Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά τώρα συγνώμη εσύ ο σοβαρός. Χρειάζεσαι screen protector ή θήκη στο PS4? Το 2ο χειριστήριο 130 σου κόστισε?. Πόσα παιχνίδια έχεις. Ο δίσκος σου κρατάει μόνο 2 παιχνίδια ο μαμα? 

 

Ήμαρτον.

 

Steve το έχεις τερματίσει, ούτε pro controller χρειάζομαι ούτε joy con grip, ούτε sccren protector όπως και σε όλα τα smartphones μου

Με το ps4 και δισκάκια να παίρνεις θα μείνεις από χώρο γιατί κανουν αναγκαστικά εγκατάσταση στον σκληρο, εδώ δεν χρειάζεται από οτι γνωρίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lele322, on 02 Mar 2017 - 7:49 PM, said:

Εγω εψαχνα χρονια να βγει ενα καλο φορητο με πολυ καλα γραφικα και το βρηκα. Μονο ως φορητο με ενδιαφερει ,για να παιζω στο κρεβατι μετα την δουλεια οσο ξεκουραζω το πονεμενο μ κορμιΑντε κ λιγο το βραδυ πριν κοιμηθω.Και ουτε απλετο χρονο εχω.Οποτε για μενα μου ειναι ιδανικο. Για κονσολα στο σαλονι οχι δεν θα το περνα. Υπαρχουν ισχυροτερα και φθηνοτερα.

ΥΓ:το εκνευριστικο ειναι οτι τοσοι το εχουν και ουτε ενας δεν βρεθηκε να το σκαναρει να μας πει τι σοι cpu/gpu εχει τελικα. :)

 

Τα είπε όλα ο μέγιστος!

Στο μυαλό μου είσαι.

Οντας εργαζόμενος γονέας και αθεράπευτα gamer (εστω και περισσότερο στο μυαλό πλέον παρά στη πράξη..... :)) γιαυτό ακριβώς θα πάρω το ριμάδι για να τερματίσω επιτέλους ένα ωραίο παιχνιδάκι από κρεββάτι το βράδυ ή εκτός σπιτιού κατά τη μετακίνηση για τη δουλειά!

Με τα καλό να παραλάβουμε αυριο!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steve φίλε μου τι σε έχει πιάσει?γιατί τέτοιο μίσος?έχεις πόσο καιρό που λες λες λες και τίποτα ουσιαστικό δεν λες!έχεις κουράσει λίγο και έχεις χαλάσει και το θέμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρία είναι η μεγαλύτερη δυνατή στο συγκεκριμένο όγκο; Γιατί, ποιος το είπε; Ένας χρήστης σε ένα forum; Και γιατί να είναι αυτός ο όγκος ο ιδανικός;

 

Ανάλυση ικανοποιητική; Δεν έχω δει άλλη οθόνη στις 6 ίντσες, με 720p πρόσφατα. Μόνο κάτι tablet από τα super market πριν από χρόνια.

 

Ο άλλος του αναφέρεις προδιαγραφές και αναφέρει βαθμολογία από παιχνίδι. Εντάξει, δεν χρήζει καν σχολιασμό αυτό.

 

Μερικοί είσθε πραγματικά φασον βικτιμς (όπως λέει ο Πανουσης)

Μπορείς απλά να δεις φωτογραφία του switch χωρίς το πίσω καπάκι και θα καταλάβεις αν χωράει μεγαλύτερη μπαταρία. Ο όγκος δε θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερος γιατί ήδη διαμαρτύρονται κάποιοι ότι είναι πολύ μεγάλο για φορητό. Η ανάλυση όπως είπα είναι ικανοποιητική (όλοι λένε ότι δείχνει "very crisp" ) και συνάδει με την "ισορροπία" που προανέφερα.

 

Για τις προδιαγραφές δεν καταλαβαίνω καν τι εννοείς για να απαντήσω.

 

Για τον δανεικό χαρακτηρισμό από τον Πανούση, αντιπαρέρχομαι.

 

Θα ήθελα να μου περιγράψεις εσύ τι θα έπρεπε να φοράει το Switch, σε αυτό το form factor, για να ικανοποιεί τις απαιτήσεις σου και πόσο θα κόστιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steve φίλε μου τι σε έχει πιάσει?γιατί τέτοιο μίσος?έχεις πόσο καιρό που λες λες λες και τίποτα ουσιαστικό δεν λες!έχεις κουράσει λίγο και έχεις χαλάσει και το θέμα!

 

Το λίγο δεν χρειάζεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο πραγμα απο πλευρας περιφερειακων του Switch που το βρισκω καπως υπερ κοστολογημενο ειναι το pro controller. Αν δηλαδη η κονσολα οντως προοριζεται για φορητη περισσοτερο,θα μπορουσαν/επρεπε να το χρεωναν φθηνοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ανάλυση όπως είπα είναι ικανοποιητική (όλοι λένε ότι δείχνει "very crisp" ) και συνάδει με την "ισορροπία" που προανέφερα.

 

 

Τουλάχιστον 4Κ έπρεπε να έχει! Εδώ έχει το κινητό μου 2Κ! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς απλά να δεις φωτογραφία του switch χωρίς το πίσω καπάκι και θα καταλάβεις αν χωράει μεγαλύτερη μπαταρία. Ο όγκος δε θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερος γιατί ήδη διαμαρτύρονται κάποιοι ότι είναι πολύ μεγάλο για φορητό. Η ανάλυση όπως είπα είναι ικανοποιητική (όλοι λένε ότι δείχνει "very crisp" ) και συνάδει με την "ισορροπία" που προανέφερα.

 

Για τις προδιαγραφές δεν καταλαβαίνω καν τι εννοείς για να απαντήσω.

 

Για τον δανεικό χαρακτηρισμό από τον Πανούση, αντιπαρέρχομαι.

 

Θα ήθελα να μου περιγράψεις εσύ τι θα έπρεπε να φοράει το Switch, σε αυτό το form factor, για να ικανοποιεί τις απαιτήσεις σου και πόσο θα κόστιζε.

Θα ήθελε π.χ. 1080p οθόνη παρόλο που το μηχάνημα θα έκανε rendering σε 720p  και με το αναγκαστικό upscale θα έπερνε χειρότερο οπτικό αποτέλεσμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως το pro controller το βρήκα πολύ στιβαρό!το περίμενα πλαστικόυρα Αλλά τελικά είναι καλή κατασκευή!ποιοτικά πλαστικά με ωραίο κράτημα και σωστό βάρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο πραγμα απο πλευρας περιφερειακων του Switch που το βρισκω καπως υπερ κοστολογημενο ειναι το pro controller. Αν δηλαδη η κονσολα οντως προοριζεται για φορητη περισσοτερο,θα μπορουσαν/επρεπε να το χρεωναν φθηνοτερα.

 

Σαν περιφερικά είναι ακριβά γενικότερα, εδώ συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είπε όλα ο μέγιστος!

Στο μυαλό μου είσαι.

Οντας εργαζόμενος γονέας και αθεράπευτα gamer (εστω και περισσότερο στο μυαλό πλέον παρά στη πράξη..... :)) γιαυτό ακριβώς θα πάρω το ριμάδι για να τερματίσω επιτέλους ένα ωραίο παιχνιδάκι από κρεββάτι το βράδυ ή εκτός σπιτιού κατά τη μετακίνηση για τη δουλειά!

Με τα καλό να παραλάβουμε αυριο!

Ετσιι!! Διπλα εχω μπριζα μονιμα σε μπριζα θα ναι οποτε ουτε καν με νοιαζει και η μπαταρια. Εγω βεβαια μονο εντος σπιτιου η βεραντας το καλοκαιρι παιζω. Αυριο παραλαμβανω κ γω. Με ζελντα + 64αρα καρτα.

Παντως η τιμη των παιχνοδιων με χαλασε. Επισης θα κατσω να ασχοληθω μια μερα να βρω ποιας χωρας το eshop ειναι φθηνοτερο. Καναδα και νοτιο αφρικη εχω δυο χωρες υποψιν. Θα τις βαλω ολες μια μια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λίγο δεν χρειάζεται.

 

Να σου πω. Εδώ δεν είναι Nintendo BLOG για του λόγου σου. Είναι FORUM. Και θα ακούγονται όλα. Είτε σου αρέσουν είτε όχι. Αν δεν σου αρέσουν μην τα διαβάζεις. Θες να πρόσκληση στο σπίτι μου να δεις ποιος αγοράζει Nintendo προϊόντα και ποιος τα παίρνει δωρεάν με hacks?

 

Πάμε παρακάτω.

 

340+80+70=590. (SWITCH + PRO+ZELDA απλή έκδοση) - 510 με το άβολο για πολλές ώρες joycon+grip. Αλλά το προσπερνάω.

 

250+game+10 XBOX GAME PASS= 260 = 100 παιχνίδια.

 

Αν εσένα σου περισσεύουν κακώς διαβάζεις και forum δηλαδή. Εμείς οι θνητοί ανταλλάσσουμε απόψεις για το τι μας συμφέρει εν τέλει. 

 

Θα μου πεις τώρα για την φορητότητα?

 

Που την είδες? Είναι αντίστοιχη των DS/3DS ή gameboy color? Θα το βάζεις στην τσέπη του μπουφάν - για να μην πω για τζιν. Μαζί με το κινητό?

 

Έλα τώρα φτάνει - είπαμε. Να στηρίζουμε το σπίτι μας αλλά αυτό πέφτει και μας πλακώνει από μόνο του. 

 

Εντάξει βάλτε γραμμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω. Εδώ δεν είναι Nintendo BLOG για του λόγου σου. Είναι FORUM. Και θα ακούγονται όλα. Είτε σου αρέσουν είτε όχι. Αν δεν σου αρέσουν μην τα διαβάζεις. Θες να πρόσκληση στο σπίτι μου να δεις ποιος αγοράζει Nintendo προϊόντα και ποιος τα παίρνει δωρεάν με hacks?

 

Πάμε παρακάτω.

 

340+80_70=590. (SWITCH + PRO+ZELDA απλή έκδοση) - 510 με το άβολοΓγια πολλές ώρες joycon+grip.

 

250+game+10 XBOXS+GAME PASS= 260 = 100 παιχνίδια.

 

Θα μου πεις τώρα για την φορητότητα?

 

Που την είδες? Είναι αντίστοιχη των DS/3DS ή gameboy color?

 

Έλα τώρα φτάνει - είπαμε. Να στηρίζουμε το σπίτι μας αλλά αυτό πέφτει και μας πλακώνει από μόνο του. 

 

Εντάξει βάλτε γραμμές.

γιατι δεν φευγεις απο το θεμα ειπαμε? εχω διαβασει 3 σελιδες bitching και αναρωτιεμαι εντελει γιατι ασχολησε, εγω εχοντας ps4.xbox one και προσφατως wii u το εχω παραγγειλει με το zelda στα 360 ,τοσα ειχα παρει καποτε και το ps4 οταν βγηκε ,το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο πρεσβυτερος ,το να κανεις bitching σε launch δεν σε δικαιωνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν φευγεις απο το θεμα ειπαμε? εχω διαβασει 3 σελιδες bitching και αναρωτιεμαι εντελει γιατι ασχολησε, εγω εχοντας ps4.xbox one και προσφατως wii u το εχω παραγγειλει με το zelda στα 360 ,τοσα ειχα παρει καποτε και το ps4 οταν βγηκε ,το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο πρεσβυτερος ,το να κανεις bitching σε launch δεν σε δικαιωνει...

 

 

Γιατί δεν πας να γράψεις και σε όλα τα site που έκαναν review και ανέφεραν παρόμοιους προβληματισμούς =/=bitching τα ίδια?

 

Μάλιστα το πλυντήριο είναι της Bosch οπότε θα είναι καλό.... 

 

Πραγματικά κάποιοι να το κοιτάξετε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...