Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν διάβασα στο eurogamer για κρυφά έξοδα. Εδώ το διάβασα.

 

image.png

 

Με τις υγείες σου τότε.

 

- Ξέχασα powerbank.

- Καλώδια

- H sd είναι ενδεικτική και πιο φθηνή από μιας sandisk pro 64GB V30 - αλλιώς πας για SD που σε ένα 3 μήνο θα σε έχει πουλήσει.

- το 2ο σετ joycon είναι αυτονόητο αν θες - έχεις παιδιά για just dance.? ή και Arms.

- Όπου 1-2 switch βάλε Just Dance ARMS π.χ θα είναι και πιο ακριβό.

- Το charge grip απαραίτητο - που θα τα φορτίζεις - και πως θα παίζεις.

- Αν τολμάς βγάλε το pro controller. Θα το πάρεις αναγκαστικά σύντομα.

- Δεν θα πάρεις θήκη? Screen protector για την πανάκριβη 720p οθόνη? Η δεν θα την χρησιμοποιήσεις.? Ρισκάρεις να την γρατζουνίσεις?

 

Με 2 παιχνίδια. ΔΥΟ.

 

Και 600 ευρώ να είναι π.χ. το Scorpio με πόσο να κάνει 2ο χειριστήριο +10 ευρώ Xbox GamePass θα έχεις 100 παιχνίδια day 1. 

 

Θα μου πεις δεν είναι φορητό. Σας έκλεισα το μάτι αλλά προκαλέσατε. Θα έχει σωστά 3rd Party AAA και όχι indies μόνο σαν 3rd Party?

 

Τώρα αν πιάσω και τα bundles του απλού PS4 ή του XBOX-S κλάφτα. 

 

Και τελικά πόσο πιο φορητό είναι από το 3ds αφού δεν μας νοιάζουν τα γραφικά και μόνο τα παιχνίδια της N.

 

Καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις γύρισα από το launch event της κονσόλας!είχα την ευκαιρια να παίξω όλα τα παιχνίδια του event!θετικά:ποιότητα κατασκευής,φοβερη τεχνολογια στον κραδασμο,καλή οθόνη και γενικά η ιδέα ότι το στήνεις όπως θες όπου θες!αρνητικά:τα πίσω κουμπιά του χειριστηριου,καθόλου καλή αίσθηση κατά την άποψή μου,γραφικά..όποιος περιμένει τεχνολογικό άλμα από το wii u του θα απογοητευτεί!Παιχνίδια!Δυστυχώς αυτήν την στιγμή τα παιχνίδια που έχει Δεν πείθουν για αγορά κονσόλας!

 

ποια παιχνιδια ειχε στο event? splatoon,fast rmx,zelda,bomberman?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο scorpio θα έχεις κρυφά έξοδα όμως.Μια 4k σίγουρα, δεύτερο joystick σίγουρα,έναν εξωτερικό σκληρό σίγουρα,μία συνδρομή ετήσια σίγουρα,έναν αναπαυτικό καναπέ και μία μεζονέτα.Συγνωμη ρε συ αλλά με προκαλείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν θα πάρεις σκέτο το Scorpion.

Θα πάρεις και 2 Elite χειριστήρια.

Προφανώς θα πάρεις και το Halo Wars 2 Ultimate Edition αλλά και το Gears Of War 4 Ultimate Edition.

Δεν θα πάρεις και 2 βάσεις να φορτίζεις τα χειριστήρια? Φυσικά θα πάρεις.

Βέβαια θα πάρεις και μια τηλεόραση 4Κ με HDR.

Μην ξεχάσουμε και τη βάση για να στέκεται όρθιο.

Πόσο πάνε αυτά?

Κρυφά έξοδα!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο scorpio θα έχεις κρυφά έξοδα όμως.Μια 4k σίγουρα, δεύτερο joystick σίγουρα,έναν εξωτερικό σκληρό σίγουρα,μία συνδρομή ετήσια σίγουρα,έναν αναπαυτικό καναπέ και μία μεζονέτα.Συγνωμη ρε συ αλλά με προκαλείς.

Ξέχασες και το ρεύμα που θα καταναλώνει το Scorpio από τα κρυφά έξοδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@steeve

 

Πραγματικά τώρα εφαρμόζεις πλήρως δύο μέτρα και δύο σταθμά.

 

 

Relax καταρχήν (όχι εσύ κατά ανάγκην).

 

Πάμε πάλι. Η τιμή με 2 χειριστήρια και 2 παιχνίδια είναι εξωπραγματική. Τόσα θες σε ένα Ps π.χ. ή ένα xbox.

 

Κάποια αξεσουάρ λόγω της φύσης του μηχανήματος είναι απαραίτητα. Όπως π.χ η SD ή ένα screen protector ή αν μη τι άλλο μια θήκη ρε παιδιά.

 

H Ν. δεν έχει ανακοινώσει τίποτα για το online και μάλιστα προκλητικά (γιατί για πρόκληση πρόκειται) σου λέει με το paid online ακόμα και το μισό της τιμής των άλλων θα έχεις 2 ΔΥΟ Nes games.

 

H MS με το μισό του μισού σου δίνει 100 παιχνίδια. Ακόμα και BC πάντως όχι NES εποχής (όχι ότι υπήρχε δηλαδή).

 

Τι συγκρίνουμε.

 

250 ένα z-box bundle (+10 για το gamepass) =100 παιχνίδια. 300 με 2ο χειριστήριο. Τι συγκρίνουμε δηλαδή?

Την φορητότητα? Ποια φορητότητα?

 

Τώρα αυτά για ps4 spec και άλλα τα ακούω βερεσέ. Λες και εγώ περίμενα ή αναφέρθηκα σε κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ανήκεις στην κατηγορία που περιέγραψα. Η μπαταρία είναι η μεγαλύτερη δυνατή στον συγκεκριμένο όγκο συσκευής. Η οθόνη έχει ικανοποιητική ανάλυση για το μέγεθός της. Αν είχε μεγαλύτερη ανάλυση, η μπαταρία θα κρατούσε ακόμη λιγότερο.

 

Όσον αφορά την τιμή, σίγουρα όλοι θα θέλαμε χαμηλώτερη αλλά συνυπολόγισε ότι περιλαμβάνονται 2 πλήρως λειτουργικά χειριστήρια.

 

Γενικά, υπάρχει ισορροπία σε performance, μπαταρία, ευελιξία.

Η μπαταρία είναι η μεγαλύτερη δυνατή στο συγκεκριμένο όγκο; Γιατί, ποιος το είπε; Ένας χρήστης σε ένα forum; Και γιατί να είναι αυτός ο όγκος ο ιδανικός;

 

Ανάλυση ικανοποιητική; Δεν έχω δει άλλη οθόνη στις 6 ίντσες, με 720p πρόσφατα. Μόνο κάτι tablet από τα super market πριν από χρόνια.

 

Ο άλλος του αναφέρεις προδιαγραφές και αναφέρει βαθμολογία από παιχνίδι. Εντάξει, δεν χρήζει καν σχολιασμό αυτό.

 

Μερικοί είσθε πραγματικά φασον βικτιμς (όπως λέει ο Πανουσης)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gamespot.com/reviews/the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild-review/1900-6416626/

Απο το review του gamespot οσον αφορα την διαρκεια του παιχνιδιου

 

Peter spent 60 hours in Hyrule before reluctantly finishing the main quest on Switch. He spent an additional two hours testing the Wii U version. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τι λετε τωρα ρε παιδια? εισαστε σοβαροι γιατι οποιος τα βλεπει θα μας κοροιδευει..τι κρυφα εξοδα λετε,δεη ειναι η δευακ?

οποιος γουσταρει κατι το αγοραζει και ανεβενει το κασε. και το ps4  μου εχει φτασει ενα χιλιαρικο με μοχλους παιχνιδια στο account  παιχνιδια σε δισκακια.τι να λεει αυτο. οτι ειναι κρυφα εξοδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν θα πάρεις σκέτο το Scorpion.

Θα πάρεις και 2 Elite χειριστήρια.

Προφανώς θα πάρεις και το Halo Wars 2 Ultimate Edition αλλά και το Gears Of War 4 Ultimate Edition.

Δεν θα πάρεις και 2 βάσεις να φορτίζεις τα χειριστήρια? Φυσικά θα πάρεις.

Βέβαια θα πάρεις και μια τηλεόραση 4Κ με HDR.

Μην ξεχάσουμε και τη βάση για να στέκεται όρθιο.

Πόσο πάνε αυτά?

Κρυφά έξοδα!

 

 

Γιατί elite? Πάρε τα απλά τα pro του switch και επαναυπολόγισε.

 

Θες όντως να σου βάλω την Collectors? Μετά πια collectors να σου βάλω? (Δεν έχει 2ο παιχνίδι collectors  :D)

 

Γιατί 4K? Την ίδια που θα έβαζες και το switch θα βάλεις. Αλλά ναι ξέχασα μέχρι 1080p βγάζει ενώ το αδελφάκι στα 199$ βγάζει και 4Κ30. (Shield ντε!).

 

Η βάση στο xbox ήταν μέσα και πάντως δεν κοστίζει 100 ευρώ.

 

 

Έλα σταματήστε δεν είμαι εχθρός - τον δικηγόρο του διαβόλου κάνω και πραγματικά ΔΕΝ σας (μας) παίρνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εψαχνα χρονια να βγει ενα καλο φορητο με πολυ καλα γραφικα και το βρηκα. Μονο ως φορητο με ενδιαφερει ,για να παιζω στο κρεβατι μετα την δουλεια οσο ξεκουραζω το πονεμενο μ κορμιΑντε κ λιγο το βραδυ πριν κοιμηθω.Και ουτε απλετο χρονο εχω.Οποτε για μενα μου ειναι ιδανικο. Για κονσολα στο σαλονι οχι δεν θα το περνα. Υπαρχουν ισχυροτερα και φθηνοτερα.

ΥΓ:το εκνευριστικο ειναι οτι τοσοι το εχουν και ουτε ενας δεν βρεθηκε να το σκαναρει να μας πει τι σοι cpu/gpu εχει τελικα. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τι λετε τωρα ρε παιδια? εισαστε σοβαροι γιατι οποιος τα βλεπει θα μας κοροιδευει..τι κρυφα εξοδα λετε,δεη ειναι η δευακ?

οποιος γουσταρει κατι το αγοραζει και ανεβενει το κασε. και το ps4  μου εχει φτασει ενα χιλιαρικο με μοχλους παιχνιδια στο account  παιχνιδια σε δισκακια.τι να λεει αυτο. οτι ειναι κρυφα εξοδα?

 

Καλά τώρα συγνώμη εσύ ο σοβαρός. Χρειάζεσαι screen protector ή θήκη στο PS4? Το 2ο χειριστήριο 130 σου κόστισε?. Πόσα παιχνίδια έχεις. Ο δίσκος σου κρατάει μόνο 2 παιχνίδια ο μαμα? 

 

Ήμαρτον.

 

Μάλλον σε παρεξήγησα -άλλο θα εννοούσες- γιατί αυτά με την ΔΕΗ τα λένε μόνο στο PC MASTER RACE. (για Τροφοδοτικά)

 

Ναι εκεί φτάσαμε - να δικαιολογούμε την τιμή με την κατανάλωση κάποιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί elite? Πάρε τα απλά τα pro του switch και επαναυπολόγισε.

 

Θες όντως να σου βάλω την Collectors? Μετά πια collectors να σου βάλω? (Δεν έχει :D)

 

Γιατί 4K? Την ίδια που θα έβαζες και το switch θα βάλεις. Αλλά ναι ξέχασα μέχρι 1080p βγάζει ενώ το αδελφάκι στα 199$ βγάζει και 4Κ30. (Shield ντε!).

 

Η βάση στο xbox ήταν μέσα και πάντως δεν κοστίζει 100 ευρώ.

 

 

Έλα σταματήστε δεν είμαι εχθρός - τον δικηγόρο του διαβόλου κάνω και πραγματικά ΔΕΝ σας (μας) παίρνει.

Δεν βολεύουν τα παιδιά τα απλά. Παίζουν competitive online. Άρα 2 Elite στα 260€.

 

Ποιος μίλησε για Collector's?

 

4Κ θα πάρεις για το Scorpio. Προφανώς. Το Switch παίζει και χωρίς αν δεν έχεις.

 

Ποια βάση ήταν μέσα? Το δικό μου γιατί δεν είχε?

 

Κρυφά έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...