζει Nintendo προϊόντα και ποιος τα παίρνει δωρεάν με hacks?

 

Πάμε παρακάτω.

 

340+80_70=590. (SWITCH + PRO+ZELDA απλή έκδοση) - 510 με το άβολο για πολλές ώρες joycon+grip. Αλλά το προσπερνάω.

 

250+game+10 XBOXS+GAME PASS= 260 = 100 παιχνίδια.

 

Θα μου πεις τώρα για την φορητότητα?

 

Που την είδες? Είναι αντίστοιχη των DS/3DS ή gameboy color? Θα το βάζεις στην τσέπη του μπουφάν - για να μην πω για τζιν. Μαζί με το κινητό?

 

Έλα τώρα φτάνει - είπαμε. Να στηρίζουμε το σπίτι μας αλλά αυτό πέφτει και μας πλακώνει από μόνο του.

 

Εντάξει βάλτε γραμμές.

Εννοείται να ακούγονται όλες οι απόψεις. Να υπάρχει και μια στοιχειώδης αντικειμενικότητα όμως.

 

Και λίγη προσοχή στα μαθηματικά. Έβαλες 100€ καπέλο σε όλα. Επίσης, το να χρησιμοποιείς μια υπηρεσία που ανακοινώθηκε χτες και δεν είναι καν διαθέσιμη για να κάνεις το switch να φανεί πανάκριβο. Αυτό είναι χτύπημα κάτω από τη ζώνη.

Τέλος, αν το New 3ds XL ή ένα tablet 10" είναι φορητά, τότε και το switch μια χαρά φορητό είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω. Εδώ δεν είναι Nintendo BLOG για του λόγου σου. Είναι FORUM. Και θα ακούγονται όλα. Είτε σου αρέσουν είτε όχι. Αν δεν σου αρέσουν μην τα διαβάζεις. Θες να πρόσκληση στο σπίτι μου να δεις ποιος αγοράζει Nintendo προϊόντα και ποιος τα παίρνει δωρεάν με hacks?

 

Πάμε παρακάτω.

 

340+80+70=590. (SWITCH + PRO+ZELDA απλή έκδοση) - 510 με το άβολο για πολλές ώρες joycon+grip. Αλλά το προσπερνάω.

 

250+game+10 XBOX GAME PASS= 260 = 100 παιχνίδια.

 

Αν εσένα σου περισσεύουν κακώς διαβάζεις και forum δηλαδή. Εμείς οι θνητοί ανταλλάσσουμε απόψεις για το τι μας συμφέρει εν τέλει. 

 

Θα μου πεις τώρα για την φορητότητα?

 

Που την είδες? Είναι αντίστοιχη των DS/3DS ή gameboy color? Θα το βάζεις στην τσέπη του μπουφάν - για να μην πω για τζιν. Μαζί με το κινητό?

 

Έλα τώρα φτάνει - είπαμε. Να στηρίζουμε το σπίτι μας αλλά αυτό πέφτει και μας πλακώνει από μόνο του. 

 

Εντάξει βάλτε γραμμές.

 

2 λαθακια.

 

1. Εχεις βάλεια 100 πανω στο συνολο

 

2. Αλλο xbox και άλλο nintendo. Allo game λlibrary το ένα αλλο το άλλο. όποιος παίρνει νιντεντο ΞΕΡΕΙ οτι το παίρνει για να παίξει συγκεκριμένα και καλα πραγματα, οπότε δεν συγκρίνεται με τα 100 παιχνιδια του pass(Που πολλα είναι του σωρού).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν πας να γράψεις και σε όλα τα site που έκαναν review και ανέφεραν παρόμοιους προβληματισμούς =/=bitching τα ίδια?

 

Μάλιστα το πλυντήριο είναι της Bosch οπότε θα είναι καλό.... 

 

Πραγματικά κάποιοι να το κοιτάξετε αυτό.

εσυ να κοιτακτεις ,σε οτι γραφεις, εχει ενα τονο σελιδες κανεις κριτικη σε κατι που δεν ειδες και δεν ειχες την ευκαιρια να το χρησιμοποιησεις ,τα υπολοιπα ειναι για καταναλωση, οταν διαβαζα κριτικες για το υπεροχο vita και καθισε στο ραφι ενα χρονο επαψα να ασχολουμε με αυτα τα site ,πραγματικα νομιζω οτι εχεις δηλωσει τα παντα οσα μπορουσες να συνεισφερεις στο θεμα ,αντε τωρα στειλε το πως θελεις την κονσολα σου στη νιντεντο να σου εκπληρωσει τον ποθο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ να κοιτακτεις ,σε οτι γραφεις, εχει ενα τονο σελιδες κανεις κριτικη σε κατι που δεν ειδες και δεν ειχες την ευκαιρια να το χρησιμοποιησεις ,τα υπολοιπα ειναι για καταναλωση, οταν διαβαζα κριτικες για το υπεροχο vita και καθισε στο ραφι ενα χρονο επαψα να ασχολουμε με αυτα τα site ,πραγματικα νομιζω οτι εχεις δηλωσει τα παντα οσα μπορουσες να συνεισφερεις στο θεμα ,αντε τωρα στειλε το πως θελεις την κονσολα σου στη νιντεντο να σου εκπληρωσει τον ποθο

 

 

Οκ να μην κάνουμε κριτική. Άλλωστε δεν μας ξήλωσε η N. με το WiiU και μας προσέφερε την καλύτερη κονσόλα ever. Με όλα τα 3rd party. Αλλά ναι ξέχασα - because mario... Πάλι καλά που βγήκε το Zelda. Σαν επικήδειος δηλαδή..

 

RCMADIAX e-shop φίλε. Ούτε στο android να το ευχηθείς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω. Εδώ δεν είναι Nintendo BLOG για του λόγου σου. Είναι FORUM. Και θα ακούγονται όλα. Είτε σου αρέσουν είτε όχι. Αν δεν σου αρέσουν μην τα διαβάζεις. Θες να πρόσκληση στο σπίτι μου να δεις ποιος αγοράζει Nintendo προϊόντα και ποιος τα παίρνει δωρεάν με hacks?

 

Πάμε παρακάτω.

 

340+80+70=590. (SWITCH + PRO+ZELDA απλή έκδοση) - 510 με το άβολο για πολλές ώρες joycon+grip. Αλλά το προσπερνάω.

 

250+game+10 XBOX GAME PASS= 260 = 100 παιχνίδια.

 

Αν εσένα σου περισσεύουν κακώς διαβάζεις και forum δηλαδή. Εμείς οι θνητοί ανταλλάσσουμε απόψεις για το τι μας συμφέρει εν τέλει.

 

Θα μου πεις τώρα για την φορητότητα?

 

Που την είδες? Είναι αντίστοιχη των DS/3DS ή gameboy color? Θα το βάζεις στην τσέπη του μπουφάν - για να μην πω για τζιν. Μαζί με το κινητό?

 

Έλα τώρα φτάνει - είπαμε. Να στηρίζουμε το σπίτι μας αλλά αυτό πέφτει και μας πλακώνει από μόνο του.

 

Εντάξει βάλτε γραμμές.

 

Ανατρίχιασα! Έχεις δικαίωμα να γράφεις, έχουμε δικαίωμα να λέμε ότι είσαι κουραστικός. Απλά πράγματα.

Τι με νοιάζει ποιος παίρνει δωρεάν με hacks? Επίσης αδιάφορο αν και τι αγοράζεις.

 

340+80+70 κάνει εδώ και χρόνια 490€.

 

Αν σε συμφέρει περισσότερο η αγορά του One αγοράζεις αυτό. Απλά πράγματα και πάλι. Εγώ έχω ήδη.

 

Ούτε ένα laptop χωράει στην τσέπη μου. Είναι φορητό? Ένα 10αρι tablet?

 

Μην ξεχνάμε τα 130€ έξτρα για το Elite Controller.

Κρυφά έξοδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανατρίχιασα! Έχεις δικαίωμα να γράφεις, έχουμε δικαίωμα να λέμε ότι είσαι κουραστικός. Απλά πράγματα.

Τι με νοιάζει ποιος παίρνει δωρεάν με hacks? Επίσης αδιάφορο αν και τι αγοράζεις.

 

340+80+70 κάνει εδώ και χρόνια 490€.

 

Αν σε συμφέρει περισσότερο η αγορά του One αγοράζεις αυτό. Απλά πράγματα και πάλι. Εγώ έχω ήδη.

 

Ούτε ένα laptop χωράει στην τσέπη μου. Είναι φορητό? Ένα 10αρι tablet?

 

Μην ξεχνάμε τα 130€ έξτρα για το Elite Controller.

Κρυφά έξοδα!

 

 

Σόρυ για το καπέλο :P Αστοχία υλικού :D

 

Το elite γιατί το αναφέρεις? Θεωρείς ένα joycon αντίστοιχο ενός κανονικού - πόσο μάλλον elite?

 

Απλά λέμε για το αυτονόητο μια κονσόλα δύο πλήρη χειριστήρια.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτονόητο για ποιον?

Εγώ ας πούμε παίζω πάντα μόνος. Τι να το κάνω το δεύτερο χειριστήριο?

Με το Elite βολεύομαι μόνο.

 

Ακόμα και έτσι θεωρείς το joycon+grip το ίδιο με ένα απλό χειριστήριο? Ούτε καν κανονικό d-pad έχει συγνώμη δηλαδή.

 

Αλλά ναι ξέχασα δεν έχει HD RUMBLE για να αρμέγεις... :P

 

Τα reviews του 1-2 switch τα είδες ε? Κοστίζει και 50 ευρώπουλα. Ούτε uncharted 4 να ήταν (θεέ μου τι γράφω τώρα) - Δεν μπορούσαν να το κάνουν DLC και να κατεβάζεις ότι θες μετά από demo. Προφανώς ο κόσμος τα ξεπέρασε τα motion controls. 

 

Πήγαινε κοίμισε το μωράκι τώρα.

 

https://www.youtube.com/watch?v=xM6aJYruJjc

 

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείξτε λίγο έλεος ρε παιδιά τι κρυφά έξοδα γράφετε τόσες σελίδες χαχαχα. Μπήκα να διαβάσω εντυπώσεις από άτομα που το πήραν νωρίτερα και ανακάλυψα πως εάν πάω να το αγοράσω θα με δείρουν και θα μου πάρουν 700 ευρώ lol. 

Σοβαρά τώρα που μπορώ να παίξω το zelda, mario galaxy κτλ κτλ; Τι λέτε για xbox και 100 παιχνίδια του σωρού που τα παίζεις και στο PC. Κυκλοφόρησε κονσόλα μαζί με ένα παιχνίδι που όπως όλα δείχνουν θα μείνει στην ιστορία και τη συγκρίνετε με μία κονσόλα με ΜΗΔΕΝ exclusives;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...